Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει αρκετά. Έγιναν τα reports, αποφάσισαν οι moderators, πάμε παρακάτω.

 

Ανέκδοτο:

 

 

Είναι ο Πάπας και βγαίνει τσάρκα με την αυτοκινητάρα του. Εκεί που πηγαίνουν λοιπόν, γυρνάει στον σωφέρ:

-Ψιτ. Που 'σαι παλικάρι; Πάτα λίγο γκάζι.

-Τι εννοείται Παναγιότατε;

-Πάτα λίγο, έτσι να το χαρούμε λιγάκι τ' αμάξι.

-Μα τι λέτε; Δε γίνονται αυτά. Πρέπει να πηγαίνω με το όριο.

-Πάτα ρε που σου λέω, ποιος θα μας την πει είσαι με τα καλά σου;

-Μα είστε δημόσιο πρόσωπο, δεν κάνει.

-Ρε σαχλαμάρα, γίνεται να φάει πρόστιμο ο Πάπας; Πάτα ρε που σου λέω!

-Λυπάμ...

-Κατέβα κάτω ρε, θα οδηγήσω εγώ. Ρε που μπλέξαμε...

 

Ανεβαίνει λοιπόν ο Πάπας στη θέση του οδηγού, κάθεται πίσω ο σοφέρ χεσμ...ς πάνω του. Αρχίζει ο Πάπας 100 χλμ/ώρα, 150 χλμ/ώρα, 200χλμ/ώρα! Περιπολικό, σειρήνες, κακό, τον σταματάει ένας τροχονόμος. Με το που ανοίγει το παράθυρο και τον βλέπει:

 

-Δίπλωμ...Ωχ, αμάν! Ε, με συγχωρείτε ένα λεπτό.

 

Βγάζει το κινητό, καλεί τον αρχηγό της αστυνομίας:

 

-Αρχηγέ! Εδώ τάδε. Έχω κάνει μεγάλη χαζομάρα αρχηγέ.

-Τι είναι ρε;

-Σταμάτησα έναν εδώ για υπερβολική ταχύτητα, αλλά τι να σας λέω, είναι πολύ σπουδαίο πρόσωπο.

-Ωχ το βλάκα. Ποιον σταμάτησες ρε; Κανένα βουλευτή;

-Όχι, τι λέτε, πολύ πιο σπουδαίο πρόσωπο.

-Αμάν, κανέναν υπουργό;

-Όχι, πολύ πολύ πιο σπουδαίο!

-Τον πρωθυπουργό ρε;!

-Όχι, σπουδαιότερο, σπουδαιότερο.

-Ρε, τον Ομπάμα έχεις σταματήσει, θα με τρελάνεις;

-Ποιον Ομπάμα, τι λέτε τώρα, είναι πολύ πιο σπουδαίος!

-Ε, λέγε ρε ποιος είναι, θα με τρελάνεις!

-Κοιτάξτε, για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιος είναι,

αλλά φανταστείτε ότι έχει για οδηγό τον Πάπα!

 

 

 

ΥΓ. Ένα απλό συν δεν αρκεί γι' αυτό το ανέκδοτο. Περιμένω να διαβάσω τις αντιδράσεις σας. :P Μουαχαχαχα! :-)

[μαεστρο mode]Κοίτα,άμα γελάει κάποιος όταν λέει ένα ανέκδοτο,ίσως μπορεί να συμπαρασύρει και τους άλλους,ιδίως άμα έχουν πιεί απ' το "ίδιο",αλλά συνήθως περιμένει πρώτα τις αντιδράσεις των άλλων και μετά συμπαρασύρεται στην γενική ευθυμία[/maestro.mode.off]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΥΓ. Ένα απλό συν δεν αρκεί γι' αυτό το ανέκδοτο. Περιμένω να διαβάσω τις αντιδράσεις σας. :P Μουαχαχαχα! :-)

να (αντι)δράσουμε και όσοι το ξέραμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανέκδοτο, αλλά εμέναν με φάνηκε πολύ αστείο οπότε το ποστάρω εδώ. Προχθές ένας φίλος μου έψαχνα, εεε... έψαχνε ήθελα να πω, την τσόντα της Ντούβλη. Ε ψάξε ψάξε πέφτω, εε πέφτει τελικά σε ένα σάιτ της κακιά ώρας στο οποίο συζητούσαν για την εν λόγω ταινία. Έτσι πως διάβαζα, φτου ρε πούστ... εε πως διάβαζε τα μηνύματα ήταν ένας τύπος που είχε και καλά την τσόντα και την είχε ανεβάσει στο rapid. Του ζητάν λοιπόν τα λινκ και δίνει ένα λίνκ των 100 MB. Τον ρωτάνε αν είναι το τρέιλερ και λέει ''όχι ρε παιδιά. Ολόκληρη η τσόντα. Κατεβάστε το.'' Εντάξει προφανές ότι ήταν φέικ και ήθελε να μαζέψει rapid points αλλά υπήρχε ένα θεικό σχόλιο κάποιου το οποίο έλεγε:

 

 

''100 MB τσόντα ρε φίλε? Τι δείνχει? Pixel να γαμιούντε?''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε, τώρα να μη γράψω ότι σχεδόν έπεσα κάτω με το ποστ του Sellers! Ήμουν κοντά στο ROTFLOL, αλλά τελικά μόνο LOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανέκδοτο, αλλά εμέναν με φάνηκε πολύ αστείο οπότε το ποστάρω εδώ. Προχθές ένας φίλος μου έψαχνα, εεε... έψαχνε ήθελα να πω, την τσόντα της Ντούβλη. Ε ψάξε ψάξε πέφτω, εε πέφτει τελικά σε ένα σάιτ της κακιά ώρας στο οποίο συζητούσαν για την εν λόγω ταινία. Έτσι πως διάβαζα, φτου ρε πούστ... εε πως διάβαζε τα μηνύματα ήταν ένας τύπος που είχε και καλά την τσόντα και την είχε ανεβάσει στο rapid. Του ζητάν λοιπόν τα λινκ και δίνει ένα λίνκ των 100 MB. Τον ρωτάνε αν είναι το τρέιλερ και λέει ''όχι ρε παιδιά. Ολόκληρη η τσόντα. Κατεβάστε το.'' Εντάξει προφανές ότι ήταν φέικ και ήθελε να μαζέψει rapid points αλλά υπήρχε ένα θεικό σχόλιο κάποιου το οποίο έλεγε:

 

 

''100 MB τσόντα ρε φίλε? Τι δείνχει? Pixel να γαμιούντε?''

 

Παιζει να ναι το μονο που γελασα στις τελευταιες 10 σελίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τύπος τον είχε πενήντα πόντους αλλά δεν μπορούσε να τον βολέψει πουθενά!

Τέτοια πίκρα. Πάει λοιπόν σε ένα γιατρό και του λέει... το και το! Ο γιατρός του λέει:

- Kοίτα η επιστήμη δε μπορεί να κάνει τίποτα σε αυτή την περίπτωση, δεν πας στην

τάδε μάγισσα; Τι να κάνει το παλικάρι μες στην απελπισία του δοκιμάζει και από

αυτό. Πάει λοιπόν στη μάγισσα και αυτή του λέει:

- Θα πας στο δάσος και θα βρεις μια λίμνη που ζει ένας βάτραχος. Θα του ζητήσεις

να σε παντρευτεί και αυτός θα σου πει ...όχι! Κάθε φορά που θα σου λέει το όχι

θα σου μικραίνει δέκα πόντους! Tρελάθηκε ο τύπος πάει λοιπόν στην λίμνη και βρίσκει τον βάτραχο.

- Βατραχάκι θα με παντρευτείς;

- Όχι, λέει το βατραχάκι. Tη χουφτώνει και πράγματι είχε μικρύνει δέκα πόντους.

Ξαναδοκιμάζει:

- Βατραχάκι θα με παντρευτείς;

- Όχι, λέει το βατραχάκι. Tη χουφτώνει και πράγματι είχε μικρύνει άλλους δέκα πόντους.

Ωραία, σκέφτεται, τώρα είναι τριάντα πόντους, αν την κάνω είκοσι θα είναι πολύ καλά, θα είμαι περιζήτητος στις γυναίκες!

Ξαναδοκιμάζει τελευταία φορά:

- Βάτραχε θα με παντρευτείς;

- Μα τι μαλάκας είσαι εσύ, πόσες φορές θα στο πω; Όχι, όχι, όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλοπυπέϊστ:

Σε μια επίσκεψή μου στο ψυχιατρείο, ρώτησα τον διευθυντή πώς διακρίνει αν ένας ασθενής πρέπει ή όχι να εγκλειστεί.

 

«Είναι απλό», είπε ο διευθυντής «γεμίζουμε μια μπανιέρα και προσφέρουμε στον ή στην ασθενή ένα κουταλάκι, ένα φλιτζάνι του τσαγιού και έναν κουβά,ζητώνταςτου να αδειάσει τη μπανιέρα».

 

«Α, κατάλαβα», είπα, «ένα φυσιολογικό άτομο θα χρησιμοποιήσει τον κουβά γιατί είναι μεγαλύτερος από το κουταλάκι και το φλιτζάνι».

 

«Όχι», είπε ο διευθυντής, «ένα φυσιολογικό άτομο θα τραβούσε την τάπα. Προτιμάτε κρεβάτι κοντά στο παράθυρο?»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Γαμάτος σκύλος!!

 

Α! και 5000 get!

 

Εδιτ: εγώ γιατί δεν μπορώ να δω το video;

 

κανεις δεν μπορεί να το δει βασικά :P

 

βάζεις το κομμάτι του link που είναι από το = και μετά, όχι όλο, για να φανεί...

 

πχ

>[YT]EdKy6npNNs0[/YT]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας παπάς πηγαίνει σε μια εκκλησία στην Κρήτη, έχει όμως ένα πρόβλημα. Δεν χωνεύει τους Κρητικούς. Την πρώτη Κυριακή, λοιπόν, κατά το κήρυγμά του, λέει στους πιστούς:

- Θα σας μιλήσω σήμερα για τη Μαρία τη Μαγδαληνή, η οποία ήταν μια πόρνη από τα Χανιά…

Αμέσως οι πιστοί αντιδρούν για την προσβολή που δέχθηκαν από τον παπά. Την επόμενη Κυριακή πάλι τα ίδια ο παπάς:

- Σήμερα θα σας μιλήσω για την παραβολή του ασώτου υιού, ο οποίος ήταν ο γιος ενός βοσκού από το Ηράκλειο…

Αγανακτούν και πάλι οι πιστοί και κάνουν παράπονα στον Μητροπολίτη. Φωνάζει αυτός τον παπά και του λέει:

- Κοίτα… ξέρω ότι δεν συμπαθείς τους Κρητικούς, προσπάθησε όμως να είσαι πιο διακριτικός και να μην τους προσβάλλεις…

Οπότε στην επόμενη κυριακάτικη λειτουργία λέει ο παπάς στους πιστούς:

- Σήμερα θα μιλήσουμε για το Μυστικό Δείπνο… Μαζεύει ο Χριστός τους μαθητές του και τους λέει “απόψε κάποιος από εσάς θα με προδώσει” και αμέσως του απαντά ο Ιούδας:

“Ιντα λες μωρέ σύντεκνε”!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...