Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν ένας παπάς σε μία εκκλησία και ήθελε κάποιον να ζωγραφίσει τον Μυστικό Δείπνο στον τρούλο.

Έψαχνε λοιπόν για αγιογράφο, αλλά ο μόνος που βρήκε να είναι σχετικά φτηνός ήταν και μπεκρής.

Παρόλα αυτά, επειδή τα λεφτά ήταν λίγα, αποφασίζει να τον φωνάξει.

Αρχίζει να ζωγραφίζει ο μάστορας, αρχίζει και να πίνει, γίνεται ντίρλα, και κάνει τον Ιησού να ρίχνει ζεμπεκιές, τον Ιούδα να χτυπάει παλαμάκια, τον Ματθαίο να σπάει πιάτα, και τέτοια…

Πηγαίνει την άλλη μέρα ο παπάς, τα βλέπει και αρχίζει να φωνάζει:

- Πω πώ ρε αθεόφοβε, τι είναι αυτά που έκανες εκεί; Δε ντρέπεσαι αλήτη!

Οπότε λέει και ο μπεκρής αγιογράφος:

- Τί να σου πω, πάτερ… Εγώ όταν τους άφησα, τρώγανε ακόμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε έψαχνε κάποιος αγρότης έναν νταβραντισμένο κόκορα για το κοτέτσι του με τις 180 κότες. Αγοράζει έναν που έμοιαζε αρχοντικός.

Μόλις μπαίνει όμως στο κοτέτσι και βλέπει 180 κότες, κάνει "κικιρίκου" και... ψοφάει.

 

Αγοράζει άλλον, που έδειχνε αγέρωχος, μονομάχος κόκορας, με στιλπνό φτέρωμα. Μόλις μπαίνει στο κοτέτσι, κουτουπώνει 2 κότες, κάνει "κικιρίκου" και ψοφάει.

 

Aπελπισμένος ο τύπος ξαναπηγαίνει στον έμπορο και του λέει:

- Ή μου δίνεις έναν άξιο κόκορα, ή θα σου τα κάνω λαμπόγυαλο.

Του δίνει ο έμπορας έναν κόκορα ξεπουπουλιασμένο και καχεκτικό, ένα πλάσμα στα πρόθυρα να πέσει κάτω.

 

- Δεν ήθελα να σου τον δώσω, γιατί είναι λίγο περίεργος, αλλά μια και επιμένεις...

 

Παραξενεμένος ο τύπος τον βάζει στο κοτέτσι. Με το που βλέπει τις κότες ο κόκορας, ξαφνικά γεμίζει αέρα, φουσκώνει, γουρλώνουν τα μάτια του, κάνει ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ και παίρνει αμπάριζα, και τρέχοντας πηδάει τη μια κότα μετά την άλλη, ώσπου κάνει το γύρο και των 180 .....δυο φορές!

 

Οι κότες είχανε μείνει στα άχυρα με ένα ηλίθιο χαμόγελο ευτυχίας.

Ανήσυχος ο αγρότης πάει να τον πιάσει, αλλά ο κόκορας του ξεφεύγει από το κοτέτσι. Κυνηγώντας τον ο αγρότης, βλέπει σπαρμένο το δρόμο με ζωάκια που είχαν ένα ηλίθιο βλέμμα ευτυχίας : γουρούνια, σκύλους, γάτες, γαϊδούρια, άλογα, πάπιες, χήνες, σκίουρους, αλεπούδες, ακόμα και χελώνες και... σκαντζόχοιρους κι όλα τα ζωάκια του δάσους ανάσκελα!!!

 

Ώσπου μετά από λίγο, βλέπει τον κόκορα πεσμένο ανάσκελα, ημιθανή με τη γλώσσα έξω κι από πάνω του να φέρνουνε κύκλο καμιά 10αριά όρνια.

Πανικόβλητος που χάνει τέτοιο απίστευτο ζώο, τρέχει κοντά του και τον παρακαλεί:

 

- Μη μου ψοφήσεις κι εσύ αρχηγέ!!!

 

Οπότε του απαντάει ο κόκορας :

- Φύγε ρε μ@λ@κ@ ... Θα μου διώξεις τα όρνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου θύμισε την περιγραφή των Ολυμπιακών Αγώνων Σεξ Ανδρων.

"Και μετά την καταπληκτική επίδοση του Ολλανδου Βαν Ντερ Πουτς ο οποίος πήδηξε 24 ολυμπιακές εθελόντριες, μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Έλληνας Τάσος Σκισοκαπούλιας. Την κουνάει να ξεμουδιάσει, την τρίβει να ζεσταθεί, την χτυπάει δεξιά αριστερά και αρχίζει να σηκώνεται. Είναι έτοιμος για την προσπάθεια. Πηδάει την πρώτη εθελόντρια, τη δεύτερη, την τρίτη...την δέκατη, την ενδέκατη...την εικοστή τρίτη, την εικοστή τέταρτη, και ΝΑΙ σπάει το ρεκόρ του ολλανδού και συνεχίζει...τριακοστή τρίτη, τριακοστή τέταρτη...τεσσαρακοστή ένατη κυρίες και κύριοι πήδηξε και τις πενήντα εθελόντριες, αλλά μισό λεπτό, δε σταματά, είναι εκπληκτικό, έχει πάει στους κριτές και συνεχίζει έναν, δύο τρεις, πήδηξε και τους κριτές, αλλά δε σταματάει πηδάει ένα πλανόδιο πωλητή, το παιδί για τις πετσέτες, εφτά αστυνομικούς, πηδάει το διαχωριστικό και ανεβαίνει στις κερκίδες, πηδάει θεατές, ένα δύο τρεις, τέσσερις...3054, 3055,3056, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧ!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε έψαχνε κάποιος αγρότης έναν νταβραντισμένο κόκορα για το κοτέτσι του με τις 180 κότες. Αγοράζει έναν που έμοιαζε αρχοντικός.

Μόλις μπαίνει όμως στο κοτέτσι και βλέπει 180 κότες, κάνει "κικιρίκου" και... ψοφάει.

 

Αγοράζει άλλον, που έδειχνε αγέρωχος, μονομάχος κόκορας, με στιλπνό φτέρωμα. Μόλις μπαίνει στο κοτέτσι, κουτουπώνει 2 κότες, κάνει "κικιρίκου" και ψοφάει.

 

Aπελπισμένος ο τύπος ξαναπηγαίνει στον έμπορο και του λέει:

- Ή μου δίνεις έναν άξιο κόκορα, ή θα σου τα κάνω λαμπόγυαλο.

Του δίνει ο έμπορας έναν κόκορα ξεπουπουλιασμένο και καχεκτικό, ένα πλάσμα στα πρόθυρα να πέσει κάτω.

 

- Δεν ήθελα να σου τον δώσω, γιατί είναι λίγο περίεργος, αλλά μια και επιμένεις...

 

Παραξενεμένος ο τύπος τον βάζει στο κοτέτσι. Με το που βλέπει τις κότες ο κόκορας, ξαφνικά γεμίζει αέρα, φουσκώνει, γουρλώνουν τα μάτια του, κάνει ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ και παίρνει αμπάριζα, και τρέχοντας πηδάει τη μια κότα μετά την άλλη, ώσπου κάνει το γύρο και των 180 .....δυο φορές!

 

Οι κότες είχανε μείνει στα άχυρα με ένα ηλίθιο χαμόγελο ευτυχίας.

Ανήσυχος ο αγρότης πάει να τον πιάσει, αλλά ο κόκορας του ξεφεύγει από το κοτέτσι. Κυνηγώντας τον ο αγρότης, βλέπει σπαρμένο το δρόμο με ζωάκια που είχαν ένα ηλίθιο βλέμμα ευτυχίας : γουρούνια, σκύλους, γάτες, γαϊδούρια, άλογα, πάπιες, χήνες, σκίουρους, αλεπούδες, ακόμα και χελώνες και... σκαντζόχοιρους κι όλα τα ζωάκια του δάσους ανάσκελα!!!

 

Ώσπου μετά από λίγο, βλέπει τον κόκορα πεσμένο ανάσκελα, ημιθανή με τη γλώσσα έξω κι από πάνω του να φέρνουνε κύκλο καμιά 10αριά όρνια.

Πανικόβλητος που χάνει τέτοιο απίστευτο ζώο, τρέχει κοντά του και τον παρακαλεί:

 

- Μη μου ψοφήσεις κι εσύ αρχηγέ!!!

 

Οπότε του απαντάει ο κόκορας :

- Φύγε ρε μ@λ@κ@ ... Θα μου διώξεις τα όρνια!

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Ωραιοοοοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνει νιάου νιάου στο νεκροταφείο;

 

Η Αλίκη Βουγιουκλάκη.

 

Αυτό το έχω ακούσει και ως:

 

Τί κάνει νιάου νιάου, δίπλα στην μικρή Αννούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάει ένας ιρακινός σε ένα μπαρ...

 

αχαχαχαχα

 

πωπω αυτα τα σαπια τυπου "ηταν ενας σε ενα βαρελι με σκατα μεχρι τη μυτη. κι απο το φοβο του χεστηκε και πνιγηκε" είναι ολα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάει ένας ιρακινός σε ένα μπαρ...

 

αχαχαχαχα

 

Βασικά το ξέρω αλλιώς:

 

 

Κάθονται δυο Ισραηλινοί σε ένα καφέ... και ξαφνικά σκάει ένας Παλαιστίνιος

 

 

Εναλλακτικά:

 

 

Μπήκαν δυο Παλαιστίνιοι σε ένα μπαρ και βγήκανε κομμάτια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουν 2 Παλαιστίνιοι σε ένα μπαρ και το βλέπουν άδειο, οπότε λέει ο ένας:

"Άστο, μη σκας... θα πάμε στο δίπλα"

 

αχαχαχαχαχα γαμάτο!

 

---------- Προσθήκη στις 15:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:14 ----------

 

Η Έρη παίρνει κάθε βδομάδα 5 ευρώ χαρτζιλίκι από τον πατέρα της. Ένα Σάββατο όμως η Έρη και η παρέα της αποφασίζουν να πάνε να κάνουνε καρτ. Το εισιτήριο όμως για τα καρτ είναι 10 ευρώ και έτσι η Έρη ζητάει από τον πατέρα της άλλα 5 ευρώ. Ο πατέρας της στην αρχή είναι διστακτικός, αλλά ύστερα από.. πιέσεις και της μητέρας της Έρης, της δίνει τα επιπλέον 5 ευρώ. Η Έρη πάει με την παρέα της στα καρτ. Αλλά επειδή δεν έχει ξαναοδηγήσει και τα καρτ είναι αρκετά γρήγορα, χάνει τον έλεγχο του καρτ και χτυπάει.

Ποιο το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας;

 

ΚΑΛΛΙΟ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΡΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤ ΕΡΗ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...