Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν ένας δρομέας στα 400 μέτρα μετ' εμποδίων και ετοιμάζεται να ξεκινήσει. Ακούγεται ο πυροβολισμός, ξεκινάει, τρέχει τρέχει τρέχει, φτάνει στο πρώτο εμπόδιο, το πηδάει και με το που το περνάει, σταματάει και πέρνει τηλέφωνο την γυναίκα του. Τις μιλάει δυο λεπτά, το κλείνει, και συνεχίζει. Τρέχει τρέχει τρέχει, φτάνει στο δεύτερο εμπόδιο, το πηδαέι, σταματάει απότομα, και ξαναπέρνει την γυναίκα του τηλέφωνο. Τις ξαναμιλάει δυο λεπτά, της το κλείνει και συνεχίζει. Γίνεται λοιπόν αυτό σε κάθε εμπόδιο, οπότε απορημένη και η γυναίκα του τον ρωτάει: ''Τι έγινε ρε συ Στέλιο σήμερα?'' ''Ε, τι να γίνει;'' λέει κι αυτός. ''Κάθε εμπόδιο σε καλώ.''

 

 

 

 

Τάσε, πάγωσε ο καφές μου με αυτό το το ανέκδοτο.!:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ήταν ένας δρομέας στα 400 μέτρα μετ' εμποδίων και ετοιμάζεται να ξεκινήσει. Ακούγεται ο πυροβολισμός, ξεκινάει, τρέχει τρέχει τρέχει, φτάνει στο πρώτο εμπόδιο, το πηδάει και με το που το περνάει, σταματάει και πέρνει τηλέφωνο την γυναίκα του. Τις μιλάει δυο λεπτά, το κλείνει, και συνεχίζει. Τρέχει τρέχει τρέχει, φτάνει στο δεύτερο εμπόδιο, το πηδαέι, σταματάει απότομα, και ξαναπέρνει την γυναίκα του τηλέφωνο. Τις ξαναμιλάει δυο λεπτά, της το κλείνει και συνεχίζει. Γίνεται λοιπόν αυτό σε κάθε εμπόδιο, οπότε απορημένη και η γυναίκα του τον ρωτάει: ''Τι έγινε ρε συ Στέλιο σήμερα?'' ''Ε, τι να γίνει;'' λέει κι αυτός. ''Κάθε εμπόδιο σε καλώ.''

 

Εμένα πάντως μου θύμησε τα ανέκδοτα του στάθη στο Ράδιο Αρβύλα! χαχα!

Και θα πω ένα και γω... αντίστοιχο..

 

Πώς λέγονται 5 αυγά που κοιτάνε με πολύ έντονο ύφος;;;

.

.

.

.

Καυγά!!! :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκδοτα που ειπώθηκαν σήμερα από τους Ράδιο Αρβύλα:

1. - Τι λέει ένας κανίβαλος όταν βλέπει μια έγκυο?

- Kinder έκπληξη!!!!!!![

2.-Τι είναι λαχανικό, έχει πράσινο χρώμα και όταν το πατήσεις, σκάει?

- Το ραπανάρκι(η)!!!!

3.-Είναι 3 νυχτερίδες και κάθονται σε ένα κλάδι ενός δέντρου. Οι δύο από αυτές είναι ανάποδα(όπως το συνηθίζουν οι νυχτερίδες !),ενώ η μία από αυτές βρίσκεται κανονικά σε όρθια στάση επάνω στο κλαδί. Σε κάποια στιγμή λέει η μία από τις δύο που βρίσκονταν ανάποδα:" Ρε συ, ο Μητσάρας λιποθύμησε!"

4.Πηγαίνει ο πατέρας ενός κακού μαθητή στο δάσκαλό του για να παραπονεθεί για τους χαμηλούς βαθμούς που τού έβαλε.

Πατέρας:"Μα γιατί βάλατε στο γιο μου τόσο χαμηλούς βαθμούς?¨"

Δάσκαλος:"Τι να σας πω, ο γιος σας έρχεται συνεχώς αδιάβαστος. Για παράδειγμα, χθες τον ρώτησα πόσο κανει 1+1 και μου απάντησε λανθασμένα. Τις προάλλες πάλι, τον ρώτησα ποια είναι η πρωτευουσα της Ελλάδας και πάλι μού απάντησε λάθος"

Φανερά προβληματισμένος ο πατέρας πάει σπίτι και λέει στο γιο του:

- Πόσο κάνει 1+1?

-3, απαντάει εκείνος.

-Ποια είναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας?

-Η Θεσσαλονίκη, απάνταει το παιδί.

Και ο πατέρας:¨"Καλά ρε, αφού τα ξέρεις γιατί δεν τα λες όταν σε ρωτάνε?"(!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει ο Αγγελάκας όταν πηγαίνει να αγοράσει πρωινό;

 

Με τη γνωστή προφορά.... ξέρετε:

-Ένα καφέ και μια τυρόόόπιτα

-Δεν έχουμε τυρόπιτα, μόνο μπουγάτσα, αλλά αυτή με το τυρί τελείωσε.

 

-Τότε με κρέμα, με κρέμα, με κρέμα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν δύο φίλοι, ο Μιτς και ο Ιτς. Μια μέρα πάει ο Μιτς στο σπίτι του Ιτς να παίξουν. Κάποια στιγμή μετά το παιχνίδι, πεινάνε και οι δύο, οπότε λέει ο Ιτς στον Μιτς: ''Κάτσε εσύ εδώ, να πάω να φτιάξω τίποτα να φάμε...'' Πάει λοιπόν ο Ιτς, παίρνει δύο φέτες ψωμί, βάζει ανάμεσα μαγιονέζα, κασέρι, ζαμπόν, και λίγο μαρουλάκι και ετοιμάζει τσακ μπαμ δύο τέτοια. Τρώνε και οι δύο και μετά ο Μιτς τον χαιρετάει και φεύγει. Δύο - τρεις μέρες μετά, και ενώ ο Μιτς διάβαζε τα μαθήματα του φωνάζει στην μάνα του ότι πεινάει, να του ετοιμάσει κάτι να φάει. Παίρνει λοιπόν και η μάνα του δύο φέτες ψωμί, βάζει ανάμεσα μαγιονέζα, κασέρι, ζαμπόν, και λίγο μαρουλάκι και του το πηγαίνει. Οπότε το βλέπει ο Μιτς και λέει: ''Ααα, σαν του ιτς''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν δύο φίλοι, ο Μιτς και ο Ιτς. Μια μέρα πάει ο Μιτς στο σπίτι του Ιτς να παίξουν. Κάποια στιγμή μετά το παιχνίδι, πεινάνε και οι δύο, οπότε λέει ο Ιτς στον Μιτς: ''Κάτσε εσύ εδώ, να πάω να φτιάξω τίποτα να φάμε...'' Πάει λοιπόν ο Ιτς, παίρνει δύο φέτες ψωμί, βάζει ανάμεσα μαγιονέζα, κασέρι, ζαμπόν, και λίγο μαρουλάκι και ετοιμάζει τσακ μπαμ δύο τέτοια. Τρώνε και οι δύο και μετά ο Μιτς τον χαιρετάει και φεύγει. Δύο - τρεις μέρες μετά, και ενώ ο Μιτς διάβαζε τα μαθήματα του φωνάζει στην μάνα του ότι πεινάει, να του ετοιμάσει κάτι να φάει. Παίρνει λοιπόν και η μάνα του δύο φέτες ψωμί, βάζει ανάμεσα μαγιονέζα, κασέρι, ζαμπόν, και λίγο μαρουλάκι και του το πηγαίνει. Οπότε το βλέπει ο Μιτς και λέει: ''Ααα, σαν του ιτς''...

 

epic-facepalm-when-you-just-know-you-messed-up-demotivational-poster-1253705267.jpg

 

όχι άλλα δήθεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η γυναικα ενος φορτηγατζη μια μερα σπιτι και γ@μ.. με 3 αντρες...κ της χτυπαει την πορτα ο αντρας της....

κρυβεται ο ενας στο ψυγειο...ο αλλος στην ντουλαπα....κ ο τριτος στο μπαλκονι κ κλεινει την μπαλκονοπορτα (ετσι,μπορουσε να βλεπει τα παντα μεσα στο σπιτι αλλα δεν ακουγε τιποτα!)....μπαινει λοιπον ο φορτηγατζης σπιτι κ βλεπει τη γυναικα γυμνη κ λεει: -"γιατι εισαι γυμνη αγαπη μου?"

-"δοκιμαζα το νεο μας air-condition,απανταει αυτη".....βγαζει ο αντρας το μπουφαν του κ παει να το βαλει στην ντουλαπα...ανοιγει, κ βλεπει τον ενα γ@μι@ γυμνο κ λεει: "ρε @ρχιδι, εσυ γ@μ@γες τη γυναικα μου"???....-"ΟΧΙ!!! ΟΧΙ!!! απανταει ο αλλος, εγω ειμαι ξυλουργος κ ηρθα να φτιαξω την ντουλαπα σας κυριε!!!" -" Α, συγγνωμη τοτε!!!"....κ βγαζει 100 ευρω κ του τα δινει...βλεπει την κινηση αυτη αυτος που ηταν στο μπαλκονι κ παραξενευεται αλλα δεν κανει τιποτα....στη συνεχεια λεει ο φορτηγατζης: -"τι καλυτερο μετα απο ενα ταξιδι να πιεις μια κρυα μπυρα??"....ανοιγει το ψυγειο, κ βλεπει τον 2ο γ@μι@ της γυναικας του κ λεει: -"ρε @ρχιδι, εσυ γ@μ@γες τη γυναικα μου??"...-"ΟΧΙ!!! ΟΧΙ!!!, απανταει ο 2ος, εγω ψυκτικος ειμαι κ ηρθα να φτιαξω το ψυγειο σας κυριε"...-"Συγγνωμη τοτε κυριε!", απανταει ο φορτηγατζης...κ βγαζει 100 ευρω κ του τα δινει...βλεπει αυτην την κινηση για 2η φορα ο αλλος στο μπαλκονι παραξενεμενος κ λεει:

-"Κ ΕΓΩ Γ@ΜΗΣ@!! Κ ΕΓΩ Γ@ΜΗΣ@!!"......

 

 

 

Το διαφημιστικό δοκιμαστικό της Βιομηχανίας καρφιών "ΠΡΟΚΙΔΗΣ" είναι έτοιμο και ο παραγωγός της διαφήμισης επιδεικνύει το βίντεο στον Γενικό Διευθυντή της εταιρείας.

 

Το διαφημιστικό δείχνει τον Γολγοθά όπου οι Ρωμαίοι στρατιώτες ετοιμάζονται να σταυρώσουν τον Χριστό. Η επομένη σκηνή, δείχνει τον εκατόνταρχο να δίνει την διαταγή για να μπει και το τελευταίο καρφί, οπότε με ένα σαρδόνιο χαμόγελο γυρίζει προς την κάμερα και λέει:

- Για στέρεες δουλειές και προπαντός αθάνατες, καρφιά "ΠΡΟΚΙΔΗΣ!"

Ο Γενικός Διευθυντή τρελαίνεται:

- Είσαι καλά ρε τρελέ;... Ξέχασες τους πιστούς; Είναι μήνυμα αυτό; Θα μας λυντσάρουν! ... Ασε που η εταιρεία μας είναι και Εβραϊκών συμφερόντων, οπότε το κρέμασμα δεν το γλιτώνουμε με τίποτα!... Τίποτε καλύτερο δεν μπορούσες να φτιάξεις;

- Βασιστείτε πάνω μου κ. Γενικέ και θα την διορθώσουμε την κόπια!

Έτσι του λέει ο Παραγωγός και παίρνει νέα προθεσμία για πάει την βελτιωμένη κόπια...

Πράγματι, μετά ένα μήνα, η ίδια σκηνή επαναλαμβάνεται και η προβολή του διορθωμένου διαφημιστικού, διαδραματίζεται μπροστά στα περίεργα μάτια του Κ. Γενικού:

Αυτή τη φορά το σενάριο είναι εξ ολοκλήρου αλλαγμένο για να μην προσβάλλει το θρησκευτικό συναίσθημα των πιστών......

ΠΛΑΝΟ ΠΡΩΤΟ:

Ο Ιησούς με ματωμένα χέρια και μισό τρεκλίζοντας, τρέχει μπροστά, ώσπου χάνεται στον ορίζοντα.

ΠΛΑΝΟ ΔΕΥΤΕΡΟ:

Εκατό Ρωμαίοι στρατιώτες τρέχουν καταταλαιπωρημένοι ξοπίσω από τον Χριστό....

ΠΛΑΝΟ ΤΡΙΤΟ:

Ο Εκατόνταρχος, έξαλλος ακολουθεί τους ασθμαίνοντες στρατιώτες, με έναν βούρδουλα τους μαστιγώνει, ωρυόμενος!

- Δεν σας είπα ρε μαλ@@@ χίλιες φορές να τον σταυρώσετε μόνο με καρφιά... "ΠΡΟΚΙΔΗΣ;"...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...