Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

μην μπερδευεις την αβυσσο με το απειρο B)

Γιατί,εσύ μπορείς να τα ξεχωρίσεις;

 

btw,μπορείς να αδειάσεις τη θάλασσα με ένα κουβαδάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Γιατί,εσύ μπορείς να τα ξεχωρίσεις;

 

btw,μπορείς να αδειάσεις τη θάλασσα με ένα κουβαδάκι;

 

ναι μπορω. την θαλασσα ειναι αδυνατο να την αδειασεις ακομα και με το μεγαλυτερο κοντεινερ του κοσμου. που θα πετας το νερο; στην στερια; ναι αλλα το νερο ξαναγυριζει στην θαλασσα μεσα απο το εδαφος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

ναι μπορω. την θαλασσα ειναι αδυνατο να την αδειασεις ακομα και με το μεγαλυτερο κοντεινερ του κοσμου. που θα πετας το νερο; στην στερια; ναι αλλα το νερο ξαναγυριζει στην θαλασσα μεσα απο το εδαφος. :P

Αν την αδειαζεις με διαστημοπλοια τα οποια στελνεις εκτος Γης?

 

 

1-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Αν την αδειαζεις με διαστημοπλοια τα οποια στελνεις εκτος Γης?

 

 

1-0

 

Σε στέλνω στο "The Gods Themselves" αν δεν έχεις εντρυφήσει,αισθάνσου ελεύθερα.(πως το λέτε εσείς οι φραγκοντινολεβαντομαθείς,feel free) να με ενοχλήσεις για πηγές,μέχρι και audiobook ;exei...)

 

Όμως,τίποτα δεν πάει κάπου αν δεν έρθει κάτι άλλο στη θέση του.Λυπάμαι,μια ελεύθερη απόδοση της εντροπίας,μπακάλικα το νοιώθω.Ας πούμε καις ένα σπίρτο και το οξυγόνο που χρειάζεται στη κάυση + ο καπνός που παράγεται + η θερμοκρασία (σε joul)μας κάνει το σπίρτο ολόκληρο...

 

Επιμένεις ακόμα να θες να τα στείλουμε στο πουθενά;Και την (κινητική) ενέργεια που θα δαπανήσουμε μετακινώντας τα;

 

 

Μπλέχτηκες στο μαγγανοπήγαδο,νεαρέ (κλεμμένο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Σε στέλνω στο "The Gods Themselves" αν δεν έχεις εντρυφήσει,αισθάνσου ελεύθερα.(πως το λέτε εσείς οι φραγκοντινολεβαντομαθείς,feel free) να με ενοχλήσεις για πηγές,μέχρι και audiobook ;exei...)

 

Όμως,τίποτα δεν πάει κάπου αν δεν έρθει κάτι άλλο στη θέση του.Λυπάμαι,μια ελεύθερη απόδοση της εντροπίας,μπακάλικα το νοιώθω.Ας πούμε καις ένα σπίρτο και το οξυγόνο που χρειάζεται στη καύση + ο καπνός που παράγεται + η θερμοκρασία (σε joul)μας κάνει το σπίρτο ολόκληρο...

 

Επιμένεις ακόμα να θες να τα στείλουμε στο πουθενά;Και την (κινητική) ενέργεια που θα δαπανήσουμε μετακινώντας τα;

 

 

Μπλέχτηκες στο μαγγανοπήγαδο,νεαρέ (κλεμμένο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Αν την αδειαζεις με διαστημοπλοια τα οποια στελνεις εκτος Γης?

 

 

1-0

 

οικονομικα ασυμφορο και τα διαστημοπλοια δεν ειναι και πολυ μεγαλα :P

 

1-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

οικονομικα ασυμφορο και τα διαστημοπλοια δεν ειναι και πολυ μεγαλα :P

 

1-1

Ενω το τανκερ ειναι?

Δεν μου εθεσες περιορισμους, μου ειπες αν ειναι δυνατον.

Το σηκωσε οφσαιντ ο εποπτης, το 1-0 παραμενει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Σε στέλνω στο "The Gods Themselves" αν δεν έχεις εντρυφήσει,αισθάνσου ελεύθερα.(πως το λέτε εσείς οι φραγκοντινολεβαντομαθείς,feel free) να με ενοχλήσεις για πηγές,μέχρι και audiobook ;exei...)

 

Όμως,τίποτα δεν πάει κάπου αν δεν έρθει κάτι άλλο στη θέση του.Λυπάμαι,μια ελεύθερη απόδοση της εντροπίας,μπακάλικα το νοιώθω.Ας πούμε καις ένα σπίρτο και το οξυγόνο που χρειάζεται στη κάυση + ο καπνός που παράγεται + η θερμοκρασία (σε joul)μας κάνει το σπίρτο ολόκληρο...

 

Επιμένεις ακόμα να θες να τα στείλουμε στο πουθενά;Και την (κινητική) ενέργεια που θα δαπανήσουμε μετακινώντας τα;

 

 

Μπλέχτηκες στο μαγγανοπήγαδο,νεαρέ (κλεμμένο...).

Τα ιδια με τον αλλο...δεν ζητησες να εισολογισμο ενεργειας, ζητησες αδειασμα θαλασσας.

Με μονο κλειστο συστημα τον πλανητη, η διαφυγη της υλικης θαλασσας στο διαστημα δεν σε χαλουλου καθολουλου

 

ΥΓ. Αν θες παντως να το παμε εκει, σε αιτιακα συμπαντα δεν υπαρχει καν θαλασσα οποτε το λυσαμε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

Ενω το τανκερ ειναι?

Δεν μου εθεσες περιορισμους, μου ειπες αν ειναι δυνατον.

Το σηκωσε οφσαιντ ο εποπτης, το 1-0 παραμενει

 

ε οκ αμα πηγαιναν και πεταγαν τα νερα παρα πολυ μακρια στο διαστημα κατι θα γινοταν. αν και θα επρεπε να στραγγιξουν οχι μονο οι ωκεανοι αλλα και ολα τα υπογεια νερα και της ατμοσφαιρας κατι ομως που θα προκαλουσε μαζικο θανατο ολου του πλυθυσμου της γης ανθρωπων, ζωων και φυτων αρα θα πεθαιναμε πριν το καταφερουμε. ποσο παει το σκορ τωρα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic
Κρυμμένο από paredwse, 28 Νοεμβρίου 2010 - offtopic

ε οκ αμα πηγαιναν και πεταγαν τα νερα παρα πολυ μακρια στο διαστημα κατι θα γινοταν. αν και θα επρεπε να στραγγιξουν οχι μονο οι ωκεανοι αλλα και ολα τα υπογεια νερα και της ατμοσφαιρας κατι ομως που θα προκαλουσε μαζικο θανατο ολου του πλυθυσμου της γης ανθρωπων, ζωων και φυτων αρα θα πεθαιναμε πριν το καταφερουμε. ποσο παει το σκορ τωρα; :P

 

:angry:Ανεκδοτα λεεεμεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε

είναι ένας πληροφορικός και κάθε μέρα πηγαίνοντας για το πανεπιστήμιο και περνώντας μέσα από ένα πάρκο βλέπει έναν βάτραχο που του λέει:

 

- φίλησέ με, είμαι μια πριγκίπισσα μεταμορφωμένη σε βάτραχο!

 

δεν δίνει σημασία... μιά - δυό - τρεις τελικά μια μέρα παίρνει τον βάτραχο σπίτι του και τον έχει στο γραφείο δίπλα στο λαπτοπ του.

 

έρχεται ένας φίλος του και βλέπει τον βάτραχο που λέει:

 

- φίλησέ με, είμαι μια πριγκίπισσα μεταμορφωμένη σε βάτραχο!

 

και λέει στον φίλο του.. "καλά τι κάνεις έχεις γκόμενα μεταμορφωμένη σε βάτραχο και δεν τον φιλάς?"

 

και λέει ο πληροφορικός:

 

- κοίτα, για γκόμενα δεν έχω χρόνο, αλλά ένας βάτραχος που μιλάει είναι cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- Γιατρέ μου, νομίζω πως έχω εθισμό στο Internet...

- Καλά, βγείτε από το chat και θα τα πούμε καλύτερα.

 

 

1ο Τσακώνονται δυο αγοράκια.

- Ναι, ε; του μπαμπά μου η σελίδα έχει καλύτερα links από την σελίδα του δικού σου.

 

2ο Μια έγκυος κυρία κάνει υπερηχογράφημα.

- Κυρία μου το μωρό σας αναπτύσσεται θαυμάσια. Θα θέλατε να του στείλετε mail;

 

3ο Οι γονείς γράφουν mail στον γιο:

- Αγαπητέ Γιαννάκη, πως είσαι; εγώ και η μητέρα σου είμαστε καλά. Σε πεθυμήσαμε. Σε παρακαλούμε βγες από τον υπολογιστή και έλα στην κουζίνα να φάμε.

 

4ο Η μαμά διαβάζει παραμύθι στο παιδί για να κοιμηθεί:

- Ο Ρωμαίος και η Ιουλιέτα συναντήθηκαν σε ένα chat room, αλλά ο έρωτάς τους σταμάτησε τραγικά, όταν χάλασε ο σκληρός δίσκος της Ιουλιέτας.

 

5ο Δυο κοριτσάκια συζητούν:

- Εγώ δεν θα κάνω ποτέ παιδιά. Έμαθα ότι κάνουν εννιά μήνες για να κατεβούν (download).

 

 

 

 

Ένας καλλιτέχνης, ένας δικηγόρος κι ένας προγραμματιστής συζητούν για τη μοιχεία.

Λέει ο καλλιτέχνης: Θα μπορούσε κανείς να συγκρίνει το πάθος, τα ρίγη, τη μέθη που προκαλεί ο φόβος να σε ανακαλύψουν; Είναι μια εμπειρία που δεν την αλλάζω με τίποτα!

Λέει ο δικηγόρος: Εγώ νομίζω ότι κάνει τη ζωή δύσκολη. Τις περισσότερες φορές η μοιχεία οδηγεί στο διαζύγιο και μάλιστα εις βάρος σου πράγμα που μπορεί να σε οδηγήσει ως τη χρεοκοπία. Μόνο προβλήματα μπορεί να προκαλέσει.

Λέει κι ο προγραμματιστής: Είναι το ωραιότερο πράγμα που μου συνέβη. Η γυναίκα μου νομίζει ότι είμαι με την ερωμένη μου, η ερωμένη μου νομίζει πως είμαι με τη γυναίκα μου κι έτσι μπορώ να ασχολούμαι όλη τη νύχτα με το κομπιούτερ.

 

 

 

 

Μοντέρνος ορισμός για τις επιστήμες:

Αν είναι πράσινο και αηδιαστικό, είναι Βιολογία.

Αν βρωμάει, είναι Χημεία.

Αν δεν λειτουργεί, είναι Πληροφορική...

 

 

 

 

Ένας άντρας μέσα σε ένα αερόστατο συνειδητοποιεί ότι έχει χαθεί. Μειώνει ύψος και βλέπει έναν άλλο άντρα από κάτω. Κατεβαίνει κι άλλο και φωνάζει:

- Συγγνώμη, μπορείτε να με βοηθήσετε; Υποσχέθηκα σε ένα φίλο ότι θα τον συναντούσα εδώ και μια ώρα, αλλά δεν ξέρω πού είμαι.

Ο άντρας από κάτω του απαντάει:

- Είσαι σε ένα αερόστατο ζεστού αέρα σε ύψος περίπου δεκαπέντε μέτρων. Βρίσκεσαι στις 38 μοίρες ανατολικά γεωγραφικό μήκος και στις 23 μοίρες βόρεια γεωγραφικό πλάτος.

- Μήπως είσαι κομπιουτεράς; ρωτάει ο αιωρούμενος.

- Ναι, είμαι, λέει εκείνος στο έδαφος, πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, ό,τι μου είπες είναι τεχνικά σωστό, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την πληροφορία που μου έδωσες και το γεγονός παραμένει ότι είμαι ακόμα χαμένος. Ειλικρινά, δε με βοήθησες και πολύ ως τώρα.

Ο από κάτω λέει:

- Kι εσύ πρέπει να είσαι manager.

- Πράγματι! Εσύ πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, δεν ξέρεις πού είσαι, ούτε πού πας. Έχεις ανέλθει στο ύψος σου χάρις σε μια μεγάλη φούσκα. Έδωσες μια υπόσχεση πού δεν γνωρίζεις πώς να την κρατήσεις, και περιμένεις από τους από κάτω σου να λύσουν τα προβλήματά σου. Το θέμα είναι ότι βρίσκεσαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση όπου βρισκόσουν πριν με ρωτήσεις, αλλά, κατά κάποιο τρόπο, τώρα μοιάζει να είναι δικό μου σφάλμα.

 

 

 

 

- Σε τι διαφέρουν ένας πωλητής αυτοκινήτων και ένας πωλητής υπολογιστών;

- Ο πωλητής αυτοκινήτων πιθανότατα ξέρει οδήγηση.

 

 

 

Δυο χειριστές κομπιούτερ συναντιούνται επιστρέφοντας από τη δουλειά.

- Πώς πήγε σήμερα; ρωτάει ο ένας.

- Φρίκη, απαντάει ο άλλος, χάλασε το κομπιούτερ κι αναγκαστήκαμε να σκεφτόμαστε όλη μέρα.

 

 

 

Μπαμπάκα, γιατί με το μαγνήτη δεν μπόρεσα να σηκώσω καμία από τις δισκέτες σου;

 

ffffffffffffffffuuuuuuu.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...