Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα κάτι τέτοια μου έρχονται όταν βλέπω αγώνες ποδοσφαίρου π.χ.:

 

- στου Κουφούρ την πόρτα όσο θέλεις βρόντα (πάει επίσης και "στου Καφού την πόρτα")

- ο Φαν Πέρσι που του χρόνου θα λεγεται Φαν Πρόπερσι (αυτό λεγόταν και για τον Ολιβάρεζ)

- Το "Τραορέ" είναι απάντηση στο "τηράς (σσ. κοιτάς) ορέ;" (χωριάτικη διάλεκτος)

 

...και διάφορα άλλα που δεν τα θυμάμαι τώρα

 

(ελπίζω τώρα που καλοκαίριασε να σας δρόσισα λιγάκι :P)

 

Να είσαι καλά βρε, κ πάνω που έλεγα να πάω να βάλω παγάκια στον φραπέ μου.:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members
Να είσαι καλά βρε, κ πάνω που έλεγα να πάω να βάλω παγάκια στον φραπέ μου.:Ρ

 

Τί να κάνω, το ξέρω ότι είναι κρύα αλλά μου βγαίνουν αυθόρμητα όταν ακούω τα ονόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τύπος ανοίγει μια κάβα στους πρόποδες ενός ηφαιστείου.

Μετά από λίγο καιρό, το ηφαίστειο εκρήγνυται και η λάβα αρχίζει να κυλάει προς την κατοικημένη περιοχή.

Καίει σπίτια, δέντρα, αυλές... πλησιάζει στην κάβα, αλλά περνάει από κάτω της! Μετά συνεχίζει να απλώνεται στα υπόλοιπα σπίτια και μαγαζιά....

 

Το ηθικό δίδαγμα...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=hVz0CF2VepA

You 're my λάβα, under κάβα

 

ΕΝΟΧΟΣ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ!!!!

;ςε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λοιπόν ο σατανιστής και πάει την κοπέλα του βόλτα, πού αλλού,στη σπηλιά του Νταβέλη. Βράδυ όπως είναι μπαίνουν στην σπηλιά, ο τύπος κρατάει ένα κερί, θρίλερ...

-Αγάπη μου, φοβάμαι! Λέει η κοπέλα.

-Εσύ φοβάσαι; Εγώ πρέπει να φοβάμαι που μετά θα γυρίσω μόνος μου...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ήταν δύο μύγες πάνω σε ένα σκατό, και ξαφνικά η μία έκλασε.

Και της λέει η άλλη:

- Εεεεε! Τρώμε!

 

---------- Προσθήκη στις 20:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:07 ----------

 

Είναι δύο αυγά στο τηγάνι και τηγανίζονται.

Λέει το ένα:

-Ουφ έσκασα εδώ πέρα κάνει πολύ ζέστη.

Και λέει το άλλο:

-Αμάν! Ένα αυγό που μιλάει.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Είναι δύο λάχανα και ενώ τρέχουνε το ένα σταματάει.

-Γιατί σταμάτησες;

-Λαχάνιασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταια ειναι του επιπεδου

 

Παει ενα παστιτσιο σε ενα μπαρ και λεει

-Μια μπυρα παρακαλω

-Δεν γινεται

-Γιατι?

-Δεν σερβιρουμε φαγητα

 

ΥΓ. Προσφατο

Παιζουν 4 φετες του τοστ texas hold'em. Ποια θα κερδισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδιά ντάξει ωραία τα κουφά και τα κρύα, έχουν κι αυτά την πλάκα τους, αλλά 10 σελίδες τώρα διαβάζω και έχει έρθει η εποχή των παγετώνων στο δωμάτιο, μου 'χετε γ@μήσει το air-condition.

 

Βάλτε τα σε spoiler ή με μεγάλα γράμματα στον τίτλο ΚΟΥΦΟ-ΚΡΥΟ για να πάμε στο επόμενο. Υποκειμενικό θέμα θα πείτε αλλά το "θα σου μαυρίσω και τ' άλλο" ή το "πατάω γκάζι και σε" ε ντάξει δείξτε έλεος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταια ειναι του επιπεδου

 

Παει ενα παστιτσιο σε ενα μπαρ και λεει

-Μια μπυρα παρακαλω

-Δεν γινεται

-Γιατι?

-Δεν σερβιρουμε φαγητα

 

ΥΓ. Προσφατο

Παιζουν 4 φετες του τοστ texas hold'em. Ποια θα κερδισει?

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Κανονικά με το που λες "Παει ενα παστιτσιο σε ενα μπαρ" ο άλλος πρέπει να έχει ήδη κλάσει στο γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάει ο κιμάς , το μακαρόνι και η μπεσαμέλ και λέει στον μπαρμαν...........:lol:

-ρε φίλε πιάσε ένα ποτο....

Και λέει ο μπαρμαν

-Καλα ρε παστίτσιο....πάλι κομμάτια ήρθες ?

:o

 

---------- Προσθήκη στις 23:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:48 ----------

Δύο αναρχικοί παίζουν σκάκι.

Λέει ο ένας:-ΜΑΤ.

Απαντάει ο άλλος:-ΝΤΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!

 

Ήτανε μια φορά τρεις φίλοι ο Αλέξης ο Κώστας και ο Πέτρος ο κεκές(δηλαδή δεν μπορούσε να τα βγάλει τα λόγια του έχω εύκολα. Είχαν πάει διακοπές και θα έμεναν σε ένα τεράστιο ξενοδοχείο. Πάνε λοιπόν στην reception και αυτή τους δίνει ένα δωμάτιο που βρισκόταν στο 20 πάτωμα. Τα ασανσέρ ήταν χαλασμένα όποτε έπρεπε να ανεβούν τις σκάλες. συμφωνούν λοιπόν να λέει ο καθένας τους μια ιστορία σε κάθε όροφο που ανέβαιναν για να περάσει η ώρα. Λέει ο Αλέξης μια λέει και ο Κώστας φτάνει και η σειρά το Πέτρου: "Μ,μ,μια φφφορα και και ένα καιρό..." Καλά άστο του λένε δεν πειράζει θα πούμε εμείς. Όποτε φτάνουνε στον δέκατο πάτωμα λέει ο Αλέξης μια ιστορία λέει κι ο Κώστας έρχεται και η σειρά του Πέτρου ξανά τα ίδια:"Μ μμμια φφφορα και..." Καλά άστο ρε πούστη μου αφού ξέρεις ότι δεν boris να μιλήσεις εύκολα. Λέει μια ιστορία ο Αλέξης στον 18 πάτωμα λέει και ο Κώστας στο 19 και ετοιμάζεται πάλι ο Πέτρος να πει κι αυτός κάτι και το σταματάνε οι άλλοι λέγοντας του να μην ανήσυχη γιατί είχαν μόνο ένα ακόμη όροφο. Λέει τότε και ο Πέτρος:" Ρε "μαμαμαλακες" ξεξεχάσαμε το κκκκλλειδί στην reception."

 

 

 

 

Περνάει ένας κεκές από τη παπάφη και βλέπει ένα ψόφιο γάιδαρο! Κατευθείαν παίρνει τηλέφωνο στο αστυνομικό τμήμα στη Παπαναστασίου!

- καλημέρα σας κύριε μου, τη θα θέλατε?

- κα..κα..καλημέρα, βρη..βρη..βρήκα ένα ψόφιο γα..γα.. γάιδαρο!

- που το βρήκατε κύριε μου?

- στη πα..πα..πα..πα..

- στη Παπαναστασίου κύριε μου?

- όχι

- άσε μας ρε μεγάλε (με νεύρα ο αστυνομικός και το κλίνει)!

Μετα από 5 λεπτά ξανά τηλέφωνο...!

- καλημέρα σας κύριε μου,τη θα θέλατε?

- κα..κα..καλημερα, βρη..βρη..βρήκα ένα ψόφιο γα..γα..γάιδαρο!

- που το βρήκατε κύριε μου?

- στη πα..πα..πα..πα..

- στη Παπαναστασίου κύριε;

- όχι

- αστο διάολο ρε τρελέ (με νεύρα πάλι ο αστυνομικός)!

Μετά από κάνα τρίωρο ξανά τηλ...!

- καλησπέρα σας κύριε μου,τη θα θέλατε;

- κα..κα..καλησπάρα, βρη..βρη..βρήκα ένα ψόφιο γα..γα..γάιδαρο!

- που το βρήκατε κύριε μου?

- στη πα..πα..πα..πα..

-στη Παπαναστασίου κύριε μου;

- ναι ρε μα..μα..μαλάκα τρεις ώρες ε..ε..έκανα να το πάω εκεί!!

 

 

 

Τρεις φίλοι αποφάσισαν να πάνε για ψάρεμα με την βάρκα τους. Αποφάσισαν, να πάρουν μαζί τους και τον φίλο τους που ήταν κεκές. Όπως ψάρευαν οι φίλοι κοιτάζοντας τον βυθό τις θάλασσας, ο Κεκές αγνάντευε τον ορίζοντα. Κάποια στιγμή, βλέπει ένα μεγάλο καράβι, να κατευθύνεται καταπάνω τους. Τρομαγμένος ο Κεκές, άρχισε να φωνάζει :

- Κα κα κα κα κα κα κα κα...

Πέφτοντας στη θάλασσα, λέει :

- Kα κα κα καράβι.

Oi φίλοι του δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν και τους χτύπησε το καράβι. Τους πήγαν στο νοσοκομείο, στην εντατική και έμειναν εκεί για έξι ολόκληρους μήνες. Όταν ανάρρωσαν, αποφασίζουν να πάνε για ψάρεμα πάλι με το φίλο τους, τον Κεκέ. Κάποια στιγμή, όπως ψάρευαν οι φίλοι, αρχίζει πάλι ο Κε-κες να φωνάζει :

- Κα κα κα κα κα κα κα κα....

Όταν το άκουσαν αυτό οι φίλοι, πήδηξαν στην θάλασσα έντρομοι και ακούνε τον Κεκέ, να ολοκληρώνει την πρότασή του....

- Κα κα κα κα κα κα καρχαρίας!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...