Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πώς σκέφτονται όσοι κατορθώνουν να παραμένουν αδύνατοι...

 

Οι αδύνατοι-

Αποφεύγουν τα ποπ κορν στο σινεμά επειδή τους λαδώνει τα χέρια

Μοιράζονται μία πίτσα με τρεις φίλους

Πιστεύουν ότι τα μπισκότα είναι για παιδιά

Τρώνε ένα κάσιους τη φορά

Πιστεύουν ότι τα ντόνατ δεν χωνεύονται εύκολα

Διαβάζουν βιβλία που πρέπει να κρατάνε με δύο χέρια

Παρασύρονται τόσο από τα χόμπι τους που ξεχνάνε να τρώνε

Καταπολεμούν τη μεσημεριανή νύστα με ύπνο και όχι με τσουρέκι

Αλλάζουν την φριτέζα που έλαβαν ως δώρο τα Χριστούγεννα και παίρνουν ρολόι –ραδιόφωνο

Όταν είναι στενοχωρημένοι χάνουν την όρεξή τους

Κρατάνε τα αποφάγια για να φτιάξουν σούπες

Πετάνε τα μπαγιάτικα πατατάκια

Τρώνε συγκεκριμένη σοκολάτα που υπάρχει σε ένα μόνο μαγαζί

Πιστεύουν ότι είναι πολύς κόπος να πάνε σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί για να αγοράσουν σοκολάτα

Δεν γιορτάζουν το γεγονός ότι έχασαν ένα κιλό τρώγοντας παγωτό

Ζεσταίνονται πίνοντας σκέτο καφέ αντί για σοκολάτα με σαντιγί

Κάνουν τόσο ενδιαφέρουσες συζητήσεις στα πάρτι που δεν προλαβαίνουν να πάνε στο μπουφέ

Νομίζουν ότι το μπανάνα σπλιτ είναι παιχνίδι.

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς σκέφτονται όσοι κατορθώνουν να παραμένουν αδύνατοι...

 

Οι αδύνατοι-

Αποφεύγουν τα ποπ κορν στο σινεμά επειδή τους λαδώνει τα χέρια

Μοιράζονται μία πίτσα με τρεις φίλους

Πιστεύουν ότι τα μπισκότα είναι για παιδιά

Τρώνε ένα κάσιους τη φορά

Πιστεύουν ότι τα ντόνατ δεν χωνεύονται εύκολα

Διαβάζουν βιβλία που πρέπει να κρατάνε με δύο χέρια

Παρασύρονται τόσο από τα χόμπι τους που ξεχνάνε να τρώνε

Καταπολεμούν τη μεσημεριανή νύστα με ύπνο και όχι με τσουρέκι

Αλλάζουν την φριτέζα που έλαβαν ως δώρο τα Χριστούγεννα και παίρνουν ρολόι –ραδιόφωνο

Όταν είναι στενοχωρημένοι χάνουν την όρεξή τους

Κρατάνε τα αποφάγια για να φτιάξουν σούπες

Πετάνε τα μπαγιάτικα πατατάκια

Τρώνε συγκεκριμένη σοκολάτα που υπάρχει σε ένα μόνο μαγαζί

Πιστεύουν ότι είναι πολύς κόπος να πάνε σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί για να αγοράσουν σοκολάτα

Δεν γιορτάζουν το γεγονός ότι έχασαν ένα κιλό τρώγοντας παγωτό

Ζεσταίνονται πίνοντας σκέτο καφέ αντί για σοκολάτα με σαντιγί

Κάνουν τόσο ενδιαφέρουσες συζητήσεις στα πάρτι που δεν προλαβαίνουν να πάνε στο μπουφέ

Νομίζουν ότι το μπανάνα σπλιτ είναι παιχνίδι.

Link

 

κατι τετοιες γελοιες δικαιολογιες προσπαθω να βρω κι εγω για να μην τρωω αλλα δεν τα καταφερνω. αυτο το ξεχασα να φαω που εχω ακουσει απο διαφορες ανορεξικες ποσο μου την δινει. σοβαρα μωρη βλαμενη; ξεχασες να φας; δλδ το αισθημα της πεινας σου ειναι αγνωστο; :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιες γελοιες δικαιολογιες προσπαθω να βρω κι εγω για να μην τρωω αλλα δεν τα καταφερνω. αυτο το ξεχασα να φαω που εχω ακουσει απο διαφορες ανορεξικες ποσο μου την δινει. σοβαρα μωρη βλαμενη; ξεχασες να φας; δλδ το αισθημα της πεινας σου ειναι αγνωστο; :mad: :mad: :mad:

+100000000

Μου το λέει ανα καιρούς ένας φίλος το συγκεκριμένο (ειδικά όποτε λείπουν οι γονείς του από το σπίτι....). Όσο μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι η συγκεκριμένη φράση δεν μου το ανεβάζει η κίνηση στους δρόμους λόγω των απεργιών.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ευα

 

Προσωπικά μου συμβαίνει αυτό που περιγράφεις αλλά με τον ύπνο. Όταν ας πούμε έχω να κάνω κάτι που το γουστάρω τρελά, ξυπνάω από τα άγρια χαράματα, 6-7 το πρωί, μόνος μου, ανεξάρτητα με το πόσο έχω κοιμηθεί.....

 

Σε πολύ φίλη, πετσί και κόκκαλο, συμβαίνει αυτό που περιγράφεις, απλά, ξεχνάει να φάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ευα

 

Προσωπικά μου συμβαίνει αυτό που περιγράφεις αλλά με τον ύπνο. Όταν ας πούμε έχω να κάνω κάτι που το γουστάρω τρελά, ξυπνάω από τα άγρια χαράματα, 6-7 το πρωί, μόνος μου, ανεξάρτητα με το πόσο έχω κοιμηθεί.....

 

Σε πολύ φίλη, πετσί και κόκκαλο, συμβαίνει αυτό που περιγράφεις, απλά, ξεχνάει να φάει

 

δεν ειναι το ιδιο με τον υπνο.

 

αυτες οι πετσι και κοκαλο τελικα δεν πανε καλα μου φαινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι συνηθισμένο να ξεχάσεις να φας μια μέρα αλλά όχι και απίθανο. Φτάνει μια στιγμή το μεσημέρι που η πείνα φτάνει στο peak. Ε, αν έχεις δουλειά εκείνη την στιγμή και για καμιά ωρίτσα ακόμα, η πείνα σου «περνάει» και το θυμάσαι τ απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι συνηθισμένο να ξεχάσεις να φας μια μέρα αλλά όχι και απίθανο. Φτάνει μια στιγμή το μεσημέρι που η πείνα φτάνει στο peak. Ε, αν έχεις δουλειά εκείνη την στιγμή και για καμιά ωρίτσα ακόμα, η πείνα σου «περνάει» και το θυμάσαι τ απόγευμα.

 

βαζω στοιχημα οτι εισαι κι εσυ απο τους αδυνατους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζω στοιχημα οτι εισαι κι εσυ απο τους αδυνατους. :P

 

καλα και εγω οταν ειμαι απορροφημένος μπορει να ξεχαστώ να φάω ( εχει συμβει να εχω πιει μόνο νερο),κοιλά 80 , ύψος 1,78 , σωμα ψηλογυμνασμένο ( για να μην λες οτι όλη ειναι αδύνατη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιες γελοιες δικαιολογιες προσπαθω να βρω κι εγω για να μην τρωω αλλα δεν τα καταφερνω. αυτο το ξεχασα να φαω που εχω ακουσει απο διαφορες ανορεξικες ποσο μου την δινει. σοβαρα μωρη βλαμενη; ξεχασες να φας; δλδ το αισθημα της πεινας σου ειναι αγνωστο; :mad: :mad: :mad:

 

 

εγω το παθαινω συνεχεια. στο γραφειο αν απορροφηθω παει 7 το απογευμα κι εκει κατι αρχιζω και αντιλαμβανομαι. τα δε ΣΚ αν παιζω σπιτι ή αν ειμαι βολτα τρωω αργα το απογευμα που το θυμαμαι.

 

α δεν εχω ξεπερασει ποτε τα 60 κιλα και ειμαι 30 χρονων.

 

η δε λιστα του ανεκδοτου με βρισκει σε ολα συμφωνο εκτος απο τις σοκολατες που δεν τις τρωω καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...