Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο το είπαν στον Red.

 

Πως λέγεται ο τύπος που κάνει καταγγελίες για bar που δεν έχουν συμμορφωθεί με τα αντικαπνιστικά μέτρα?

 

 

Αντιπαθητικός αντικαπνιστής :-) :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γιατί ο Τζίγκερ τρώει παγωτό χωνάκι;

 

 

Γιατί ούτε ο παγωτατζής δεν του δίνει κύπελλο.:devil::lol::shock:

 

 

 

και ένα ακόμα

 

 

Ο Γιάννης άλλαξε:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

όσοι δεν ασχολούνται με μπάλα δεν θα τα καταλάβουν.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το αγαπημένο μας wikipedia:

 

PPC was founded by the Greek government in 1950. Its main purpose was to plan and apply a national energy policy which, through the exploitation of the domestic products and resources, would distribute cheap electric power to all the Greek citizens.

 

Απλά lol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει ο τοτός στο σπίτι του μετά το σχολείο, μπαίνει μέσα και αντικρίζει τον πατέρα του να προσπαθεί να βάλει ένα προφυλακτικό!

Τρομάζει ο πατέρας, και για να μην καταλάβει ο τοτός τι κάνει, πέφτει κουλουριασμένος πίσω από τον καναπέ.

Τοτός: Τι κάνεις εκεί Μπαμπά;

Πατέρας: Τίποτα παιδάκι μου, ένα ποντίκι πήγε κάτω από τον καναπέ και προσπαθώ να το πιάσω.

 

 

Τοτός: Γιατί; Για να το γ@μήσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ένα ωραίο αν και σε Live είναι ακόμα πιο γαμάτο....

 

Γυρνάει ο τοτός απο το σχολείο και πάει στο δωμάτιό του να τον παίξει.... Ξεκινάει λοιπόν και έδινε ρυθμό τραγουδώντας "Το καλοκαιράαααακι..... στην ακρογιαλιά...." Σε κάποια φάση φωνάζει η μάνα του για φαΐ. Ναι ναι λέει ο Τοτος και συνεχίζει "Το καλοκαιράαααακι.... στην ακρογιαλιάαααα" Συνεχίζει η μάνα του και του λέει 8α έρ8ω πάνω.... Ακάθεκτος αυτός "Το καλοκαιράαααακι..... στην ακρογιαλιά....". Σε κάποια φάση ακούει βήματα στις σκάλες και ξεκινάει

"Παρα πα πομ... παρα παρα πα περομ περομ"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα....

 

Γιαυτό είπα οτι είναι πιο πολύ για live αυτό.

 

Σκέψου φάση Το καλοκαιράκι (πάνω το χέρι) στην ακρογιαλιά (κάτω το χέρι)

 

Και τρομακτική αλλαγή ρυθμού μόλις ακούει την μάνα του με το τραγούδι παρα πα πομ, για να τελειώσει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΝΕΑ ΟΔΗΓΟΣ

 

Μια νέα οδηγός έκανε βόλτες με το αυτοκίνητό της για να το συνηθίσει. Σε μια στροφή σταματάει απότομα με αποτέλεσμα να την τρακάρει ο από πίσω της. Έρχεται αυτός και της φωνάζει:Τι κάνεις κυρά μου; Στραβή είσαι;

 

_Μα κύριε, σας παρακαλώ. Είμαι νέα οδηγός και δεν είμαι τόσο έμπειρη .

 

_Νέα οδηγός! Και δε μου λες κυρά μου, νι έχεις;

 

Αυτός βέβαια εννοεί το αυτοκόλλητο "Ν" = νέος που μπαίνει στο πίσω τζάμι, όμως αυτή παράκουσε – νόμισε κάτι άλλο και απαντά:

 

_Σας παρακαλώ πολύ!

 

_Τι παρακαλείς πολύ κυρά μου, νι έχεις ή δεν έχει;

 

_Είστε αναιδής, κύριε.

 

_Μα τι είπα; Απλώς είπα "Κυρά μου, νι έχεις;"

 

(Τα πήρε κι αυτή και ξαναλέει με φωνή διαπασών)

 

_Ε ναι, ρε, έχω!

 

_Ε! βγάλ' το, κυρά μου και κόλλα το στο τζάμι να το βλέπουν και οι άλλοι!

 

-----------------------------------------------------------------

Πάει μία αλογόμυγα και κάθεται πάνω στη μύτη ενός λυκόσκυλου.Εκεί που καθότανε του λέει:

Ρε φίλε πώς σε λένε;

Λυκόσκυλο, απαντάει αυτό.

Και γιατί σε λένε έτσι, λέει η αλογόμυγα.

Γιατί ο πατέρας μου ήταν λύκος και η μάνα μου σκύλα.Εσένα πως σε λένε;

Αλογόμυγα!

Άσε ρεεεεε...:shock:

 

-----------------------------------------------------------------

 

Είναι μια μέρα ο Κωστίκας και ο Γιωρίκας, περπατάνε στο δρόμο, για μια στιγμή λέει ο Γιωρίκας:

 

- "Ρε Κωστίκα, δεν πάμε να παίξουμε μπάλα;"

 

- "Άντε πάμε", λέει ο Κωστίκας.

 

Πάνε λοιπόν στο γήπεδο αλλά για στιγμή λέει ο Γιωρίκας:

 

- "Ρε `συ, δύο άτομα είμαστε πως θα παίξουμε;"

 

- "Κοίτα", λέει ο Κωστίκας, "εγώ θα κάνω τους φιλάθλους και εσύ θα κάνεις τους παίχτες, καλά;"

 

- "Καλά", λέει ο Γιωρίκας.

 

Έτσι λοιπόν αρχίζουνε, ο Κωστίκας πάνω στις κερκίδες φωνάζει και ο Γιωρίκας τρέχει πάνω κάτω το γήπεδο. Εκεί που αρχίζουνε κάπου ατμόσφαιρα, ο Κωστίκας παίρνει μια πέτρα και την πετάει στον Γιωρίκα. Γυρνάει ο Γιωρίκας και του λέει:

 

- "Καλά ρε Κωστίκα, είκοσι δύο ποδοσφαιριστές εμένα βρήκες να πετύχεις;"

 

Και γυρνάει και του λέει ο Κώστικας:

 

- "Σαράντα χιλιάδες κόσμο εμένα βρήκες να μου το πεις;;;;;"

 

--------------------------------------------------------------------

 

Ο Γιωρίκας ήθελε να αγοράσει αμάξι και ζητάει τη βοήθεια του Κωστίκα και ακολουθεί η παρακάτω συζήτηση:

 

- "Τι αμάξι λες να πάρω Κωστίκα;"

 

- "Να πάρεις μερσεντές", του λέει, "γιατί αν ξεκινήσεις από Θεσσαλονίκη 6:00, θα είσαι στο Κιλκίς 6:30."

 

Μετά από λίγο καιρό τον συναντάει:

 

- "Τι αμάξι πήρες τελικά;"

 

- "Φόρντ."

 

- "Γιατί πήρες φόρντ;"

 

- "Ε, τι να κάνω από τις 6:30 στο Κιλκίς;

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

Αν η MICROSOFT έφτιαχνε αμάξια:

 

01. Κάθε φορά που θα ξανάβαφαν τις γραμμές στο δρόμο, θα έπρεπε να αγοράσετε καινούργιο αμάξι .

 

02. Κάθε τόσο το αυτοκίνητο σας θα σταματούσε τελείως στο δρόμο χωρίς λόγο και αιτία και θα έπρεπε απλώς να αποδεχτείτε το γεγονός, να το επανακινήσετε και να συνεχίσετε τον δρόμο σας.

 

03. Κάθε τόσο, όταν κάνετε μια μανούβρα το αμάξι σας θα σταματούσε και θα κολλούσε και θα έπρεπε να επαναγκαταστήσετε τη μηχανή. Για ένα παράξενο λόγο θα έπρεπε να το αποδεχτείτε έτσι απλά κι αυτό.

 

04. Θα μπορούσατε να βάλετε μόνο έναν άνθρωπο μέσα στο αυτοκίνητο εκτός αν αγοράζατε το CAR95 ή το CARNT. Αλλά πάλι θα έπρεπε να αγοράζατε περισσότερα καθίσματα.

 

05 . Τα αυτοκίνητα Μacintosh θα έπαιρναν ενέργεια από τον ήλιο, θα ήταν πιο αξιόπιστα, 5 φορές πιο γρήγορα, 2 φορές πιο εύκολα στη χρήση κι όμως

 

θα χρησιμοποιούσαν μόνο το 5% των δρόμων.

 

06. Τα φωτάκια των λαδιών, της βενζίνης και της μπαταρίας θα είχαν αντικατασταθεί από ένα "general car default" φωτάκι.

 

07. Το σύστημα αερόσακων θα έβγαζε κουμπιά "ΟΚ" ή "CANCEL" που θα έπρεπε να πατήσετε πριν ελευθερώσει τους αερόσακους.

 

08. Αν τρακάρετε δεν θα είχατε ιδέα για το τι έγινε.

 

09. Το ραδιόφωνο θα έπαιζε μονο MICROSOFT FM και το κασετόφωνο μονο MICROSOFT κασέτες.

 

10. Προκείμενου να ανοίξετε το air condition θα πρέπει να σβήσετε τη μηχανή του αυτοκίνητου για δυο λεπτά και να την ξανανάψετε.

 

11. Αν καλέσετε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών θα σας πουν ότι δεν φταίνε αυτοί και θα τα ρίξουν στην εταιρεία που έφτιαξε τα λάστιχα.

 

12. Για να στρίψετε δεξιά θα πρέπει να κάνετε αναβάθμιση στο MICROSOFT STEERING WHEEL 2.0.

 

13. Αν δεν έχετε χρήματα να αγοράσετε καινούργιο αυτοκίνητο, μπορείτε απλώς να δανειστείτε ενός φίλου σας και να το αντιγράψετε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθεί black humor:

 

-Γιατί σκότωσε η μικρή Αννούλα τους γονείς της;

-Για να πάει εκδρομή με το ορφανοτροφείο...

 

-Γιατί σκότωσε μικρή Αννούλα τους θείους της;

-Για να έρθουν μαζί της και τα ξαδέλφια της...

 

-Γιατί δεν μπορεί να διαβάσει η μικρή Αννούλα μετά την έκρηξη;

-Γιατί δεν μπορεί να ''συγκεντρωθεί'' ...

 

-Γιατί η μικρή Αννούλα δεν μπορεί να παίξει με τον μικρό Γιωργάκη;

-Γιατί είναι 3 τάφους πιο κάτω...

 

-Γιατί ο τάφος της μικρής Αννούλας είναι 7 μέτρα;

-Γιατί δεν μπορούσε να ξεκολλήσει από την νταλίκα...

 

-Τι ενώνει τον μικρό Γιωργάκη και την μικρή Αννούλα;

-Ένας προφυλακτήρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...