Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επισκέπτης

Λοιπόν, θα μοιραστώ μαζί σας μια πολύ ωραία ιστορία που συνέβη σε έναν φίλο μου. Προφανώς θα είχε περισσότερη πλάκα αν γνωρίζατε τον συγκεκριμένο τύπο, αλλά τέλος πάντων. Να σας πω απλά ότι είναι χαμηλών τόνων, πολύ έξυπνος άνθρωπος και με κοφτερό χιούμορ. ΑΛΛΑ χαμηλών τόνων.

 

Παίρνει λοιπόν ένα ταξί μια ωραία μέρα και κάθεται στο πίσω κάθισμα. Στο μπροστά, υπήρχε ήδη ένας πελάτης (διπλοκούρσα). Κάποια στιγμή εκεί που πηγαίνουν, ο ταξιτζής περνάει ένα φανάρι τελευταία τελευταία στιγμή (δηλαδή με κόκκινο), οπότε παραλίγο να τρακάρει με τον απέναντι που ξεκινούσε. Έκρηξη ο ταξιτζής! Κατεβαίνει από το ταξί του και αρχίζει "Είσαι με τα καλά σου;! Δε με βλέπεις που περνάω; Πού πηγαίνεις;" και αρχίζει να κατεβάζει τα σύμβολα πάνω από τα νούμερα στο πληκτρολόγιο σας, σε τυχαία σειρά (μτφ. *%^^@#%$^&).

 

Με νεύρα λοιπόν, αφού ξεφορτώθηκε ένα μεγάλο μέρος έντασης, ξαναμπαίνει στο ταξί του, βρίζοντας ακόμα και ξεφυσόντας με μια μουρμούρα του στυλ "Κατάλαβες ρε! Κοίτα κάτι άνθρωποι!" Ο τύπος που κάθονταν στην μπροστινή θέση γυρνάει και κάνει το μοιραίο λάθος: "Ε, εντάξει, εδώ που τα λέμε, δίκιο είχε ο άνθρωπος".

 

Σούπερ-έκρηξη: "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙ;! ΕΞΩ ΑΜΕΣΩΣ!", σταματάει, ανοίγει την πόρτα όπως είναι και τον πετάει έξω από το ταξί κανονικά!

 

Οπότε ο φίλος μου, σεμνός και ταπεινός από το πίσω κάθισμα, κοιτώντας χαμηλά, σηκώνει λιγουλάκι το κεφάλι και μουρμουράει "Και λίγα του είπες φίλε μου..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας μαυρος στην έρημο διψασμενος. Ξαφνικά εμφανίζεται το τζίνι και του λέει εχεις τρεις επιθυμίες. Ο μαύρος απανταει, πρωτα πρωτα θελω νερο! πολύ νερο ! αφου καλυψε αυτη την αναγκη μετα σκεφτηκε πιο πονηρα: δευτερον, θελω να βλέπω κώλους, πολλούς κώλους! και αφου σκεφτεται ακόμα πιο πονηρά λέει: και τρίτον θέλω να με κάνεις άσπρο!

Και τον έκανε λεκάνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, θα μοιραστώ μαζί σας μια πολύ ωραία ιστορία που συνέβη σε έναν φίλο μου. Προφανώς θα είχε περισσότερη πλάκα αν γνωρίζατε τον συγκεκριμένο τύπο, αλλά τέλος πάντων. Να σας πω απλά ότι είναι χαμηλών τόνων, πολύ έξυπνος άνθρωπος και με κοφτερό χιούμορ. ΑΛΛΑ χαμηλών τόνων.

 

Παίρνει λοιπόν ένα ταξί μια ωραία μέρα και κάθεται στο πίσω κάθισμα. Στο μπροστά, υπήρχε ήδη ένας πελάτης (διπλοκούρσα). Κάποια στιγμή εκεί που πηγαίνουν, ο ταξιτζής περνάει ένα φανάρι τελευταία τελευταία στιγμή (δηλαδή με κόκκινο), οπότε παραλίγο να τρακάρει με τον απέναντι που ξεκινούσε. Έκρηξη ο ταξιτζής! Κατεβαίνει από το ταξί του και αρχίζει "Είσαι με τα καλά σου;! Δε με βλέπεις που περνάω; Πού πηγαίνεις;" και αρχίζει να κατεβάζει τα σύμβολα πάνω από τα νούμερα στο πληκτρολόγιο σας, σε τυχαία σειρά (μτφ. *%^^@#%$^&).

 

Με νεύρα λοιπόν, αφού ξεφορτώθηκε ένα μεγάλο μέρος έντασης, ξαναμπαίνει στο ταξί του, βρίζοντας ακόμα και ξεφυσόντας με μια μουρμούρα του στυλ "Κατάλαβες ρε! Κοίτα κάτι άνθρωποι!" Ο τύπος που κάθονταν στην μπροστινή θέση γυρνάει και κάνει το μοιραίο λάθος: "Ε, εντάξει, εδώ που τα λέμε, δίκιο είχε ο άνθρωπος".

 

Σούπερ-έκρηξη: "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙ;! ΕΞΩ ΑΜΕΣΩΣ!", σταματάει, ανοίγει την πόρτα όπως είναι και τον πετάει έξω από το ταξί κανονικά!

 

Οπότε ο φίλος μου, σεμνός και ταπεινός από το πίσω κάθισμα, κοιτώντας χαμηλά, σηκώνει λιγουλάκι το κεφάλι και μουρμουράει "Και λίγα του είπες φίλε μου..."

 

Γαμάτη ιστορία. :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το καταλαβα λογο αγγλικων, τρανσλεισον πλιζ:rolleyes:

 

To resistance is futile, you will be assimilated είναι από το Star Trek, το έλεγαν οι Borg, μία φυλή από υβρίδια ζωντανών οργανισμών και μηχανών, οι οποία ¨αφομοίωνε" πολιτισμούς, δεν τους σκότωνε, τους μετέτρεπε σε μέλη της κοινωνίας της.

 

Το ανέκδοτο λοιπόν λέει το εξής : Η αντίσταση είναι μάταιη, θα αφομοιωθείτε! και συνεχίζει εάν είναι μικρότερη από 1 Ohm (η αντίσταση στον ηλεκτρισμό μετριέται σε Ohm)

 

Κλασσικό star trek geek ανέκδοτο, κάτι σαν το μπλουζάκι με στάμπα %20 the final frontier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To resistance is futile, you will be assimilated είναι από το Star Trek, το έλεγαν οι Borg, μία φυλή από υβρίδια ζωντανών οργανισμών και μηχανών, οι οποία ¨αφομοίωνε" πολιτισμούς, δεν τους σκότωνε, τους μετέτρεπε σε μέλη της κοινωνίας της.

 

Το ανέκδοτο λοιπόν λέει το εξής : Η αντίσταση είναι μάταιη, θα αφομοιωθείτε! και συνεχίζει εάν είναι μικρότερη από 1 Ohm (η αντίσταση στον ηλεκτρισμό μετριέται σε Ohm)

 

Κλασσικό star trek geek ανέκδοτο, κάτι σαν το μπλουζάκι με στάμπα %20 the final frontier.

 

thanks ιδεα δεν εχω απο Star Trek:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A widowed Jewish lady, still in good shape, was sunbathing on a most deserted beach at Ft. Myers Florida .

She looked up and noticed that a man her age, also in good shape, had walked up, placed his blanket on the sand near hers and began reading a book.

Smiling, she attempted to strike up a conversation with him. “How are you today?”

“Fine, thank you,” he responded, and turned back to his book.

“I love the beach. Do you come here often?” she asked.

“First time since my wife passed away 2 years ago,” he replied and turned back to his book.

“I sorry to hear that. My husband passed away three years ago and it is very lonely,”she countered. “Do you live around here?” She asked.

“Yes, I live over in Cape Coral ,” he answered, and again he resumed reading.

Trying to find a topic of common interest, she persisted,” Do you like pussy cats?”

With that, the man dropped his book, came over to her blanket, tore off her swimsuit and pounded her like she has never been pounded before.

After she caught her breath, she asked the man, “How did you know that was what I wanted?”

The man replied. “How did you know my name was Katz?”

 

 

Μετάφραση δεν μπορεί να γίνει εξαιτίας του λογοπαιγνιου :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω μου το έστειλαν με mail και έριξα τρελό γέλιο :mrgreen::-D:mrgreen:

 

 

 

> ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

ΦΟΙΤΗΤΕΣ.....

>

>

>

>

> Κάνει διάλεξη ένας φιλόλογος,

> και μεταξύ άλλων λέει τα εξής:

>

> -Σε πολλές γλώσσες δύο αρνήσεις

> μας κάνουν μια κατάφαση.Σε άλλες

> γλώσσες δύο αρνήσεις δίνουν

> άρνηση.

> Δεν υπάρχουν όμως γλώσσες που

> δύο καταφάσεις να δίνουν άρνηση.

> Οπότε ακούγεται από το

> ακροατήριο μια φωνή:

>

>

> «Ναι, καλά...»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παληκαράκι μου όμορφο...δεν είπα οτι είναι δικό μου το αστειάκι.

 

γιατι ειπα κατι τετοιο???

απλα θυμηθηκα οτι υπαρχει και αναλογο t-shirt :P

 

largevalues.jpg

 

 

οποιος δε το καταλαβει ας μου πει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειπα κατι τετοιο???

απλα θυμηθηκα οτι υπαρχει και αναλογο t-shirt :P

 

largevalues.jpg

 

 

οποιος δε το καταλαβει ας μου πει :P

 

Για ρίξε μια εξήγηση να σε χαρώ :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίξε μια εξήγηση να σε χαρώ :o

 

 

και καλα εχουμε ενα κομπιουτερακι που στρογγυλοποιει τους αριθμους οποτε λεγοντας extreme values of 2 εννοουμε για παραδειγμα κοντα στο 2.5.

 

δηλαδη πες 2.48. οποτε γινεται 2.48+2.48=4.96

και με την στρογγυλοποιηση παει 2+2=5

 

ειναι για πολυ geeks :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...