Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά δεν είναι ότι πιο έξυπνο/εύθυμο έχω ακούσει....

 

Κι επίσης έχει σημασία το ποιος το λέει, ναι. Αλλιώς θα ακουστεί το ανέκδοτο όταν είμαι με τα κολλητάρια μου και λέμε καφρίλες, κι αλλιώς όταν είμαστε παρεάκι αγόρια/κορίτσια και κάποια κοπέλα πει κάτι τέτοιο. Δεν ταιριάζει, πως να το κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ενας τυπος απο το Γαλατσι που ψαχνει το Νοημα της Ζωης

Εχει διαβασει τις απειρες εγκυκλοπεδιες, τονους βιβλια αλλα τιποτα

Μεχρι που μαθαινει οτι υπαρχει ενας Βουδιστης Μοναχος στο Θιβετ που το ξερει. Πουλαει λοιπον το αμαξι του για τα εξοδα και τσουκου τσουκου, βρισκει και εναν οδηγο, φτανει στο μοναστηρι

 

-Αγιε, μηπως ξερεις το νοημα της ζωης?

-Λυπαμαι που θα στο πω, αλλα οχι, δεν το ξερω. Εμαθα ομως οτι το ξερει ενας φυλαρχος των Ζουλου

 

Τι να κανει ο Γαλατσιωτης, πουλαει κατι μετοχες που εχει, ψαχνει 2 μηνες στην Αφρικη των Φυλαρχο, τον βρισκει

 

-Μεγαλε Γκαπα Γκουπα, μηπως ξερεις το νοημα της ζωης?

-Γκαπα Γκουπα ντεν ξερει νοημα ζωης. Γκαπα Γκουπα εμαθε υπαρχει Σαμανος Τσεγιεν στο Τεξας ξερει νοημα

 

Απογοητευμενος ο τυπακος, πουλαει ενα εξοχικο και φευγει για το Τεξας να ψαξει τον Σαμανο. Τελικα τον βρισκει

 

-Καθιστε Βισωνα, μηπως ξερεις το Νοημα της Ζωης?

-Ουγκ, χλωμο προσωπο. Νοημα Ζωης ουγκ ξερω. Αλλα υπαρχει μαυρο προσωπο, Σουφι σε Ινδια, ξερει Νοημα. Ουγκ

 

Τρελαμενος ο τυπακος, πουλαει και το σπιτι του, παει στην Ινδια να βρει τον Σουφι. Τον βρισκει τελικα και τον ρωταει

 

-Ωωωωωωμ! Μεγαλε Σουφι Αχμαντιρλανταντα, μηπως ξερεις το Νοημα της Ζωης?

-Αχμαντιρλανταντα ντεν ξερει αλλα ξερει Ελληνα φιλοσοφο που ζει στην Παρνηθα

 

 

Οχι ρε γαμωτο! λεει ο τυπακος, και τον ειχα διπλα μου.

Γυρναει στην Παρνηθα, ψαχνει εδω, ψαχνει εκει, βρισκει τον φιλοσοφο.

Δηλαδη τι φιλοσοφος, ενας μουσατος ρακενδυτος ηταν που καθοταν και την επινε

 

- Πες το ρε μαγκα (και τραβαει τζουρα)

- Αδελφε, εχω γυρισει τον κοσμο για να βρω το νοημα της ζωης. Μπας και το ξερεις?

- (Τζουρα)....το ξερω...

 

Πανικος! Πωπω! Ξερει το νοημα της ζωης

 

- Και ποιο ειναι καλε μου ανθρωπε?

- Το βλεπεις εκεινο δεντρακι?

- Ναι, ναι, ναι

- (Τζουρα)...αυτο ειναι το νοημα της ζωης

- ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΓΙΩΤΑ, ΡΕ $%^&* που εφαγα τον κοσμο και μου λες τετοια πιπα. Και γιατι να ειναι το δεντρακι και να μην ειναι...εκεινο το ρυακι.

- (Τζουρα)...λες να ειναι το ρυακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν.... απλά θα πάρει -1. Μέχρι εκεί

 

Ε ναι δικιο εχεις δεν γουσταρεις τις κατινοαλητογκομενες στυλ σκυλε.Δικιο εχεις.:devil:

 

 

Πως λενε στα τουρκικα το σουτιεν;

 

 

Μασταρ ντορβας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνδρας μπαίνει για μπάνιο τη στιγμή που η γυναίκα του μόλις βγαίνει. Εκείνη τη στιγμή χτυπά η πόρτα.

Η σύζυγος τυλίγει μια πετσέτα γύρω της και τρέχει να ανοίξει.

Ανοίγοντας, αντικρίζει το γείτονα. Πριν αρθρώσει λέξη, ο Γιάννης ο γείτονας της λέει: «Θα σου δώσω 800 Ευρώ αν αφήσεις την πετσέτα να πέσει στο πάτωμα.

Αφού το σκέφτηκε για μια στιγμή, η γυναίκα, αφήνει την πετσέτα και στέκεται ολόγυμνη μπροστά στο Γιάννη.

Μετά από λίγα λεπτά, ο Γιάννης, βγάζει 800 Ευρώ, της τα δίνει και φεύγει.

Η γυναίκα τυλίγει πάλι την πετσέτα και γυρίζει στο μπάνιο.

Ο σύζυγος τη ρωτά ποιος ήταν και αυτή του απαντά ότι ήταν ο Γιάννης ο γείτονας. «Ωραία», λέει ο σύζυγος, «Σου είπε τίποτα για τα 800 Ευρώ που μου χρωστάει;»

 

 

Τι λέει μια γυναίκα:

 

"Το σπίτι είναι χάλια Γιώργο,

Πρέπει να το καθαρίσουμε μαζί,

Έλεος, όλα τα πράγματα σου είναι στο πάτωμα,

Μην παραπονιέσαι αύριο αν μείνεις χωρίς ρούχα,

Θα πρέπει να βάλω πλυνήριο τώρα!"

 

Τι ακούει ο άντρας:

 

Μπλα, μπλα, μπλα, μπλα ΓΙΩΡΓΟ

Μπλα, μπλα, μπλα, μπλα ΜΑΖΙ

Μπλα, μπλα, μπλα, μπλα ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ

Μπλα, μπλα, μπλα, μπλα ΧΩΡΙΣ ΡΟΥΧΑ

Μπλα, μπλα, μπλα, μπλα ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- Και ποιο ειναι καλε μου ανθρωπε?

- Το βλεπεις εκεινο δεντρακι?

- Ναι, ναι, ναι

- (Τζουρα)...αυτο ειναι το νοημα της ζωης

- ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΓΙΩΤΑ, ΡΕ $%^&* που εφαγα τον κοσμο και μου λες τετοια πιπα. Και γιατι να ειναι το δεντρακι και να μην ειναι...εκεινο το ρυακι.

- (Τζουρα)...λες να ειναι το ρυακι?

 

εγώ το ξέρω:

 

- Και ποιο ειναι καλε μου ανθρωπε?

- Το βλεπεις εκεινο δεντρακι?

- Ναι, ναι, ναι

- (Τζουρα)...αυτο ειναι το νοημα της ζωης

- ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΑΑΑΚΙ;

- (Τζουρα)…τι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκες

 

Γυναίκα 1: Ω Θεέ μου, έκοψες τα μαλλιά σου! Καλέ πώς σου πάνε; Θαύμα!

 

Γυναίκα 2: Λες; Εγώ δεν ήμουν της ίδιας άποψης όταν τα είδα στον καθρέφτη. Θέλω να πω δεν τα βρίσκεις υπερβολικά κατσαρά;

 

Γυναίκα 1: Θεός φυλάξοι, όχι! Είναι τέλεια. Κι εγώ θα ήθελα να τα κόψω σε αυτό το στυλ αλλά είμαι πολύ στρογγυλοπρόσωπη και δε θα μου πηγαίνουν. Μάλλον είναι καλύτερα να τ αφήσω ως έχουν.

 

Γυναίκα 2: Μιλάς σοβαρά; Εγώ το πρόσωπό σου το βρίσκω αξιολάτρευτο. Και θα μπορούσες χωρίς πρόβλημα να κάνεις μία από αυτές τις νεανικές κομμώσεις που είναι αυτή την εποχή της μόδας. Θα είσαι υπέροχη! Θα θελα κι εγώ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα φαίνεται ο λαιμός μου.

 

Γυναίκα 1: Μα τι λες χρυσή μου; Εγώ πολύ θα ήθελα να έχω ένα λαιμό σαν το δικό σου.Και τι δε θα κανα για να κρύψω τις ωμοπλάτες μου.

 

Γυναίκα 2: Καλέ τρελάθηκες; Ξέρω κοπέλες που θα έδιναν ό,τι είχαν και δεν είχαν για να αποκτήσουν ωμοπλάτες σαν τις δικές σου. Κοίτα τι ωραία που σου πηγαίνουν όλα τα ρούχα; Κοίτα τα δικά μου χέρια πόσο κοντά είναι; Αν είχα κι εγώ λίγο μεγαλύτερες ωμοπλάτες θα μπορούσα να φοράω ό,τι ρούχο γουστάρω.

 

Γυναίκα 1: Αχ μη λες σαχλαμάρες και με κάνεις και γελάω! Αφού όλοι οι άντρες πέφτουν στα πόδια σου! Αχ, πέρασε η ώρα κι έχω αργήσει, πρέπει να σ' αφήσω, τσάο τσάο!

 

Γυναίκα 2: Γεια σου χρυσή μου!

Άντρες

 

Ανδρας 1: Έλα ρε, κουρεύτηκες;

 

Ανδρας 2: Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκες

 

Γυναίκα 1: Ω Θεέ μου, έκοψες τα μαλλιά σου! Καλέ πώς σου πάνε; Θαύμα!

 

Γυναίκα 2: Λες; Εγώ δεν ήμουν της ίδιας άποψης όταν τα είδα στον καθρέφτη. Θέλω να πω δεν τα βρίσκεις υπερβολικά κατσαρά;

 

Γυναίκα 1: Θεός φυλάξοι, όχι! Είναι τέλεια. Κι εγώ θα ήθελα να τα κόψω σε αυτό το στυλ αλλά είμαι πολύ στρογγυλοπρόσωπη και δε θα μου πηγαίνουν. Μάλλον είναι καλύτερα να τ αφήσω ως έχουν.

 

Γυναίκα 2: Μιλάς σοβαρά; Εγώ το πρόσωπό σου το βρίσκω αξιολάτρευτο. Και θα μπορούσες χωρίς πρόβλημα να κάνεις μία από αυτές τις νεανικές κομμώσεις που είναι αυτή την εποχή της μόδας. Θα είσαι υπέροχη! Θα θελα κι εγώ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα φαίνεται ο λαιμός μου.

 

Γυναίκα 1: Μα τι λες χρυσή μου; Εγώ πολύ θα ήθελα να έχω ένα λαιμό σαν το δικό σου.Και τι δε θα κανα για να κρύψω τις ωμοπλάτες μου.

 

Γυναίκα 2: Καλέ τρελάθηκες; Ξέρω κοπέλες που θα έδιναν ό,τι είχαν και δεν είχαν για να αποκτήσουν ωμοπλάτες σαν τις δικές σου. Κοίτα τι ωραία που σου πηγαίνουν όλα τα ρούχα; Κοίτα τα δικά μου χέρια πόσο κοντά είναι; Αν είχα κι εγώ λίγο μεγαλύτερες ωμοπλάτες θα μπορούσα να φοράω ό,τι ρούχο γουστάρω.

 

Γυναίκα 1: Αχ μη λες σαχλαμάρες και με κάνεις και γελάω! Αφού όλοι οι άντρες πέφτουν στα πόδια σου! Αχ, πέρασε η ώρα κι έχω αργήσει, πρέπει να σ' αφήσω, τσάο τσάο!

 

Γυναίκα 2: Γεια σου χρυσή μου!

Άντρες

 

Ανδρας 1: Έλα ρε, κουρεύτηκες;

 

Ανδρας 2: Ναι

χαχα! καλο!

 

Ε ναι δικιο εχεις δεν γουσταρεις τις κατινοαλητογκομενες στυλ σκυλε.Δικιο εχεις.:devil:

 

 

Πως λενε στα τουρκικα το σουτιεν;

 

 

Μασταρ ντορβας.

 

μ@λ@κια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκες

 

Γυναίκα 1: Ω Θεέ μου, έκοψες τα μαλλιά σου! Καλέ πώς σου πάνε; Θαύμα!

 

Γυναίκα 2: Λες; Εγώ δεν ήμουν της ίδιας άποψης όταν τα είδα στον καθρέφτη. Θέλω να πω δεν τα βρίσκεις υπερβολικά κατσαρά;

 

Γυναίκα 1: Θεός φυλάξοι, όχι! Είναι τέλεια. Κι εγώ θα ήθελα να τα κόψω σε αυτό το στυλ αλλά είμαι πολύ στρογγυλοπρόσωπη και δε θα μου πηγαίνουν. Μάλλον είναι καλύτερα να τ αφήσω ως έχουν.

 

Γυναίκα 2: Μιλάς σοβαρά; Εγώ το πρόσωπό σου το βρίσκω αξιολάτρευτο. Και θα μπορούσες χωρίς πρόβλημα να κάνεις μία από αυτές τις νεανικές κομμώσεις που είναι αυτή την εποχή της μόδας. Θα είσαι υπέροχη! Θα θελα κι εγώ να το κάνω αλλά φοβάμαι ότι θα φαίνεται ο λαιμός μου.

 

Γυναίκα 1: Μα τι λες χρυσή μου; Εγώ πολύ θα ήθελα να έχω ένα λαιμό σαν το δικό σου.Και τι δε θα κανα για να κρύψω τις ωμοπλάτες μου.

 

Γυναίκα 2: Καλέ τρελάθηκες; Ξέρω κοπέλες που θα έδιναν ό,τι είχαν και δεν είχαν για να αποκτήσουν ωμοπλάτες σαν τις δικές σου. Κοίτα τι ωραία που σου πηγαίνουν όλα τα ρούχα; Κοίτα τα δικά μου χέρια πόσο κοντά είναι; Αν είχα κι εγώ λίγο μεγαλύτερες ωμοπλάτες θα μπορούσα να φοράω ό,τι ρούχο γουστάρω.

 

Γυναίκα 1: Αχ μη λες σαχλαμάρες και με κάνεις και γελάω! Αφού όλοι οι άντρες πέφτουν στα πόδια σου! Αχ, πέρασε η ώρα κι έχω αργήσει, πρέπει να σ' αφήσω, τσάο τσάο!

 

Γυναίκα 2: Γεια σου χρυσή μου!

Άντρες

 

Ανδρας 1: Έλα ρε, κουρεύτηκες;

 

Ανδρας 2: Ναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείτε να καταλάβετε αν ένας άντρας τσιλιμπουρδίζει?

 

Στέλνει φωτοτυπημένα ερωτικά γράμματα που αρχίζουν με τη φράση,

"Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται..."

 

 

 

Τι κοινό έχουνε οι άντρες και οι σκύλοι?

 

1. Και οι δυο έχουν παράλογο φόβο για τις ηλεκτρικές σκούπες

2. Και οι δυο ενθουσιάζονται με τους καβάλους των γυναικών

3. Και οι δυο είναι καχύποπτοι με τον ταχυδρόμο

 

 

Τι έχεις όταν κρατάς δυο μικρές μπαλίτσες στο χέρι σου?

 

Την αμέριστη προσοχή ενός άντρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείτε να καταλάβετε αν ένας άντρας τσιλιμπουρδίζει?

 

Στέλνει φωτοτυπημένα ερωτικά γράμματα που αρχίζουν με τη φράση,

"Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται..."

 

 

 

Τι κοινό έχουνε οι άντρες και οι σκύλοι?

 

1. Και οι δυο έχουν παράλογο φόβο για τις ηλεκτρικές σκούπες

2. Και οι δυο ενθουσιάζονται με τους καβάλους των γυναικών

3. Και οι δυο είναι καχύποπτοι με τον ταχυδρόμο

 

 

Τι έχεις όταν κρατάς δυο μικρές μπαλίτσες στο χέρι σου?

 

Την αμέριστη προσοχή ενός άντρα

 

 

χαχαχαχαα! Αν κ το πρωτο δε καταλαβα πως το εννοει αλλα γενικα δε τα χα <<ξανακουσει>> !!! nice!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...