Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι στο γραπτό θα χάσει. Προφορικά που το άκουσα χέστηκα στο γέλιο:

 

ένας νταλικιέρης οδηγάει νύχτα αργά σε μια επαρχιακή οδό. Του έρχεται κατούρημα κάποια στιγμή, οπότε κάνει δεξιά και βγαίνει να κατουρήσει στο χωράφι. Πίσσα σκοτάδι, την βγάζει ο τύπος και νιώθει αμέσως ότι κάποιος του την γλύφει. Γουρλώνει τα μάτια του και βλέπει μια αγελάδα που έβοσκε εκεί στα χόρτα να του την πιπιλάει.

 

ξουτ μωρή.

ξουτ μωρή.

ξουτ μωρή λέω...

 

 

έλα, φύγε τώρα,

φύγε,

μμμμμ

φύγε λέω, μμμ

 

 

 

έχεις πολύ ωραία μάτια, το ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στο στρατό στην πρωινή αναφορά ο διοικητής εξηγεί την διαφορά μεταξύ αγγαρείας και ευχαρίστησης.

 

- 'Για να δούμε αν κατάλαβες, ρωτάει έναν φαντάρο. Όταν κάνω έρωτα με την γυναίκα μου τι είναι αυτό για μένα: αγγαρεία ή ευχαρίστηση;'

 

Ο φαντάρος προβληματισμένος το σκέφτεται λίγο:

- 'Ευχαρίστηση, κ. Διοικητά'.

- 'Και πως το ξέρεις αυτό παιδί μου;'

- 'Να κ. Διοικητά, αν ήταν αγγαρεία θα στέλνατε εμένα!!!!'

 

 

 

Μπαμπά μπαμπά τι σημαίνει Π...στης; Ρωτάει το παιδί τον πατέρα του, τι σημαίνει η λέξη π...στης. Ο πατέρας του αφού το σκέφτεται για λίγο του απαντάει:

- "Θυμάσαι που για αρκετό, όταν ήσουν πιο μικρός έλειπα από το σπίτι; Ε λοιπόν ήμουν σε ένα μέρος που το λένε φυλακή ... Εκεί δεν υπήρχαν γυναίκες, και κάποιοι έπρεπε να κάνουν τις γυναίκες ... Εγώ λοιπόν ήμουν στο ίδιο κελί με έναν άλλο κύριο, και κάποιος έπρεπε από τους δύο να κάνει την γυναίκα. Αποφασίσαμε λοιπόν να παίξουμε κορώνα - γράμματα για το ποιός από τους δύο θα έκανε την γυναίκα την πρώτη βδομάδα. Ετυχε λοιπόν στον μπαμπά, και ο μπαμπάς έκανε την γυναίκα για μία βδομάδα ... Την δεύτερη εβδομάδα έτυχε πάλι στον μπαμπά, και ο μπαμπάς έκανε την γυναίκα. Την τρίτη βδομάδα πάλι έτυχε στον μπαμπά, και έκανε την γυναίκα για άλλη μία βδομάδα. Την τέταρτη εβδομάδα όμως έτυχε στον άλλον να κάνει την γυναίκα, αλλά αυτός δεν δέχτηκε να την κάνει... Ε, αυτός είναι ο π...στης!!!"

 

 

 

Ειναι ενας Γερμανος,ενας Ιταλος και ενας Ελληνας και ταξιδευουνε με αεροπλανο.Πετανε πανω απο την ζουγκλα και ξαφνικα χαλα το αεροπλανο και πεφτουν.Τους πλησιαζουν κατι κανιβαλοι και τους λενε...ΠΑΛΙ ΕΣΕΙΣ!!!!!!!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δειτε και τα παρακατω

 

1. Losing all your friends

Man comes home and finds his wife with his friend in bed.

He shoots his friend and kills him.

Wife says 'If you behave like this, you will lose ALL your friends.'

 

2. Brother wanted

A small boy wrote to Santa Claus,'send me a brother'....

Santa wrote back, 'SEND ME YOUR MOTHER'....

 

3. Meaning of WIFE

Husband asks, 'Do you know the meaning of WIFE? It means 'Without Information Fighting Everytime'!'

Wife replies, 'No, it means 'With Idiot For Ever'!!!'

 

4. Importance of a period

Teacher: 'Do you know the importance of a period?'

Kid: 'Yeah, once my sister said she has missed one, my mom fainted, dad got a heart attack & our driver ran away.'

 

5. Confident vs. confidential

A young boy asks his Dad, 'What is the difference between confident and confidential? '

Dad says, 'You are my son, I'm confident about that. Your friend over there, is also my son, that's confidential! '

 

6. Anger management?

Husband: 'When I get mad at you, you never fight back. How do you control your anger?'

Wife: 'I clean the toilet.'

Husband: 'How does that help?'

Wife: 'I use your toothbrush ..'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχαίο ανέκδοτο που θυμήθηκα κατόπιν μίνι συζητήσεως με γνωστό και μη εξαιρετέο συμφορουμίτη περι του κατά πόσον οι γαλλομαθείς πιανίστες επιτρέπεται ή όχι να τον παίζουν (τον πιάνο):

 

μπαίνει ένας τυπάκος σε ένα μαγαζί με είδη καπνιστή.

- παρακαλώ μια εξάδα σώβρακα (σ.σ. από εδώ φαίνεται η ηλικία του ανεκδότου: φορούσαν σώβρακα, και τα αγόραζαν σε εξάδες!)

- δεν πουλάμε σώβρακα κύριε, είμαστε μαγαζί με είδη καπνιστή...

- ε, και; Τι; Οι καπνιστές δεν φοράνε σώβρακα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(σ.σ. από εδώ φαίνεται η ηλικία του ανεκδότου: φορούσαν σώβρακα, και τα αγόραζαν σε εξάδες!)

 

Ναι ρε λέφτερμανν, όταν παίρνει Ο ΑΝΤΡΑΣ O OΛΝΤΣΚΟΥΛ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΡΟΣΤΥΧΟΣ καινούργια σώβρακα (και υποτίθεται πετάει τα τρύπια παλιά) ένα για κάθε μέρα της βδομάδας θα πάρει. Εκτός της Κυριακής που δεν αλλάζει γιατί είναι μέρα του θεού και την περνάει γυμνός στο κρεβάτι ενώ το θηλυκό του πλένει όλα τα υπόλοιπα. Εσύ μόνο ένα σωβρακίδι, το κυριακάτικο, αγοράζεις δηλαδή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληζ, πες μου ότι εσύ άντρα όλντσκούλ σωστέ και πρόστυχε πας και ζητάς "μια εξάδα σώβρακα παρακαλώ". Έχω και τις στραβές μου, θα μου κάνει καλό να γελάσω δυνατά, πληζ...

 

 

 

έντιτ: άκυρο, άντρα. Γέλασα με ένα ποστ του Φρένζυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
πληζ, πες μου ότι εσύ άντρα όλντσκούλ σωστέ και πρόστυχε πας και ζητάς "μια εξάδα σώβρακα παρακαλώ". Έχω και τις στραβές μου, θα μου κάνει καλό να γελάσω δυνατά, πληζ...

 

...χωρίς το "παρακαλώ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ο Στάλιν με μια γκομενίτσα σουρτούκο και σουρλουλού στο κρεβάτι και κάναν αλλαξοκωλιές. Κάποια στιγμή ο Στάλιν πάνω στην καύλα του, και επειδή ήταν και πολύ ανάφτρα η γκόμενα της λέει: ''Скажи мне, что если вы хотите сделать MANITSA и я буду тебе делать.'' το οποίο σημαίνει: ''Πες μου ότι χάρη θέλεις να σου κάνω μανίτσα μου και εγώ θα σου την κάνω.'' (το μανίτσα είναι διεθνής λέξη). Οπότε λέει και η γκόμενα που ήταν και πολύ τσαούσα: ''Я хочу, чтобы открыть границы'' δηλαδή: ''Θέλω να ανοίξεις τα σύνορα''. Και της απαντάει ο Στάλιν: ''Хитрррррррый. Вы хотите, чтобы побыть в одиночестве'' δηλαδή: ''Πονηρούυυυλα. Θέλεις να μείνουμε μόνοι μας...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[wash mode on]

εγω το ξερω αλλιως

[wash mode off]

 

Ειναι ενας φιλαθλος του Ηρακλή και λέει στην κοπέλα του:

- Πάμε την κυριακή στο Καυτατζόγλειο που παίζει η ηρακλάρα;

- Πονηρούλη θελεις να ειμαστε τα δυο μας.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι δυο Ποντοιοι και λέει ο ένας στον άλλο ρε συ

δεν πάμε σινεμά?Και λεει ο αλλος και δεν πάμε.....

 

 

 

 

 

 

 

Και δεν πήγανε...αααααααααχχχαχαχαχαχαχα

 

Είπα κ εγω την μπούρδα μου να ησυχάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...