Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

(εν τω μεταξύ, σκέφτομαι την εικόνα του ξαδέρφου να ψιλοπαλαντζάρει κι όλας με το που πετάει το punchline, και δε μου 'χει μείνει νεφρό...Καλό και γραμμένο, αλλά ιδανικό για να λέγεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο Χριστός στο μυστικό δείπνο με τους μαθητές του ..Σε κάποια φάση χτυπάει το κινητό του Ιούδα και λέει : 40 σου είπα ακατέβατα ,με τίποτα 40 είπα ,τέλος πάντων 30 αλλά να ξέρεις με σκοτώνεις .. Κλείνει το τηλέφωνο σηκώνεται και λέει :

Λοιπόν παιδιά, εγώ την κάνω έχω κάτι δουλίτσες ..Ααα και που είστε ?Αν δε σας δω καλή ανάσταση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα που μου είπαν πριν λίγο.

 

Αντρόγυνο χασικλίδες, στο δωμάτιο και "πίνουν". Το κουδούνι χτυπάει. 5 λεπτά μετά, ο άντρας, τραβώντας μια τζούρα, λέει στη γυναίκα:

-Τράβα να ανοίξεις την πόρτα.

5 λεπτά μετά, τραβάει μια καλή ρουφηξιά η γυναίκα και λέει:

-Πάλι εγώ? Πήγα την τελευταία φορά.

5 λεπτά μετά, μια βαρβάτη ρουφιξιά και λέει ο άντρας:

-Άντε ρε μωρό. Και ποιος να πάει? Άντε, πήγαινε.

10 λεπτά μετά:

-Θα πάω, αλλά είναι η τελευταία φορά. Δούλα με έχεις κάνει.

Κατεβαίνει τη σκάλα, ανοίγει τη πόρτα και βλέπει τον ξάδερφο, επίσης χασίκλας. Και τραβώντας και ο ξάδερφος μια τζούρα

 

 

Καλά ρε, πίσω απ' την πόρτα ήσουν?

 

 

καλά μιλάμε μάμησε το ανέκδοτο!:lol:

ανέβασες ψιλά τον πήχη και δεν μας βλέπω να γελάμε για καιρό μετά από αυτό.

ο επόμενος να βάλει τα δυνατά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το ελληνικό χιούμορ τελικά έχει παραμείνει όπως ήταν στις παλιές καλές ελληνικές ταινίες. Όλοι απολαύσατε ένα πολύ απλό ανέκδοτο που ήταν υπερβολικά προβλέψιμο (τουλάχιστον για μένα), αλλά έχει να κάνει με χαρακτήρες και καλή ατάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελληνικό χιούμορ τελικά έχει παραμείνει όπως ήταν στις παλιές καλές ελληνικές ταινίες. Όλοι απολαύσατε ένα πολύ απλό ανέκδοτο που ήταν υπερβολικά προβλέψιμο (τουλάχιστον για μένα), αλλά έχει να κάνει με χαρακτήρες και καλή ατάκα.

 

Ωπα ρε μιλόρδε. ''Όλοι απολαύσατε...''? Εσύ δεν το απόλαυσες δηλαδή? Ενώ συνεχίζεις και γελάς με τα ελεεινά και τρισάθλια αστειάκια του Himym? Και αν μιλάς εδώ για προβλεψιμότητα, τότε το αμερικάνικο κονσερβοποιημένο χιούμορ του himym τι να πει? Το μυρίζεις τι θα γίνει κανα λεπτό πριν το πει.

 

Τζίμυ άσ'τον παλικάρι μου. Αν έχεις και κανέναν άλλο καλό go on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο Χριστός στο μυστικό δείπνο με τους μαθητές του ..Σε κάποια φάση χτυπάει το κινητό του Ιούδα και λέει : 40 σου είπα ακατέβατα ,με τίποτα 40 είπα ,τέλος πάντων 30 αλλά να ξέρεις με σκοτώνεις .. Κλείνει το τηλέφωνο σηκώνεται και λέει :

Λοιπόν παιδιά, εγώ την κάνω έχω κάτι δουλίτσες ..Ααα και που είστε ?Αν δε σας δω καλή ανάσταση ...

εγω δεν το κατάλαβα...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως Tzimmys πολύ καλό !!!

 

Κι όπως είπε κι ο Oscar_Mike πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας ...

Για να δούμε αν σας αρέσει αυτό ( πάντα ελπίζωντας να μην γράφτηκε σε σελίδα που δεν πήρα χαμπάρι ε !!! )

 

Ο Τοτός όπως είναι φυσικό έμεινε μετεξεταστέος και πήγε στο σχολείο για προφορικές εξετάσεις. Ετοίμασε τα σκονάκια του τα έβαλε στην καρέκλα κάτω από τα πόδια του και περίμενε τον δάσκαλο- εξεταστή .

Ο δάσκαλος (στουρνάρι κι αυτός ) ετοίμασε κι αυτός τις ερωτήσεις - απαντήσεις σε ένα σκονάκι μέσα στο χέρι του ώστε να μην εκτεθεί ότι δεν τις ξέρει απέξω και πήγε στην αίθουσα.

Ρωτάει ο Δάσκαλος : Για πες μου παιδί μου πόσες πλευρές έχει ο ρόμβος ?

Ο Τοτός παίρνει μια κλεφτή ματιά στο σκονάκι ξύνοντας ντεμέκ το μέτωπό του και απαντάει : 4 κύριε καθηγητά !

Κοιτάει κι ο δάσκαλος το δικό του : Μπράβο παιδί μου. Για πες μου τώρα …στους πόσους βαθμούς βράζει το νερό ?

Ξανά ο Τοτός κοιτάει το σκονάκι βλέπει … « βρασμός νερού => 100 βαθμοί » …στους 100 κύριε καθηγητά !

Κοιτάει κι ο δάσκαλος το σκονάκι του … εε λυπάμαι παιδί μου …λάθος … στους 90 βαθμούς.

Ωχ λέει ο Τοτός , λάθος θα είδα … ξανασκύβει στο σκονάκι βλέπει « βρασμός νερού => 100 βαθμοί » . Κύριε επιμένω … στους 100 βαθμούς βράζει το νερό !

Ξανακοιτάει ο δάσκαλος το σκονάκι του … όχι παιδί μου λάθος …στους 90 !!!

Ρε γ@μώτη μου τι έπαθα σκέφτεται ο Τοτός…ξανακοιτάει « βρασμός νερού => 100 βαθμοί » … κύριε επιμένω … είμαι σίγουρος … στους 100 !!!

ΩΩΩΩΩ ρε παιδί μου …επιμένεις κιόλας ….. λέει ο δάσκαλος κοιτάζωντας ξανά το σκονάκι του …. Γυρνάει από την άλλη βλέπει καλύτερα και λέει :

Α ναι ρε συγγνώμη στους 100 βράζει το νερό … στους 90 βράζει η ορθή γωνία !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Ωπα ρε μιλόρδε. ''Όλοι απολαύσατε...''? Εσύ δεν το απόλαυσες δηλαδή? Ενώ συνεχίζεις και γελάς με τα ελεεινά και τρισάθλια αστειάκια του Himym? Και αν μιλάς εδώ για προβλεψιμότητα, τότε το αμερικάνικο κονσερβοποιημένο χιούμορ του himym τι να πει? Το μυρίζεις τι θα γίνει κανα λεπτό πριν το πει.

 

Τζίμυ άσ'τον παλικάρι μου. Αν έχεις και κανέναν άλλο καλό go on.

 

Πώς κατάφερες να καταλάβεις από αυτό που έγραψα ότι είπα πχ στον Τζίμυ να μη γράψει άλλο ή ότι δεν άξιζε το ανέκδοτο; Πρέπει να προσπάθησες πάρα πολύ, πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κατάφερες να καταλάβεις από αυτό που έγραψα ότι είπα πχ στον Τζίμυ να μη γράψει άλλο ή ότι δεν άξιζε το ανέκδοτο; Πρέπει να προσπάθησες πάρα πολύ, πραγματικά.

να σας θυμίσω ότι εδώ είμαστε για να γελάμε με τα ανέκδοτα...οχι να φτάσουμε στο άλλο άκρο :P απλός ο φίλος ο Sellers μάλλον παρεξήγησε χωρίς λόγο αυτά που έγραψες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κατάφερες να καταλάβεις από αυτό που έγραψα ότι είπα πχ στον Τζίμυ να μη γράψει άλλο ή ότι δεν άξιζε το ανέκδοτο; Πρέπει να προσπάθησες πάρα πολύ, πραγματικά.

 

Πες μου τώρα κι εσύ πως γίνεται απο ένα ολόκληρο μήνυμα που απευθύνεται σε σένα, να πας και να σχολιάζεις μόνο την πρόταση που απευθυνόταν στον Τζίμυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
να σας θυμίσω ότι εδώ είμαστε για να γελάμε με τα ανέκδοτα...οχι να φτάσουμε στο άλλο άκρο :P απλός ο φίλος ο Sellers μάλλον παρεξήγησε χωρίς λόγο αυτά που έγραψες..

 

Μη στεναχωριέσαι. Και με τον Sellers φίλοι είμαστε. :-) Δε τίθεται θέμα παρεξήγησης.

 

Πες μου τώρα κι εσύ πως γίνεται απο ένα ολόκληρο μήνυμα που απευθύνεται σε σένα, να πας και να σχολιάζεις μόνο την πρόταση που απευθυνόταν στον Τζίμυ.

 

Ε, από το υπόλοιπο μήνυμα τι να σχολιάσω; Αν γέλασα εγώ; Ποιος με χ...ι εμένα τώρα; Αν έχεις απορία, προσωπικά δε γέλασα γιατί κατάλαβα πολύ γρήγορα το τέλος, αλλά κατάλαβα ότι το αστείο είναι καλό από τα σχόλια των υπολοίπων. Το είπα μάλιστα σήμερα δύο φορές και βγήκε γέλιο και τις δύο, οπότε it's all good.

 

Για το himym, δεν είναι ο κατάλληλος χώρος. Όπως και να 'χει, σπάνια γελάω...ΓΕΛΑΩ με οποιαδήποτε σειρά. Ο σκοπός μου όταν βλέπω σειρές δεν είναι τόσο να γελάω, όσο να μου κρατάνε το ενδιαφέρον, να περνάω την ώρα μου. Παρατηρώ ερμηνείες, με ενδιαφέρουν οι χαρακτήρες κτλ κτλ.

 

Η συζήτηση θα τραβήξει πολύ, όμως, είμαι σίγουρος. Οπότε ας πάμε σε κανένα Θέμα του Κινηματογράφου αν θέλεις να το συζητήσουμε. Κάνε quote εκεί αν ενδιαφέρεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν το κατάλαβα...:rolleyes:

Δεν το κατάλαβες μάλλον γιατί το παιδί που το έγγραψε δεν έχει βάλει σωστά σημεία στίξης. Στο τηλέφωνο μιλάει ο Ιουδας και όχι ο Χριστός (πιστευω εκει μπερδεύεσαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζήτηση θα τραβήξει πολύ, όμως, είμαι σίγουρος. Οπότε ας πάμε σε κανένα Θέμα του Κινηματογράφου αν θέλεις να το συζητήσουμε. Κάνε quote εκεί αν ενδιαφέρεσαι.

 

ΜΕΣΑ!!! Μετά το σχόλασμα.

 

Μη στεναχωριέσαι. Και με τον Sellers φίλοι είμαστε. :-) Δε τίθεται θέμα παρεξήγησης.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι να παρεξηγηθώ θέλει πολύ...

 

 

Εξαιρείται ο washcloud ο οποίος είναι αλήτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...