Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ας τον σκοτώσει κάποιος.

 

Γιατί ρα ο άνθρωπος είναι σελφσέρβις, τα λέει και γελάει μόνος του + ότι χρειαζόμουν λίγο πάγο στον καφέ μου!

 

-=-=-=-=

 

 

Μια μέρα ο Θεός και ο Αδάμ συζητούσαν. Ρωτάει λοιπόν ο Αδάμ τον Θεό.

- "Γιατί έκανες την Εύα τόσο απαλή και και τρυφερή;"

- "Για να την θέλεις".

Ξαναρωτάει ο Αδάμ τον Θεό.

- "Γιατί έκανες την Εύα τόσο ελκυστική;"

- "Για να την θέλεις" απαντάει ο Θεός.

Μετά από λίγο ξαναρωτάει ο Αδάμ τον Θεό,

- "Γιατί έκανες την Εύα τόσο ηλίθια;"

- "Για να σε θέλει απαντάει ο Θεός..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιες περιπτώσεις ρε alex; Για αυτές που τη σπάνε σε εσένα και την παρέα σου; Σαν την άλλη φορά που σου την έσπαγε κάτι σε μένα και μου έστηνες καυγάδες για να με "διορθώσεις"; Ποιος νομίζεις ότι είσαι;

 

Τέλος πάντων, εγώ δε συμμετέχω άλλο στη μεταξύ μας διαφωνία. Ας μπει ένας moderator, να ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Και ο καθένας ας ξέρει ποιος είναι ο ρόλος του και τι σημαίνει φόρουμ. Δεν είναι το στέκι σας. Είναι ανοιχτή κοινότητα και χωράνε όλα τα στυλ ανθρώπων.

 

Manuel άρχισες πάλι τις παραξενιές σου; Πάλι εσύ είσαι ο μόνος σωστός που θα μας βάλεις όλους στην θέση μας και εμείς όλοι οι υπόλοιποι λάθος; Γιατί τόσο χαζός δεν μπορεί να είσαι και να τα εννοείς όλα αυτά πραγματικά... μάλλον το κάνεις από βαρεμάρα.

 

Εγώ λοιπόν είμαι αυτός που επικροτώ τα καλά ανέκδοτα με ένα + και στα κακά δεν κάνω τίποτα... τα "χαχαχαχαχ" όμως του συγκεκριμένου χρήστη που 1002 άτομα έως σήμερα του την έχουν πει με καλό και κακό τρόπο και του έχουν πει ότι είναι εκνευριστικό τα βάζω - για να χάνονται.

 

Δεν θα σε βάλουμε τσολιά στα αρχίδια μας να μας λες που θα βάζουμε + και που -, υπάρχουν μοντ για αυτό... ή είναι και αυτοί στην παρέα μου και όλοι μαζί πηδάμε τους εκτός και τους νέους του φόρουμ;

 

Οι μεταξύ μας κόντρες είχαν και μια πλάκα γιατί γελούσε μαζί σου όλο το φόρουμ... τώρα είσαι απλά τραγικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεταξύ μας κόντρες είχαν και μια πλάκα γιατί γελούσε μαζί σου όλο το φόρουμ... τώρα είσαι απλά τραγικός.

 

χαχαχαχαχ

 

 

41537896.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Status στο facebook (που είναι ο αντίχριστος, δεν το χρησιμοποιώ, ήταν η κακιά στιγμή, μια φορά το μήνα μπαίνω έτσι για να δω τι παίζει κλπ κλπ):

 

αληθινή ατάκα κατά την παρακολούθηση του τελικού Champions League: καλά ε, έχει τέλεια γραφικά!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξαναγίνει post το συγκεκριμένο αλλά μάρεσε πάρα πολύ...

Ο καινούργιος παπάς της ενορίας ήταν τόσο νευρικός στην πρώτη του λειτουργία, που δεν μπορούσε να μιλήσει.

Πριν από την επόμενη λειτουργία ρωτάει τον Αρχιεπίσκοπο, τι θα μπορούσε να κάνει για να χαλαρώσει.

Ο Αρχιεπίσκοπος τον συμβουλεύει ως εξής:

"Την επόμενη φορά ρίξε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό που θα πιεις και θα δεις πώς θα χαλαρώσεις".

Την Κυριακή ο παπάς ακολουθεί τη συμβουλή και πραγματικά νιώθει ότι θα μπορούσε να κάνει κήρυγμα χωρίς άγχος ακόμα και αν λυσσομανούσε καταιγίδα.

Μετά τη λειτουργία επιστρέφει στο σπίτι του, όπου μετά από λίγο εμφανίζεται ο Διάκος το Αρχιεπισκόπου και του παραδίδει ένα σημείωμα που έγραφε τα εξής :

 

Αγαπητέ πάτερ,

την επόμενη φορά να ρίξετε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό κι όχι μερικές σταγόνες νερό στη βότκα. Σας παραθέτω μερικές παρατηρήσεις, για να μην επαναληφθούν τα σημερινά.

Δεν χρειάζεται να τοποθετείτε φέτα λεμονιού στο χείλος του δισκοπότηρου.

Το κουβούκλιο στην πλευρά της εκκλησίας είναι το εξομολογητήριο, όχι το μπάνιο.

Ο Αρχάγγελος είπε στην Παρθένο: "Χαίρε κεχαριτωμένη", όχι "Γεια σου πιπίνι".

Καλό θα είναι να μην ακουμπάτε στο άγαλμα της Παναγίας πόσο μάλλον να το αγκαλιάζετε και να το φιλάτε με τέτοιο πάθος.

Οι εντολές είναι 10 και όχι 12.

Οι απόστολοι ήταν 12 και όχι 7. Κανείς τους δεν ήταν νάνος.

Δεν αναφερόμαστε στον Ιησού Χριστό και τους αποστόλους ως "Ι.Χ. και Σία".

Ο Ιούδας ήταν προδότης, όχι "σκατορουφιάνος του κερατά" που είπες εσύ στους χριστιανούς.

Ο Χριστός μας είπε στον Πέτρο ότι "πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις, θα με αρνηθείς", δεν του είπε: "Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα μ" έχεις γράψει στ" α...... σου".

Δεν επιτρέπεται να αποκαλούμε την κεφαλή της εκκλησίας μας "Νονό".

Το καθαγιασμένο ύδωρ είναι για να ευλογούμε, όχι για να δροσίζουμε τον σβέρκο μας.

Ποτέ δεν κηρύττουμε καθισμένοι στα σκαλιά του ιερού και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάμε το πόδι μας πάνω στη Βίβλο.

Ο άρτος χρησιμεύει για τη Θεία Ευχαριστία όχι ως απεριτίφ που συνοδεύει το κρασί.

Η παρότρυνση να χορέψει το ποίμνιο ήταν ενδιαφέρουσα, δεν χρειαζόταν όμως και να χορέψει γιάγκα γύρω από την εκκλησία.

Και τέλος, την λειτουργία την τελειώνουμε με "Αμήν", όχι με "Ολέ!"

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτός που καθόταν στην άκρη του ιερού και τον οποίο αποκαλέσατε "αδερφάρα" και "τραβεστί με μάξι" ήμουν εγώ!

Τις σκάλες του άμβωνα τις κατεβαίνουμε κανονικά, όχι τσουλήθρα στο κάγκελο.

Ελπίζω αυτά τα λάθη να διορθωθούν την ερχόμενη Κυριακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιες περιπτώσεις ρε alex; Για αυτές που τη σπάνε σε εσένα και την παρέα σου; Σαν την άλλη φορά που σου την έσπαγε κάτι σε μένα και μου έστηνες καυγάδες για να με "διορθώσεις"; Ποιος νομίζεις ότι είσαι;

Manuel

άρχισες πάλι τις παραξενιές σου; Πάλι εσύ είσαι ο μόνος σωστός που θα μας βάλεις όλους στην θέση μας και εμείς όλοι οι υπόλοιποι λάθος; Γιατί τόσο χαζός δεν μπορεί να είσαι και να τα εννοείς όλα αυτά πραγματικά... μάλλον το κάνεις από βαρεμάρα.

 

Εγώ λοιπόν είμαι αυτός που επικροτώ τα καλά ανέκδοτα με ένα + και στα κακά δεν κάνω τίποτα... τα "χαχαχαχαχ" όμως του συγκεκριμένου χρήστη που 1002 άτομα έως σήμερα του την έχουν πει με καλό και κακό τρόπο και του έχουν πει ότι είναι εκνευριστικό τα βάζω - για να χάνονται.

 

Δεν θα σε βάλουμε τσολιά στα αρχίδια μας να μας λες που θα βάζουμε + και που -, υπάρχουν μοντ για αυτό... ή είναι και αυτοί στην παρέα μου και όλοι μαζί πηδάμε τους εκτός και τους νέους του φόρουμ;

 

Οι μεταξύ μας κόντρες είχαν και μια πλάκα γιατί γελούσε μαζί σου όλο το φόρουμ... τώρα είσαι απλά τραγικός.

 

Χμμμ

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=zPD_4bz-SVM[/ame]

 

 

 

 

 

...βρε δεν πα' να πήγα μερικές σελίδες πριν να σας τα ξαναφτιάξω...Τίποτα εσείς...Γκιαούρηδες κι οι δυό...:mad:

 

 

 

 

 

 

...Πάντως, αν εξαιρέσεις τον τρόπο, συμφωνώ πως τον παρακράξατε τον hackerw32...Το περιμένετε στη γωνιά κάποιοι το παιδί - και σιγά πια τη "ζημιά" που κάνει...

 

Συμφορουμίτες, επαναλαμβάνω :

Χαλαρώστε γιατί ακόμα Μάη έχουμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
...Πάντως, αν εξαιρέσεις τον τρόπο, συμφωνώ πως τον παρακράξατε τον hackerw32...Το περιμένετε στη γωνιά κάποιοι το παιδί - και σιγά πια τη "ζημιά" που κάνει...

 

Τι κάνεις ρε; Χαλάς τη φαντασίωση του alex ότι όλοι γελάνε μαζί μου; Φτου σου, το καημένο το παιδί δε λυπάσαι. Κι εσύ και ο άλλος ο Sellers. Αφήστε τον άνθρωπο να ονειρεύεται.

 

By the way, η πάθηση αυτή ονομάζεται "Μπάμπης ο Σουγιάς". Όλος ο κόσμος ρε! Όλοι, πως το λένε;

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=RPHMNM6jVes[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Μανωλιό, άλλαξε - χωρίς όμως να βάλεις αλλιώς τα ρούχα σου.

Σαν τρίτος, σου λέω ότι η εν λόγω στιχομυθία που διηνύθη μεταξύ σας, είχε το χαρακτηριστικό του φιτιλιάσματος, εκ μεριάς σου. Και φιτίλιασμα σημαίνει ότι και δίκιο να έχεις (διότι όπως είπα ούτε 'μένα μ' αρέσει το πως έγινε κλωτσοσκούφι το συγκεκριμένο μέλος πριν λίγες σελίδες, "δι' ασήμαντον αφορμήν"), το τραβάς μακρύτερα, πώς το λένε.

Stay in context λοιπόν, γιατί μετά δε φταίει ο κάθε άλλος που θ' αρχίσει κι αυτός να λέει τα δικά του. Και στο κάτω-κάτω, φαγωθείτε (πολιτισμένα) επί του προκείμενου, αλλά τα παρελθοντικά προσωπικά, μοιραστείτε τα μέσω pm. Με βρίσκεις σύμφωνο να γκρινιάξεις στον οποιονδήποτε για το τί γίνεται στο παρόν θρεντ, αλλά όταν το γυρνάς στο "...έτσι έκανες εκεί και τότε που μπλαμπλα", ε χάνεις μέχρι και το δίκιο σου.

 

 

Φιλικά, μια τρίτη άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συγγνώμη, αλλά τώρα μαζί μου θα ασχολούμαστε; Όποιος θέλει να μου την πει, στείλτε pm να τελειώνουμε. Θα ακολουθήσω κι εγώ τη συμβουλή μου.

 

Γράψτε κανένα ανέκδοτο να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξαναγίνει post το συγκεκριμένο αλλά μάρεσε πάρα πολύ...

Ο καινούργιος παπάς της ενορίας ήταν τόσο νευρικός στην πρώτη του λειτουργία, που δεν μπορούσε να μιλήσει.

Πριν από την επόμενη λειτουργία ρωτάει τον Αρχιεπίσκοπο, τι θα μπορούσε να κάνει για να χαλαρώσει.

Ο Αρχιεπίσκοπος τον συμβουλεύει ως εξής:

"Την επόμενη φορά ρίξε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό που θα πιεις και θα δεις πώς θα χαλαρώσεις".

Την Κυριακή ο παπάς ακολουθεί τη συμβουλή και πραγματικά νιώθει ότι θα μπορούσε να κάνει κήρυγμα χωρίς άγχος ακόμα και αν λυσσομανούσε καταιγίδα.

Μετά τη λειτουργία επιστρέφει στο σπίτι του, όπου μετά από λίγο εμφανίζεται ο Διάκος το Αρχιεπισκόπου και του παραδίδει ένα σημείωμα που έγραφε τα εξής :

 

Αγαπητέ πάτερ,

την επόμενη φορά να ρίξετε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό κι όχι μερικές σταγόνες νερό στη βότκα. Σας παραθέτω μερικές παρατηρήσεις, για να μην επαναληφθούν τα σημερινά.

Δεν χρειάζεται να τοποθετείτε φέτα λεμονιού στο χείλος του δισκοπότηρου.

Το κουβούκλιο στην πλευρά της εκκλησίας είναι το εξομολογητήριο, όχι το μπάνιο.

Ο Αρχάγγελος είπε στην Παρθένο: "Χαίρε κεχαριτωμένη", όχι "Γεια σου πιπίνι".

Καλό θα είναι να μην ακουμπάτε στο άγαλμα της Παναγίας πόσο μάλλον να το αγκαλιάζετε και να το φιλάτε με τέτοιο πάθος.

Οι εντολές είναι 10 και όχι 12.

Οι απόστολοι ήταν 12 και όχι 7. Κανείς τους δεν ήταν νάνος.

Δεν αναφερόμαστε στον Ιησού Χριστό και τους αποστόλους ως "Ι.Χ. και Σία".

Ο Ιούδας ήταν προδότης, όχι "σκατορουφιάνος του κερατά" που είπες εσύ στους χριστιανούς.

Ο Χριστός μας είπε στον Πέτρο ότι "πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις, θα με αρνηθείς", δεν του είπε: "Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα μ" έχεις γράψει στ" α...... σου".

Δεν επιτρέπεται να αποκαλούμε την κεφαλή της εκκλησίας μας "Νονό".

Το καθαγιασμένο ύδωρ είναι για να ευλογούμε, όχι για να δροσίζουμε τον σβέρκο μας.

Ποτέ δεν κηρύττουμε καθισμένοι στα σκαλιά του ιερού και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάμε το πόδι μας πάνω στη Βίβλο.

Ο άρτος χρησιμεύει για τη Θεία Ευχαριστία όχι ως απεριτίφ που συνοδεύει το κρασί.

Η παρότρυνση να χορέψει το ποίμνιο ήταν ενδιαφέρουσα, δεν χρειαζόταν όμως και να χορέψει γιάγκα γύρω από την εκκλησία.

Και τέλος, την λειτουργία την τελειώνουμε με "Αμήν", όχι με "Ολέ!"

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτός που καθόταν στην άκρη του ιερού και τον οποίο αποκαλέσατε "αδερφάρα" και "τραβεστί με μάξι" ήμουν εγώ!

Τις σκάλες του άμβωνα τις κατεβαίνουμε κανονικά, όχι τσουλήθρα στο κάγκελο.

Ελπίζω αυτά τα λάθη να διορθωθούν την ερχόμενη Κυριακή

 

Ε να τώρα για αυτό το συγκεκριμένο ανέκδοτο αρκεί μόνο να βάλεις ένα -1 ??? Δεν πρέπει να πεις και ότι είναι βλακεία μεγατόνων ??? Με το συμπάθιο φίλε tarantules το ανέκδοτο σου κράζω και όχι εσένα ε !!!Είναι και πολύ κλάιν τα αστεία που εμπεριέχονται σε αυτό το άκομψο και χωρίς φαντασία κείμενο .Εκτός του ότι είναι και άκρως προσβλητικό για την θρησκεία των περισσοτέρων φαντάζομαι εδώ .......Στα ίσα αν το άκουγα από κάποιον θα τον σταματούσα στην μέση...«Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα μ" έχεις γράψει στ" α...... σου"»??? Τι είναι αυτά ρε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...