Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό κανονικά θέλει ηχοτικά εφέ, αλλά φανταστείτε το "ουπ" σαν ρούφηγμα..=)

 

Είναι ένας καθρέφτης που ρουφάει όσους λένε ψέματα..

Πάει λοιπόν μια μελαχροινη μπροστά στον καθρέφτη και λέει:

"Εγώ σκέφτομαι να σκοτώσω τον άντρα μου"

Ουπ! τη ρουφάει ο καθρέφτης..

Πάει μια κοκκινομάλα και λέει:

"Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω μια τζάγκουαρ"

Ουπ! τη ρουφάει ο καθρέφτης.

Πάει μια καστανομάλλα και λέει:

"Εγώ σκέφτομαι να αυτοκτονήσω"

Ουπ! τη ρουφάει ο καθρέφτης.

Πάει και μια ξανθιά και λέει:

"Εγώ σκέφτομαι......"

Ουπ!.........

 

:P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Υποτίθεται ότι δεν είναι ανέκδοτο, αλλά απάντηση σε επιστολή που έστειλε Έλληνας στη Ρενώ...

 

Dear Mr. Katsiaros D.

We have received and analyzed your complaint letter regarding the "arhidia kivotio" issue on Renault Megane cars. Unfortunately, we were unable to find this term (arhidia kivotio) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about. Also, please be so kind to translate in English the following expressions: "gamo to aftokinito sas", "valte to ston kolo sas" and "gamo tin kariola tin reno".

 

Sincerely yours,

Michel Mouton

Customer Service Representative

414 Avenue Miramax, DC668, Douai, France

 

 

ΘΕΪΚΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Δημητρης πάει στην Αμερική να δεί τους Θείους του, όμως το αεροπλάνο πέφτει και συντρίβεται λίγο πιο πέρα απο ενα εξωτικό νησι του Ειρηνικού.Αυτός επιζεί του δυστυχήματος και βγαίνοντας στο νησι ανακαλύπτει οτι υπάρχει αλλος ενας μοναχα επιζων...και αυτός είναι η Ατζελίνα Τζολί!

Παρόλο που ειναι ολομόναχοι στο νησί και κάποιος άλλος θα έβαζε κακά πράγματα στο νού του, Ο Δημήτρης είναι σωστός κύριος.Της φτιάχνει μια ιδιαιτερη καλύβα και σχεδόν ο,τι πιάνει στο κυνήγι το προσφέρει σ'αυτην.Της ετοιμάζει στρώματα και τέντες απο φοινικόφυλλα. Με κίνδυνο της ζωής του βουτάει στα συντρίμμια του αεροπλάνου για να βρεί τα προσωπικά της είδη. Τη παρηγορεί όταν αυτή απελπίζεται και γενικά ειναι διακριτικότατος.

Ειναι όμως και ωραίο παιδί, και η Ατζελίνα μαγεμένη απο τους τρόπους του δεν αργεί να νιώσει μια έλξη για το άτομό του...

Μετα απο λίγο καιρό, εχουν γίνει ζευγάρι και περνούν υπέροχες μέρες και καυτές νύχτες...

Όσο περνάνε οι μέρες, ο Δημήτρης γίνεται όλο πιο ευγενικός,διακριτικός και υπέροχος.Οπότε σε κάποια φάση του λέει αυτή:

-Dimitris, σε αγαπώ όσο δεν πάει.Μου 'χεις φερθεί υπέροχα.Πες μου κάτι να κάνω για σενα.Οτιδήποτε, και γω θα το κάνω.

-Μια που το αναφέρεις, η αλήθεια ειναι οτι θα ηθελα πολύ να κόψεις τα μαλλιά σου λιγάκι και να τα φυλάξεις.

 

Τι να κάνει κι αυτή, ο λόγος,λόγος.Τα κοβει και τα φυλάει.

 

Συνεχίζεται αυτή η ιστορία, αυτός καλός και ευγενικός και αυτή μαγεμένη.Μια βραδυά μετα απο υπέροχο και ρομαντικό σεξ, του ξανακάνει την ίδια ερώτηση, τι χαρη δηλαδή θελει να του κάνει.

-Το ξέρεις Ατζελινα μου πως σ'αγαπαω όπως είσαι, όμως τωρα θα ήθελα να τα κόψεις τα μαλλιά σου λίγο περισσότερο και να τα φυλάξεις μαζι με τ'αλλα, απαντάει αυτός.

Στενοχωρημένη αυτή, υπακούει.

 

Να μη σας τα πολυλογώ, αυτή η ιστορία επαναλαμβάνεται ακόμα μια δυο φορες, μεχρι που μια μέρα, σε παρόμοια ερώτηση της απαντάει

-Ατζελίνα μου,γλυκιά μου,τωρα θα ηθελα να τα κόψεις εντελώς τα μαλλιά σου, να πασαλειφτείς με αυτό το γάλα καρύδας, να κατσεις στον ήλιο μεχρι να πήξει και να αρχίσει να κολλάει,μετά να κολλήσεις όλα τα μαλλιά που μάζεψες στο πρόσωπό σου, ετσι που να μοιάζουν με γένεια και τέλος έλα εκει στην ακρογιαλιά να κάτσουμε να τα πούμε..Α, και αν γίνεται να σε φωνάζω και 'Κώστα',εντάξει καλή μου;

Απορεμένη αυτή υπακούει:Δεν της εχει δωσει ποτε δικαίωμα να παραπονεθεί και είναι πάντα γλυκός και διακριτικός.Τι να κάνει...

 

Αφου τελειώνει τη διαδικασία πλησιάζει τον Δημήτρη και κάθεται δίπλα του.

Αυτός ανάβει τσιγάρο,καθεται πίσω και κάνει:

 

-Ασε ρε μαλάκα,Κώστα,λοιπόν, μάντεψε ποιά γαμάω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hmerologio enos Indianou:

ΗΜΕΡΑ 1η

Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του αρχηγού. Τη βρήκαμε δίπλα στο ποτάμι. Για τιμωρία τη γ*μησε όλο το χωριό.

ΗΜΕΡΑ 2η

Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του μάγου. Την έψαχνε όλο το χωριό. Τελικά τη βρήκαμε μέσα σε μια σπηλιά. Για τιμωρία τη γ**** όλο το χωριό.

ΗΜΕΡΑ 3η

Είναι νύχτα. Χάθηκα! Φοβάμαι...

:-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε όλους στο insomnia και καλως σας βρισκω. πρωτο μου post ας ειναι ανεκδοτο:

 

πέφτει στη ζούγκλα ενα αεροπλάνο (κλασσικό φαινόμενο), και επιζουν μονο τρείς: ενας γερμανός, ένας άγγλος και ένας έλληνας. Τους πιανουν οι κανίβαλοι και τους οδηγουν στον αρχηγό τους. Αυτός τους λέει:

 

- Δυο απο εσας θα σας φάμε. Ο τρίτος θα αφεθεί ελεύθερος. Για να διαλέξουμε τον τυχερό, θα κάνουμε εναν μικρό διαγωνισμό: όποιος σηκώσει τα περισότερα καρπούζια θα είναι ο νικητής.

 

ξεκινάει πρώτος ο γερμανός:

- μπορώ να σηκώσω 4 καρπουζια. Δωστε μου ένα στο δεξι χερι, ενα στο αριστερο, ενα κατω απο την αριστερη μασχαλη, και ενα κατω απο την δεξιά, 4 καρπουζια.

 

πετιέται χαρουμενος ο αγγλος και λεει:

- εγω σηκωνω 5. Δωστε μου ένα στο δεξι χερι, ενα στο αριστερο, ενα κατω απο την αριστερη μασχαλη, ενα κατω απο την δεξιά, καρφωστε μου και ενα πανω στον π**τσο, οριστε 5 καρπουζια.

 

σηκωνεται ανετος και χαλαρος ο ελληνας και λεει:

- εγω θα σηκωσω 9 καρπουζια!!!

τον κοιτουν ολοι απορημενοι

- λοιπόν: Δωστε μου ένα στο δεξι χερι, ενα στο αριστερο, ενα κατω απο την αριστερη μασχαλη, ενα κατω απο την δεξιά, καρφωστε μου και τον αγγλο οπως ειναι πανω στον π**τσο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι δεν είναι ανέκδοτο, αλλά απάντηση σε επιστολή που έστειλε Έλληνας στη Ρενώ...

 

Dear Mr. Katsiaros D.

We have received and analyzed your complaint letter regarding the "arhidia kivotio" issue on Renault Megane cars. Unfortunately, we were unable to find this term (arhidia kivotio) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about. Also, please be so kind to translate in English the following expressions: "gamo to aftokinito sas", "valte to ston kolo sas" and "gamo tin kariola tin reno".

 

Sincerely yours,

Michel Mouton

Customer Service Representative

414 Avenue Miramax, DC668, Douai, France

 

άλλο ένα τέτοιο και θα αφήσουμε την τελευταία μας ανάσα πάνω απο το πληκτρολόγιο. Πωπωπω τέτοιο γέλιο είχα να ρίξω από την 5ήμερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ένα όχι κ τόσο καλό, αλλά οι χαρακτήρες είναι φοβερός συνδυασμός.

 

 

Πεθαίνει που λέτε ο Χίτλερ, μεγάλη η χάρη του, και πάει στον Άγιο Πέτρο.

-Πέτρο, του λέει, κάνε τα κουμάντα σου, θέλω να μπω στον Παράδεισο.

-Χαχααχαχαχχα καλό, καλό, φοβερό καλαμπουράκι Χίτλερ.

-Όχι ρε, σοβαρά σου μιλάω, θέλω να μπω.

-Έλα μωρή Αδέλφω Χίτλερ, χαχαχα, κόψε την πλάκα λέμε.

-Ρε στο σταυρό που σου κάνω, θέλω να μπω.

-Τι λες ρε? Πας καλά? Έχεις ιδέα ότι μόνο χθες πέθαναν 50.000 άνθρωποι εξ' αιτίας σου?

-Να με πας στον προϊστάμενό σου.

 

Τον πάει στον Χριστό.

-Ιησού, θέλω να μπω στον Παράδεισο.

-Ναι, ναι, περίμενε, σου φέρνω και παστούλα.

-Σοβαρά μιλάω. Να, αν με βάλεις θα σου δώσω και αυτόν τον σιδηρούν σταυρό να σε φυλάει.

Πέτρος: Τι είναι ο σιδηρούν σταυρός?

-Μετάλλιο ανδρείας του Τρίτου Ράιχ. Το 2007 θα είναι πανάκριβοι.

-Ρε Χίτλερ με δελεάζεις αλλά πρέπει να μιλήσω και με τον μπαμπά...

 

Πάνε στο Θεό.

-Μπαμπά, μπαμπά, ο κύριος Χίτλερ λέει ότι θέλει να μπει στον παράδεισο.

-Να πας αλλού να πεις ανέκδοτα με τους φίλους σου.

-Έλα ρε μπαμπά, βάλτον τον άνθρωπο, τι έκανε δλδ.

-Τι "τι έκανε" ρε, μου γ*μησε τον κόσμο, τόσα χρόνια τον έφτιαχνα.

-Μα μου είπε ρε μπαμπά πως θα μου δώσει και έναν σιδηρούν σταυρό για δώρο.

-Τι να τον κάνεις εσύ μωρέ τον σιδηρούν σταυρό? Εδώ καλά-καλά τον ξύλινο δε μπορούσες να κουβαλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ, απλά μια πρόταση, μήπως να αποφεύγαμε τα ανέκδοτα με πρόσωπα που για κάποιους είναι ιερά;

(Όχι δεν είμαι φανατικός/ξενέρωτος/κακόγουστος στο χιούμορ κλπ, απλά... you know...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...