Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη ο Μπει, χαλασε αυτες τις μαματες φιγουρες για να βαλει στις ταινιες κατι πλασματακια που στην android μορφη τους πραγματικα δεν καταλαβαινεις τι ειναι, τι γινονται οταν μεταμορφωθουν, που ειναι το κεφαλι, το χερι, το ποδι, ενας αχταρμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στο αμφιθέατρο ενός αμερικανικού πανεπιστημίου, κάνει διάλεξη ένας φιλόλογος σε ακροατήριο φοιτητών, και μεταξύ άλλων λέει τα εξής...

 

- Σε πολλές γλώσσες... , δύο αρνήσεις μας κάνουν μια κατάφαση. Σε άλλες γλώσσες, δύο αρνήσεις δίνουν άρνηση. Δεν υπάρχει όμως σε καμιά, μα καμιά γλώσσα, η περίπτωση που δύο καταφάσεις να δίνουν άρνηση.

Οπότε ακούγεται από το ακροατήριο η φωνή του Έλληνα φοιτητή:

- Ναι, καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αμφιθέατρο ενός αμερικανικού πανεπιστημίου, κάνει διάλεξη ένας φιλόλογος σε ακροατήριο φοιτητών, και μεταξύ άλλων λέει τα εξής...

 

- Σε πολλές γλώσσες... , δύο αρνήσεις μας κάνουν μια κατάφαση. Σε άλλες γλώσσες, δύο αρνήσεις δίνουν άρνηση. Δεν υπάρχει όμως σε καμιά, μα καμιά γλώσσα, η περίπτωση που δύο καταφάσεις να δίνουν άρνηση.

Οπότε ακούγεται από το ακροατήριο η φωνή του Έλληνα φοιτητή:

- Ναι, καλά!

yeaaahh,right

 

 

ελληνικα > γκρικλισ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο άντρες συναντιούνται στον Παράδεισο και ρωτά ο ένας:

 

- Πώς πέθανες εσύ, ρε φίλε;

- Άσε, μεγάλη ιστορία. Γύρισα μία μέρα σπίτι, έπειτα από μια κοπιαστική μέρα στη δουλειά και είδα τη γυναίκα μου ολόγυμνη στο κρεβάτι μας. Αμέσως κατάλαβα, ότι ο εραστής της κρυβόταν κάπου μέσα στο σπίτι και άρχισα να ψάχνω παντού σαν τρελός. Στη ντουλάπα, στην αποθήκη, στην κουζίνα, κάτω από τις σκάλες, παντού. Τελικά, από τη χαρά μου που δεν με απατούσε η γυναίκα μου, έπαθα ανακοπή και έμεινα στον τόπο. Εσύ, πώς έγινε και πέθανες;

- Εγώ πήγα από πνευμονία. Γιατί, αν την ώρα που έψαχνες την κουζίνα, άνοιγες και το ψυγείο ρε μα-ακα θα την είχαμε γλιτώσει και οι δυό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 30 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 30 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Τρεχει μια μερα ο Αγιος Πετρος στο Χριστο και του λεει:

 

- Δασκαλε τρεξε, η μητερα σου...

- Τι συμβαινει?

- Τρεξε, γρηγορα δασκαλε και θα δεις

 

Τρεχει λοιπον ο Χριστος μαζι με τον Πετρο στο μερος που ηταν η μανα του και τι να δει...την Παναγια να ειναι πανω σε μια chopper mηχανη εντελως γυμνη και να κανει σεξ με τους γυρω της. Της φωναζει λοιπον ο Χριστος:

 

- ΡΕ ΜΑΝΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΜΑΝ? ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ??

 

Και ακουγεται καποιος απο τους γυρω να λεει:

 

 

- Εμ, τοσα χρονια "γαμω την Παναγια σου ο ενας, γαμω την Παναγια σου ο αλλος" οριστε τα αποτελεσματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 30 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 30 Απριλίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Τρεχει μια μερα ο Αγιος Πετρος στο Χριστο και του λεει:

 

- Δασκαλε τρεξε, η μητερα σου...

- Τι συμβαινει?

- Τρεξε, γρηγορα δασκαλε και θα δεις

 

Τρεχει λοιπον ο Χριστος μαζι με τον Πετρο στο μερος που ηταν η μανα του και τι να δει...την Παναγια να ειναι πανω σε μια chopper mηχανη εντελως γυμνη και να κανει σεξ με τους γυρω της. Της φωναζει λοιπον ο Χριστος:

 

- ΡΕ ΜΑΝΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΜΑΝ? ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ??

 

Και ακουγεται καποιος απο τους γυρω να λεει:

 

 

- Εμ, τοσα χρονια "γαμω την Παναγια σου ο ενας, γαμω την Παναγια σου ο αλλος" οριστε τα αποτελεσματα.

 

 

Λιγη ντροπη δεν βλαπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Παραμονές της 25ης Μαρτίου μπαίνει μια ξανθιά σ ένα πολυκατάστημα και

απευθύνεται στον υπάλληλο:

-Έχετε σημαίες?

-Βεβαίως κυρία μου.

-Και σε τι χρώματα βγαίνουν?

-Μα, κυρία μου... σε μπλε και άσπρο...

-Ωραία. Δώστε μου μια άσπρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογοκρισία ε :rolleyes:

 

Έχει δίκιο ο paredwse ας σεβόμαστε τα υπόλοιπα μέλη.

 

Αν ηταν ετσι , να μην λεγαμε ανεκδοτα για τις ξανθιες, τους ποντιους, τους λαρισαιους κτλ...Αποψη μου ή ολα ή τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...