Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τηλεφωνικός διάλογος μάνας με γιό που σπουδάζει σε Πανεπιστήμιο της περιφέρειας

 

 

- Έλα, μαμά!

 

- Έλα παιδί μου, που χάθηκες;

 

- Που χάθηκα, χτες βράδυ μιλήσαμε.

 

- Από χτες βράδυ μέχρι σήμερα ξέρεις πόσα μπορούν να συμβούν; Ένα λεπτό θέλει να γίνει το κακό!

 

- Να σε παίρνω δηλαδή κάθε ΕΝΑ λεπτό;

 

- Λέω παιδί μου. της Μαρίας δεν πήγε για σοκοφρέτα απ' το περίπτερο και του 'σπασε το πόδι το αγροτικό;

 

- Δεν τρώω σοκοφρέτες!

 

- Σκούφο φοράς;

 

- Μες στο σπίτι, πας καλά;

 

- Γιατί, φοράς έξω απ' το σπίτι;

 

- Κανένα παιδί δεν φοράει σκούφο!

 

- Δεν με νοιάζει τι κάνουν τα άλλα παιδιά, το δικό μου με νοιάζει! Να φοράς σκούφο και να καλύπτεις και τα αυτιά, από τα αυτιά κρυώνει ο άνθρωπος!

 

- Δεν κάνει κρύο!

 

- Μια ζωή «δεν κάνει κρύο» και μια ζωή έτρεχα για αντιπυρετικά! Μυαλό δεν θα βάλεις ποτέ, κοτζάμ άντρας είσαι πια!

 

- Άσε με, ξέρω τι κάνω!

 

- Την τύφλα σου ξέρεις, μικρό παιδί είσαι ακόμα!

 

- Τι είμαι τελικά ρε μάνα, κοτζάμ άντρας ή μικρό παιδί;

 

- Τα γάντια τα μάλλινα τα φοράς; Από τα χέρια κρυώνει ο άνθρωπος!

 

- Τα φοράω!

 

- Δεν τα φοράς, ψέματα μου λες για να με ξεφορτωθείς! Πες μου τώρα ότι περπατάς και ξυπόλητος στα μωσαϊκά, από τα πόδια κρυώνει ο άνθρωπος!

 

- Μάνα δεν είμαι στην Αλάσκα, στα Γιάννενα είμαι!

 

- Ο Θοδωρής Κολυδάς είπε ότι έχει κρύο στα Γιάννενα!

 

- Κι εγώ ο Θανάσης Ηλιόπουλος σου λέω ότι ΔΕΝ έχει κρύο στα Γιάννενα!

 

- Και γιατί να πιστέψω εσένα και όχι τον επιστήμονα;

 

- Γιατί ο επιστήμονας δε ζει στα Γιάννενα!

 

- Τουλάχιστον το φερμουάρ του μπουφάν σου μέχρι επάνω να το σηκώνεις! Όχι να αφήνουμε τα λαιμά έξω, από τα λαιμά κρυώνει ο άνθρωπος!

 

- Ναι μάνα! Ναι, ναι, ναι! Έξω έχει 20 βαθμούς κι ο τρελός του χωριού θα κυκλοφορεί στην πόλη με γάντια, σκούφο, κασκόλ, μπουφάν κι ένα αερόθερμο αγκαλιά! Να γελάσουν λίγο και οι πικραμένοι που τους κόβουν την επικουρική!

 

- Θα σου στείλω με το ΚΤΕΛ γεμιστά που σου αρέσουν!

 

- Δε μου αρέσουν τα γεμιστά!

 

- Τι λες τώρα; Μικρός τα έτρωγες σαν τρελός, φώναζες «τέλω γεμιτά, τέλω γεμιτά», σαν να σ' ακούω, μανάρι μου μωρέ, πουλάκι μου εσύ, τι καλό παιδί που ήσουνα, με τα ωραία σου τα μαλλάκια, με τις μπουκλίτσες σου. λούστηκες;

 

- Τι λες τώρα; Από το λούσιμο κρυώνει ο άνθρωπος!

 

- Γεμιστά σου 'βαλα μπόλικα να τρατάρεις και τον καθηγητή σου, εξετάσεις έρχονται!

 

- Μάνα, σε χάνω!

 

- Γιατί παιδί μου, τι έχω και μου το κρύβετε;

 

- Όχι, σε χάνω λέω, δεν έχω σήμα. Άντε γεια.

 

- Το κινητό είναι φορτωμένο;

 

- Και το κινητό είναι φορτωμένο κι εγώ επίσης!

 

- Φορτωμένο να το 'χεις για την κακιά στιγμή. Της Καλλιόπης η Μαρία.

 

- Μάνα, σε κλείνω.

 

- Να σου στείλω το εσωθερμικό το σώβρακο; Και να αλλάζεις κάθε μέρα. Του Προκόπη ο Αντωνάκης ξεράθηκε στο Μετρό και ήτανε με τρύπιο μποξεράκι, ρεζίλι έγινε η μάνα του!

 

- Μάνα, έλεος, λυπήσου με, δεν αντέχω άλλο!

 

- Άμα δε στα πω εγώ, ποιός θα στα πει, ο ξένος;

 

- Κάθε μέρα, κάθε μέρα, κάθε μέρα ΓΙΑΤΙ το κάνεις αυτό; Και κυρίως ΠΩΣ το κάνεις αυτό;

 

- Αγόρι μου, μάνα είναι μόνο μία!

πηγή:funny Blog...ara

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια φορά μια πεθερά που είχε 3 γαμπρούς. Ο πρώτος την αγαπούσε, ο δεύτερος έτσι κι έτσι και ο τρίτος καθόλου!

Μια μέρα λέει η πεθερά στον πρώτο «Πάμε παραλία». Πήγαν στην παραλία, βουτάει στη θάλασσα η πεθερά και έκανε πως πνιγόταν. Ο γαμπρός που την αγαπούσε έτρεξε αμέσως και την έσωσε. Την άλλη μέρα βρήκε στην πόρτα του ένα καινούριο πολυτελές αυτοκίνητο και μια ανθοδέσμη με κάρτα που έγραφε «Σε ευχαριστώ που με έσωσες. Η πεθερά σου».

Την άλλη μέρα είπε στον δεύτερο να πάνε παραλία. Πήγαν στην παραλία και πάλι η πεθερά, αφού βουτάει, κάνει πως πνίγεται. Ο γαμπρός βουτάει μετά χωρίς μεγάλη βιασύνη και τη σώζει. Την επόμενη μέρα, βρίσκει έξω από το σπίτι του ένα καινούριο αυτοκίνητο και μια ανθοδέσμη, η κάρτα της οποίας έγραφε «Σε ευχαριστώ που με έσωσες. Η πεθερά σου»

Την άλλη μέρα, λέει και στον τρίτο που την αντιπαθούσε να πάνε παραλία. Βουτάει η πεθερά, κάνει πως πνιγόταν αλλά ο γαμπρός αδιάφορος. Έκανε τα στραβά μάτια μέχρι που τελικά πνίγηκε. Την επομένη του πνιγμού, ο τρίτος γαμπρός βρίσκει μπροστά από το σπίτι του ένα υπερπολυτελές καινούριο αυτοκίνητο και μια τεράστια ανθοδέσμη με κάρτα που έγραφε «Σε ευχαριστώ που με έσωσες. Ο πεθερός σου».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. μένω παγωτό

Ορισμός: s7.gif7in.gif

Λήμμα: s7.gif5in.gif

Εκπλήσσομαι, μένω μαλάκας, μένω κάγκελο.

 

(Σημείωση από τη Συντακτική Ομάδα)

Βλ. και μένω καρότο, μένω πίπα, καγκελώνω

[div=border:1px dashed black; width:506px]- Μαλάκα είδες τι πίπινους κυκλοφορεί ο Νίκος;

- Ναι ρε, τα είδα προχθές και έμεινα παγωτό! Τρομερά!

[/div]

 

 

 

 

2. μένω παγωτό

Ορισμός: s7.gif6in.gif

Λήμμα: s8.gif7in.gif

 

Πάγωσα από φόβο, έκπληξη, ντροπή κ.λπ.

 

Αντίστοιχο αλλά βιβλικό: «έμεινα στήλη άλατος».

 

Εάν κάποιος παρατηρήσει τον άνθρωπο όταν μένει παγωτό, βλέπει ότι, την στιγμή της παγωτοποιήσεως, το υποκείμενο λαμβάνει μια κοντή ανάσα που την κρατά για λίγο, διότι θέλει να συνειδητοποιήσει τί τρέχει προτού αντιδράσει.

[div=border:1px dashed black; width:506px]Κόβοντας στην γωνία να δω αν έρχομαι, έμεινα παγωτό βλέποντας τον

ευδαίμονα να φιλά γαλλικό φιλί τον Βάγκουλα… φτου τον πούστη! [/div]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι η Αννουλα δέν κάνει σκι ?

 

 

Γιατί την έβαλαν φυλακή !

 

 

αχχαχα όταν το είχα ακούσει έμεινα παγοτο!

 

παγοτο=παγο το=το παγο?

Master yoda?is that you? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα γραμμάριο Fairy πλένεις 100 πιάτα.

Mε ένα γραμμάριο κόκα πλένεις 100 πιάτα, σκουπίζεις, σφουγγαρίζεις, καθαρίζεις, απολυμαίνεις, ξεσκονίζεις, βάφεις, μαγειρευεις, γκρεμίζεις, χτίζεις...

 

buahahahahaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα ένας παντρεμένος,που είχε προβλήματα με την πεθερά του,περπατάει στο δρόμο και πετυχαίνει μια κηδεία.

Μπροστά μπροστά μια νεκροφόρα, πίσω της ένας άντρας που κρατάει ένα σκύλο στην αγκαλιά και ξωπίσω του μια τεράστια ουρά από άντρες…

Βλέποντας το περίεργο θέαμα, παίρνει το θάρρος και πλησιάζει τον άντρα με τον σκύλο.

-Συγνώμη, μπορείτε να μου πείτε τι συνέβη;

-Έχασα την πεθερά μου… Ο σκύλος αυτός την δάγκωσε και πέθανε χτες…

-Α μάλιστα… Μπορείτε να μου δανείσετε τον σκύλο σας για μια μέρα, παρακαλώ;

-Κανένα πρόβλημα… Περιμένετε στην ουρά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα προκαλώ την τύχη μου, αλλά ψυχαναγκαστικά το ποστάρω.

Το διάβασα στο rocking.gr, είναι ενός παιδιού (αυτός το έβγαλε).

Διαβάστε με δική σας ευθύνη.

 

 

''Είναι ο Σάκης και γυρεύει απεγνωσμένα σε δισκάδικα το γνωστό hit "Roxanne" για να το χαρίσει στην αγαπημένη του.

Πάει στο Μετρόπολις,δεν το έχουν.

Πάει στο Public,ούτε κει.Μόλις τους είχε τελειώσει.

Πάει σε κανα 2 συνοικιακά δισκάδικα,στο Μοναστηράκι,σε επαρχιακές πόλεις,στο e-bay,ΤΖΙΦΟΣ.

Απογοητευμένος ο Σάκης κάθεται και κλαίει τη μοίρα του σε μια μικρή πλατεία,όταν σκάνε μύτη δύο Ιάπωνες κοστουμαρισμένοι μαυρογυαλούροι,που βγήκαν από ένα βανάκι που είχε πάνω του το logo της Toshiba.Τον πλησιάζουν και τον ρωτάνε τι έχει.Αυτός τους εξηγεί και αυτοί μέσω ενδοεπικοινωνίας καταφέρνουν να θέσουν σε κίνηση τους μηχανισμούς της εταιρείας και βρίσκουν το τραγούδι κάνοντας τελικά τον Σάκη πολύ ευτυχισμένο.

 

Ποιο το ηθικό δίδαγμα?

 

 

 

Όταν θέλεις κάτι Police, ολόκληρη Τοshiba συνομωτεί για να το πετύχεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...