Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

κλασσικος ελληνας

 

να δω πως θα εβαζες τα κρεατα στην σχαρα αμα δεν τα καθαριζε πρωτα η αλλη.

 

πλένεις τα κρέατα πριν το ψήσιμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σύζυγος αράζει στη βεράντα μαζί με τη γυναίκα του πίνοντας μπύρα.

Αφού έχει πιει αρκετές, σπάει την ησυχία λέγοντας:

- Σ'αγαπώ.

Τον κοιτάει η γυναίκα του:

- Τώρα μιλάς εσύ ή η μπίρα;

- Εγώ μιλάω... Στη μπίρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σύζυγος αράζει στη βεράντα μαζί με τη γυναίκα του πίνοντας μπύρα.

Αφού έχει πιει αρκετές, σπάει την ησυχία λέγοντας:

- Σ'αγαπώ.

Τον κοιτάει η γυναίκα του:

- Τώρα μιλάς εσύ ή η μπίρα;

- Εγώ μιλάω... Στη μπίρα...

ΣΠΑΣΙΚΛΑΣ ΜΟΟΥΝΤ ΟΝ

 

Απο τοτε που το πεταξε ο Κανακης αυτο και ολοι λυθηκαν "αυθορμητα" στα γελια, ο μονος λογος που χαιρομαι που το ακουω/διαβαζω ανα 2 μερες το συγκεκριμενο, ειναι οτι εχω αρκετες ευκαιριες να καταλαβω τι στο καλο βρισκουν ολοι τοσο αστειο σε αυτο το ανεκδοτο.

Δυστυχως ακομα δεν το εχω καταφερει. Για να ειμαι πιο δικαιος, το προβλημα μου ειναι, πως στο καλο να γελάσω με ανέκδοτο 5 γραμμών που όμως αναμένεις το τελος απο την 1η προταση (γιατι νομίζω ότι αυτή είναι η μαγεία των ανεκδότων, το punchline να μην το εχεις ψυλλιαστει απο τις πρωτες 10 λεξεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα στην Ελλάδα είναι ποιος θα κάνει κάτι πρώτος.Αν αυτός είναι γαμάτος και ιν και ουάου τότε είναι κομπλέ.Αν το κάνει κανείς που δεν είναι και τόσο μούρη νταξ μωρέ τι να μας πει ο τελευταίος ο κιτς.

 

το είπε ο κανάκης και γελάμε όλοι.Αν το έλεγε ο χψ άγνωστος δεν θα γελούσε κανείς.

 

 

Δεν ισχύει για τα ανέκδοτα μόνο.Είναι γενικό Ελληνικό φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα... γι' αυτό δεν τρώμε ποτέ ψάρι σπίτι... δεν μπορώ να το καθαρίσω και σιχαίνομαι :eek:

 

 

noobades :P

 

από όπου και να αγοράζετε ψάρια μπορείτε να ζητήσετε να σας τα καθαρίσουν ;)

 

εγώ στο Σκλαβενίτη πάω πρώτα διαλέγω τις τσιπούρες μου. μου τις ζυγίζει. του λέω καθάρισε τα και περνάω στο τέλος

και περνώ μια χαρά καθαρισμένα ψαράκια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noobades :P

 

από όπου και να αγοράζετε ψάρια μπορείτε να ζητήσετε να σας τα καθαρίσουν ;)

 

εγώ στο Σκλαβενίτη πάω πρώτα διαλέγω τις τσιπούρες μου. μου τις ζυγίζει. του λέω καθάρισε τα και περνάω στο τέλος

και περνώ μια χαρά καθαρισμένα ψαράκια :D

 

Σκέψου τώρα να πάει αυτός ο άνθρωπος να ψωνίσει προφυλακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα στην Ελλάδα είναι ποιος θα κάνει κάτι πρώτος.Αν αυτός είναι γαμάτος και ιν και ουάου τότε είναι κομπλέ.Αν το κάνει κανείς που δεν είναι και τόσο μούρη νταξ μωρέ τι να μας πει ο τελευταίος ο κιτς.

 

το είπε ο κανάκης και γελάμε όλοι.Αν το έλεγε ο χψ άγνωστος δεν θα γελούσε κανείς.

 

 

Δεν ισχύει για τα ανέκδοτα μόνο.Είναι γενικό Ελληνικό φαινόμενο.

 

Πραγματικα αυτος ο κανακης ωρες-ωρες λεει πιο κρυα ανεκδοτα κ απ΄τον άλλο...

 

Πωωωωω και τον λεν κ γκομενο... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ΣΠΑΣΙΚΛΑΣ ΜΟΟΥΝΤ ΟΝ

 

Απο τοτε που το πεταξε ο Κανακης αυτο και ολοι λυθηκαν "αυθορμητα" στα γελια, ο μονος λογος που χαιρομαι που το ακουω/διαβαζω ανα 2 μερες το συγκεκριμενο, ειναι οτι εχω αρκετες ευκαιριες να καταλαβω τι στο καλο βρισκουν ολοι τοσο αστειο σε αυτο το ανεκδοτο.

Δυστυχως ακομα δεν το εχω καταφερει. Για να ειμαι πιο δικαιος, το προβλημα μου ειναι, πως στο καλο να γελάσω με ανέκδοτο 5 γραμμών που όμως αναμένεις το τελος απο την 1η προταση (γιατι νομίζω ότι αυτή είναι η μαγεία των ανεκδότων, το punchline να μην το εχεις ψυλλιαστει απο τις πρωτες 10 λεξεις)

 

Το αστείο στο ανέκδοτο δεν είναι το γεγονός πως μιλάει στην μπύρα. Είναι το παιχνίδι και η αναδιανομή των λέξεων από την ερώτηση "τώρα μιλάς εσύ ή η μπύρα" που είναι κλασική, στην απάντηση "εγώ μιλάω, στη μπύρα". (θέλει παύση στο "εγώ μιλάω")

 

Μια χαρά είναι το ανέκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο στο ανέκδοτο δεν είναι το γεγονός πως μιλάει στην μπύρα. Είναι το παιχνίδι και η αναδιανομή των λέξεων από την ερώτηση "τώρα μιλάς εσύ ή η μπύρα" που είναι κλασική, στην απάντηση "εγώ μιλάω, στη μπύρα". (θέλει παύση στο "εγώ μιλάω")

 

Μια χαρά είναι το ανέκδοτο.

 

Dude, WTF! Ντουντ, ΤΣΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο στο ανέκδοτο δεν είναι το γεγονός πως μιλάει στην μπύρα. Είναι το παιχνίδι και η αναδιανομή των λέξεων από την ερώτηση "τώρα μιλάς εσύ ή η μπύρα" που είναι κλασική, στην απάντηση "εγώ μιλάω, στη μπύρα". (θέλει παύση στο "εγώ μιλάω")

 

Μια χαρά είναι το ανέκδοτο.

Ναι, για να το σκεφτω...μπα, σορρυ, λυπαμαι, NOT!

Στην πλειοψηφια των ανεκδοτων παιζει αυτο που λες. Καποιο λογοπαιγνιο, κατι που δεν περιμενεις και εχει να κανει με τις λεξεις και το πως το λες (πχ παει ενας μουσακας σε ενα μπαρ και ζηταει ενα ουισκι και του λεει ο μπαρμαν "Δεν γινεται. Δεν σερβιρουμε φαγητο". Μπουαχαχα. Μπουαχαχα. Χαχα)

Αρα περιμενω κατι τετοιο. Και απο την πρωτη φραση ειναι φανερο οτι θα γινει ενα λογοπαιγνιο με τη γυναικα και την μπυρα

 

ΥΓ. Ασχετο. Το ανεκδοτο πρεπει να ειναι Αμερικανικο. Μονο εκει εχουν τοση μανια με την μπυρα, ουτε στην Αγγλια αν μπεις σε ενα σπιτι δεν σου προσφερουν κατευθειαν μπυρα, οτι ωρα και να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...