Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μία καθολική γυναίκα πάει να εξομολογηθεί.

(Η εξομολόγηση στους καθολικούς ναούς γίνεται σε κλειστά παραβάν με διαφορετική είσοδο του παπά και του πιστού).

-Παπά μου αμάρτησα....

-Εξομολογήσου τέκνων μου και ο Θεός θα σε συγχωρέσει.

-Να, τις προάλλες βγήκα ραντεβού με έναν άντρα και....μου έπιασε το χέρι.

-Το χέρι; Ανοίγει ο παπάς το ευρετήριο, ψάχνει στο (Χ). Το βρίσκει. Γυρίζει προς στην κοπέλα και λέει:

-Μία μετάνοια και δύο προσευχές και ο Θεός θα σε συγχωρέσει.

-Παπά μου, ο άντρας όμως μετά άφησε το χέρι μου και μου έπιασε το βυζί.

-Το βυζί; Ανοίγει ο παπάς το ευρετήριο, ψάχνει στο (Β). Το βρίσκει. Γυρίζει προς στην κοπέλα και λέει:

-Δύο μετάνοιες και τρεις προσευχές και ο Θεός θα σε συγχωρέσει.

-Παπά μου συγχώρα με. Δεν σταμάτησε εκεί. Μετά το χέρι κατέβηκε και μου χάιδεψε το μ***ί.

- Το μ***ί; Ανοίγει ο παπάς το ευρετήριο, ψάχνει στο (Μ). Το βρίσκει. Γυρίζει προς στην κοπέλα και λέει:

-Τέσσερις μετάνοιες και επτά προσευχές και ο Θεός θα σε συγχωρέσει.

-Μετά παπά μου δεν άντεξα και εγώ γιατί είχα πολλές κάψες και γονάτισα και του πήρα πίπα.

-Πίπα; (Επαναλαμβάνει ο παπάς με έκπληξη), και ανοίγει το ευρετήριο να ψάξει την λέξη "πίπα". Δε βρίσκει τίποτα. Μήπως την έχουνε, σκέφτεται, σαν "πεοθηλασμός". Ψάχνει πάλι αλλά και πάλι μάταια. Έκανε ακόμα δύο - τρεις προσπάθειες να βρει την τιμωρία για την "πίπα", αλλά πουθενά.

Εκείνη την ώρα έξω από το παραβάν της εξομολόγησης περνούσε ο πατέρας Ακάκιος. Όταν τον αντιλήφθηκε ο παπάς της εξομολόγησης, ανοίγει την κουρτίνα και του λέει:

-Πατέρα Ακάκιε για την "πίπα" τι δίνουμε;

-Αν είναι καλή 15 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο, ο οποίος είναι ταυτόχρονα αδερφός μου, αφού είναι γιος του πατέρα μου και εγγονός μου αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου. Συνεπώς εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου, και επειδή ισχύει ότι ο σύζυγος τής μητέρας κάποιου είναι πατέρας του, αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαι πατέρας της κόρης της γυναίκας μου και αδελφός του γιου της. Επομένως είμαι παππούς μου Δεδομένω αυτού, σας παρακαλώ να με απαλλάξετε από τα στρατιωτικά μου καθήκοντα, αφού ο νόμος απαγορεύει, πατέρας, γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στο στρατό."

 

Γιατι ειναι παππους του εαυτου του;; Πως βγαινει αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το καταλαβαίνω εγώ, αφού αυτός είναι παππούς του παιδιού του πατέρα

του (αυτό το δικαιολογεί). Αλλά αφού είναι και παιδί του πατέρα του, είναι

αδερφός του. Κι αφού δυο αδέρφια έχουν τον ίδιο παππού, καταλήγει να είναι

παππούς του εαυτού του.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mrgreen:

1. Ο Τσακ Νόρις δεν κοιμάται. Περιμένει.

[...]

 

49. Μια φορά ο Τσακ Νόρις έκανε σεξ με μια γυναίκα πάνω σε ένα φορτηγό. Πάνω στην τρελή χαρά, του ξέφυγε λίγο σπέρμα και έπεσε μέσα στο τεπόζιτο του φορτηγού. Το φορτηγό αυτό είναι γνωστό σήμερα ως optimus prime..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν και δε γράφω συχνά σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά...

 

Να συνεισφέρω κι εγώ με ένα ανεκδοτάκι...

 

Ήταν ένα πλούσιο ζευγάρι που ζούσε σε μια έπαυλη με μπάτλερ κλπ...

Μια μέρα είχαν την κοινωνική υποχρέωση να παρευρεθούν σε μία εκδήλωση οπότε λένε στον μπάτλερ "Εσύ μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις μέχρι να γυρίσουμε...Πήγαινε κάνα σινεμά, άραξε, ότι να ναι".

"Οκ λέει αυτός".

Στην εκδήλωση τα πράγματα ήταν πολύ βαρετά οπότε η κυρία του σπιτιού αποφάσισε να γυρίσει νωρίτερα.

Μπαίνει στο σπίτι της, κατευθείνεται προς την τραπεζαρία και βλέπει τον μπάτλερ. Τον κοιτάει με αυταρχικό ύφος και του λέει

"Έλα μαζί μου"

"Μάλιστα κυρία" λέει αυτός.

Τον οδηγεί προς την κρεββατοκάμαρα...

του λέει "Μπες μέσα και κλέισε την πόρτα"

"Μάλιστα κυρία"

"Βγάλε τη φόυστα μου"

"Μάλιστα κυρία"

"Βγάλε και τη μπλούζα μου"

"Μάλιστα κυρία"

"Βγάλε και το καλτσόν μου"

"Μάλιστα κυρία"

"Έτσι και ξαναφορέσεις κρυφά τα ρούχα μου... θα ψάξεις για δουλειά"

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τον paparazzi του contra.gr

 

ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΘΕΜΑ: ΚΟΥΡΕΜΑ

 

Γυναικεία συζήτηση:

 

Γυναίκα1: "Ω Θεέ μου, έκοψες τα μαλλιά σου! Καλέ πώς σου πάνε; Θαύμα!"

Γυναίκα2: "Λες; Εγώ δεν ήμουν της ίδιας άποψης όταν τα είδα στον καθρέφτη. Θέλω να πω δεν τα βρίσκεις υπερβολικά κατσαρά;"

Γυναίκα1: "Φυσικά, όχι! Είναι τέλεια. Κι εγώ θα ήθελα να τα κόψω σε αυτό το στυλ αλλά είμαι πολύ στρογγυλοπρόσωπη και δε θα μου πηγαίνουν. Μάλλον είναι καλύτερα να τ'αφήσω ως έχουν".

Γυναίκα2: "Μιλάς σοβαρά; Εγώ το πρόσωπό σου το βρίσκω αξιολάτρευτο. Και θα μπορούσες χωρίς πρόβλημα να κάνεις μία από αυτές τις νεανικές κομμώσεις που είναι αυτή την εποχή της μόδας. Θα είσαι υπέροχη! Θα'θελα κι εγώ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα φαίνεται ο λαιμός μου".

Γυναίκα1: "Μα τι λες χρυσή μου; Εγώ πολύ θα ήθελα να έχω ένα λαιμό σαν τον δικό σου. Και τι δε θα'κανα για να κρύψω τις ωμοπλάτες μου".

Γυναίκα2: "Καλέ τρελάθηκες; Ξέρω κοπέλες που θα έδιναν ό,τι είχαν και δεν είχαν για ν'αποκτήσουν ωμοπλάτες σαν τις δικές σου. Κοίτα τι ωραία που σου πηγαίνουν όλα τα ρούχα; Κοίτα τα δικά μου χέρια πόσο κοντά είναι; Αν είχα κι εγώ λίγο μεγαλύτερες ωμοπλάτες θα μπορούσα να φοράω ό,τι ρούχο γουστάρω".

Γυναίκα1: "Αχ μη λες σαχλαμάρες και με κάνεις και γελάω! Αφού όλοι οι άνδρες πέφτουν στα πόδια σου! Αχ, πέρασε η ώρα κι έχω αργήσει, πρέπει να σ'αφήσω, τσάο!"

Γυναίκα2: "Γεια σου χρυσή μου!"

 

Ανδρική συζήτηση:

 

Ανδρας1: "Κουρεύτηκες;"

Ανδρας2: "Ναι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν και δε γράφω συχνά σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά...

...

...

"Έτσι και ξαναφορέσεις κρυφά τα ρούχα μου... θα ψάξεις για δουλειά"

:-D

 

LOL. Στην αρχη δεν το καταλαβα (ειμαι και λιγο αργοστροφος :mrgreen:)

Ωραιο το ανεκδοτο, ωραιο και το avatar :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά Tolis...

Κι επειδή μ' αρέσουν αυτού του στυλ τα ανέκδοτα...

 

Βυθίζεται ένα πλοίο και οι μόνοι επιζόντες είναι μια γυναίκα και δυο τύποι.

Τους ξεβράζει λοιπόν το κύμα σε μια βραχονησίδα.

Δεν περνάνε 2 μέρες και οι 2 άντρες συμφωνούν μεταξύ τους (αφού θα πεθάνουν που θα πεθάνουν τουλάχιστον να περάσουν και λίγο καλά...) να πηγαίνει μία μέρα ο ένας και μία ο άλλος με τη γκόμενα.

Αφού λοιπόν την "κούρασαν" σ' αυτές τις δύσκολες συνθήκες μετά από λίγο καιρό η γυναίκα πεθαίνει!

Την πρώτη βδομάδα τα πράγματα ήταν δύσκολα...

Τη δεύτερη βδομάδα σχεδόν ανυπόφορα...

Την τρίτη βδομάδα τραγικά...

Την τέταρτη βδομάδα την έθαψαν....:mrgreen:

 

Υ.Γ Λίγο μακάβριο βέβαια αλλά μ' αρέσουν τα αναπάντεχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιό, τρομερό, κορυφαίο!!!!

Πάει η Ελενίτσα μετά το σχολείο στους γονείς της και λέει.

-Μαμά, μπαμπά σήμερα έξω από το σχολείο με σταμάτησε ενας κύριος και μου είπε ότι αν κάτσω να με γαμήσει θα μου δώσει ΑΥΤΟ εδώ το ρολόι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...