Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας άντρας αράζει στη βεράντα με τη γυναίκα του πίνοντας μπύρα.

Αφού έχει πιει αρκετές, σπάει την ησυχία λέγοντας:

- Σ' αγαπώ.

 

Τον κοιτάει η γυναίκα του:

- Τώρα μιλάς εσύ ή η μπύρα;

 

- Εγώ μιλάω. Στην μπύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε ενα ψυχιατρείο, ρωτηθηκε ο διευθυντης πώς διακρίνει αν ένας ασθενής πρέπει ή όχι να εγκλειστεί.

Είναι απλό, είπε αυτος, γεμίζουμε μια μπανιέρα δινουμε στον ασθενη ένα κουταλάκι ένα φλιτζάνι και έναν κουβα ζητώντας να αδειάσει τη μπανιέρα και απο την αντιδραση του καταλαβαινουμε

Α κατάλαβα, είπε, ενα υγιες άτομο θα χρησιμοποιήσει κουβά γιατί είναι μεγαλύτερος.

Όχι, είπε ο διευθυντής, ένα υγιες άτομο θα τραβούσε την τάπα. Προτιμάτε κρεβάτι κοντά στο παράθυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωγραφίζει το γυφτάκι μια μύγα στον πίνακα. Την βλέπει ο δάσκαλος και νομίζει ότι ήταν αληθινή αφού ήταν τέλεια ζωγραφισμένη.

-Ποιός έκανε αυτή την τέλεια ζωγραφιά;

-Εγκώ ντάσκαλο, λέει το γυφτάκι.

-Μπράβο αγόρι μου! Τέλεια ζωγραφιά. Αύριο πες του πατέρα σου να έρθει, θέλω να του μιλήσω.Την επόμενη μέρα πάει ο μπαμπάς.

-Συγχαρητήρια κύριέ μου. Ο γιος σας έχει πραγματικό ταλέντο...

-Ντείρτου ντάσκαλε... Ντείρτου...

-Μα καλά! Εγώ σας λέω ότι το παιδί έχει ένα σπάνιο χάρισμα..

-Βρε ντείρτου που σε λέω. Ντείρτου.

-Μα ακούστε. Εχθές ζωγράφισε μια μύγα στον πίνακα, τόσο τέλεια που την πέρασα για αληθινή.

-Ντείρτο πολύ σε λέω. Ξέρω... Ξέρω. Τις προάλλες ζωγκράφισε ένα μ##νί στη σόμπα. Παππούς έκαψε γκλώσσα του και εγκώ τσουτσούνα μου. Ντείρτου που σε λέω...!

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ένα ζευγαράκι πηγαίνει κάμπινγκ στα βουνά για ρομαντικό σαββατοκύριακο στην φύση. Όταν φτάνουν εκεί ο άνδρας πάει να κόψει μερικά ξύλα. Γυρίζοντας πίσω λέει:

- Αγάπη μου, τα χέρια μου έχουν παγώσει τελείως!

- Αγάπη μου, βάλτα ανάμεσα στα πόδια μου, και θα ζεσταθούν.

Το κάνει αυτός, και γρήγορα ζεσταίνεται. Μετά το γεύμα, ο άνδρας πάει να κόψει μερικά ακόμα ξύλα. Γυρίζοντας πίσω λέει:

- Αγάπη μου, τα χέρια μου έχουν παγώσει τελείως!

- Αγάπη μου, βάλτα ανάμεσα στα πόδια μου, και θα ζεσταθούν.

Το κάνει αυτός, και γρήγορα ζεσταίνεται. Μετά το δείπνο, ο άνδρας πάει να κόψει και άλλα ξύλα για την νύχτα. Γυρίζοντας πίσω:

- Αγάπη μου, τα χέρια μου έχουν παγώσει τελείως!

Αυτή τον κοιτάζει και λέει:

- Μα αν είναι δυνατόν! Τα αυτιά σου δεν παγώνουν ποτέ;!!!

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)

Ένας κυνηγός πάει σαφάρι στην Αφρική και παίρνει μαζί το σκύλο του. Ενώ ο

σκύλος περιφέρεται στη ζούγκλα, βλέπει μια λεοπάρδαλη να κατευθύνεται προς

το μέρος του, φανερά πεινασμένη.

- "Ωχ μπλέξαμε!", σκέφτεται ο σκύλος.

Τότε βλέπει κάτι κόκαλα και αρχίζει να τα ροκανίζει με την πλάτη γυρισμένη

στην λεοπάρδαλη. Ενώ εκείνη είναι έτοιμη να του χιμήξει, ο σκύλος λέει:

- "Μμμμ... Πολύ νόστιμη αυτή η λεοπάρδαλη. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν άλλες

εδώ τριγύρω..."

Η λεοπάρδαλη παγώνει, και εξαφανίζεται πίσω από κάτι δέντρα.

- "Λίγο έλειψε να την πατήσω", λέει, "αυτός ο σκύλος θα μ'έτρωγε..."

Ένας πίθηκος, παρακολουθώντας όλο το σκηνικό από ένα δέντρο, σκέφτεται ότι

μπορεί να εξασφαλίσει την εύνοια της λεοπάρδαλης και να γλιτώσει το τομάρι

του εξηγώντας της αυτό που είχε συμβεί. Πάει προς το μέρος της και εξηγεί

τα πάντα. Η λεοπάρδαλη, έξαλλη για την κοροϊδία, λέει στον πίθηκο:

- "Ελα, πίθηκε. Ανέβα στη ράχη μου να δεις από κοντά τι πρόκειται να πάθει

ο σκύλος!!"

Ο σκύλος βλέπει τη λεοπάρδαλη να έρχεται προς το μέρος του με τον πίθηκο

καβάλα.

- "Τι θα κάνω τώρα;" σκέφτεται.

Κάθεται, λοιπόν, με την πλάτη γυρισμένη στους δυο. Όταν η λεοπάρδαλη και ο

πίθηκος έχουν πλησιάσει αρκετά, ο σκύλος μουρμουράει:

- "Που είναι πια αυτός ο πίθηκος; Ποτέ δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ!

Τον έστειλα πριν από μισή ώρα να μου φέρει άλλη μια λεοπάρδαλη κι ακόμα να

φανεί..."

 

2)

-2 κουτιά προφυλακτικά παρακαλώ.

-Θέλετε και σακούλα;

-Όχι, εντάξει, ψιλοβλέπεται...

 

3)

Ένας ηλικιωμένος, ενώ γυμναζόταν σε ένα γυμναστήριο, πρόσεξε μια γλυκύτατη νέα κοπέλα. Ρώτησε λοιπόν έναν προπονητή που πέρναγε:

- Ποιο μηχάνημα υπάρχει εδώ, που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω, ώστε να κάνω εντύπωση σε εκείνη εκεί την γλύκα;

Ο προπονητής τον κοίταξε από πάνω έως κάτω και του λέει:

- Εγώ θα χρησιμοποιούσα το ΑΤΜ στον προθάλαμο.

 

4)

Τι παιζει ο Chuck Norris στην παραλια?

 

 

Ρουκετες

 

 

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται λοιπόν συνεδρίαση στην Βουλή μετά την ανακοίνωση των σκληρών οικονομικών μέτρων και λέει ο Παπανδρέου ότι πρέπει να πάρουν μέτρα για την τόνωση του ηθικού των βουλευτών για να μπορέσουν να κάνουν την δουλειά τους καλύτερα.

 

Λέει λοιπόν ότι πρέπει να αλλάξουν τις μοκέτες στην Βουλή από κόκκινες να τις κάνουν μπλε. Ψηφίζουν λοιπόν και το αποφασίζουν. Προτείνει ο Σαμαράς να στολιστεί η αίθουσα της Βουλής με ελληνικές σημαίες για να ενισχυθεί το εθνικό φρόνημα. Ψηφίζουν και το αποδέχονται. Προτείνει τέλος ο Καρατζαφέρης πριν από κάθε συνεδρίαση της Βουλής να παίζει ο εθνικός ύμνος. Ψηφίζουν και αυτό και το κατοχυρώνουν.

 

Όση ώρα ψηφίζουν τις αλλαγές, είναι μια γριούλα, καθαρίστρια στην Βουλή, που κάθεται στην πόρτα και κοιτάει με απορία και απόγνωση τον Παπανδρέου. Ο Γιώργος την βλέπει και αφού τελειώνει η ψηφοφορία, πηγαίνει προς το μέρος της και την ρωτά....

"Γιαγιούλα, γιατί όση ώρα ψηφίζαμε για τις αλλαγές στην Βουλή εσύ με κοιτούσες με απορία???"

Και με άνεση η γριούλα απαντά

"Πριν διοριστώ με μέσο στην Βουλή, ήμουν καθαρίστρια σε ένα μπουρδέλο.

Εκεί όταν οι δουλειές δεν πήγαιναν καλά, αλλάζαμε τις πουτάνες και όχι τις μοκέτες!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωρει ενας τυπακος στο δρομο και εχει εναν παπαγαλο στον ωμο του.

ρωταει καποιος:

-Μιλαει ???

-Δε ξερω,σημερα με αγορασε,απαντα ο παπαγαλος ....

 

 

(ετσι να κρυωσουμε λιγακι ,ζεστη κανει :$ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνας μεθυσμένος μπαίνει σε μία καθολική εκκλησία. Προχωρώντας στο διάδρομο, μπαίνει στο εξομολογητήριο. Ο ιερέας της εκκλησίας βλέπει όλο το σκηνικό και θέλοντας να βοηθήσει τον μεθυσμένο, πηγαίνει στο διπλανό θάλαμο από τον μεθυσμένο και τον ρωτάει:

- Μπορώ να σε βοηθήσω τέκνο μου;

Ο μεθυσμένος το σκέφτεται λίγο και μέσ' την θολούρα του, απαντά:

- Υπάρχει καθόλου χαρτί υγείας από τη μεριά σου;

----------------------------------------------------

 

Μια μορφή εμφανίζεται μέσα στο ναό ξαφνικά μπροστά στο συμβούλιο των γερόντων και λέει στον αρχιγέροντα πως σε ανταπόδοση για την πίστη του και την προσφορά του προς το Θεό , ο Κύριος θα τον ανταμείψει με την επιλογή να μπορεί να έχει άπειρο πλούτο , άπειρη σοφία ή άπειρη ομορφιά .

Χωρίς να το σκεφτεί ούτε στιγμή , ο γέροντας λέει πως θέλει άπειρη σοφία.

-Έγινε, του λέει η μορφή και εξαφανίζεται μέσα σε ένα σύννεφο καπνού και φωτός.

Αμέσως, όλα τα κεφάλια στρέφονται στον πάνσοφο γέροντα ο οποίος κάθεται στη θέση του και ένα αχνό φωτοστέφανο φέγγει πάνω από το κεφάλι του.

Μην αντέχοντας τη σιωπή, ένας από τους νεότερους λέει:

-Πείτε κάτι!

Ο γέροντας αναστενάζοντας λέει:

-Έπρεπε να πάρω τα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν 14 χρονών,ήλπιζα ότι μιά μέρα θα βρω ένα κορίτσι.Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι αλλά δεν είχε καθόλου πάθος,κι έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι,αλλά παραήταν συναισθηματική.Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική.Ήταν μελοδραματική,έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες.Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι,αλλά ήταν βαρετή.Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα.Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της.Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο και ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της.Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή.Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης,αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες.Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του.Όταν έφτασα τα 30,βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δύο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και την παντρεύτηκα.Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ότι είχα και δεν είχα.Τώρα,στα 35 μου,πιό ώριμος και πιό σοφός από ποτέ,ψάχνω για μιά ξανθιά με μεγάλα βυζιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν 14 χρονών,ήλπιζα ότι μιά μέρα θα βρω ένα κορίτσι.Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι αλλά δεν είχε καθόλου πάθος,κι έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι,αλλά παραήταν συναισθηματική.Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική.Ήταν μελοδραματική,έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες.Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι,αλλά ήταν βαρετή.Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα.Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της.Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο και ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της.Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή.Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης,αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες.Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του.Όταν έφτασα τα 30,βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δύο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και την παντρεύτηκα.Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ότι είχα και δεν είχα.Τώρα,στα 35 μου,πιό ώριμος και πιό σοφός από ποτέ,ψάχνω για μιά ξανθιά με μεγάλα βυζιά..

True Story...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...