Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι και από τα καλύτερα αλλά από το να συνεχίσετε οφφτοπικ:

 

Σε ένα μικρο χωριο υπήρχε μόνο ένας ξυλουργος ο οποίος είχε τη φήμη του γυναικά και μάλιστα κάποιοι χωριανοί είχαν βγάλει και περιοριστική εντόλη που τον εμπόδιζε να πάει κοντά στα σπίτια τους και να παρασύρει τις γυναίκες τους (τις οποίες από ότι φαίνεται δεν τις εμπιστεύοντουσαν ιδιαίτερα και οι σύζυγοι τους)

 

Η Μάρια όμως είχε ένα πρόβλημα. Υπήρχαν σιδηροδρομικές γραμμές κοντά στο σπίτι της και όποτε περνούσε τραίνο, η ντουλάπα της κουνιώταν και έτριζε ασταμάτητα. Ξύπναγε μέσα στην νύχτα, δε μπορούσε να κάνει τις δουλείες της, είχε νεύρα και πρόβλημα συγκέντρωσης. Τώρα που έρχεται το καλοκαίρι τα τρένα θα περνάνε και κάθε 30 λεπτά!!! Μια φορά που πήγαινε να το φέρει ¨λάου-λάου¨ στον άντρα της, η αντίδραση του ήταν τέτοια που φοβήθηκε μη τη περάσει και για άπιστη και αποφάσισε να δράσει μόνη της.

 

Μέτα από συνεργασία με άλλα άτομα του χωριού και με επιλέον χρήματα καταφέρνει να πείσει τον ξυλουργό , ο οποίος φοβόταν να πλησιάσει αφενώς λόγω των ασφαλιστικών μέτρων και αφετέρου επειδή φοβόταν για τη σωματική του ακαιραιότητα, να πάει σπίτι της τις ώρες που ο άντρας της θα λείπει στη δουλεία. Πάει λοιπόν ο ξυλουργός, κοιτάζει τα ¨πόδια¨ και τις ενώσεις της ντουλάπας και τα βλέπει όλα καλά. Παρ' όλα αυτά πρόσθεσε λίγη κόλλα, έβαλε μερικά καρφάκια παραπάνω, αλλά πριν τελειώσει μπαίνει τρέχοντας η Μαρία τον βουτάει και τον πετάει από το παράθυρο γιατί από την άλλη πλευρά ερχόταν ο άνδρας της στον οποίο ¨είχαν σφυρίξει ¨ ότι ο ξυλουργός είναι σπίτι του. Μπαίνει ο σύζυγος τρέχει, φωνάζει, τα ελέγχει όλα, αλλά ο ξυλουργός έχει φύγει. Βάζει τις φωνές στην γυναίκα του, αλλά τελικά τον πείθει ότι αυτοί που τα έλεγαν αυτά μπερδευτικάν ή κατάλαβαν λάθος κτλ.

 

Όταν ξαναπερνάει το τρένο όμως πάλι η ντουλάπα τρίζει ακριβώς όπως πριν. Ξαναεπικοινωνεί η Μαρία με τον φοβισμένο ξυλουργό, ο οποίος της λέει ότι δεν είδε κάποιο πρόβλημα και έκανε ότι μπορούσε. Εξάλλου φοβήθηκε τόσο πολύ που δε θέλει να ξαναπλησιάσει. Η Μαρία όμως τάζοντας μία πολύ παχυλή αμοιβή, του λέει το σχέδιο της : ¨Τα έλεγξες όλα εξωτερικά, αλλά δε βρήκες κάτι. Πολύ πιθανό να υπάρχει πρόβλημα όμως με τη στήριξη των ραφιών ή με κάτι άλλο στο εσωτερικό της ντουλάπας¨ ¨Πιθανόν¨, απαντάει ο ξυλουργος. Η Μαρία του προτείνει να μπει μέσα στη ντουλάπα και να περιμένει το τρένο να περάσει. 'Ετσι θα δει τι ακριβώς συμβαίνει. Ο ξυλουργός που πέρα από τα λεφτά ήθελε να λύσει το δύσκολο πρόβλημα της ντουλάπας για να αυτοεπιβεβαιωθεί σαν επαγγελματίας συμφώνησε. Κανονίζει και μπαίνει μέσα στη ντουλάπα, λίγο πριν το προγραμματισμένο δρομολόγιο του τρένου. Κοιτάει τα ράφια κτλ, δε βλέπει κάτι. Παράλληλα ακούει κάποιες φωνές. Ο σύζυγος της Μαρίας τελικά δεν είχε πειστεί και παραμόνευε και έτσι μόλις είδε το ξυλουργό περίμενε λίγα λεπτά για να τους πιάσει επ' αυτοφόρω και όρμιξε σαν αγρίμι μέσα στο σπίτι. Με το που ανοίγει τη πόρτα της ντουλάπας ο ξυλουργός για να βγει έξω, βλέπει έντρομος τον σύζυγο της Μαρίας ο οποίος τον ρωτάει αγριεμένος : ¨Τι κάνεις εσύ εδώ ; ¨ Και ο ξυλουργός απαντάει έντρομος με χαμηλομένο το βλέμμα :

 

"Τώρα αν σου πω ότι περιμένω το τρένο, θα με πιστέψεις; "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ενας οπαδος του ΠΑΟΚ φτανει στο γηπεδο καθυστερημενα...Το παιχνιδι ειναι ηδη στο 20'

 

 

 

Διπλα του καθεται ενας αθιγκανος...Οποτε τον ρωταει...

 

-"Ποσο ειναι ρε φιλε το ματς?"

 

-"Ντιο μεντεν"

 

-"Σωπα!!!Ποιος νικαει?"

 

Ο αθιγκανος τον κοιταει με απορια...Ο ΠΑΟΚτσης νομιζει οτι δεν καταλαβε οποτε τον ξαναρωταει

 

-"Ποσο ειναι ρε φιλε το ματς?"

 

-"Ειπαμε ντιο μεντεν"

 

-"Ε ποιος νικαει τοτε?"

 

-"Πλακα κανεις ρε φιλαρακι....Ντιο μεντεν σε λεω...Ντεν καταλαβενεις ελληνικα?"

 

-"Ε καλα πως γινεται να ειναι δυο μηδεν και να μη νικαει κανεις?"

 

-"Ωωωω....Μεντεν απο ντο μεντεν απο κει.....ΝΤΙΟ ΜΕΝΤΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]Ο αθιγκανος τον κοιταει με απορια

και του λέει : "-...κανείς μπέμπαια!"...Ο ΠΑΟΚτσης νομιζει οτι δεν καταλαβε[...]

κτλ

 

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

clopy-paste:

 

Πάμφτωχοι συνταξιούχοι ήταν ο γέρος κι η γριά, δεν τα έβγαζαν πέρα, έτυχαν και κάτι έκτακτα, έφτασε ο κόμπος στο χτένι, την επόμενη μέρα δεν θα είχαν τι να βάλουν στο τσουκάλι.

- "Πήρα τη μεγάλη απόφαση, λέει η γριά. Θα εκδοθώ!"

Τον έπιασαν τα γέλια τον γέρο:

- "Είσαι σοβαρή μωρή, σε τέτοια ηλικία;"

Δεν είχαν όμως κι άλλη επιλογή, στολίστηκε η γριά, φτιασιδώθηκε, αρωματίστηκε και, υπό το μειδίαμα του γέρου, πήρε τους δρόμους.

Το επόμενο πρωί, κοιμόταν ακόμα ο γέρος, πάει η γριά στο κρεβάτι, τον ξυπνάει και του πετάει στα μούτρα 200 ευρώ.

Τρελάθηκε αυτός:

- "Έλα ρε σύ, βρέθηκε έστω και ΕΝΑΣ άντρας να σε πλησιάσει;"

- "Ένας μόνο; Διακόσιοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας οπαδος του ΠΑΟΚ φτανει στο γηπεδο καθυστερημενα...Το παιχνιδι ειναι ηδη στο 20'

 

 

 

Διπλα του καθεται ενας αθιγκανος...Οποτε τον ρωταει...

 

-"Ποσο ειναι ρε φιλε το ματς?"

 

-"Ντιο μεντεν"

 

-"Σωπα!!!Ποιος νικαει?"

 

Ο αθιγκανος τον κοιταει με απορια...Ο ΠΑΟΚτσης νομιζει οτι δεν καταλαβε οποτε τον ξαναρωταει

 

-"Ποσο ειναι ρε φιλε το ματς?"

 

-"Ειπαμε ντιο μεντεν"

 

-"Ε ποιος νικαει τοτε?"

 

-"Πλακα κανεις ρε φιλαρακι....Ντιο μεντεν σε λεω...Ντεν καταλαβενεις ελληνικα?"

 

-"Ε καλα πως γινεται να ειναι δυο μηδεν και να μη νικαει κανεις?"

 

-"Ωωωω....Μεντεν απο ντο μεντεν απο κει.....ΝΤΙΟ ΜΕΝΤΕΝ

 

Μπορεί κάποιος να μου γράψει την τελευταία ατάκα στα ελληνικά; Δεν μπορώ να πιάσω το αστείο ποιο είναι. Μηδέν από το μηδέν από κει. Δύο μηδέν. Πού αναφέρεται το "από κει"; Γενικά δεν το πιάνω για κάποιον λόγο (stupid mode on).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το "απο ντο" και το "απο κει" αναφέρονται στα τέρματα των 2 ομάδων, κάτι που οι προηγούμενοι users παρέλειψαν να διευκρινίσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αφήστε το Μανώλη κάτω- είναι δικός μου =p

...Λοιπόν Εμμανουήλ :

Βασικά, το μπέρδεμα αρχίζει, εκεί που (δεν) λέει το γκύφτο, εκείνο το "κανείς" που πρόσθεσα σαν fix (αν το πρόσεξες), όταν "κοιτάει τον παοκτσή με απορία".

 

...και όπως είπε κι ο σλιπηςνοτ, στο τέλος αναφέρεται στα τέρματα των ομάδων (κι επειδή εσύ & εγώ καταλαβαινόμαστε, φαντάσου το γκιούφτο να ΔΕΙΧΝΕΙ κι όλας με τις παλάμες προτεταμένες, και να του λέει του παοκιού

"ΜΕΝΤΕΝ ΑΠΟ 'ΝΤΩ..." (ντείχνει το τέρμα του Μπάουγκ και τον κοιτάει)

"...ΜΕΝΤΕΝ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ." (και ντείχνει και το τέρμα των αντιπάλων)(...μάλλον κανενός γάβρου...)

 

Και τέλος, "εξηγεί", ότι "ΝΤΥΟ ΜΕΝΤΕΝ", δε σημαίνει -όπως για όλο τον υγειώς σκεπτόμενο κόσμο- ότι ο ένας έχει βάλει 2 γκολ, κι ο άλλος τα τέτοια μου (2-0)

 

ΑΛΛΑ τα μεντενικά είναι ντύο, κατώς ου Μπάουγκ ντεν έκει μπάλει γκολ, αλλά ούτες κι ου αντίμπαλος (0-0).

Με λίγα λόγκια, το γκύφτικο λογκική του είναι που μπερντεύει τον άλλο που σκέφτεται "μα καλά, αφού είναι 2-0, μπως γκιν...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ να μη νικάει κανένας;" (κι εδώ χώνεται κι η φράση που λέγαμε πως λείπει).

Summary : The one says τομέιτο and the other says τομάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τι κοινό έχουν ένα σπερματοζωάριο και ένας ανδρας;

 

- Και τα δυό έχουν μια στο εκατομμύριο πιθανότητες να γίνουν ανθρωποι!

 

 

και ενα δικιας μου επινοησης :P

 

 

-τι διαφορα εχει ο θεος με τον rambo?

 

-ο θεος δειχνει ελεος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αφήστε το Μανώλη κάτω- είναι δικός μου =p

...Λοιπόν Εμμανουήλ :

Βασικά, το μπέρδεμα αρχίζει, εκεί που (δεν) λέει το γκύφτο, εκείνο το "κανείς" που πρόσθεσα σαν fix (αν το πρόσεξες), όταν "κοιτάει τον παοκτσή με απορία".

 

...και όπως είπε κι ο σλιπηςνοτ, στο τέλος αναφέρεται στα τέρματα των ομάδων (κι επειδή εσύ & εγώ καταλαβαινόμαστε, φαντάσου το γκιούφτο να ΔΕΙΧΝΕΙ κι όλας με τις παλάμες προτεταμένες, και να του λέει του παοκιού

"ΜΕΝΤΕΝ ΑΠΟ 'ΝΤΩ..." (ντείχνει το τέρμα του Μπάουγκ και τον κοιτάει)

"...ΜΕΝΤΕΝ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ." (και ντείχνει και το τέρμα των αντιπάλων)(...μάλλον κανενός γάβρου...)

 

Και τέλος, "εξηγεί", ότι "ΝΤΥΟ ΜΕΝΤΕΝ", δε σημαίνει -όπως για όλο τον υγειώς σκεπτόμενο κόσμο- ότι ο ένας έχει βάλει 2 γκολ, κι ο άλλος τα τέτοια μου (2-0)

 

ΑΛΛΑ τα μεντενικά είναι ντύο, κατώς ου Μπάουγκ ντεν έκει μπάλει γκολ, αλλά ούτες κι ου αντίμπαλος (0-0).

Με λίγα λόγκια, το γκύφτικο λογκική του είναι που μπερντεύει τον άλλο που σκέφτεται "μα καλά, αφού είναι 2-0, μπως γκιν...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ να μη νικάει κανένας;" (κι εδώ χώνεται κι η φράση που λέγαμε πως λείπει).

Summary : The one says τομέιτο and the other says τομάτο.

 

Μην τα λες τοσο σκληρα και συ :-D

Καταπληκτική αναλυση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μάλλον είμαι προβληματικός γιατί άμα μου λεγε ο γύφτος ΝΤΥΟ ΜΕΝΤΕΝ θα καταλάβαινα πως κερδίζει ο γηπεδούχος.

 

Εκτός αν ήμασταν στη Γενεύη για το τσουλού και πετύχαινα εκεί γύφτο να μου λέει ΤΖΒΟ ΝΟΥΛ ΜΠΡΕ και εγώ να του λέω ΤΖΒΟ ΤΣΟΥ ΝΟΥΛ; και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...