Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω εβαλε tabs πριν τον ff:p

 

Πρώτα έβαλε tabs ο opera, μετά ο ff και μετά ο ie :-)

Το post του wash είναι πολύ καλό και δε χρειάζεται να προσθέσουμε τις εξυπνάδες μας από πάνω... ειδικά κάνοντας login μόνο γι' αυτό το λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Του το χρώσταγες όμως,έτσι;

γιατί, τον είχα κράξει (για κανένα "ανέκδοτο") παλιά; δε θυμάμαι...

 

Και πάλι, οι female insomniacs δε θα ξέρουν τα tabs.

...it's even worse than you thought : τα ξέρουν.........

 

... ειδικά κάνοντας login μόνο γι' αυτό το λόγο

τί μάρκα μπαμπάκι χρησιμοποιείς;

 

 

...πως οι νοικοκυρές αλλάζουν συνταγές μεταξύ τους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία δασκάλα του δημοτικού ρώταγε κάποτε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους:

- Εσένα Γιωργάκη τί κάνει η μαμά σου;

Ο Γιωργάκης σηκώθηκε όρθιος και είπε με πολλή περηφάνια:

- Είναι οδοντογιατρός, κυρία!

- Εσένα, Μαρία, οι δικοί σου γονείς με τι ασχολούνται; ρώτησε στη συνέχεια ένα κοριτσάκι που φαινότανε κάπως φοβισμένο.

Αυτό σηκώθηκε και διστακτικά ψιθύρισε:

- Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει.

- Πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για τη δουλειά που κάνουν οι γονείς μας, είπε η δασκάλα θέλοντας να την εμψυχώσει. Εσένα Τοτέ τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου; συνέχισε.

Ο Τοτός πετάχτηκε επάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα:

- Εμένα κυρία ο μπαμπάς μου δουλεύει πιανίστας σε μπουρδέλο!

Κάγκελο η δασκάλα! Το ίδιο απόγευμα η δασκάλα πάει στο σπίτι του Τοτού και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι. Η πόρτα άνοιξε και στο κατώφλι φάνηκε ο περιβόητος μπαμπάς.

- Συγνώμη που σας ανησυχώ, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλεύετε πιανίστας σε μπουρδέλο και μάλιστα υπερηφανεύεται γι' αυτό! Τι έχετε να πείτε;

- Κοιτάτε να δείτε, λέει χαμογελώντας ο πατέρας του Τοτού, στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής πληροφοριακών συστημάτων, εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου TCP/IP σε περιβάλλον UNIX, και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CORBA, σε περιβάλλοντα αντικειμενοστραφών σχεσιακών βάσεων δεδομένων OODBMS και σε χρήση εργαλείων Business Objects σε μια εταιρεία επιεικώς απαράδεκτη.

Ε! πως να το πω αυτό σε ένα 7χρονο παιδάκι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

13:06 Αφού εισπράξει ειρωνικά σχόλια για το τελευταίο ποστ της απ' τους μαντραχαλάδες του "Official Offtopic Thread" ("κι εγώ έχω κάβλες, τί να γίνει", "αν βαριέσαι, πάτα alt και χωρίς να το αφήσεις F4",

βρε αλητη πατησα alt και μετα χωρις να το αφησω F4 και μου εκλεισε η σελιδα!!

κι αντε παλι να κανω sign in,να δινω username και password!!!:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα όταν αν είσαι στην επιφάνεια εργασίας και πατήσεις F4 με το Alt πατημένο, και μετά κατευθείαν Enter κερδίζεις αιώνια τύχη, τζόκερ, λόττο και ένα λούτρινο Μακάκα.... Αλλά δεν ξέρω, μπορεί να είναι και φήμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

H τέλεια ημέρα για την γυναίκα μέλος του Insomnia

 

12:30 Ξύπνημα

 

12:45 Ζυγίζει 2 κιλά λιγότερο από την προηγούμενη μέρα

 

13:00 Πρωινό (...) στο κρεβάτι με φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκάλι, κρουασάν και το netbook στα γόνατα

 

13:02 Sign in στο Insomnia (για κάποιον ηλίθιο λόγο, φοβάται να χρησιμοποιήσει την επιλογή "always keep me signed in", και ΚΑΘΕ φορά πληκτρολογεί username/password. Έχει συνέχεια την εντύπωση πως όλος ο κόσμος θέλει να μπει με τον κωδικό της, να διαβάσει τα pm της, να ποστάρει προστυχιές στη θέση της και να βλάψει την αξιοπρέπειά της. Oι κωδικοί της, υπάρχουν αποθηκευμένοι μόνο στο μυαλό της, που είναι γι' αυτήν πιο ασφαλές κι από θυρίδα ελβετικής τράπεζας)

 

13:03 Γράφει "Καλημέεερα σε όλους!" στο Official Offtopic Thread. Μπορεί οι ακριβώς από πάνω εκείνη τη στιγμή να σφάζονται, αλλά δεν έχει καμμία σημασία, η καλημέρα είναι του θεού.

 

13:05 Γράφει "Βαριέμαι :-(" στο "Official Offtopic Thread". Μπορεί οι ακριβώς από πάνω εκείνη τη στιγμή να σφάζονται, αλλά δεν έχει καμμία σημασία, πρέπει να τραβήξει την προσοχή.

 

13:06 Αφού εισπράξει ειρωνικά σχόλια για το τελευταίο ποστ της απ' τους μαντραχαλάδες του "Official Offtopic Thread" ("κι εγώ έχω κάβλες, τί να γίνει", "αν βαριέσαι, πάτα alt και χωρίς να το αφήσεις F4"), τους απαντάει αποκαλώντας τους γαϊδούρια και βάζοντας στο τέλος τα "mad" και "stick out tongue" emoticons, ανοίγει νέο παράθυρο (όχι tab), πληκτρολογεί την διεύθυνση του Youtube (ενώ έχει αποθηκευμένες καμμιά 1462 σελίδες του στα bookmarks) και βάζει στο searchbox του το αγαπημένο της "Take A Bow" από Rihanna (ενώ το έχει αποθηκευμένο καμμιά 1462 φορές στα bookmarks και σε καμμιά 1462 διαφορετικές εκτελέσεις στον σκληρό).

 

13:07 Πάει στο "Ποιο τραγουδι ακουτε τωρα?" thread, και κάνει paste το link με το video της Rihanna, "Τake A Bow" (ενώ το έχει ήδη λινκάρει καμμιά 1462 φορές).

 

13:08 Αρχίζει να διαβάζει ό,τι εξελίχθηκε από το περασμένο βράδυ στο "Official Offtopic Thread", ενώ παράλληλα βάφει τα νύχια των ποδιών.

 

13:30 Σηκώνει το κινητό που χτυπάει, και μιλάει για κανένα μισάωρο, ενώ την πήρε η γειτόνισσα από την απέναντι πολυκατοικία απλά για να της πει για καφέ, κι ενώ την παίρνει από σταθερό. Το σταθερό της είναι δίπλα της, στο κομοδίνο.

Συνεχίζει παράλληλα να βάφει τα νύχια των ποδιών. Με το που τελειώνει τα νύχια των ποδιών, χαιρετάει και κλείνει το κινητό.

 

14:15 Για καφέ στη γειτόνισσα.

Σχολιάζουν πρώτα τις γυναίκες-μέλη του Insomnia, και μετά τους άντρες και τα μέλη τους.

 

16:30 Μετά από 2 καφέδες, πολλά μπισκότα, κέηκ και αλμυρά, επιστρέφει σπίτι για να μαγειρέψει κάτι ελαφρύ, υγιεινό και διαιτητικό.

 

17:30 Κρεββάτι, netbook, Sign in στο Insomnia (για κάποιον ηλίθιο λόγο, φοβάται να.........κτλ)

 

18:00 Αρχίζει να διαβάζει ό,τι εξελίχθηκε από τις 13:30 στο "Official Offtopic Thread", ενώ παράλληλα βάφει τα νύχια των χεριών.

 

18:22 Την παίρνει στο κινητό από σταθερό ο πρώην να της πει πόσο του λείπει, ότι δεν κατάλαβε ποτέ γιατί χωρίσανε, κι ότι την αγαπάει και θέλει να είναι και πάλι μαζί. Το σταθερό της είναι δίπλα της, στο κομοδίνο.

 

20:00 Toυ κλείνει το κινητό φωνάζοντας να μην την ξαναενοχλήσει.

 

20:01 Βάζει τα κλάμματα μονολογώντας πως τον αγαπάει και πως είναι βλάκας.

 

20:02 Πληκτρολογεί τη διεύθυνση του Youtube, μπλαμπλαμπλα, "Τake A Bow - Rihanna".

 

20:05 Παίρνει τηλέφωνο ο Αλέξανδρος, τη ρωτάει "αν είναι free και θέλει να πάνε για κα'να ποτό αργότερα", κι αυτή σε τόνο Αλίκης Βουγιουκλάκη δέχεται.

 

20:06 Παίρνει τηλέφωνο από το σταθερό τη γειτόνισσα στο κινητό για να της το πει. Μιλάνε στο κινητό της για κανένα μισάωρο ενώ εκείνη είναι σπίτι και το σταθερό δίπλα της.

 

20:45 Παίρνει ξανά ο πρώην, τον ξεχέζει, και του το κλείνει.

 

21:30 Συναντάει τον Αλέξανδρο.

 

02:08 Την φέρνει μέχρι την είσοδο της πολυκατοικίας της ο Αλέξανδρος. Της λέει ότι πέρασε πολύ όμορφα μαζί της και πάει να την φιλήσει στο στόμα για καληνύχτα, αυτή όμως γυρνάει το μάγουλο και του λέει πως και αυτηνής της αρέσει, είναι όμως ακόμη νωρίς και προσπαθεί και να ξεπεράσει τον πρώην της.

 

02:41 Ο Αλέξανδρος σηκώνεται, ντύνεται, τη ρωτάει αν θα συναντηθούνε αύριο για καφέ, αυτή του λέει δεν ξέρει, να την πάρει και θα δούνε, αυτός τη φιλάει στο μάγουλο και της λέει καληνύχτα.

 

02:55 Κάνει Sign in κτλκτλκτλ

 

03:03 Την παίρνει ο ύπνος με το netbook αγκαλιά.

 

 

 

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

 

 

 

H τέλεια ημέρα για τον άντρα μέλος του Insomnia

 

03:28 Ο Αλέξανδρος στέλνει pm στον Γιώργο, φιλαράκι απ' το Insomnia : "Άσε φιλαράκι, που να στα λέω, γάμησα"

 

Αει στο διάολο! Με πέθανες και είμαι και σε δημόσιο χώρο.

Respéct φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταει ο δασκαλος τα παιδακια στην ταξη:

-Παιδακια τι θα παρουμε αν παιξουμε το πουλακι του ελεφαντα?

Τα παιδακια σιωπηλα κοιτανε τον δασκαλο στα ματια....

-Μα φυσικα την μαλακια του ελεφαντα παιδακια.Παμε παλι.Τι θα παρουμε αν παιξουμε το πουλακι του γατου?

-ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΑΤΟΥ,φωναζουν ολα τα παιδακια μαζι

-Τι θα παρουμε αν παιξουμε το πουλακι του σκυλου?

-ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ,φωναζουν παλι ολα τα παιδακια.

-Ωραια και τι θα παρουμε αν παιξουμε το πουλακι του δασκαλου?

-ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ,φωναζουν για ακομα μια φορα τα παιδακια

-ΚΑΙ καραμελιτσα....προσθετει ο δασκαλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αστειο που ειναι ρε παιδια? :rolleyes:

 

εξηγηση? :o

 

έχασα κάτι? :o

 

και εγώ θετικός είμαι αλλα δε το κατάλαβα....:P

 

όχι απλά δεν είμαι και πολύ σχετικός με μουσικά θέματα.

 

αν σου πω ότι πραγματικά δεν το κατάλαβα θα με παρεξηγήσεις?

για να δω και που είναι το αστείο.

 

No offense, αλλά δεν το κατέχεις το θέμα με τα ανέκδοτα... :devil:

 

Μην παρεξηγηθείς, πλακίτσα κάνω... :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...