Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δυο συνάδελφοι βρίσκονται το πρωί στη δουλειά. Ο ένας φορά περιβραχιόνιο πένθους. Ακολουθεί ο εξής ο διάλογος:

-Νίκο τι έπαθες και φοράς πένθος?

-Πέθανε η πεθερά μου..

-Σώπα, ρε φίλε, συλλυπητήρια. Τι είχε?

-Α, τίποτα σπουδαίο: ένα δυαράκι, ένα οικόπεδο στην Άρτα και 5000 ευρώ στην τράπεζα.

-Δε με κατάλαβες: τι πρόβλημα είχε?

-Δεν είχε δηλώσει στο κτηματολόγιο το οικόπεδο.

-Πάλι δε με κατάλαβες: από τι πέθανε?

-Είχε κοπεί το ρεύμα το μεσημέρι και αναγκάστηκε να κατέβει από τις σκάλες για να ψωνίσει ένα κοτόπουλο σούβλας για το μεσημεριανό. Παραπάτησε κι έπεσε..

-Σωπα ρε! Κι εσείς τι κάνατε?

-Φάγαμε μακαρόνια ......

 

 

Όσες μα όσες φορές και να το ακούσω (/διαβάσω) αυτό το ανέκδοτο δεν το χορταίνω!!!:-D:-D

 

Παντρεμένος; :mrgreen:

 

 

εμένα πάλι μου θυμίσατε έναν καθηγητή μου στο φροντιστήριο που παραπονιόταν συνέχεια για την πεθερά του. και του λέω εγώ έλα ρε συ δεν είναι όλες σκατά... να για παράδειγμα ο άντρας της αδερφής μου τη συμπαθεί πολύ τη μάνα μου...

 

και αυτός μου απαντάει "πόσο ξύλο του δώσατε για να το πει αυτό?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχω καλαβει που ειναι το αστειο σε αυτο το ανεκδοτο:-(

 

Που να πήγαινε και από το 10 στο 8! Εκεί θα χανόταν τελείως η μπάλα...

 

ΟΚ, το κόβω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντρεμένος; :mrgreen:

 

Απα παπαπαπα παπαπαπα παπαπαπαπα παπαπαπα, όχι βέβαια....έχουμε ακόοοομα για να μιλάμε για τέτοια πράγματα (το ίδιο λέω τα τελευταία 5 χρόνια....και κάτι μου λέει ότι θα το λέω για τουλάχιστον 5 ακόμα :-D )

 

Απλά συμπάσχω με κάποιους φίλους-γνωστούς-με όλο τον αντρικό πληθυσμό που έχει θέματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση με "α" και "ο" που δεν τα αντεχει ανθρωπος στα αυτια του?:lol::lol:

 

βασικα ο ειναι το σωστο οχι ω γιατι το ω προεκυψε απο το ο μακρο ωστε να το τραβας. ενω το ομικρον ειναι βραχυ :P αρα και πιο συντομο

 

 

---------- Προσθήκη στις 19:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:16 ----------

 

Τί άλλο είναι ο Θάνος Μικρούτσικος, εκτός από συνθέτης;

Είναι ο μπίγκ μπράδερ του Ανδρέα Μικρούτσικου...

 

Γιατί τα SΚODA έχουν την αντίσταση για το θερμαινόμενο τζάμι από την έξω μεριά του τζαμιού και όχι από την μέσα όπως όλα τα αυτοκίνητα;

Για να ζεσταίνονται τα χέρια αυτών που το σπρώχνουν.

 

Πες τρεις διαδοχικές μέρες χωρίς να χρησιμοποιήσεις τις λέξεις Δευτέρα Τετάρτη, Παρασκευή.

Χθες, σήμερα, αύριο.

 

Τί βρήκε ένας τράγος που έπεσε μέσα σε ένα πηγάδι;

Τραγικό Θάνατο.

 

Ποιές 3 λεξούλες έρχονται στο... μυαλό ενός άντρα όταν βλέπει μια ρομαντική σκηνή στο σινεμά;

Πιάσε το ποπ-κορν.

 

Πώς λέγεται το πόκεμον-μάγκας;

Πικάτςςςςςς!

 

Τί λέει το μηδέν στο οκτώ;

Μπα; Βάλαμε και ζωνούλα;

 

Γιατί το βιβλίο των μαθηματικών είναι στεναχωρημένο;

Γιατί έχει πολλά προβλήματα!

 

Τί είπε ο λαιμός στον γιακά;

Αυτή η σχέση με πνίγει.

 

Ποιες είναι οι ομοιότητες του σουτιέν με τη δημοκρατία;

Χωρίζουν τη δεξιά από την αριστερά...

Συγκρατούν τις "μάζες"

Πολλοί θα ήθελαν να μην υπήρχαν...

 

Τι έχει σαράντα πόδια, νιαουρίζει και βρίσκεται στα κεραμίδια;

Δέκα γάτες.

 

Τί μπορείτε να κρατάτε χωρίς να αγγίζετε;

Την αναπνοή.

 

Γιατί η γάτα έμαθε να βλέπει στο σκοτάδι;

Γιατί δεν έφτανε το διακόπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας νιόπανρος αγρότης δίνει συμβουλές στην γυναίκα του:

- Θα κάνεις όλες τις δουλειές κήπο, χωράφι,πρόβατα, κότες, σκούπισμα αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα πλησιάσεις τον στάβλο με το μαύρο άλογο κατάλαβες;

- Ναι κατάλαβα απάντησε εκείνη οι μέρες περνούσαν αλλά μέσα στο μυαλό της στρυφιγύριζε αυτό που της είχε απαγορεύσει ο άντρας της << γιατί να μην με αφήνει να μπω στον σταύλο τι να έχει εκεί μέσα;>> Μια μέρα δεν άντεξε μπήκε στον σταύλο και εκεί ήρθε μούρη με μούρη με ένα θηριόδες μαύρο άλογο το οποίο την άρχισε στις κλοτσιές και .........

Την μεθεπόμενη στη κηδεία πήγαιναν όλοι να συλληπηθούν τον άτυχο σύζηγο όμως εκεί ο παπάς παρατήρησε κάτι περίεργο όταν του έλεγαν συλληπητήρια οι γυναίκες ο σύζηγος έγερνε δυο τρεις φορές το κεφάλι μπροστά ενώ όταν τον πλησίαζαν οι άντρες γύριζε το κεφάλι προς τα πίσω.

Του φάνηκε παράξενο του παπά και στο τέλος τον ρώτησε:

- Δεν μου λες τέκνο μου γιατί στις γυναίκες ότα σου έλεγαν συλληπητήρια έγερνες το κεφάλι μπροστά ενώ στους άντρες έκανες το αντίθετο;

- Παπά μου είναι απλό στις γυναίκες που πράγματι μου έλεγαν συλληπητήρια τους έλεγα ευχαριστώ και έγερνα το κεφάλι μπροστά ενώ οι κερατάδες οι άντρες μου έλεγαν << θα μου πουλήσεις το άλογο;>> τους έλεγα όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως δε θυμάμαι ανέκδοτα, αλλά αυτό είναι μικρό :

 

Τι είπε το 0 στο 6 ;

 

 

- Εϊ ψιτ, φίλε; Σου πετάει μιά τρίχα!

 

 

......................................

repetition is the mother of learning :P

 

---------- Προσθήκη στις 20:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:47 ----------

 

-Αν δεν μπορείς να αποφύγεις έναν βιασμό απόλαυσέ τον!

-Αν δεν μπορείς να βρεις λύση βρες άλλο πρόβλημα.

-Αν δεν τα καταφέρεις με την πρώτη, παράτα τα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεσαι ανόητος.

-Αν έχεις τύχη διάβαινε, αν έχεις χρήματα πάρε αυτοκίνητο...

-Aν ο Θεός ήταν Δημοκράτης δεν θα έδινε δέκα εντολές, θα έδινε δέκα προτάσεις προς συζήτηση.

-Αν τα λάθη διδάσκουν τότε έχω μια καταπληκτική μόρφωση.

-Αν τα σκατά είχαν αξία οι φτωχοί δεν θα είχαν κώλο...

-Αν χρησιμοποιήσετε το σαπούνι, μετά πλύνετε καλά τα χέρια σας.

-Aνταλάσω 486/100 με ξανθιά για ένα μήνα. (Όχι βαμμένα παρακαλώ).

-Αρνάκι άσπρο και παχύ, της σούβλας μας καμάρι.

-Aρπαξα την ζωή μου από τα μαλλιά, αλλά φορούσε περούκα.

-Ας κρατήσουμε την αιμομιξία στους κόλπους της οικογένειας.

-Αυτό που με ανησυχεί με το μέλλον είναι ότι όσο πάει και πλησιάζει.

-Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε.

-Βαρέθηκα, σταματήστε τη γη να κατέβω!

-Γελάει τελευταίος όποιος δεν κατάλαβε το ανέκδοτο.

-Δεν είμαι προκατειλημμένος. Απλά μισώ τους πάντες.

-Δημόσιος υπάλληλος είναι εκείνος που έχει ένα πρόβλημα για κάθε λύση.

-Έαν δεν επιτύχεις με την πρώτη προσπάθεια, κατέστρεψε κάθε τι που αποδεικνύει ότι προσπάθησες.

-Είμαι ένα απλός συνηθισμένος άνθρωπος, μόνο που είμαι λίγο πιο ωραίος από εσάς, και λίγο πιο έξυπνος από εσάς, και λίγο πιο δυνατός από εσάς, όπως είμαι και λίγο πιο πλούσιος από εσάς και σίγουρα βέβαια είμαι πολύ καλύτερος ψεύτης από εσάς.

-Είμαι Πόντιος ομοφυλόφιλος. Πηγαίνω με γυναίκες.

-Είναι εύκολο να πεθαίνεις για μια γυναίκα, το δύσκολο είναι να ζεις μαζί της.

-Ευνούχοι ενωθείτε. Δεν έχετε τίποτα να χάσετε.

-Έχω διαβάσει τόσα πολλά γύρω από τους κινδύνους του ποτού και του τσιγάρου, που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.

-Ζωή είναι αυτό που μας συμβαίνει την ώρα που εμείς κάνουμε άλλα σχέδια

-Η ζωή είναι ένα αγγούρι, άλλος το τρώει και ζορίζεται, άλλος το τρώει και δροσίζεται...

-Η ζωή είναι ένας κώλος, γάμησε τον προτού σε χέσει...

-Η ζωή είναι ωραία αλλά τα έχει με άλλον...

-Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους.

-Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.

-Η στειρότητα τελικά είναι κληρονομική.

-Η χώρα διαλύεται από την αδιαφορία αλλά τι με νοιάζει εμένα!!!

-Η ωριμότητα είναι το τέλος της νεότητας.

-Ήταν σκληρός και τον έλεγαν Βιτάμ...

-Θέλω να γίνω αυτός που ήμουνα όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα.

-Καλύτερα μια ώρας σκλαβιά και φυλακή παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

-Καλύτερα νωρίτερα, παρά μια ώρα αρχύτερα.

-Kαμιά γυναίκα δεν είναι καλύτερη από δύο.

-Κουμουνιστής είναι εκείνος που δεν έχει τίποτα και θέλει να το μοιραστεί με όλο τον κόσμο.

-Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί η ζωή είναι πολύ σύντομη για να τα κάνεις όλα μόνος σου.

-Μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερέγκυος. Κάνε μαζί μου έκτρωση έχω γιατρό με έκπτωση

-Μη χαμογελάτε, φαίνονται τα απαίσια δόντια σας...

-Mην πατάτε το χόρτο. Kαπνίστε το !

-Μην περιμένεις άλλο. Ανέβαλλέ το τώρα

-Μην πέρνετε ναρκωτικά δεν φτάνουν για όλους.

-Μην προσπαθείς να μάθεις ένα γουρούνι να τραγουδάει. Χάνεις τον καιρό σου και ενοχλείς το γουρούνι.

-Μην ροχαλίζεις μεσ' την τάξη. Σκέψου λίγο και τον διπλανό σου που προσπαθεί να κοιμηθεί.

-Μην τα περιμένετε όλα από την αστυνομία. Χτυπηθείτε μόνοι σας.

-Mικρός μου έλεγε η μάνα μου: Φάε το φαΐ σου να μεγαλώσεις να πας και σχολείο. Και εγώ ο μαλάκας το έτρωγα.

-Ο θάνατος είναι κληρονομικός!

-Ο καρκίνος κόβει το τσιγάρο...

-Ο κόσμος καταστρέφεται απ ΄την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα...

-Ο πόνος κάποτε τελειώνει η ζωή συνεχίζεται.

-Ο χάρτης λέει ότι η Αθήνα απέχει από τη Θεσσαλονίκη 13.57 εκατοστά. Εγώ ανακάλυψα ότι απέχει περισσότερο, πολύ περισσότερο.

-Ο Χριστός σ αγαπά. Πράγμα που δείχνει πως έχει χιούμορ.

-Οι άνθρωποι που νομίζουν ότι έχουν πάντα δίκιο, συχνά εκνευρίζουν εμάς που πράγματι έχουμε.

-Οι γυναίκες είναι θησαυρός. Γι' αυτό πρέπει να τις θάβουμε!

-Οι δρόμοι απόψε οδηγούν στην κόλαση. Την αγαπάω την κόλαση, πάντα αγαπούσα τα απαγορευμένα. Αύριο θα ενώσουμε κόλαση και παράδεισο, θα κάνουμε χοντρά γέλια.

-Oι εργένηδες ξέρουν περισσότερα για τις γυναίκες από τους παντρεμένους. Aν δεν ήξεραν θα ήταν κι αυτοί παντρεμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

""Γεια σας.

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μου έστειλαν chain letters για τους εξής λόγους:

 

1. Σταμάτησα να πίνω coca-cola αφού έμαθα ότι χρησιμοποιείται για να καθαρίζουν τους λεκέδες στα WC

 

2. Δεν πάω πλέον σινεμά για να μη κάτσω σε κάθισμα που ίσως έχει καρφίτσα που να φέρει τον ΙΟ του AIDS

 

3. Μυρίζω άσχημα αφού δεν βάζω αποσμητικό διότι ίσως μου προκαλέσει καρκίνο.

 

4. Δεν παρκάρω πλέον το αυτοκίνητο μου στα Supermarkets διότι ίσως κάποιος μου δώσει ένα Tester κάποιου αρώματος για να με ληστέψει αργότερα.

 

5. Δεν απαντάω στο κινητό μου, διότι ίσως μετά μου πουν να πάρω σε κανένα παράξενο νούμερο και να μου έρθει μετά ο λογαριασμός με κλήσεις σε Uganda, Singapore ή Tokyo!

 

6. Δεν πίνω πλέον ποτά από τενεκεδάκι διότι φοβάμαι ότι ίσως μου προκαλέσουν κάποια ασθένεια.

 

7. Όταν βγαίνω έξω σε κάποιο Club δεν κοιτάζω καμιά ακόμα και αν είναι ωραία διότι ίσως μετά μου δώσει ναρκωτικά, με πάρει σε κάποιο ξενοδοχείο και μου βγάλει το συκώτι για να το πουλήσει στην μαύρη αγορά.

 

8. Κατέθεσα όλες μου τις οικονομίες στο λογαριασμό της Amy Bruce, που είναι άρρωστη στο νοσοκομείο εδώ και 7000 περίπου φορές. Είναι επίσης αξιοθαύμαστο ότι αυτό το παιδί είναι 8 χρονών από το 1995!!!

 

9. Δεν πήρα ποτέ το Nokia που κέρδισα ούτε και τα εισιτήρια για την Disneyland στο Παρίσι.

 

10. Έγραψα το όνομα μου περίπου 3000 φορές σε μια λίστα για να σώσω ένα σπάνιο είδος σκίουρου.

 

11. Μου είπαν γύρω στις 170 φορές ότι το MSN θα έκλεινε το λογαριασμό του e-mail μου.

 

12. Ξέρω τι να κάνω για να μην είμαι πλέον εργένης. Πρέπει να γράψω το όνομά κάποιας σε ένα χαρτί, να την σκέφτομαι πολύ και μετά να κάνω 600 γύρους στη φορά των δεικτών του ρολογιού.

 

13. Έχω μαζέψει περίπου 3000 χρόνια με κακή τύχη και έχω πεθάνει 67 φορές από τα Chain Letters που μου έστειλαν.

 

14. Από την 1η Ιανουαρίου πήρα δεν ξέρω και εγώ πόσα e-mails που λένε ότι το MSN θα πληρώνεται από εδώ και πέρα.

 

 

 

Ευχαριστώ σε όλους

 

 

 

Υστ:ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ E-MAIL ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 10 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 850000 ΑΤΟΜΑ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΝΑΣ ΜΠΛΕ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ..ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 17:30 !!!""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υστ:ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ E-MAIL ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 10 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 850000 ΑΤΟΜΑ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΝΑΣ ΜΠΛΕ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΕΝΤΑ ΣΟΥ..ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 17:30 !!!""

 

 

Fixed

 

 

(short message)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol:

 

Το ανέκδοτο της Δευτέρας...

 

Απολογισμό των 100 πρώτων ημερών στο υπουργείο Υγείας έκανε τη Δευτέρα η Μαριλίζα Ξενογιαννακοπουλου. Μιλούσε για δυόμιση ώρες περίπου, αναφερόμενη σε διάφορα θέματα. Όμως, μια φράση της ήταν αυτή που προκάλεσε σούσουρο στην ομήγυρη των δημοσιογράφων «Η Ελλάδα είναι ένα σοβαρό κράτος... », είπε η υπουργός και δεν ήταν λίγοι εκείνοι που έσπευσαν να το ανακηρύξουν σε ανέκδοτο της ημέρας - μη σας πω και της εβδομάδας!

 

 

http://www.healthview.gr/?q=insider/%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...