Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι ημουν στα εγκαινια του υπερπολυτελους αυτου πλοιου... Ο δημαρχος χτυπαγε

τη σαμπανια στο πλοιο, αλλα αυτη δεν εσπαγε. Τοτε ειπε: "Καλα... αυτο αντεχει και

παγοβουνο". Που να ηξερε... πολυ περισσοτερο ομως "που να ηξερε" ο απλος χωρικος

που φωναξε "τη σαμπανια να τη βαλεις στο μ..νι σου"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members

Εγώ άλλο δεν κατάλαβα... το "αυτό αντέχει και παγόβουνο" πήγαινε στο μπουκάλι ή στο καράβι; Γιατί αν αναφερόταν στο μπουκάλι δεν υπάρχει η τραγική ειρωνεία της σύγκρουσης του τιτανικού με το παγόβουνο. Αν πάλι πήγαινε στο καράβι, τί περίμενε ο δήμαρχος, να έσπαγε το πλοίο από ένα μπουκάλι σαμπάνιας (έστω κι αν ήταν αυτό της τζούλιας);

 

(απορίες που τις έχω βραδιάτικα... και σε ένα άλλο τόπικ κάτι τέτοια χαζά ρωτάω :rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άλλο δεν κατάλαβα... το "αυτό αντέχει και παγόβουνο" πήγαινε στο μπουκάλι ή στο καράβι; Γιατί αν αναφερόταν στο μπουκάλι δεν υπάρχει η τραγική ειρωνεία της σύγκρουσης του τιτανικού με το παγόβουνο. Αν πάλι πήγαινε στο καράβι, τί περίμενε ο δήμαρχος, να έσπαγε το πλοίο από ένα μπουκάλι σαμπάνιας (έστω κι αν ήταν αυτό της τζούλιας);

 

(απορίες που τις έχω βραδιάτικα... και σε ένα άλλο τόπικ κάτι τέτοια χαζά ρωτάω :rolleyes:)

 

Μεγάλε, κι εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα. Στο μπουκάλι ή στο πλοίο λοιπόν;

 

Ποιό τόπικ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Μεγάλε, κι εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα. Στο μπουκάλι ή στο πλοίο λοιπόν;

 

Ποιό τόπικ;

 

όχι τίποτα, σε κάτι άλλους παρόμοιους προβληματισμούς και απορίες που είχα στο topic με τις παράξενες ειδήσεις αναφερόμουν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άλλο δεν κατάλαβα... το "αυτό αντέχει και παγόβουνο" πήγαινε στο μπουκάλι ή στο καράβι; Γιατί αν αναφερόταν στο μπουκάλι δεν υπάρχει η τραγική ειρωνεία της σύγκρουσης του τιτανικού με το παγόβουνο. Αν πάλι πήγαινε στο καράβι, τί περίμενε ο δήμαρχος, να έσπαγε το πλοίο από ένα μπουκάλι σαμπάνιας (έστω κι αν ήταν αυτό της τζούλιας);

 

(απορίες που τις έχω βραδιάτικα... και σε ένα άλλο τόπικ κάτι τέτοια χαζά ρωτάω :rolleyes:)

 

στο καραβι αναφεροταν ρε παιδια ελεος. που ειναι το περιεργο; η ειρωνια ειναι το θεμα και η βλακεια αυτου που ειπε οτι αντεχει και παγοβουνο. η τζουλια ειναι ασχετη απλα κολλαει στην επικαιροτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καραβι αναφεροταν ρε παιδια ελεος. που ειναι το περιεργο; η ειρωνια ειναι το θεμα και η βλακεια αυτου που ειπε οτι αντεχει και παγοβουνο. η τζουλια ειναι ασχετη απλα κολλαει στην επικαιροτητα

 

Χαχα, δηλαδή θες να πεις πως περίμενε να βουλιάξει το πλοίο μόνο και μόνο επειδή κοπάνισε το μπουκάλι πάνο του;

If so, τότε ήταν θεόχαζος. Πάντως το ανέκδοτο δεν έλεγε και πολλά.

Αυτό με την κότα που σηκώνει τα πόδια της και γκρεμοτσακίζεται είναι αστειοτερότερο.

 

Ναι, το ξέρω ότι το 'αστειοτερότερο' δεν είναι δόκιμος όρος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ημουν στα εγκαινια του υπερπολυτελους αυτου πλοιου... Ο δημαρχος χτυπαγε

τη σαμπανια στο πλοιο, αλλα αυτη δεν εσπαγε. Τοτε ειπε: "Καλα... αυτο αντεχει και

παγοβουνο". Που να ηξερε... πολυ περισσοτερο ομως "που να ηξερε" ο απλος χωρικος

που φωναξε "τη σαμπανια να τη βαλεις στο μ..νι σου"...

 

Το "ανέκδοτο" αστείο δεν είναι, αλλά thanks που μας έδωσες την ευκαιρία να διασκεδάσουμε με τα σχόλια των ατόμων που δεν πιάνουν το "καλά αυτό αντέχει και παγόβουνο". Για αυτό και μόνο, άξιζε.

 

"Χαχα, δηλαδή θες να πεις πως περίμενε να βουλιάξει το πλοίο μόνο και μόνο επειδή κοπάνισε το μπουκάλι πάνο του;"

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ο Μπους ο Μπλερ και ο Καραμανλής και πετούσαν με το ίδιο αεροπλάνο. Σε κάποια φάση το αεροπλάνο πέφτει γιατί χαλάνε οι τουρμπίνες και βρίσκονται και οι 3 στην έρημο. Τι να κάνουν λοιπόν αρχίζουν και αυτοί να περπατούν μεχρί να σηναντίσουν κάποιον να τους βοηθήσει. Βραδιάζει και επιτέλους βλέπουν ένα σπίτι, μόνο που το σπίτι έχει από έξω κόκκινο φωτάκι. - Ω ρε, λένε, σε μπουρδέλο πέσαμε. Τι να κάνουν όμως, αναγκαστικά μπήκαν. Μόλις τους βλέπει η τσατσά τους ρωτάει τι θέλουν. Παρακαλούν και εκείνοι να πάρουν τηλέφωνο στις χώρες τους για να έρθουν να τους πάρουν. Πάει λοιπόν πρώτος ο Μπους, παίρνει τηλέφώνο μιλάει 1,2 λεπτά και τα κανονίζει όλα: - Πόσα χρωστάω; ρωτάει την τσατσά. - 1500$, απαντάει εκείνη. Της τα δίνει. Πάει μετά ο Μπλερ τα κανονίζει και αυτός όλα σε 2 λεπτά. - Πόσα οφείλω; λέει. - 400 λίρες, απαντάει η τσατσά. Πάει λοιπόν και ο Καραμανλής μετά, παίρνει τηλέφωνο, και περιμένει μισή ώρα να τον συνδέσουν με την γραμματεία, 20 λεπτά με τον υπεύθυνο... "Μα είμαι ο πρωθυπουργός!" να λέει ο Καραμανλής. "Τί ανευθυνότητα είναι αυτή;!" και άλλα τέτοια. Ώσπου μετά από πολύ ώρα καταφέρνει να συνεννοηθεί. Ρωτάει λοιπόν και αυτός την τσατσά πόσα χρωστάει και απαντάει η τσατσά: - 2,50 ευρώ. Και όπως είναι φυσικό οι άλλοι δυο διαμαρτύρονται. - Γιατί αυτός πλήρωσε τόσα λίγα και εμείς τόσα πολλά; Και τους απαντάει τότε η τσατσά: - Από μπουρδέλο σε μπουρδέλο είναι αστική η χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ανέκδοτο" αστείο δεν είναι, αλλά thanks που μας έδωσες την ευκαιρία να διασκεδάσουμε με τα σχόλια των ατόμων που δεν πιάνουν το "καλά αυτό αντέχει και παγόβουνο". Για αυτό και μόνο, άξιζε.

 

"Χαχα, δηλαδή θες να πεις πως περίμενε να βουλιάξει το πλοίο μόνο και μόνο επειδή κοπάνισε το μπουκάλι πάνο του;"

 

:rolleyes:

 

Ναι μεγάλε, για πες μας εσύ που είσαι τσακάλι και τα πιάνεις, τι κατάλαβες.

Γιατί το μόνο που βγαίνει από το ανέκδοτο είναι πως ο τύπος που κοπάνισε τη σαμπάνια, μόλις είδε ότι δεν εσπασε, θεώρησε ως άμεσο συμπέρασμα ότι χαλαρά αντέχει και παγόβουνο.

 

Γιατί ως γνωστόν το παγόβουνο έχει και τι μάζα και την αντοχή ενός μπουκαλιού σαμπάνιας. Έλεος.

 

Ξαναδιάβασε τα posts, μόνο αυτό μπορώ να πω.

 

---------- Προσθήκη στις 17:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:31 ----------

 

Και προφανώς όταν απάντησα στο post της evabb μιλούσα ειρωνικά. Τώρα αν εσύ, το "τσακάλι", το πήρες σοβαρά, μπράβο σου, πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προφανώς όταν απάντησα στο post της evabb μιλούσα ειρωνικά. Τώρα αν εσύ, το "τσακάλι", το πήρες σοβαρά, μπράβο σου, πάω πάσο.

ανεκδοτο ειναι περιμενεις να εχει λογικη;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...