Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποτε ο Τσακ Νορις συγκρουστηκε με ενα πλοιο,ενω εκανε βαρκαδα μονος του στον Ατλαντικο Ωκεανο.Το πλοιο ηταν ο Τιτανικος.

 

Φυσικα και δεν υπαρχει ο Αγιος Βασιλης.Τον σκοτωσε ο Τσακ Νορις οταν ηταν μικρος επειδη ειχε ξεχασει να του φερει το δωρο Χριστουγεννων του.

 

Μονο μια φορα στην ζωη του ξερασε απο αηδια ο Βear Grylls.Οταν διαβασε τον οδηγο επιβιωσης στην αγρια φυση για αρχαριους του Τσακ Νορις.

 

They say that the only fear you have to fear,is fear itself.But the only fear that fear fears,is Chuck Noris himself.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ένας καθηγητής της Λογικής προσπαθεί να διδάξει το γιο του τις αρχές της καθαρής σκέψης και την ανάγκη της ακριβολογίας. Του δείχνει το ρολόι του τοίχου, που μόλις χτύπησε την ώρα .

- Και τώρα, τον ρωτά, αν πάρω ένα σφυρί και σπάσω το ρολόι, θα μπορούσαν να με συλλάβουν με την κατηγορία ότι σκότωσα τον χρόνο?

- Όχι, απαντά ο μικρός αδίστακτα, γιατί πρόκειται περί αυτοάμυνας .

Ο καθηγητής κατσούφιασε.

- Πώς το φανταστικές αυτό?

- Μα αφού το ρολόι χτύπησε πρώτο!

 

 

 

 

Ο δάσκαλος μιλάει στην για το νόμο της έλξης.

- Ο Ισαάκ Νεύτωνας, εξηγεί, καθόταν κάτω από μια μηλιά. Ένα μήλο έπεσε στο κεφάλι του και από μια απλή παρατήρηση, ο Νεύτωνας ανακάλυψε το νόμο της παγκόσμιας έλξης. Δεν είναι καταπληκτικό?

- Μμ, ναι παρατηρεί πολύ λογικά ο Μπάμπης, μα αν καθόταν στο σχολείο διαβάζοντας βιβλία, δε θα 'χε ανακαλύψει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν κάποτε ένας ναυαγός ο οποίος ήταν σε ένα νησί για πολλά χρόνια μόνος του με δυο γυναίκες. Είχε βαρεθεί μόνος του χωρίς κανένα φίλο άντρα για να κάνει παρέα.

Επίσης είχε κουραστεί αυτήν την ρουτίνα της εβδομάδας του. Τις Δευτέρες, τις Τετάρτες και τις Παρασκευές έκανε έρωτα με την πρώτη γυναίκα και τις Τρίτες, τις Πέμπτες και τα Σάββατα με τη δεύτερη. Είχε μόνο την Κυριακή για να ξεκουράζεται. Έκανε προσευχές να ναυαγήσει στο νησί ένας άνδρας για να κουβεντιάζει…

Μια μέρα, ναυαγεί ένας τύπος στο νησί επάνω σε μία σχεδία. Τον βλέπουν οι γυναίκες και φωνάζουν:

- Καλέ, καλέ ένας άνδρας!!!

- Αχ καλέ που; Καλέ που; αναφωνεί με περίσσεια χάρη ο τύπος στη σχεδία

Και ο καημένος ναυαγός απογοητευμένος:

- Φτου ρε γαμώτο. Αδερφή μας έκατσε. Πάει και η Κυριακή!

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Μπαίνει ένας πελάτης στο μπαρ, φανερά σοκαρισμένος.

- Ρε συ, λέει στον μπάρμαν, ξέρεις τι γίνεται έξω; ‘Οπως ερχόμουν εδώ πέφτω πάνω σε ένα δυστύχημα. Ένα αυτοκίνητο είχε στουκάρει σε μία κολώνα. Ο οδηγός είχε πεταχτεί έξω. Είχε σπασμένο πόδι, σπασμένα χέρια, ραγισμένο κρανίο… Αίματα παντού… Τί να σου λέω!!! Καλά που είχα πάρει μαθήματα πρώτων βοηθειών!!!!

- Δηλαδή, ρωτάει όλο περιέργεια ο μπάρμαν. Τί έκανες;

- Κάθισα κάτω, και έβαλα το κεφάλι μου ανάμεσα στα πόδια μου, για να μην λιποθυμήσω…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνει ο Αχμέτ για πρώτη φορά στο Λονδίνο. Εκεί στον έλεγχο του κάνουν τις καθιερωμένες ρωτήσεις.

- Όνομα;

- Αχμέτ

- Επίθετο;

- Χουσεϊν.

...- Εθνικότητα;

- Αραβική.

- Σεξ; (φύλο, στα αγγλικά)

- Α, 7 ή 8 φορές την εβδομάδα.

- Όχι, δεν καταλάβατε, άνδρας ή γυναίκα;

- Ο,τι να 'ναι, δε με νοιάζει.

 

http://www.insomnia.gr/topic/197892-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%b5%cf%82-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%af%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b5%cf%82-%ce%b5%ce%bd%ce%b4%ce%b9%ce%b1%cf%86%ce%ad%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b5%cf%82-%ce%b5%ce%b9%ce%ba%cf%8c%ce%bd%ce%b5%cf%82/page__view__findpost__p__4002603

 

arab_english.jpg

 

Ουτε καν 500 φορες δεν εχει μπει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ξανθιές μας φτιάχνουν το κέφι!

 

 

Λέει η πρώτη ξανθιά στην δεύτερη:

"Εγώ θα πάω στο φεγγάρι...."

Λέει η δεύτερη:

"Και εγώ θα πάω στον ήλιο...."

Λέει η πρώτη :

"Helloo, ο ήλιος καίει..."

Και απαντάει η δεύτερη:

"Helloo, ΘΑ ΠΑΩ ΒΡΑΔΥ!!!"

 

Γιατί οι ξανθιές κρατούν το κινητό ανάποδα;

Για να μην πέφτουν οι μονάδες!!!

 

Ήταν μια ξανθιά μέσα σε ένα λεωφορείο και ήρθε η ώρα να κατέβει στη στάση της. Οπότε φωνάζει στον οδηγό:

-Στάση, καλέ στάση, στάση

Φώναζε όλο και πιο δυνατά.

Και ο οδηγός της λέει:

-Πατήστε το κουμπί.

Πατάει η ξανθιά το κουμπί και λέει:

-Τώρα ακούγομαι?

 

Διάλογος δύο ξανθιών :

- Άσε χρυσή μου, σήμερα πήγα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης...

- Και τι σε ρώτησαν καλή μου, εύκολα ή δύσκολα ?

 

Μια ξανθιά πάει στον πάγκο δανεισμού της Βιβλιοθήκης και λέει :

- Δανείστηκα ένα βιβλίο την προηγουμένη βδομάδα, αλλά ήταν το πιο βαρετό βιβλίο που έχω διαβάσει ποτέ. Δεν είχε καθόλου υπόθεση, αλλά είχε υπερβολικά πολλούς χαρακτήρες.

- Ώστε εσείς λοιπόν μας πήρατε τον τηλεφωνικό κατάλογο!!!

 

Η μάνα μιας ξανθιάς:

-Έλα μέσα χιονίζει.

-Σιγά και έξω χιονίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...