Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λοιπόν, μόλις το έλεγα στη δικιά μου (μαζί με τον Κόναν) και με έπιασε νευρικό, οπότε ας το γράψω κι εδώ:

 

Είναι λοιπόν ένας τύπος και ψάχνει το νόημα της ζωής.

Πάει στον γέρο πατέρα του, πατέρα, είσαι μεγάλος, έχεις φάει τη ζωή με το κουτάλι, πέρασες πολλά. Μήπως ξες το νόημα της ζωής;

-Παιδί μου, έχω ζήσει πολλά, αλλά αυτό δε μπορώ να στο απαντήσω. Είναι διαφορετικό για μας τους απλούς ανθρώπους, ο καθένας το βλέπει αλλιώς. Ρώτα κάποιον σοφότερο από εμένα αν θες σώνει και καλά απάντηση.

 

Πάει στον παππού του, 109 χρονών ξερωγώ, παππού, είσαι σα σταφίδα, έχεις ζήσει 12 πολέμους και γλύτωσες από καρκίνο επειδή πέθανε πρώτος από γηρατειά, ποιο είναι το νόημα της ζωής;

-Εγγονάαααακι μου, δεν ξέρω, είμαι μεγάαααλος μα ποτέεεε (τρεμάμενη φωνή είναι αυτό ε) δεν ήμουνα σοφόοος... Ρώτα κανέναν άνθρωπο του θεούυυ....

 

Πάει στον παπά του χωριού, παπά είσαι άνθρωπος του θεού, έχεις μελετήσει τα άγια κείμενα, έχεις προσευχηθεί περισσότερες φορές απ' όσες έχεις κατουρήσει. Ποιο το νόημα της ζωής;

-Τέκνον μου, δεν ξέρω, τέτοια πράγματα δε τα μαθαίνει κανείς, τα βιώνει. Ρώτα κανένα μοναχό.

 

Πάει στο μοναχό, μοναχέ έχεις δει λιγότερους ανθρώπους απ' όσες γυναίκες έχει πηδήξει ο Γαβαλάς, έχεις διαλογιστεί όσο δεν πάει, έχεις φτάσει σε επίπεδο ζεν. Ποιο το νόημα της ζωής;

-Αδελφέ μου, δεν ξέρω, ο θεός δε μου έχει αποκαλύψει ακόμα αυτό το μυστικό. Ρώτα τον ηγούμενο.

 

Στον ηγούμενο, ηγούμενε είσαι ο ηγούμενος, δέρνεις αλλά δε γαμάς, είσαι ντούπερ-άγιος, σίγουρα θα ξέρεις το νόημα της ζωής τόσο μαγκοσοφός που είσαι. Ποιο είναι;

-Παιδί μου, δε το ξέρω, αλλά έχω ακουστά για έναν μάγο 170 χρονών που ζει στα βάθη του Αμαζονίου και το ξέρει. Ίσως εκεί να βρεις την απάντηση.

 

Πουλάει σπίτια και αμάξια ο τύπος, πάει Βραζιλία, αγοράζει 2 γαλέτες, νερό και μια χατζάρα και χώνεται στη ζούγκλα. Κουνούπια, κούγκαρ, πιράνχας, ασθένειες, σκατά, ο τύπος έχει μείνει με ένα χέρι και η γάγγραινα προχωράει στα πόδια του, αλλά δε το βάζει κάτω, "θα πεθάνω αλλά θα μάθω". Σε μια φάση, σκάει σε ένα ξέφωτο και βλέπει έναν γέρο με μια γενειάδα 2 μέτρα να έχει αράξει κάτω από ένα δέντρο, με μια πιπάρα να και να κοιτάζει γαλήνιος μια λιμνούλα στο βάθος.

 

-ΓΕΡΟΝΤΑΑΑΑΑ, ΓΕΡΟΝΤΑ!!! Πέρασα τα μύρια όσα για να σε βρω, με δαγκώσανε κούγκαρ, ένα πιράνχα μου φαγε το δεξί παπάρι, μου κόψανε το χέρι οι ιθαγενείς για να βγάλουνε παραπάνω μερίδα για έναν καλεσμένο, αλλά σε βρήκα!!! Πες μου γέροντα, ποιο είναι το νόημα της ζωής;

 

Ο γέροντας τον κοιτάει με ένα μακάριο και σοφό βλέμμα και του δείχνει με την πίπα του προς τη λίμνη

 

-Βλέπεις εκείνη την ιτιά που γέρνει στη λίμνη;

-Τη βλέπω γέροντα!!!

-Αυτή η ιτιά δίπλα στη λίμνη είναι το νόημα της ζωής.

 

Ο τύπος ζαλίζεται, τρελαίνεται, "τόσος κόπος γι' αυτό" θέλει να σκοτώσει τον γέροντα αλλά αιμορραγεί πολύ και είναι αδύναμος. Εν τέλει απλώς φωνάζει όλος νεύρα "ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΙΤΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΜΝΗ ΔΗΛΑΔΗ;"

 

Ο γέροντας τον κοιτάει και απαντάει σκεπτικός

 

"Λες;"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν, μόλις το έλεγα στη δικιά μου (μαζί με τον Κόναν) και με έπιασε νευρικό, οπότε ας το γράψω κι εδώ:

 

 

 

Είναι λοιπόν ένας τύπος και ψάχνει το νόημα της ζωής.

Πάει στον γέρο πατέρα του, πατέρα, είσαι μεγάλος, έχεις φάει τη ζωή με το κουτάλι, πέρασες πολλά. Μήπως ξες το νόημα της ζωής;

-Παιδί μου, έχω ζήσει πολλά, αλλά αυτό δε μπορώ να στο απαντήσω. Είναι διαφορετικό για μας τους απλούς ανθρώπους, ο καθένας το βλέπει αλλιώς. Ρώτα κάποιον σοφότερο από εμένα αν θες σώνει και καλά απάντηση.

 

Πάει στον παππού του, 109 χρονών ξερωγώ, παππού, είσαι σα σταφίδα, έχεις ζήσει 12 πολέμους και γλύτωσες από καρκίνο επειδή πέθανε πρώτος από γηρατειά, ποιο είναι το νόημα της ζωής;

-Εγγονάαααακι μου, δεν ξέρω, είμαι μεγάαααλος μα ποτέεεε (τρεμάμενη φωνή είναι αυτό ε) δεν ήμουνα σοφόοος... Ρώτα κανέναν άνθρωπο του θεούυυ....

 

Πάει στον παπά του χωριού, παπά είσαι άνθρωπος του θεού, έχεις μελετήσει τα άγια κείμενα, έχεις προσευχηθεί περισσότερες φορές απ' όσες έχεις κατουρήσει. Ποιο το νόημα της ζωής;

-Τέκνον μου, δεν ξέρω, τέτοια πράγματα δε τα μαθαίνει κανείς, τα βιώνει. Ρώτα κανένα μοναχό.

 

Πάει στο μοναχό, μοναχέ έχεις δει λιγότερους ανθρώπους απ' όσες γυναίκες έχει πηδήξει ο Γαβαλάς, έχεις διαλογιστεί όσο δεν πάει, έχεις φτάσει σε επίπεδο ζεν. Ποιο το νόημα της ζωής;

-Αδελφέ μου, δεν ξέρω, ο θεός δε μου έχει αποκαλύψει ακόμα αυτό το μυστικό. Ρώτα τον ηγούμενο.

 

Στον ηγούμενο, ηγούμενε είσαι ο ηγούμενος, δέρνεις αλλά δε γαμάς, είσαι ντούπερ-άγιος, σίγουρα θα ξέρεις το νόημα της ζωής τόσο μαγκοσοφός που είσαι. Ποιο είναι;

-Παιδί μου, δε το ξέρω, αλλά έχω ακουστά για έναν μάγο 170 χρονών που ζει στα βάθη του Αμαζονίου και το ξέρει. Ίσως εκεί να βρεις την απάντηση.

 

Πουλάει σπίτια και αμάξια ο τύπος, πάει Βραζιλία, αγοράζει 2 γαλέτες, νερό και μια χατζάρα και χώνεται στη ζούγκλα. Κουνούπια, κούγκαρ, πιράνχας, ασθένειες, σκατά, ο τύπος έχει μείνει με ένα χέρι και η γάγγραινα προχωράει στα πόδια του, αλλά δε το βάζει κάτω, "θα πεθάνω αλλά θα μάθω". Σε μια φάση, σκάει σε ένα ξέφωτο και βλέπει έναν γέρο με μια γενειάδα 2 μέτρα να έχει αράξει κάτω από ένα δέντρο, με μια πιπάρα να και να κοιτάζει γαλήνιος μια λιμνούλα στο βάθος.

 

-ΓΕΡΟΝΤΑΑΑΑΑ, ΓΕΡΟΝΤΑ!!! Πέρασα τα μύρια όσα για να σε βρω, με δαγκώσανε κούγκαρ, ένα πιράνχα μου φαγε το δεξί παπάρι, μου κόψανε το χέρι οι ιθαγενείς για να βγάλουνε παραπάνω μερίδα για έναν καλεσμένο, αλλά σε βρήκα!!! Πες μου γέροντα, ποιο είναι το νόημα της ζωής;

 

Ο γέροντας τον κοιτάει με ένα μακάριο και σοφό βλέμμα και του δείχνει με την πίπα του προς τη λίμνη

 

-Βλέπεις εκείνη την ιτιά που γέρνει στη λίμνη;

-Τη βλέπω γέροντα!!!

-Αυτή η ιτιά δίπλα στη λίμνη είναι το νόημα της ζωής.

 

Ο τύπος ζαλίζεται, τρελαίνεται, "τόσος κόπος γι' αυτό" θέλει να σκοτώσει τον γέροντα αλλά αιμορραγεί πολύ και είναι αδύναμος. Εν τέλει απλώς φωνάζει όλος νεύρα "ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΙΤΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΜΝΗ ΔΗΛΑΔΗ;"

 

Ο γέροντας τον κοιτάει και απαντάει σκεπτικός

 

"Λες;"

 

 

 

 

Μόνο εγώ είμαι αρκετά σπαστικός για να σκεφτεί "που βρέθηκε η Ιτιά στον Αμαζόνιο ?"

 

Willows' date=' sallows, and osiers form the genus Salix, around 400 species[1'] of deciduous trees and shrubs, found primarily on moist soils in cold and temperate regions of the Northern Hemisphere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γ΄Λυκείου οι μαθητές πρέπει να γράψουν μια έκθεση που να περιλαμβάνει : Σεξ , Θρησκεία, Μυστήριο, θα βραβευτεί η έκθεση με τις λιγότερες προτάσεις δηλαδή η πιο σύντομη. Το βραβείο το πήρε μια μαθήτρια η οποία έγραψε:

 

 

Θεέ μου έμεινα έγκυος μακάρι να ήξερα από ποιον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γ΄Λυκείου οι μαθητές πρέπει να γράψουν μια έκθεση που να περιλαμβάνει : Σεξ , Θρησκεία, Μυστήριο, θα βραβευτεί η έκθεση με τις λιγότερες προτάσεις δηλαδή η πιο σύντομη. Το βραβείο το πήρε μια μαθήτρια η οποία έγραψε:

 

 

Θεέ μου έμεινα έγκυος μακάρι να ήξερα από ποιον

Το ανέκδοτο της εβδομάδας!

Ευχαριστώ.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ο Μπρους-Λι και περπατούσε στον δρόμο. Εκεί λοιπόν που προχωρούσε σκοντάφτει σε ένα λυχνάρι. Το σηκώνει, το ξεσκονίζει και ξαφνικά πετάγεται από μέσα το τζίνι το οποίο ως συνήθως θα του πραγματοποιούσε 1 ευχή. Χωρίς να σκεφτεί στιγμή ο Μπρους-Λι του ζητάει να του εμφανίσει μια κοπέλα, που να είναι μουνάρ@, να έχει κωλάρα κ.τ.λ και να έχει το ένα στήθος νούμερο 2 και το άλλο νούμερο 8. (Σύμφωνα με το μετρικό σύστημα των σουτιέν πάντα).

Παραξενεύεται το τζίνι με αυτην την περίεργη επιθυμία αλλά επειδή ήταν υποχρεωμένο να την εκπληρώσει κάνει ένα κλικ με τα δάχτυλα και εμφανίζεται μια θεογκόμενα με κωλάρες και τα σχετικά, που το ένα το βυζί ήταν Νο 2 και το άλλο Νο 8.

Και κάνει και ο Μπρους-Λι:

 

 

Αιαααααααααά

bruce_lee_019.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λοιπόν ένας τύπος και ψάχνει το νόημα της ζωής.

Πάει στον γέρο πατέρα του, πατέρα, είσαι μεγάλος, έχεις φάει τη ζωή με το κουτάλι, πέρασες πολλά. Μήπως ξες το νόημα της ζωής;

-Παιδί μου, έχω ζήσει πολλά, αλλά αυτό δε μπορώ να στο απαντήσω. Είναι διαφορετικό για μας τους απλούς ανθρώπους, ο καθένας το βλέπει αλλιώς. Ρώτα κάποιον σοφότερο από εμένα αν θες σώνει και καλά απάντηση.

 

[...]

 

 

Αυτό παίζει να είναι και το αγαπημένο μου ανέκδοτο! Και μόλις μου έμαθες την τελειότερη εκδοχή για να το λέω! Χρόνια τώρα ήμουν ανάμεσα σε δύο ατάκες punchline και δεν μπορούσα να βρω την καλύτερη. Επίσης το χτίσιμο σου ήταν πολύ καλύτερο από το δικό μου.

 

Ατάκα 1

 

-Το μυστικό της ζωής, είναι αυτό το ποτάμι.

-ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ;!!!

(ήρεμα και με σοφία, αλλά με απορία)

-Τι, δεν είναι;

 

 

Ατάκα 2

 

-ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ;!!!

(πάντα ήρεμα, αλλά σαν να το συνειδητοποιεί και ο ίδιος)

-Δεν είναι, ε;

 

 

Ξέρω ότι σε εκνευρίζουν οι αναλύσεις και είπα να μην την κάνω για να σε τιμήσω για αυτό το δώρο που μου προσέφερες, αλλά σκέφτηκα δε [κατάλαβες τι...] κι αυτός. :P:mrgreen:B)

 

Ήταν ο Μπρους-Λι και περπατούσε στον δρόμο. Εκεί λοιπόν που προχωρούσε σκοντάφτει σε ένα λυχνάρι.

 

[...]

 

Και πάνω που είχα χαρεί, διαβάζω κι αυτό. Τι να γράψει κανείς γι' αυτό το ανέκδοτο. Ας μην γράψω τίποτα. Θα πω μόνο πως χτυπιόμουν στα γέλια 5 λεπτά μ' αυτή τη σαχλαμάρα. Τέλειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...