Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κατά τη διάρκεια της πτήσης από Αθήνα προς Λονδίνο ο πιλότος καλωσορίζει τους επιβάτες:

«Αγαπητοί επιβάτες, σας μιλάει ο πιλότος βρίσκεστε στην πτήση 220 για Λονδίνο.

Ο καιρός είναι θαυμάσιος και ... πρόσεχε, πρόσεχε θα πέσει! Ω Θεέ μου!!!!»

 

Σιωπή.........

 

Μετά από πέντε λεπτά ακούγεται και πάλι ο πιλότος να ανακοινώνει:

«Συγνώμη που σας τρόμαξα πριν, αλλά μια απρόσεκτη αεροσυνοδός έριξε καφέ πάνω μου.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως έγινε το παντελόνι μου μπροστά».

 

Και τότε ακούγεται ένας επιβάτης να λέει:

 

«Που να δεις πως έγινε το δικό μου από πίσω».

---------------------------------------------------------------------------

Πάνω σ' ένα πανέμορφο και απομακρυσμένο νησί έχουν ναυαγήσει,

2 Ιταλοί και 1 Ιταλίδα,

2 Γερμανοί και 1 Γερμανίδα,

2 Άγγλοι και 1 Αγγλίδα,

2 Aλβανοί και 1 Αλβανή,

2 Σουηδοί και 1 Σουηδέζα,

2 Ρώσοι και 1 Ρωσίδα,

2 Έλληνες και 1 Ελληνίδα,

2 Αμερικανοί και 1 Αμερικανίδα.

 

Ένα χρόνο μετά, πάνω σ' αυτό το πανέμορφο και απομακρυσμένο νησί, ο ένας Iταλός καθάρισε τον άλλον Iταλό για την Iταλίδα.

 

Οι δύο Γερμανοί έφτιαξαν ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα το οποίο ακολουθούν αυστηρώς, για να εναλλάσσονται με την Γερμανίδα.

 

Οι δύο Άγγλοι περιμένουν κάποιον να τους συστήσει στην Αγγλίδα και έως τότε βολεύονται μεταξύ τους.

Οι δύο Αλβανοί έριξαν μια ματιά στον ωκεανό, έφτιαξαν μια σχεδία, παράτησαν την Αλβανή και εξαφανίσθηκαν.

Οι δύο Σουηδοί μελετούν το ενδεχόμενο αυτοκτονίας την στιγμή που η Σουηδέζα γκρινιάζει ασταμάτητα για τις αναλογίες του κορμιού της και την αληθινή φύση του φεμινισμού.

 

Η Ρωσίδα αμέσως μετά το ναυάγιο παντρεύτηκε τον ένα Ρώσο και μετά τον παράτησε.. Μετά παντρεύτηκε τον άλλο και μετά από λίγο διάστημα τον χώρισε.

 

Οι δύο Έλληνες κοιμούνται την Δευτέρα με την Aγγλίδα, την Τρίτη με την Σουηδέζα, την Τετάρτη με την Αλβανή, την Πέμπτη με την Αμερικάνα, την Παρασκευή με την Ρωσίδα και το Σαββατοκύριακο πηγαίνουν για ψάρεμα καθώς η Ελληνίδα ασχολείται ευτυχισμένη με την καθαριότητα και το μαγείρεμα.

 

Στο μεταξύ οι Αμερικανοί ακόμα σκέφτονται τα αίτια του ναυαγίου και πώς ξέμειναν μόνοι στο νησί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δύο Έλληνες κοιμούνται την Δευτέρα με την Aγγλίδα, την Τρίτη με την Σουηδέζα, την Τετάρτη με την Αλβανή, την Πέμπτη με την Αμερικάνα, την Παρασκευή με την Ρωσίδα και το Σαββατοκύριακο πηγαίνουν για ψάρεμα καθώς η Ελληνίδα ασχολείται ευτυχισμένη με την καθαριότητα και το μαγείρεμα.

 

Το ΣΚ τους χλατσώνει η Γερμανίδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία γυναίκα θέλει να βάλει τέντες στο σπίτι της.Συμβουλεύεται μια φίλη της και αυτή της προτείνει τον Μπάμπη τον τεντά λέγοντας της όμως πως είναι πολύ ''βαρύς'' τύπος και δε σηκώνει πολλά πολλά.Τον παίρνει τηλεφωνώ και μετά από 2 ώρες έρχεται ο Μπάμπης ο τεντάς και χτυπάει την πόρτα.

-Ποιός είναι;

-Ο Μπάμπης ο Τεντάς.

Ανοίγει η γυναίκα και λέει:

-Καλησπέρα.Θα πιείτε κάτι;

-Όχι.

-Μάλιστα.Ούτε λίγο νεράκι να μην σας βάλω;

-Ούτε.Που θα βάλω την τέντα;

-Από εδώ.Περάστε στο μπαλκόνι.

Σε πέντε λεπτά ξαναχτυπάει το κουδούνι.

-Ποιός είναι;

-Ο Μπάμπης ο τεντάς.

-Κάποιο λάθος κάνετε.Ο Μπάμπης ο τέντας είναι ήδη στο μπαλκόνι και βάζει τέντες.

-Έπεσα.

 

Δύο τύποι και ένας πόντιος που μόλις έχουνε φάει ισόβια βρίσκονται στο ίδιο κελί και συζητάνε για το πώς θα περάσουν τον καιρό τους στη στενή.Εγώ λέει ο πρώτος έχω φέρει μαζί μου το γιο-γιό μου θα παίζω λίγο με αυτό θα περνάει ο καιρός.Τί μας λες ρε φίλε,του λέει ο δεύτερος,με ενα πραγματάκι που πηγαίνει πάνω κάτω θα περάσεις όλη σου ...τη ζωή; Εγώ έχω φέρει μαζί μια μίνι τραπουλίτσα,θα παίζουμε καμιά πρεφούλα ή ότι άλλο γουστάρετε και έτσι θα τη βγάλουμε.Και ο πόντιος:

-Καλά ρε πάτε καλά και οι δύο; Θα βγάλετε μια ζωή παίζοντας χαρτιά και γιο-γιό;

-Γιατί ρε φίλε,εσύ πώς θα τη βγάλεις;-Εγώ ρε λέει έχω φέρει μαζί μου μια κούτα ταμπόν.

-Και τι θα το κάνεις ρε μεγάλε το ταμπόν εδώ μέσα;

-Τι θα το κάνω; Να ρε διαβάστε εδώ.Μ'αυτό μπορείς να κάνεις κολύμβηση,ιππασία,ορειβασία και ότι άλλο γουστάρεις..

 

Ένας Γιαννιώτης και ένας Αλβανός πετούν με το αεροπλάνο για Αθήνα.Κάποια στιγμή περνάει η αεροσυνοδός και τους ρωτά τι θα πάρουν.Ευχαριστώ τίποτε,λέει ο Γιαννιώτης.

Ο Αλβανός το σκέφτεται και τελικά ζητάει ένα ρυζογαλάκι με κανέλα.Η αεροσυνοδός απομακρύνεται και ρωτάει τους συναδέλφους αν υπάρχει κανένα ρυζόγαλο για τον Αλβανό.Βρίσκουν τελικά ένα ληγμένο και η αεροσυνοδός ρωτά αν υπάρχει και κανέλα.Πετιέται ένας και της λέει:Τι κανέλα ψάχνεις μωρε;Αλβανός είναι βάλτου πιπέρι κόκκινο.Πράγματι ετοιμάζεται το ρυζογαλάκι και η αεροσυνοδός το πάει στον Αλβανό ο οποίος αρχίζει να το τρώει.Σε λίγο αρχίζει να δακρύζει απ'το κοκκινοπίπερο και ο Γιαννιώτης τον ρωτά τι έπαθε.

-Θυμήθηκα τη μανούλα μου που πέθανε και συγκινήθηκα.Μου κόπηκε κι η όρεξη,μήπως θες να το φας εσύ το ρυζόγαλο;

-Και δε το τρώω.

Αρχίζει λοιπόν να το τρώει και τον παίρνουν κι αυτόν τα δάκρυα.Ο Αλβανός τότε με ένα πονηρό χαμόγελο τον ρωτά:

-Εσύ τι έπαθες και κλαις;

Και ο Γιαννιώτης απάντα:

-Κλαίω και εγω για τη μανούλα σου που πέθανε και δεν έχω τι να σου μαμήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και πρεπει να εχει ξαναμπει:

 

Ηταν μια φορα ενας ζαμπλουτος Ρωσσος ο οποιος ειχε μανια με τον Λενιν.Οταν ανακαλυπτε ενα αντικειμενο που σχετιζοταν με αυτον πηγαινε και το αγοραζε χωρις δευτερη σκεψη για να το βαλει στην προσωπικη συλλογη που εφτιαχνε για το μεγαλο του ειδωλο.

Μια μερα μαθαινει οτι υπαρχει ενας παλιος και σπανιοτατος πινακας για τον Λενιν με τιτλο "Ο Λενιν στο Παρισι". Δυστυχως ομως η μοιρα του πινακα ηταν αγνωστη,κανεις δεν ηξερε αν υπηρχε ακομη και ποιος τον ειχε στην κατοχη του.

 

Ομως ο Ρωσσος,φανατισμενος οπως ηταν με τον Λενιν,αποφασισε να βρει τον πινακα παση θυσια.Οποτε και ξεκιναει μια μεγαλη ερευνα για να τον βρει.Τελικα μετα απο πολλα χρονια και ξοδευοντας πολλα εκατομμυρια μαθαινει οτι ο πινακας οντως υπαρχει ακομη και

τον εχει στην κατοχη του ενας φτωχος γερακος σε ενα απομονωμένο χωριο στην Βραζιλια.

 

Μολις μαθαινει τα ευχαριστα νεα ο Ρωσσος,μονο που δεν τρελαθηκε απο την τεραστια χαρα του.Χωρις να χασει δευτερολεπτο,παιρνει το ιδιωτικο του τζετ και πηγαινει Βραζιλια.Εκει μετα απο πολυωρη αναζητηση,διοτι το χωριο ηταν σε τελειως απομερο μερος,ο πλουσιος Ρωσος φτανει στην καλυβα του φτωχου γεροντα.Γεματος ασυγκράτητη συγκινηση απο την ευτυχια του ο Ρωσσος οτι επιτελους σε λιγο θα κραταγε στα χερια του το πιο σπανιο και ποθητο αποκτημα της συλλογης του,χτυπαει την ξυλινη πορτα της καλυβας.

 

Μετα απο λιγο ανοιγει η πορτα και εμφανιζεται ενας γερακος,καμπουριαστος και ταλαιπωρημενος.

-Τι θελετε ρωταει ο γερος;

-Εμαθα οτι εχετε στην κατοχη σας εναν σπανιο πινακα και θελω να τον αγορασω ανεξαρτητου τιμης,του λεει ο πλεον ανυπομονος Ρωσσος.

-Για ποιον πινακα λετε;

-Ο Λενιν στο Παρισι,απανταει εκνευριστικα ο Ρωσσος.

-Α ναι μαλιστα.Συγνωμη αλλα λογω της ηλικιας μου,η μνημη μου δεν δουλευει τοσο καλα οσο παλια.

Ναι τον εχω και δεν εχω προβλημα να σας τον πουλησω.Περαστε να τον δειτε,ειναι εδω.

 

Ο Ρωσσος γουρλωνει τα ματια του με ηδονη στο ακουσμα αυτης της απαντησης και γεματος συγκινηση ακολουθει τον γερακο μεσα στο σπιτι.Μεσα εκει ο γερακος ανοιγει μια πορτα και αρχιζουν να κατεβαινουν κατι σκαλια.Τελικα φτανουν στο υπογειο της καλυβας οπου ο γερακος αναβει κατι μεγαλα κερια για να φωτισει ο χωρος.

 

Στο τερμα του δωματιου διακρινοταν ενας μεγαλος πινακας.Γεματος αγωνια,χαρα και λαχταρα ο Ρωσσος πλησιαζει τον πινακα,τον κοιταει με εκσταση και ξαφνικα μενει αποσβολωμένος.

Ο πινακας εδειχνε μια πολυτελη κρεβατοκάμαρα με εναν ντερεκι αραπακλα με ενα τεραστιο παλαμαρι,να πηδαει αγρια μια ξανθια γυναικα.

 

-Τι,τι ειναι αυτο; ρωταει ο Ρωσσος με τρεμουλιαστη φωνη.

-Ο πινακας που θελετε. του λεει ο γερος.

-Μα η ξανθια γυναικα ποια ειναι; ξαναρωταει ο Ρωσσος.

-Η γυναικα του Λενιν. απανταει ο γερακος.

-Καλα και ο Λενιν που ειναι; ξαναρωταει ο Ρωσσος.

-Στο Παρισι. του απανταει ο γεροντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να έχουν ξαναμπεί...

 

 

Q: Τί κάνει πιου-πιου στον τάφο της μικρης Αννουλας?

A: Η πόρτα του λεωφορείου που δεν έχει κλείσει!

 

Q: Τι έφαγε η μικρή Αννούλα και την πόνεσε το στομάχι της?

A: Εφτά σφαίρες! !!

 

Q: Πώς πέθανε η μικρή Αννούλα - Σταχτοπούτα???

A: Στις 12 το ταμπόν έγινε κολοκύθα!!!

-------------------------------------

--------------------------------------

 

Η μικρή Αννούλα κάθεται στα σκαλιά της πολυκατoικίας και μονολογεί...

"πώς μου το είπε.... ερμή στην αφροδίτη; όχι ,όχι...σελήνη στον τοξότη;

 

όχι,όχι..... θα πάω να ξαναρωτήσω"

σηκώνεται χτυπάει ένα κουδούνι και ρωτάει:

 

-Tι μου είπατε ότι έχω γιατρέ;

 

-Καρκίνο στον πνεύμονα!

=====================

- Γιατι η μικρη Αννουλα γελαει;

 

- Γιατι τη γαργαλανε τα σκουληκια.

 

============= ========================= ======

 

- Γιατι η μικρη Αννουλα νιωθει μοναξια;

 

- Γιατι τα σκουληκια πηγαν στον ταφο του Κωστακη

================= ====================

-Γιατί η Αννούλα έχει καμένο το μισό της πρόσωπο;

 

-Έμπλεξε το τηλέφωνο με το σίδερο σιδερώματος.

 

 

 

-Πως πίνει η Αννούλα την βότκα της;

 

-Με ενέσεις.

 

 

-Γιατί η μικρή Αννούλα κλαίει;

 

-Γιατί έχουνε φυτρώσει κρεμμύδια γύρω από τον τάφο της.

 

 

-Γιατί η μικρή Αννούλα χαμογελάει;

 

-Γιατί αυτό που κόλλησε ήταν μεταδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδοφλεβια αλκοολ ? Γουαου. Ηταν ενα τραβελι στο bluelight.ru που βαραγε σε ενεση οτιδηποτε ουσια υπηρχε, συμπεριλαβανομενου αλκοολ. Εκτος απο ενεσες τα εκανε και plugging πρωκτικα ... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδοφλεβια αλκοολ ? Γουαου. Ηταν ενα τραβελι στο bluelight.ru που βαραγε σε ενεση οτιδηποτε ουσια υπηρχε, συμπεριλαβανομενου αλκοολ. Εκτος απο ενεσες τα εκανε και plugging πρωκτικα ... :S

 

 

και πόσο είναι το προσδόκιμο ζωής του;;

 

(αλήθεια αν βαρέσεις ένεση με διάφορα, πόσο κοντά είσαι στο να μείνεις επί τόπου??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πόσο είναι το προσδόκιμο ζωής του;;

 

(αλήθεια αν βαρέσεις ένεση με διάφορα, πόσο κοντά είσαι στο να μείνεις επί τόπου??)

 

Δεν ξερω για ποσο θα ζησει, ουτε με ενδιαφερει να σου πω την αληθεια.

 

Στο δευτερο που ρωτας, αναλογα την ουσια και αναλογα τη δοσολογηση παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...