Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

- Πέφτουν από έναν ουρανοξύστη ένας Πόντιος και ένας Κνίτης. Ποιος θα πέσει πρώτος κάτω;

- Ο Πόντιος, γιατί ο Κνίτης θα σταματήσει να κολλήσει αφίσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναπτηρα, ανοιχτηρι, γωνια επιπλου, μαχαιροπηρουνο, βραχο, δεντρο, βοτσαλο στη παραλία,σκαλοπάτι,δοντι, και με κινητό τηλέφωνο.

 

ανοίγω μπύρα με άλλη μπύρα!, ένα κομμάτι χαρτί!, στυλό!, κλειδιά!, αναπτύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάρει χαμπάρι ο Αλέκος ότι είσαι Πόντιος, τον βλέπω να πηδάει από ουρανοξύστη

 

 

 

 

 

 

 

...χωρίς KNίτη

 

 

 

 

που να τον βρω τον ουρανοξύστη στην Καβάλα ρε;

 

 

ΥΓ. Και είναι και η κοπέλα μου πόντια. :-)

 

χρόνια το λέω ότι εμείς οι πόντιοι είμαστε απίστευτα υπομονετικοί άνθρωποι... ιδού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους Βολιώτες τους λένε κουνάβια επειδή είναι βρωμιάριδες και δεν βγαίνουν από το σπίτι τους.Αυστριακοί αυτοαποκαλούνται μόνοι τους επειδή επί τουρκοκρατίας που απαγορευόταν να μπαίνουν πλοία με Ελληνικές σημαίες στο λιμάνι,τα είχαν κάνει πλακάκια με τους αυστιακούς και σηκώναν αυστριακές σημαίες και κάνανε τους Αυστριακούς για να κάνουν εμπόριο.

 

 

Οι εξηγήσεις που δίνουν οι ίδιοι οι Βολιώτες είναι:

* Επί Τουρκοκρατίας, η πόλη είχε διάφορα εμπορικά προνόμια, ένα από τα οποία ήταν και η ύπαρξη αυστριακού προξενείου και η δυνατότητα που είχαν οι Βολιώτες να εμπορεύονται υπό αυστριακή προστασία.

* Μετά το 1881, που ο Βόλος ενσωματώθηκε στο ελληνικό κράτος, η νέα διοίκηση φορολόγησε βαριά τη Θεσσαλία. Μπήκε ένας ιδιότυπος νέος κεφαλικός φόρος σε όλους τους <<Έλληνες το γένος>> (κατά κύριο λόγο εμπόρους), κάτι το οποίο οδήγησε στους μαγαζάτορες να βάλουν ξένες, αυστριακές σημαίες στα μαγαζιά τους για να αποφύγουν να φορολογηθούν.

 

Και είναι αυτό που πραγματικά ισχύει.

 

Κουνάβια τους λένε επειδή δεν βγαίνουν από το σπίτι τους. Και ισχύει 1000%, πόλη φάντασμα 150.000 κατοίκων περίπου (μαζί με τα προάστια και τα γύρω χωριά)

Τώρα για τη βρώμα, τράβα μπες σε λεωφορείο Αθήνας - Θεσσαλονίκης και πάμε ξανά από την αρχή για τα της βρώμας. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να τον βρω τον ουρανοξύστη στην Καβάλα ρε;

 

...έλα τώρα...'Ολος ο κόσμος ξέρει ότι άμα εσύ θες να πηδήξεις, βρίσκεις... :P

 

 

 

 

 

(,,,μετακόμισες πουλόπομ' ; )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάρει χαμπάρι ο Αλέκος ότι είσαι Πόντιος, τον βλέπω να πηδάει από ουρανοξύστη

 

 

 

 

 

 

 

...χωρίς KNίτη

 

 

 

 

Και εγω κατα το ημισυ ποντια ειμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρόνια το λέω ότι εμείς οι πόντιοι είμαστε απίστευτα υπομονετικοί άνθρωποι... ιδού!

 

Μπορείς καλύτερα. Με δεδομένο ότι είμαι κι εγώ Πόντιος, δε βγάζει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να τον βρω τον ουρανοξύστη στην Καβάλα ρε;

 

Άμα ήσουν πόντιος με @@ κ όχι @@ πόντιος θα τον έβρισκες ακόμα και στην Σαχάρα.:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σιγύρισε τότε το πμ ινμποξ σου, φτιάξ' το λίγο, γιατί ο Αλέκος θέλει άπλα.

 

Το δικο μου ινμποξ? Αφηστε το ινμποξ μου ησυχο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...