Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Ένας λοχίας, συγκεντρώνει κάποιους φαντάρους στο δάσος και τους λέει το εξής:

- Θα σας δώσω μια ώρα διορία, για να κρυφτείτε στο δάσος. Μετά από μια ώρα θα βάλω άντρες μου, ελικόπτερα και σκυλιά, για να σας βρω. Αν μέχρι τις 12 δεν έχω βρει κανέναν από εσάς, θα πάρετε όλοι ένα μήνα άδεια. Αν όμως βρω έστω και έναν, θα πάτε όλοι ένα μήνα φυλακή. Εντάξει;

Oι φαντάροι συμφώνησαν. Τους αφήνει μια ώρα και ξαφνικά το δάσος γεμίζει σκυλιά, άντρες να τρέχουν από δω κι απο κει, ελικόπτερα να πετούν στον ουρανό κλπ. Περνούν οι ώρες. Έχει πάει 12 παρά τέταρτο, 12 παρά δέκα, 12 παρά πέντε, παρά τέσσερα, παρά τρία, παρά δύο... Δώδεκα παρά ένα λεπτό, ακούγεται μια κραυγή. Τρέχουν οι άντρες, τα σκυλιά. Βρίσκουν το φαντάρο που φώναξε.

- Πάρτε τους όλους, ένα μήνα φυλακή.

Στη φυλακή τώρα, όλοι οι φαντάροι τα βάζουν με αυτόν που φώναξε.

- Καλά, ρε μαλάκα... Κι εσύ, ένα λεπτό ακόμα δεν μπορούσες να περιμένεις;

- Αφήστε με, ρε παιδιά... Να σας πω τί έπαθα! Για να μη με βρουν, είχα βγάλει τα ρούχα μου και είχα βαφτεί δέντρο. Εκεί που στεκόμουν ανάμεσα στα άλλα δεντράκια, έρχεται ένα σκυλί και μου κατουράει τα πόδια. Το ανέχτηκα! Μετά από λίγο, έρχεται ένα ζευγαράκι και χαράζει στο κώλο μου Α+Κ=love for ever. Κι αυτό το ανέχτηκα! Αλλά όταν ήρθαν 2 σκιουράκια και είπαν:- Φάε εσύ το δεξί καρύδι, να φάω εγώ το αριστερό, δεν το άντεξα!

 

 

Πρόσφατα στο Chesterfield,54,Midwaystreet,στη μια τα μεσάνυχτα

μπροστά από την πόρτα ένας τύπος φέρνει την κοπέλα του στο σπίτι

της. Φτάνοντας εκεί και φιλώντας την για καληνύχτα, νιώθει λίγο

καβλωμένος. Γέρνει με το ένα χέρι στο τοίχο και της λέει:

- " Αγάπη μου,θα μου πάρεις μια -ίπα;"

- "Είσαι τρελός; Μπορεί να μας δουν οι γονείς μου! "

- " Μην κάνεις έτσι,ποιός θα μας δει τέτοια ώρα;"

-" Όχι, σε παρακαλώ, μπορείς να φανταστείς τι έχει να γίνει, αν μας πιάσουν;"

-"Αχ σε παρακαλώ, σε αγαπώ τόσο πολύ"

-" Όχι και πάλι όχι. Κι εγώ σε αγαπώ, αλλά δεν μπορώ! "

- "Και βέβαια μπορείς, σε παρακαλώ..."

Ξαφνικά ανάβει το φως στις σκάλες και η μιρκότερη αδερφή εμφανίζεταιμε τις πυτζάμες νυσταγμένη και λέει:

-" Ο μπαμπάς λέει, να του πάρεις μια -ίπα. Αν όχι, μπορεί να κατέβει η μαμά να το κάνει, αλλιώς μπορώ να το κάνω

κι εγώ. Στην ανάγκη, λέει ο μπαμπάς, θα κατέβει ο ίδιος και θα το κάνει. Αλλά για όνομα του Θεού, πες στον μαλάκα,

να πάρει το χέρι του από το θυροτηλέφωνο!"

 

Respect ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάει ο Τοτός:

- Μπαμπά, αυτό εκεί πλοίο είναι;

- Όχι παιδί μου, υπερωκεάνιο.

- Υπερωκεάνιο; Και πώς γράφεται το υπερωκεάνιο;

- Μπα, μάλλον πλοίο είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας αγρότης που κεκέδιζε και πάει σε εναν λογοθεραπευτη.

 

-Για-γιατρε, εχω προ-προβλημα, κεκεδιζω.

- Και γιατι ειναι προβλημα αυτο για σενα ? Αγροτης εισαι, δεν εισαι δικηγορος.

 

- Θα σου εξηγη-γησω για-γιατρε.Έχω καποια πα-πα-παπακια.Το πρωι τα-τα βγάζω εξω,και το βρα-βραδυ τα βαβαζω μεσα.Για-για να τα βγαλω λεω πα-πα-πα-πακια βγειτε εξω.Καικε βγαινουν.Για να τα βαβαλω φωναζω πα-πα-πα-πακια μπειτε μεσα.Ομως ειειναι ενα παπαπαπακι που μενει εξω, Τοτε παι-παιρνω το φτυαρι καικαικαι του λεω μπες μεμεσα γαμω την πα-πα-πα-πα-πα ... Και τοτε βγαινουν ολα τα αλλα εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας αγρότης που κεκέδιζε και πάει σε εναν λογοθεραπευτη.

 

-Για-γιατρε, εχω προ-προβλημα, κεκεδιζω.

- Και γιατι ειναι προβλημα αυτο για σενα ? Αγροτης εισαι, δεν εισαι δικηγορος.

 

- Θα σου εξηγη-γησω για-γιατρε.Έχω καποια πα-πα-παπακια.Το πρωι τα-τα βγάζω εξω,και το βρα-βραδυ τα βαβαζω μεσα.Για-για να τα βγαλω λεω πα-πα-πα-πακια βγειτε εξω.Καικε βγαινουν.Για να τα βαβαλω φωναζω πα-πα-πα-πακια μπειτε μεσα.Ομως ειειναι ενα παπαπαπακι που μενει εξω, Τοτε παι-παιρνω το φτυαρι καικαικαι του λεω μπες μεμεσα γαμω την πα-πα-πα-πα-πα ... Και τοτε βγαινουν ολα τα αλλα εξω.

 

Ελα ρε συ, εχει γινει χαμος με αυτο με το Σερβετα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αν είχε η γιαγιά μου @ρχ!δ!@ θα ήταν ο παππούς μου

Στάνταρ απάντηση όταν ακούμε μαλακισμένα υποθετικά σενάρια που ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας και του απίθανου. Ειδικότερα αν η φράση περιέχει περισσοτερα απο δύο «θα» η χρήση της έκφρασης είναι επιβεβλημένη. Πιο adult ατάκα απο το «άν είχε η γιαγιά μου ρόδες θα ήταν πατίνι».

[div=border:1px dashed red; width:506px]- Άν θα κέρδιζα το τζόκερ, θα αγόραζα στάνταρ την καινούργια Lamborghini Murcielago, και θα με έβλεπε με άλλο μάτι η Λίλιαν.

- Ναι, ναι... και αν η γιαγιά μου είχε @ρχ!δ!@ θα ήταν ο παππούς μου.[/div]

 

 

slang.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένας σε ένα μπαρ και βλέπει ένα πολύ πρώτο μωρό στην άλλη γωνία της μπάρας να πίνει μόνο του ποτό.

 

Ρωτάει τον μπάρμαν, "Τι παίζει εδώ? Πολύ πρώτο μωρό, μόνο είναι?"

 

"'Ασε είναι τυφλή",του λεει ο μπάρμαν.

 

"Νo problem", λεει αυτός.

 

Πάει εκεί, αρχίζει κατάσταση οπότε τελικά του λέει η γκόμενα να πάνε σπίτι της. Με το που μπαίνουν μέσα στο αυτοκίνητο της λέει : "Μισό λεπτό να πάρω τηλέφωνο την γυναίκα μου...δεν έχουμε μυστικά μεταξύ μας !!"

 

Οπότε βγάζει το κινητό καλεί τη γυναίκα του και της λεει : "Μωρό άσε, μου 'κατσε μία στραβή και θα αργήσω...."

 

=======================================

 

 

Συζήτηση μεταξύ πατέρα και γιού :

 

- Μπαμπά πες μου πόσο κοστίζει για να παντρευτεί κάποιος ;

- Δεν ξέρω παιδί μου. Εγώ ακόμα πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθημερινά σπασίματα και σκέψεις αξιώματα

-Ρίχνεις το τασάκι που είχες στο κρεββάτι σου όλο το βράδυ την στιγμή που σηκώνεσαι να απαντήσεις το τηλέφωνο.

 

-Παραγγέλνεις πίτσα και όλο το τυρί είναι κολλημένο στο κουτί.Πως σκατά έφερε την πίτσα ;Με παρκούρ;

 

 

-Κανονίζεις να βγείς με παρέα το βράδυ και στο τέλος τσακώνεστε για το που θα πάτε.

Σαν να μην φτάνει αυτό ,σαν καλός μαλάκας προσπαθείς να τους κάνεις να τα ξαναβρούνε.Τελικά πάς νωρίς νωρίς σπίτι σου (10 ώρα) (αξίωμα)

 

-Η κουράδα του σκύλου είναι πάντα ανάμεσα απο δύο αυτοκίνητα.Την στιγμή που θα την πατήσεις θα είναι επειδή προσπαθείς να σωθείς απο τον αυτονομιστή καμικάζι ταρίφα που τρέχει πατημένος.

 

-Πάντα οταν πατήσεις κουράδα θα φοράς τρακτερωτά παπούτσια.

 

-Πάντα θα το καταλάβεις την στιγμή που πατάς σε ξένο σπίτι και κατα προτίμηση σε χαλί.

 

-Το σπίτι αυτό θα είναι το σπίτι της γκόμενας που θέλεις να ρίξεις.

 

-Ακόμα και εαν έχεις περπατήσει 10 χιλιόμετρα όλο το σκατό θα φανεί μόλις πατήσεις το χαλί.

 

-Απο τις 100 σελίδες της ύλης έχεις διαβάσει τις 90.Και πέφτει η ύλη των 10 σελίδων που δεν έχεις διαβάσει.(Αξίωμα)

 

 

-Έχεις σηκωθεί απο το κρεββάτι καβλωμένος και έχεις κατουρήσει το καζανάκι.Οι προσπάθειες να το γλυτώσεις έμοιαζαν με πυροσβέστη που έχει χάσει τον έλεγχο της μάνικας του.

 

-Το θέμα συζήτησης με την παρέα που βγήκες για καφέ σε έχει αφήσει εντελώς αδιάφορο/αδιάφορη και σκέφτεσαι τις πιο κουλές δικαιολογίες για να την κάνεις.Τελικά αργοπεθαίνεις για 3 ώρες.

 

-Η ώρα που θα σηκωθείς απο το κρεββάτι είναι +1 ώρα απο την ώρα που έχεις ξυπνήσει και +1:30 ώρα απο την ώρα που έπρεπε να σηκωθείς απο το κρεββάτι.(Αξίωμα)

 

-Ελάχιστες είναι οι φορές που θα δείς στρινγκάκι στης προκοπής κώλο εαν δεν είναι της γκόμενας σου.Συνήθως τα βλέπεις να τα φοράνε πλάσματα ίσου εκτοπίσματος με τον Moby Dick.

 

-Ρουφάς τουλάχιστον 10 φορές το άδειο ποτήρι του καφέ πριν πας να πάρεις ένα άλλο.

 

-Πάντα αγνοείς το χαρτάκι που γράφει "you have 10 left" οταν θέλεις να στρίψεις τσιγάρα.Και πάντα όταν τελειώσουν τα χαρτάκια σκέφτεσαι να στρίψεις με αυτό.

 

-Το ζεστό νερό πάντα τελειώνει οταν θέλεις να ξεπλυθείς.Ακόμα και εαν το αφήσεις 4 μέρες να τρέχει θα κρυώσει την στιγμή που βάλεις σαπούνι πάνω σου.(Αξίωμα)

 

-Ο ωραίος σου ύπνος θα διακοπεί πάντα βίαια.Είτε θα μπεί η μάνα σου μέσα ανοίγοντας παράθυρα,τραβώντας παπλώματα κλπ ή εαν είσαι μόνος σου θα είναι ο γείτονας που 9 ώρα το πρωί κυριακή αποφάσισε να λειτουργήσει το τρυπάνι του.

 

-Ακούς μόνο τους άλλους να κάνουν σέξ.Όταν εσύ κάνεις σεξ δεν σε ακούει κανένας(Αξίωμα).

 

-Σε οποιδήποτε pc και να καθίσεις σε κάποιο netcafe πάντα θα είναι αυτό με το χαλασμένο mouse,με τα 4GB τσόντας και θα χρειάζεται 10 λεπτά για να ανοίξει.Πάντα αριστερά σου θα ειναι ενα 10χρονο που φωνάζει σαν δαιμονισμένο και δεξιά σου ένας τύπος που χαϊδεύει γλυκά τον φούτσο του ενω βλέπει φωτό απο ανήλικα στο facebook.

 

-Όταν έχεις γκόμενο/γκόμενα όλοι σου λένε πόσο τους λείπεις.Όταν βρούνε αυτοί δεν τους λείπεις καθόλου (Αξίωμα)

 

-Το 1/3 των ανδρών που σε κάνουν παρέα όταν εισαι γυναίκα θέλουν να σε πηδήξουν.Το άλλο 1/3 των ανδρών δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα και το άλλο 1/3 θέλουν να τους γνωρίσεις κάποια να πηδήξουν.(Αξίωμα με μια εξαίρεση)

 

-Το 99% των φορών το στήθος της γκόμενας σου είναι μικρότερο απο αυτό που φαίνεται.

 

-Το 1% ειναι μεγαλύτερο απο αυτό που φαίνεται

 

-Πάντα το στήθος μιας γυναίκας δεν είναι αυτό που φαίνεται (αξίωμα)

 

-Ο κώλος που θα βρεθεί μπροστά στην μούρη σου θα είναι πάντα 2-3 φορές ο δικός σου (Αξίωμα)

 

-Όσο λιγότερο ασχολείται ενας άνδρας με τον φούτσο του ,τοσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να κάνεις καλό σεξ μαζί του (αξίωμα)

 

-Όσο περισσότερο βαριέσαι τόσα περισσότερα πράγματα έχεις να κάνεις αλλά δεν θέλεις να τα κάνεις (θεώρημα)

 

-Όσο περισσότερο θες να δείς τον άλλο/την άλλη τόσο πιο πιθανό ειναι να έχει κάνει κάτι το βράδυ με την "παρέα" της (θεώρημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Erwdios

Γ@μ@τοοοο!!!

 

 

Χτυπάει ένας την πόρτα μιας ξανθιάς.

Ξανθιά: Ποιός είναι;;;

Άντρας: Εγώ.

 

Και απαντά η ξανθιά τρομαγμένη: Εγώ;!;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ένας στον μανάβη και ρωτάει:

 

- Τί είναι αυτό;

 

- Ντομάτες.

 

- Ωραία, δώστε μου 2 κιλά , αλλά κάθε ντομάτα σε άλλη σακούλα.

 

Του τα βάζει ο μανάβης.

 

- Αυτό τί είναι;

 

- Πατάτες.

 

- Δώστε μου 3 κιλά , αλλά κάθε μία σε ξεχωριστή σακούλα.

 

Το κάνει και αυτό ο μανάβης.

 

- Τί είναι αυτό; ξαναρωτάει ο τύπος.

 

- Φακές, λέει ο μανάβης, αλλά δεν τις πουλάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...