Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οργασμοί !!:lol:

 

 

 

-1.Γεωγραφικός : Εδώ ! Εδώ ! Ή Εκεί ! Εκεί !

- 2.Θρησκευτικός ; Θεέ μου !!!:lol:

- 3. Αυτοκτονίας : Πεθαίνω !!!!!!

- 4. Δολοφονίας : Αν σταματήσεις σε σκότωσα !!!

- 5. Θετικός : Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι !

- 6. Αρνητικός : Όχι ! Όχι ! Όχι ! Όχι ! Όχι !

- 7. Στιγμιαίος : Τώρα ! τώρα ! τώρα !

- 8. Επίπονος : Ωχχχ ! αχχχχχχ ! Ωχχχ !

- 9. Οργασμός του τρόπου 1 : Πιο γρήγορα ! Πιο γρήγορα !

- 10. Οργασμός του τρόπου 2 Πιο δυνατά ! Πιο δυνατά !:lol:

- 11. Επεξηγηματικός : Έτσι ! Έτσι ! Έτσι !

- 12. Επιβεβαιωτικός : Αυτό είναι ! Αυτό είναι !

- 13. Μαραθώνιος : Φτάνω !! Φτάνω !!:lol:

- 14. Τελειωτικός : Τελειώνω !! Τελειώνω !!

- 15. Οργασμός της αγελάδας : Μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ:lol::lol:

- 16. Οργασμός της πάπιας : Α-παπα παπα-παπα !!:lol::lol::lol::lol:

- 17. Οιδιπόδειος : Τι σου κάνω, μάνα μου !

- 18. Πατρικός : Παιδί μου !!!

- 19. Ο οργασμός του μαμάκια : Μάνα μου, ώχου, μάνα μου !!

- 20. Ο οργασμός του ανοιχτοχέρη : Πάρτα !!!

- 21. Ο οργασμός της Νατάσας : Αχ Κώστα-Κώστα

- 22. Ο οργασμός του κάμπινγκ : .....( για να μην σ' ακούσουν από τις διπλανές σκηνές )

- 23. Οργασμός παντρεμένων : Το ταβάνι θέλει βάψιμο Κώστααα !

- 24. Οργασμός της μοδίστρας : Σκίσε με !

- 25. Οργασμός του πλεονέκτη : Κι άλλο !! Κι άλλο !!

- 26. Οργασμός της θρησκευόμενης : Άη-Γιώργη μου !! Καβαλάρη μου !!!

- 27.Οργασμός του γιατρού : Πάρτα, μωρή άρρωστη !!

- 28. Οργασμός της βρεφονηπιοκόμου : Μωράκι μου,..Μωράκι μου !!

- 29. Οργασμός του ανασφαλή : Σ' αρέσει ; Ε ; Σ' αρέσει ;

- 30. Οργασμός του περίεργου : Τι σου κάνω ; Πες, τι σου κάνω ;

- 31. Οργασμός της ψυχρής : Λιώνω !!!

- 32. Οργασμός της ψεύτρας : Τελείωσες καρδούλα μου ; Αχ, αχ κι εγώ

- 33. Οργασμός του ψυχιάτρου : Με τρελαίνεις !!

- 34. Οργασμός του G.P.S.: Πιο πάνω.πιο πάνω.πιο δεξιά.Εκεί, εκεί ανάμεσα !!

- 35. Οργασμός της ανοργασμικής : Τελείωσε ς ; Μπορούμε τώρα να συζητήσουμε λίγο σοβαρά για τη σχέση μας ;

- 36. Βλάχικος οργασμός : Οη,Οη, μάνα μ' !!!

- 37. Κρητικός οργασμός : Ωφού !!Ίντα μου κάνεις και με κουζουλαίνεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αυτα με τα τηλεφωνα εχουν πλάκα, τι ειναι το θέση τάδε;

 

Έτσι σου απαντούν όταν πάρεις πληροφορίες καταλόγου τηλεφωνικά

 

<<- Θέση 42, καληµέρα σας.

- Θα ήθελα τα Laser Line Clinics, τα ινστιτούτα αισθητικής.

- Για ποια περιοχή;

- Ε, τα κλασικά…πόδια, µασχάλες, µπικίνι… (φυσικά εµείς εννοούσαµε πόλη ή περιοχή πόλης!)>>

 

Βγαίνει και με ξανθιές

 

Ερώτηση:

Πόσοι forumίτες χρειάζονται για να αλλάξουν μία λάμπα;

 

Απάντηση:

1 για να αλλάξει τη λάμπα και να ποστάρει ότι η λάμπα έχει αλλαχτεί.

14 για να μοιραστούν παρόμοιες εμπειρίες αλλαγής λαμπών και για να προτείνουν διαφορετικούς τρόπους που θα μπορούσε να γίνει η διαδικασία.

7 για να προειδοποιήσουν για τους κινδύνους που περιέχει η αλλαγή λάμπας.

1 για να μετακινήσει το τόπικ στη θεματική ενότητα περί λυχνιών.

2 που αντιδρούν στην μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί λυχνιών και προτείνουν τη μετακίνηση στη θεματική ενότητα περί ηλεκτρολογικών.

7 για να υποδείξουν Greeklish/ορθογραφικά/γραμματικά λάθη στα posts.

5 για να την πουν στους moderators που επέτρεψαν τα λάθη αυτά.

3 moderators για να διαγράψουν τα flames περί των λαθών.

6 που μαλώνουν για το εάν πρέπει να προφέρετε λάμπα ή λάμ-πα...

άλλοι 6 που αποκαλούν τους προαναφερόμενους ηλίθιους.

2 επαγγελματίες που πληροφορούν πως η σωστή ονομασία είναι λαμπτήρας.

15 ξερόλες που θεωρούν τους εαυτούς τους επαγγελματίες και υποστηρίζουν ότι η ονομασία λάμπα είναι απόλυτα σωστή

19 για να πουν ότι το φόρουμ δεν ασχολείται με λάμπες και η συζήτηση θα πρέπει να γίνει σε φόρουμ που ασχολείται με λάμπες

11 για να υποστηρίξουν πως αφού όλοι χρησιμοποιούμε λάμπες τότε μας αφορά.

36 για να συζητήσουν ποια μέθοδος αλλαγής είναι η καλύτερη, που θα βρείτε τις καλύτερες λάμπες, ποιες είναι οι καλύτερες μάρκες και ποιες οι χειρότερες.

7 για να ποστάρουν λινκς όπου υπάρχουν διαφορετικά είδη λαμπών.

4 για να ποστάρουν τα σωστά λινκς γιατί τα παραπάνω ήταν λάθος.

13 που κάνουν quote σχεδόν όλα τα ποστς που έχουν γίνει μέχρι τώρα και προσθέτουν κάτω-κάτω ένα smile.

5 για να δηλώσουν ότι αφού αμφισβητούνται ή παρεξηγούνται οι προθέσεις τους δεν θα ξαναγράψουν στο φόρουμ.

4 για να πουν ότι τα θέμα αυτό έχει ξανασυζητηθεί και παλιότερα.

13 για να πουν ότι όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι σχετικό με λάμπες να κάνει πρώτα ένα ψάξιμο στο Google.

και 1 ξεχασμένος που κάνει reply στο αρχικό ποστ μετά από 6 μήνες ξαναρχίζοντας τα όλα από την αρχή...

 

:lol::lol: καλο!!!

 

- Πόσοι προγραμματιστές Linux χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;

- Ένας

- Πόσοι προγραμματιστές MS χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;

- Κανείς, είναι πρόβλημα hardware, θα φωνάξουν τεχνικό.

 

λες να το πει κανενας σταθης απο ραδιο αρβυλα? :lol:

 

---------- Προσθήκη στις 07:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 03:30 ----------

 

http://www.youtube.com/watch?v=3Emy611eXso

 

Ο Στάθης δε λέει στ' αλήθεια κρύα ανέκδοτα. Απλά λέει σουρεάλ και περίεργα και δεν ξέρει να τα πει καλά. Πολλά από αυτά που λέει τα έχω ξανακούσει και έχω δει ανθρώπους να λύνονται στα γέλια.

 

:lol:

 

φοβερό :lol::lol::lol:

 

Χαχαχα...Παρα πολυ καλο !!!!:-D

 

Οργασμοί !!:lol:

 

 

 

-1.Γεωγραφικός : Εδώ ! Εδώ ! Ή Εκεί ! Εκεί !

- 2.Θρησκευτικός ; Θεέ μου !!!:lol:

- 3. Αυτοκτονίας : Πεθαίνω !!!!!!

- 4. Δολοφονίας : Αν σταματήσεις σε σκότωσα !!!

- 5. Θετικός : Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι !

- 6. Αρνητικός : Όχι ! Όχι ! Όχι ! Όχι ! Όχι !

- 7. Στιγμιαίος : Τώρα ! τώρα ! τώρα !

- 8. Επίπονος : Ωχχχ ! αχχχχχχ ! Ωχχχ !

- 9. Οργασμός του τρόπου 1 : Πιο γρήγορα ! Πιο γρήγορα !

- 10. Οργασμός του τρόπου 2 Πιο δυνατά ! Πιο δυνατά !:lol:

- 11. Επεξηγηματικός : Έτσι ! Έτσι ! Έτσι !

- 12. Επιβεβαιωτικός : Αυτό είναι ! Αυτό είναι !

- 13. Μαραθώνιος : Φτάνω !! Φτάνω !!:lol:

- 14. Τελειωτικός : Τελειώνω !! Τελειώνω !!

- 15. Οργασμός της αγελάδας : Μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ:lol::lol:

- 16. Οργασμός της πάπιας : Α-παπα παπα-παπα !!:lol::lol::lol::lol:

- 17. Οιδιπόδειος : Τι σου κάνω, μάνα μου !

- 18. Πατρικός : Παιδί μου !!!

- 19. Ο οργασμός του μαμάκια : Μάνα μου, ώχου, μάνα μου !!

- 20. Ο οργασμός του ανοιχτοχέρη : Πάρτα !!!

- 21. Ο οργασμός της Νατάσας : Αχ Κώστα-Κώστα

- 22. Ο οργασμός του κάμπινγκ : .....( για να μην σ' ακούσουν από τις διπλανές σκηνές )

- 23. Οργασμός παντρεμένων : Το ταβάνι θέλει βάψιμο Κώστααα !

- 24. Οργασμός της μοδίστρας : Σκίσε με !

- 25. Οργασμός του πλεονέκτη : Κι άλλο !! Κι άλλο !!

- 26. Οργασμός της θρησκευόμενης : Άη-Γιώργη μου !! Καβαλάρη μου !!!

- 27.Οργασμός του γιατρού : Πάρτα, μωρή άρρωστη !!

- 28. Οργασμός της βρεφονηπιοκόμου : Μωράκι μου,..Μωράκι μου !!

- 29. Οργασμός του ανασφαλή : Σ' αρέσει ; Ε ; Σ' αρέσει ;

- 30. Οργασμός του περίεργου : Τι σου κάνω ; Πες, τι σου κάνω ;

- 31. Οργασμός της ψυχρής : Λιώνω !!!

- 32. Οργασμός της ψεύτρας : Τελείωσες καρδούλα μου ; Αχ, αχ κι εγώ

- 33. Οργασμός του ψυχιάτρου : Με τρελαίνεις !!

- 34. Οργασμός του G.P.S.: Πιο πάνω.πιο πάνω.πιο δεξιά.Εκεί, εκεί ανάμεσα !!

- 35. Οργασμός της ανοργασμικής : Τελείωσε ς ; Μπορούμε τώρα να συζητήσουμε λίγο σοβαρά για τη σχέση μας ;

- 36. Βλάχικος οργασμός : Οη,Οη, μάνα μ' !!!

- 37. Κρητικός οργασμός : Ωφού !!Ίντα μου κάνεις και με κουζουλαίνεις ;

 

:lol: φδλφ΄δ΄φλ΄δλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε όταν θέλετε να γράψετε μ#λ@κία που πιάνει ένα χιλιόμετρο οθόνης και είναι και off topic βάλτε τη σε ένα σπόιλερ τουλάχιστον.Να το διαβάζουμε μία φορά.Και τις επόμενες να το προσπερνάμε γρήγορα.Τώρα το επόμενο οn topic πρέπει να σκρολάρουμε όλο αυτό το χιλιόμετρο ξανά για να το διαβάσουμε.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο ανεκδοτάκι από e-mail, δεν γνωρίζω αν ξαναμπήκε:

 

O Τοτός είναι στο σαλόνι και παίζει με το τραινάκι του, η μαμά στην κουζίνα κάνει δουλειές. Τσαφ τσουφ το τραινάκι, κάνει μια διαρκή φασαρία. Σε κάποια στιγμή σταματάει και ακούγεται ο μικρός:

 

- Όσοι παπάρες θέλουν να κατέβουν, να τσακιστούν γιατί αυτή η κωλοστάση είναι η τελευταία. Όσοι μαλάκες θέλουν να ανέβουν να το κάνουν γρήγορα για να αναχωρήσει καμιά ώρα η γαμημένη η αμαξοστοιχία.

 

Τα ακούει αυτά η μαμά, κρανιοεγκεφαλίζεται, τρέχει στο σαλόνι, πιάνει τον Τοτό από το αυτί και του λέει:

 

- Πήγαινε αμέσως στο δωμάτιο σου και κάτσε μέσα για δυο ώρες τιμωρία. Μετά θα βγεις και θα παίξεις μόνο αν μιλάς καλά!

 

Πηγαίνει ο Τοτός στο δωμάτιο και μετά από κανά δίωρο επιστρέφει. Κάθεται και πάλι, και βάζει μπρος το τραινάκι. Τσαφ τουφ, τσαφ τσουφ για λίγη ώρα σε κάποια στιγμή σταματάει.

 

- Όσοι επιβάτες επιθυμούν να αποβιβαστούν παρακαλούνται να ελέγξουν ότι δεν έχασαν καμία από τις αποσκευές τους και ευχόμαστε να είχαν καλό και ξεκούραστο ταξίδι. Οι επιβάτες που επιθυμούν να επιβιβαστούν να τοποθετήσουν και να ασφαλίσουν τις αποσκευές τους πάνω από τη θέση τους, υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα και τους ευχόμαστε ένα καλό ταξίδι.

 

Η μαμά ακούει περήφανη για τις παιδαγωγικές τις ικανότητες από την κουζίνα και χαμογελάει. Ο Τοτός συνεχίζει:

 

- Α, και όσοι θέλουν να διαμαρτυρηθούν για τη δίωρη καθυστέρηση, να απευθυνθούν στην καριόλα στην κουζίνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο ανεκδοτάκι από e-mail, δεν γνωρίζω αν ξαναμπήκε:

 

O Τοτός είναι στο σαλόνι και παίζει με το τραινάκι του, η μαμά στην κουζίνα κάνει δουλειές. Τσαφ τσουφ το τραινάκι, κάνει μια διαρκή φασαρία. Σε κάποια στιγμή σταματάει και ακούγεται ο μικρός:

 

- Όσοι παπάρες θέλουν να κατέβουν, να τσακιστούν γιατί αυτή η κωλοστάση είναι η τελευταία. Όσοι μαλάκες θέλουν να ανέβουν να το κάνουν γρήγορα για να αναχωρήσει καμιά ώρα η γαμημένη η αμαξοστοιχία.

 

Τα ακούει αυτά η μαμά, κρανιοεγκεφαλίζεται, τρέχει στο σαλόνι, πιάνει τον Τοτό από το αυτί και του λέει:

 

- Πήγαινε αμέσως στο δωμάτιο σου και κάτσε μέσα για δυο ώρες τιμωρία. Μετά θα βγεις και θα παίξεις μόνο αν μιλάς καλά!

 

Πηγαίνει ο Τοτός στο δωμάτιο και μετά από κανά δίωρο επιστρέφει. Κάθεται και πάλι, και βάζει μπρος το τραινάκι. Τσαφ τουφ, τσαφ τσουφ για λίγη ώρα σε κάποια στιγμή σταματάει.

 

- Όσοι επιβάτες επιθυμούν να αποβιβαστούν παρακαλούνται να ελέγξουν ότι δεν έχασαν καμία από τις αποσκευές τους και ευχόμαστε να είχαν καλό και ξεκούραστο ταξίδι. Οι επιβάτες που επιθυμούν να επιβιβαστούν να τοποθετήσουν και να ασφαλίσουν τις αποσκευές τους πάνω από τη θέση τους, υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα και τους ευχόμαστε ένα καλό ταξίδι.

 

Η μαμά ακούει περήφανη για τις παιδαγωγικές τις ικανότητες από την κουζίνα και χαμογελάει. Ο Τοτός συνεχίζει:

 

- Α, και όσοι θέλουν να διαμαρτυρηθούν για τη δίωρη καθυστέρηση, να απευθυνθούν στην καριόλα στην κουζίνα!

 

Διαχρονικος ο Τοτος !!!!

 

Ο Μπομπος τι εγινε ρε παιδια ??

 

Ζει ακομα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Διαχρονικος ο Τοτος !!!!

 

Ο Μπομπος τι εγινε ρε παιδια ??

 

Ζει ακομα ????

 

Ο Μπόμπος, ως γνωστόν, τα έφτιαξε με την μικρή Αννούλα, κόλλησε AIDS και αποσύρθηκε από την ενεργό δράση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομο ανεκδοτάκι αφιερωμένο:

 

Γιατί ο Lucifer ανάμεσα σε δυο γαμήσια ιδρώνει;

 

 

Γιατί μεσολαβεί καλοκαίρι...:-D

 

Α α α, έχω βγάλει κι εγώ ενα δικό μου. Άκου:

 

Γιατί ο Killik αγαπάει πολύ το κινητό του?

 

 

Γιατί έχει πολλά μηνύματα. :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxa:lol::lol:

 

τωρα ειδα οτι τον λενε Lucifer

 

τι του λες του ανθρώπου???:devil::lol:

 

---------- Προσθήκη στις 17:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:17 ----------

 

Α α α, έχω βγάλει κι εγώ ενα δικό μου. Άκου:

 

Γιατί ο Killik αγαπάει πολύ το κινητό του?

 

 

Γιατί έχει πολλά μηνύματα. :devil:

 

 

δεν το κατάλαβα...(ανησυχώ:shock::fear::cry::rolleyes::confused:)

 

και επιδι εχει πολα μηνηματα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει μια 40-άρα στο νοσοκομείο με το εξής σεξουαλικό πρόβλημα: όταν π*****αν δεν καταλάβαινε πλέον απολύτως τίποτα!

 

Χτυπάει λοιπόν σε μια πόρτα, ανοίγει ένας κύριος γύρω στα 50 του, ντυμένος στα άσπρα, μπαίνει μέσα και του εξηγεί λεπτομερώς το πρόβλημά της.

 

- Να δω τι μπορώ να κάνω κυρία μου... Γδυθείτε παρακαλώ και ξαπλώστε εκεί.

 

Πάει λοιπόν αυτός, την πηδ@ei για 5-10' και μετά τη ρωτάει:

 

- Καταλάβατε τίποτα;

 

- Οχι!

 

- Μια στιγμή να φωνάξω ένα συνάδελφο λίγο πιο νέο. Μανώλη, έλα μια στιγμή...

 

Ερχεται ο Μανώλης, ψηλός γεροδεμένος, στα 35 του, δοκιμάζει και αυτός με πάθος για 15' και μετά:

 

- Καταλάβατε τίποτα τώρα, κυρία μου;

 

- Ε, ανεπαίσθητα, ναααα... ίσα ίσα...

 

- Μμμμμμ... Μια στιγμή περιμέντε, να φωνάξουμε έναν άλλο συνάδελφο. ΝΩΩΩΝΤΑΑΑΑ!!!

 

Έρχεται ο Νώντας, ψηλός, χτισμένος άντρακλας στα 25 του, με μια π0****α μέχρι απέναντι, δοκιμάζει και αυτός με πάθος για 1/2 ώρα, με σφρίγος, ρυθμό, τη ζορίζει κόντρα στους τοίχους, αγκομαχάει, γενικά δίνει τα ρέστα του το παλικάρι και μετά τη ρωτάνε:

 

- Καταλάβατε μήπως τίποτα τώρα κυρία μου;

 

- Ε να κάτι ένιωσα αλλά τίποτα το σπουδαίο!!!

 

Μες στην αμηχανία όλων τότε παρεμβαίνει ο γηραιότερος και της λέει:

 

- Ακούστε να δείτε κύρια μου, το πρόβλημα σας είναι πάρα πολύ σοβαρό. Να πάτε να σας δει ένας γιατρός, εμείς μπογιατζήδες είμαστε!!!

---------- Προσθήκη στις 18:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:29 ----------

 

Πηγαίνει μια γυναίκα στον γιατρό της. Του λέει:

 

- Γιατρέ μου, έχω έναν πόνο στην πλάτη.

 

- Χμ, γδυθείτε και κάντε κατακόρυφο μπροστά στον καθρέφτη με τα πόδια ανοιχτά, της λέει ο γιατρός.

 

Γδύνεται όλο απορία η γυναίκα, κάνει κατακόρυφο μπροστά τον καθρέφτη και ανοίγει τα πόδια. Σε λίγο, την πλησιάζει ο γιατρός ατάραχος και βάζει το πηγούνι του στο αιδοίο της.

 

- Ντυθείτε, λέει ο γιατρός καθώς σηκώνεται.

 

- Λοιπόν γιατρέ μου; ρωτάει η κοπέλα.

 

- Δεν είναι τίποτα, πάρτε αυτά τα φάρμακα και ελάτε σε δύο βδομάδες να σας ξαναεξετάσω.

 

-Τότε γιατρέ μου, γιατί με βάλατε να τα κάνω όλα αυτά; ρωτάει η γυναίκα. Έχω κάποια περίεργη ασθένεια;

 

- Μπα, μην ανησυχείτε, λέει ο γιατρός. Δεν ήταν τίποτα... Απλά ήθελα να δω αν μου πάει το μούσι....

 

----------------------------------------------

O Γιάννης κι η Μαίρη παντρεύτηκαν πρόσφατα από κεραυνοβόλο έρωτα κι είναι ακόμα μες τα σιρόπια. Όμως ο Γιάννης έχει αρχίσει να πεθυμάει και τις μπαρότσαρκες που έβγαινε με τους φίλους του. Οπότε ένα βράδυ λέει στη Mαίρη:

 

- Ξέρεις πιτσουνάκι μου, έλεγα να πήγαινα με το Νίκο και τον Κώστα για καμμιά μπύρα.

 

Κι η Μαίρη:

 

- Μπύρα θέλει το σπουργιτάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποια προτιμάς! κι ανοίγει το ψυγείο και νάσου μέσα καμιά δεκαριά είδη μπύρες ελληνικές και ξένες.

 

- Ναι, αλλά βρε καρδουλίτσα μου, στο μπαρ με την μπύρα μας τρώμε και κάτι.

 

- Μεζεδάκι θέλει το σουτζουκάκι μου; Ορίστε, διάλεξε τι προτιμάς! και του παρουσιάζει ένα δίσκο γεμάτο μεζέδες να σου πέφτουνε τα σάλια, τι καπνιστά, τι σολομούς, τι χαβιάρια, τι όλα τα είδη τυριών,τι τα καλύτερα είδη αλλαντικών...... Κόκαλο ο Γιάννης.

 

- Ναι, αλλά βρε γλυκουλίνι μου, στο μπαρ τη μπύρα την πίνουμε σε παγωμένα ποτήρια!

 

-Παγωμένο ποτήρι θέλει το μελομακαρονάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποιο προτιμάς! κι ανοίγει την κατάψυξη και νά σου όλα τα είδη ποτηριών μπύρας παγωμένα!

 

- Ναι, αλλά βρε αγαπουλίνι μου, στο μπαρ όταν πίνουμε τη μπύρα μας λέμε και καμμιά βρωμοκουβέντα!

 

- Βρωμοκουβέντες θέλει το μπακλαβαδάκι μου...; Ε, πιες λοιπόν τη ..αμημένη τη μπύρα σου, φάε τους ..αμημένους μεζέδες σου και κοψ' τις μ@λ@κίες γιατί δεν πρόκειται να πας πουθενά... Τόπιασες κ@rι0λη;

 

------------------------------------------------------------------

 

Δυο πιτσιρικάδες γυρνάνε σπίτια τους ένα βραδάκι και για να γελάσουν λίγο.. είπαν να περάσουν μέσα από το νεκροταφείο της πόλης.

 

Καθώς λοιπόν, προχωράνε ανάμεσα στα μνήματα, ακούνε ξαφνικά ένα τακ-τακ-τακ κάπου κοντά τους και πετάγονται από τον φόβο τους φωνάζοντας!!

 

Ο ήχος ακουγόταν ολοένα και πιο καθαρά αλλά η ομίχλη που είχε εκείνη βραδιά, τους εμπόδιζε να δουν τι ήταν αυτό που έκανε αυτόν τον ήχο. Περπατώντας λοιπόν, δειλά δειλά προς τη μεριά που ακουγόταν το τακ-τακ... διακρίνουν έναν γέρο δίπλα σε ένα μνήμα, να κρατά ένα σφυρί και ένα καλέμι και να σκαλίζει κάτι σε έναν μαρμάρινο σταυρό.

 

Οι πιτσιρικάδες ξεφύσησαν μια ανάσα ανακούφισης μόλις είδαν τον παππού να σκαλίζει.

 

- Μας τρόμαξες ρε μπάρμπα. Νομίζαμε ότι ήταν κάποιο φάντασμα και μας κόπηκαν τα αίματα. Τί σου ρθε βραδιάτικα και σκαλίζεις στον σταυρό;

 

- Οι άχρηστοι! Έγραψαν το όνομά μου λάθος!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...