Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια φορά , ο κ. Μητσοτάκης με τον κ. A.Παπανδρέου αποφάσισαν να πάνε στο προεδρικό μέγαρο για φαγητό . Εκεί βέβαια που είναι όλα επίσημα , είναι και όλα πανάκριβα . Δηλαδή χρυσά πιρούνια , χρυσά κουτάλια κλπ .

Κάποια στιγμή λοιπόν ο κ. Μητσοτάκης κοιτάζει δεξιά , κοιτάζει αριστερά , κανένας δεν τον έβλεπε . Πιάνει ένα πιρούνι και το βάζει στην τσέπη του .

Ο κ.A. Παπανδρέου ζήλεψε και ήθελε και αυτός . Κοιτάζει κι αυτός μήπως τον βλέπει κανείς , όλα εντάξει . Πάει να πιάσει το πιρούνι , αλλά επειδή αυτός ήταν και πιο μεγάλος σε ηλικία έτρεμε . Ακούει το γκαρσόνι το θόρυβο , πάει κοντά του και τον ρωτάει :

- " Θα θέλετε κάτι κύριε Αντρέα ; "

- " Όχι παιδί μου ευχαριστώ " . Aρχισε τότε να γελάει ο κ. Μητσοτάκης .

Μετά από λίγο ξαναπροσπάθησε ο κ. Παπανδρέου , αλλά πάλι άρχισε να τρέμει . Στο τέλος τσαντίζετε και φωνάζει στο γκαρσόνι :

- " Παιδί μου , θα σου δείξω μια ικανότητα που έχω , επειδή σε συμπαθώ . Πιάσε αυτό το πιρούνι και βάλτο στη τσέπη μου . Εντάξει ; "

- " Εντάξει ", λέει το γκαρσόνι .

- " Λοιπόν, πού είναι το πιρούνι ; ", ρωτάει ο Ανδρέας .

- " Στην τσέπη σας , κύριε Ανδρέα. " Και λέει τότε και ο Ανδρέας " :

- " Καλά , πήγαινε τώρα να το βγάλεις από την τσέπη του κ. Μητσοτάκη ! "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επισκέφτηκε έναν καταυλισμό αθίγγανων ο πρωθυπουργός και αφού άκουσε τα παράπονα τους υποσχέθηκε ότι όσοι έχουν δέκα παιδιά και πάνω θα τους δώσει από ένα σπίτι.

 

 

Πάει ο αθίγγανος στο σπίτι:

 

-Γυναίκα γρήγορα μέτρα τα παιντιά!...

Φωνάζουν τα παιντιά τα μετρούν, 9 τα παιντιά....

-Ρε γυναίκα θα χάσουμε το σπίτι τι κάνουμε τώρα;

Σκέφτονται σκέφτονται... πετάγεται ο γύφτος:

 

 

-Ρε γυναίκα, ξέρεις όταν ήμουν νέος είχα κάνει ένα παιντί με μια άλλη, να πάω να το πάρω; Για το σπίτι βλέπεις.

Πηγαίνει στην άλλη άκρη του καταυλισμού, το παίρνει και γυρνάει στο σπίτι.

Γυναίκα φέρε τα παιντιά να τα μετρήσουμε.

Τα μετρούν 6 τα "παιντιά"...

-Τι έγινε ρε γυναίκα? Που πήγαν τα άλλα τα παιντιά;

 

-Ήρθαν οι πατεράδες τους και τα πήραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιό αλλά καλό...για να θυμούνται οι παλιοί..

 

Είναι ο ιστορικός τελικός Ευρομπάσκετ του ΄87 στην Αθήνα και ο Καμπούρης ετοιμάζεται να εκτελέσει τις 2 τελευταίες βολές.

Ξαφνικά, και ενώ χτυπά την μπάλα, γυρίζει στον Μαρτσουλιόνις και του λέει: "Μήπως σου μυρίζει Τιρινίνη?"

"Νιετ νιετ" "Τι ειναι αυτό το Τιρινίνη! Βάρα να τελειώνουμε!" απαντά ο Τιχονένκο.

"Καλαά" λέει ο Καμπύρης και σουτάρει την 1η βολή! Και 102 -101 μπροστά η Ελλάδα! Χαμός στο γήπεδο ο κόσμος ξεσηκώνεται, ο Καμπούρης ατάραχος χτυπάει την μπάλα..

Γυρίζει στον Τσατσένκο και του λέει: "Ρε συ ψηλέ δε σου μυρίζει Τιρινίνη?

"Τι σκατά ειναι αυτό το Τιρινίνη! Βάρα βάρα να πάρω ριμπάουντ να βάλουμε εμείς καλάθι να σας κερδίσουμε! Αντε!" απαντά ο Τσατσένκο.

¨Καλαά, ρε γαμώτο εμένα πάντως Τιρινίνη μου μυρίζει " λέει ο Καμπούρης και σουτάρει τη δεύτερη βολή! Ευστοχεί και 103-101 η Ελλάδα κερδίζει τον αγώνα χαμός στο γήπεδο, ο κόσμος παραληρεί στις εξέδρες και....ΤΙΡΙΝΙΝΙ, ΤΙΡΙΝΙΝΙΝΙ ακούγεται από τα μεγάφωνα του γηπέδου (η έναρξη του τραγουδιού Final Countdown!!) :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιό αλλά καλό...για να θυμούνται οι παλιοί..

 

Είναι ο ιστορικός τελικός Ευρομπάσκετ του ΄87 στην Αθήνα και ο Καμπούρης ετοιμάζεται να εκτελέσει τις 2 τελευταίες βολές.

Ξαφνικά, και ενώ χτυπά την μπάλα, γυρίζει στον Μαρτσουλιόνις και του λέει: "Μήπως σου μυρίζει Τιρινίνη?"

"Νιετ νιετ" "Τι ειναι αυτό το Τιρινίνη! Βάρα να τελειώνουμε!" απαντά ο Τιχονένκο.

"Καλαά" λέει ο Καμπύρης και σουτάρει την 1η βολή! Και 102 -101 μπροστά η Ελλάδα! Χαμός στο γήπεδο ο κόσμος ξεσηκώνεται, ο Καμπούρης ατάραχος χτυπάει την μπάλα..

Γυρίζει στον Τσατσένκο και του λέει: "Ρε συ ψηλέ δε σου μυρίζει Τιρινίνη?

"Τι σκατά ειναι αυτό το Τιρινίνη! Βάρα βάρα να πάρω ριμπάουντ να βάλουμε εμείς καλάθι να σας κερδίσουμε! Αντε!" απαντά ο Τσατσένκο.

¨Καλαά, ρε γαμώτο εμένα πάντως Τιρινίνη μου μυρίζει " λέει ο Καμπούρης και σουτάρει τη δεύτερη βολή! Ευστοχεί και 103-101 η Ελλάδα κερδίζει τον αγώνα χαμός στο γήπεδο, ο κόσμος παραληρεί στις εξέδρες και....ΤΙΡΙΝΙΝΙ, ΤΙΡΙΝΙΝΙΝΙ ακούγεται από τα μεγάφωνα του γηπέδου (η έναρξη του τραγουδιού Final Countdown!!) :rolleyes:

 

Αχαχαχαχαχα θα το λεω μεχρι να πεθανει ο χαιλαντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα τον σεισμο στην Ιαπωνια λεει ο Μητσος στον φιλο του.Εγω ελαβα τα μετρα μου εχω διπλα στο κρεβατι νερο,σφυριχτρα και λουκανικο.Καλα τουλεει ο φιλος το νερο και την σφυριχτρα καταλαβαινω,το λουκανικο τι το θες¨Για να με βρει ο σκυλος λεει ο Μητσος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα τον σεισμο στην Ιαπωνια λεει ο Μητσος στον φιλο του.Εγω ελαβα τα μετρα μου εχω διπλα στο κρεβατι νερο,σφυριχτρα και λουκανικο.Καλα τουλεει ο φιλος το νερο και την σφυριχτρα καταλαβαινω,το λουκανικο τι το θες¨Για να με βρει ο σκυλος λεει ο Μητσος

ice.jpg

 

βαριεμαι να ξαναψαχνω εικονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει ένας άνεργος πτυχιούχος σε έναν πτυχιούχο με δουλειά;

 

"Ένα cheese και μια πατάτες"

 

 

Του το 'πε και πριν 3 μερες στην προηγουμενη σελιδα :-)

Για ανεργος καλα περναει να τρωει εξω συνεχεια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες , θελω super ανεκδωτα για την 4ημερη!

απο αυτα που θελουν και παρουσιαση.. του τυπου:

 

Ήταν μια φορά ένας αλκοολικός, ένας χασικλής και ένας πρεζάκιας. Όπως περπατούσαν, βρίσκουν στο δρόμο ένα λυχνάρι. Το τρίβουν και εμφανίζεται ένα τζίνι, το οποίο τους λέει:

- "Πείτε μου από μία επιθυμία ο καθένας σας. Θα σας την εκπληρώσω."

Λέει πρώτος ο αλκοολικός:

- "Θα ήθελα 10 τόνους μπύρα."

Και κατευθείαν εμφανίζονται 10 τόνοι μπύρας.

Έπειτα λέει ο χασικλής:

- "Εγώ θα ήθελα ένα τσιγαριλίκι 10 χιλιόμετρα."

Και κατευθείαν εμφανίζεται ένα τσιγαριλίκι, 10 χιλιόμετρα.

Έρχεται και η σειρά του πρεζάκια.

- "Μήπως έχεις κάνα ψιλό;"

 

(καπου βαθια στο youtube υπαρχει και σχετικο βιντεο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνδρας μπαίνει σε ένα sex-shop και λέει στον υπάλληλο:

- Έχετε καμία πλαστική κούκλα;

 

Του δείχνει ο υπάλληλος.

- Α, πολύ όμορφη! Και καλοφτιαγμένη. Μήπως μπορείτε να μου πείτε την ημερομηνία παραγωγής της;

 

- Ναι, 14/11/2004.

 

- Α! Τι κρίμα! Είναι Σκορπιός, δεν θα ταιριάζουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...