Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία μέρα καθόταν στην αυλή ο παππούς μαζί με τον εξάχρονο εγγονό του και χαζεύανε. Κάποια στιγμή ο παππούς βγάζει ένα μπουκάλι κρασί και τραβάει μία γουλιά. Βλέποντας αυτό ο πιτσιρικάς του λέει:

- "Παππού, μου δίνεις και μένα μία γουλιά;"

- "Δε μου λες μικρέ! Αν τραβήξεις το πουλί σου μπορεί να φτάσει στον κώλο σου;"

- "Όχι", απαντά ο μικρός.

- "Τότε είσαι πολύ μικρός για να πιεις κρασί. Λίγο αργότερα ο παππούς βγάζει ένα πούρο και αρχίζει να καπνίζει".

- "Παππού, μου δίνεις και μένα ένα τσιγάρο;" ρωτάει ο μικρός.

- "Δε μου λες μικρέ! Αν τραβήξεις το πουλί σου μπορεί να φτάσει στον κώλο σου;"

- "Όχι", απαντά ο μικρός.

- "Τότε είσαι πολύ μικρός για να καπνίσεις τσιγάρο!"

Απογοητευμένος ο εγγονός μπαίνει μέσα στο σπίτι και σε λίγο βγαίνει κρατώντας ένα ποτήρι γάλα και κουλουράκια.

- "Μικρέ μου δίνεις ένα κουλουράκι;" ρωτάει ο παππούς.

Και ο μικρός απαντά:

- "Δε μου λες παππού! Αν τραβήξεις το πουλί σου μπορεί να φτάσει στον κώλο σου;"

- "Ναι, βέβαια!" λέει ο παππούς.

- "Τότε άντε και γαμ...ου γιατί η γιαγιά μου είπε ότι τα κουλουράκια είναι μόνο για μένα!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ένας τουρίστας στο Τόκιο βρέθηκε σ' ένα pet shop και κοίταζε τα ζωάκια. Κάποια στιγμή μπαίνει ένας κύριος και ζητάει έναν Excel-χιμπατζή. Ο πωλητής έγνεψε καταφατικά, χάθηκε για λίγο κι επέστρεψε μ' έναν χιμπατζή λέγοντας "15.000 ευρώ, παρακαλώ!" Ο πελάτης πλήρωσε κι έφυγε με το χιμπατζή. Έκπληκτος ο τουρίστας απευθύνθηκε στον πωλητή: "Πολύ ακριβός ο χιμπατζής, γιατί;"

 

"Ο χιμπατζής αυτός είναι τέλειος στο Excel. Προγραμματίζει με ελάχιστα λάθη, πολύ γρήγορα και με μικρό κόστος" του απάντησε ο πωλητής. Ο τουρίστας πρόσεξε έναν άλλον χιμπατζή σε κλουβί με τιμή 25.000 ευρώ. "Ω, αυτός είναι ακόμη πιο ακριβός, τι κάνει αυτός;" ρώτησε πάλι. "Αυτός είναι ειδικός στον προγραμματισμό web. php, java, html, τα παίζει στα δάχτυλά του" απάντησε ο πωλητής.

 

Σε λίγο το μάτι του τουρίστα έπεσε σ' έναν άλλον χιμπατζή, του οποίου η τιμή ήταν 50.000 ευρώ. Απευθύνθηκε και πάλι στον πωλητή, λέγοντάς του "αυτός κοστίζει περισσότερο απ' ό,τι οι άλλοι δυο μαζί. Τι ακριβώς κάνει αυτός;". Ο πωλητής του απάντησε "Για να είμαι ειλικρινής, δεν τον έχω δει ποτέ να κάνει κάτι, έχω προσέξει όμως πως οι άλλοι χιμπατζήδες τον φωνάζουν Administrator..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ενας βοσκος αλλα ντρεποταν πολυ να κανει σχεση με κοπελα , ετσι πηρε μια κατσικουλα, την ονομασε μαρικακι και την εμαθε να του κανει π--α . Καθε πρωι λοιπον πηγαινε στον σταυλο,οπου ειχε φτιαξει ενα προχειρο δωματιακι,ειχε βαλει μεσα το μαρικακι ειχε φτιαξει και ενα ξυλινο παραβαν με μια τρυπα (γιανα μην βλεπει την κατσικουλα ουτε αυτη αυτον ) και εβαζε το π@π@κι του στη τρυπα , ετσι το μαρικακι εκανε οτι της ειχε μαθει ο βοσκος.Μια μερα ομως τον ειδε ενας φιλος του ,και την αλλη μερα (ο φιλος ) πηρε το μαρικακι και στη θεση του εβαλε τον σκυλο . παει ο βοσκος βαζει το π@π@κι του στη τρυπα ( νομιζωντας οτι ηταν το μαρικακι ) και περιμενει ..........παει ο σκυλος και ... το δακωνει ...... ο βοσκος ουρλιαζοντας απο το πονο φωναζε μαρικακι κανε μπεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ενας βοσκος αλλα ντρεποταν πολυ να κανει σχεση με κοπελα , ετσι πηρε μια κατσικουλα, την ονομασε μαρικακι και την εμαθε να του κανει π--α . Καθε πρωι λοιπον πηγαινε στον σταυλο,οπου ειχε φτιαξει ενα προχειρο δωματιακι,ειχε βαλει μεσα το μαρικακι ειχε φτιαξει και ενα ξυλινο παραβαν με μια τρυπα (γιανα μην βλεπει την κατσικουλα ουτε αυτη αυτον ) και εβαζε το π@π@κι του στη τρυπα , ετσι το μαρικακι εκανε οτι της ειχε μαθει ο βοσκος.Μια μερα ομως τον ειδε ενας φιλος του ,και την αλλη μερα (ο φιλος ) πηρε το μαρικακι και στη θεση του εβαλε τον σκυλο . παει ο βοσκος βαζει το π@π@κι του στη τρυπα ( νομιζωντας οτι ηταν το μαρικακι ) και περιμενει ..........παει ο σκυλος και ... το δακωνει ...... ο βοσκος ουρλιαζοντας απο το πονο φωναζε μαρικακι κανε μπεεεεεε

 

...true story...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ενας βοσκος αλλα ντρεποταν πολυ να κανει σχεση με κοπελα , ετσι πηρε μια κατσικουλα, την ονομασε μαρικακι και την εμαθε να του κανει π--α . Καθε πρωι λοιπον πηγαινε στον σταυλο,οπου ειχε φτιαξει ενα προχειρο δωματιακι,ειχε βαλει μεσα το μαρικακι ειχε φτιαξει και ενα ξυλινο παραβαν με μια τρυπα (γιανα μην βλεπει την κατσικουλα ουτε αυτη αυτον ) και εβαζε το π@π@κι του στη τρυπα , ετσι το μαρικακι εκανε οτι της ειχε μαθει ο βοσκος.Μια μερα ομως τον ειδε ενας φιλος του ,και την αλλη μερα (ο φιλος ) πηρε το μαρικακι και στη θεση του εβαλε τον σκυλο . παει ο βοσκος βαζει το π@π@κι του στη τρυπα ( νομιζωντας οτι ηταν το μαρικακι ) και περιμενει ..........παει ο σκυλος και ... το δακωνει ...... ο βοσκος ουρλιαζοντας απο το πονο φωναζε μαρικακι κανε μπεεεεεε

 

what the f........

ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ενας βοσκος αλλα ντρεποταν πολυ να κανει σχεση με κοπελα , ετσι πηρε μια κατσικουλα, την ονομασε μαρικακι και την εμαθε να του κανει π--α . Καθε πρωι λοιπον πηγαινε στον σταυλο,οπου ειχε φτιαξει ενα προχειρο δωματιακι,ειχε βαλει μεσα το μαρικακι ειχε φτιαξει και ενα ξυλινο παραβαν με μια τρυπα (γιανα μην βλεπει την κατσικουλα ουτε αυτη αυτον ) και εβαζε το π@π@κι του στη τρυπα , ετσι το μαρικακι εκανε οτι της ειχε μαθει ο βοσκος.Μια μερα ομως τον ειδε ενας φιλος του ,και την αλλη μερα (ο φιλος ) πηρε το μαρικακι και στη θεση του εβαλε τον σκυλο . παει ο βοσκος βαζει το π@π@κι του στη τρυπα ( νομιζωντας οτι ηταν το μαρικακι ) και περιμενει ..........παει ο σκυλος και ... το δακωνει ...... ο βοσκος ουρλιαζοντας απο το πονο φωναζε μαρικακι κανε μπεεεεεε

 

χαχαααχαχαχαχαχαχααχ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ζευγάρι έχει μόλις κάνει ερωτά για πρώτη φορά στην κρεβατοκάμαρα της γυναίκας και ξαπλώνουν κι οι δυο εξαντλημένοι κι’ αγκαλιασμένοι.

 

Σε κάποια στιγμή τα μάτια του νεαρού πέφτουν πάνω στην κορνίζα που βρίσκεται στο κομοδινο.

Είναι μια φωτογραφία ενός άντρα αρρενωπού, με γένεια και πονηρό χαμόγελο.

 

"Δεν πιστεύω να είσαι παντρεμένη...." κάνει ο νεαρός "και να είναι o άντρας σου αυτός;"

"Οχι, χαζούλι, δεν είναι ο άντρας μου, δεν είμαι παντρεμένη" του απαντά εκείνη.

"Τοτε κάποιος ιδιαίτερος γκόμενος;" ξαναρωτάει εκείνος διστακτικά.

"Οχι, οχι, που πάει ο νους σου..."

"Αδερφός, πατέρας σου, θείος;"

"Τς, τς, τς ... μάντεψε ξανά" τον τσιγλάει εκείνη.

"Μμμμ ... κάποιος φίλος σου αγαπημένος τότε;" αναρωτιέται πλέον εύλογα ο νεαρός.

 

"Οχι βρε χαζούλι, εγώ είμαι, πριν την εγχείριση!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...