Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Οχι τίποτα άλλο,αλλά επειδή αναφέρθηκε τ'όνομα αυτό πρίν..:P

 

Η μικρή Αννούλα είναι εκ γεννετής τυφλή. 16 χρονών πια, έρχονται οι γονείς της μια μέρα και της λένε:

"Μικρή μας Αννούλα, το νέο θαύμα της επιστήμης είναι μια αλοιφή. Την βάζεις το βράδυ πριν κοιμηθείς και το πρωί που θα σηκωθείς και πλυθείς μπορείς να δεις τον ήλιο τους φίλους σου τα παιδάκια να παίξεις."

"Μαμά, μπαμπά! Σας παρακαλώ, θα μου πάρετε αυτή την αλοιφή να την βάλω το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωί που θα ξυπνήσω να μπορώ να δω τον ήλιο τους φίλους μου τα παιδάκια να παίξω;"

"Βεβαίως μικρή μας Αννούλα"

Το βράδυ έρχονται οι γονείς της, της δίνουν την αλοιφή και της λένε:

"Ορίστε μικρή μας Αννούλα. Βάλε τώρα την αλοιφή και το πρωί που σηκώνεσαι μπορείς να δεις τον ήλιο τους φίλους σου τα παιδάκια να παίξεις."

Βάζει η μικρή Αννούλα την αλοιφή και πάει για ύπνο. Ύπνος όμως δεν την κολάει γιατί έχει πολύ άγχος. Γιατί από την άλλη μέρα που θα σηκωθεί και θα πλυθεί θα μπορεί να δει τον ήλιο, τους φίλους της, τα παιδάκια, να παίξει.

Έρχονται οι γονείς της το πρωί, την σηκώνουν, την βάζουν μπροστά στο νεροχύτη, ανοίγουν τη βρύση και της λένε.

"Μικρή μας Αννούλα, ΠΛΥΣΟΥ! ΠΛΥΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΗΛΙΟ, ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ,ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ!!!!"

Πλένεται η μικρή Αννούλα. Πλένεται.

"Μα... δε μπορώ να δω τίποτα..."

"Πρωταπριλιά!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ενα ακομα καμμενο (δεν ξερω αν εχει ειπωθει)..

 

Δυο ιπποποταμοι καθονται πανω σε ενα δεντρο και παιζουν ταβλι.. Καποια στιγμη περναει απο κατω μια τυροπιτα.. Μετα απο 5 λεπτα περνανε 2 τυροπιτες.. Μετα απο λιγη ωρα περνανε 5 τυροπιτες.. Ακομα λιγο αργοτερα αλλες 10 τυροπιτες.. Ε μετα απο κανενα μισαωρο περνανε καμια 100αρια τυροπιτες.. Κ λεει ο ενας ιπποποταμος στον αλλον: "Καλα ρε φιλε.. Τυροπιτες τετοια εποχη!??!"

 

...τί Μόντυ Πάιθονς και μλκιες....:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακομα καμμενο (δεν ξερω αν εχει ειπωθει)..

 

Δυο ιπποποταμοι καθονται πανω σε ενα δεντρο και παιζουν ταβλι.. Καποια στιγμη περναει απο κατω μια τυροπιτα.. Μετα απο 5 λεπτα περνανε 2 τυροπιτες.. Μετα απο λιγη ωρα περνανε 5 τυροπιτες.. Ακομα λιγο αργοτερα αλλες 10 τυροπιτες.. Ε μετα απο κανενα μισαωρο περνανε καμια 100αρια τυροπιτες.. Κ λεει ο ενας ιπποποταμος στον αλλον: "Καλα ρε φιλε.. Τυροπιτες τετοια εποχη!??!"

 

 

Τα έσπασε αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μικρή Αννούλα είναι εκ γεννετής τυφλή. 16 χρονών πια, έρχονται οι γονείς της μια μέρα και της λένε:

 

τρομερή καφρίλα...:lol:

 

 

 

συνεχίζει εδώ...

 

 

 

thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο fucked up τα ανέκδοτα..

 

είναι δυο ελεφαντίνες η μια ελεφαντίνα κάνει μπάνιο και φωνάζει την άλλη

 

- Άντε έλα έλα!!! είναι υπεεέροχο το νερό

- Α δεν μπορώ έχω περίοδο

- ε βάλε ένα αρνί και έλα!

 

 

και το άλλο, πάει κάπως έτσι...

 

είναι πάλι οι δύο ελεφαντίνες και η μια κλαίει γοερά!!!

- γιατι κλαίς παιδάκι μου της λέει η άλλη;

- γιατι χτές με βίασε ένας αλβανός.. της απαντάει

- ε και γιαυτο κλαίς?

- οχι, κλαίω γιατι δεν με πήρε σήμερα τηλέφωνο :cry:

 

 

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το αρνι ειναι ΓΑΜΑΤΟ

 

Μπά πώς το παθες...

 

τέσπα μην είμαστε οφ τόπικ...

 

πώς λέγεται στα ινδικά το τσι... η πι... ο στοματικός έρωτας τέλος πάντων

 

γάμα μούτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κωστίκας και ο Γιωρίκας συναντιούνται μετά από πολλά χρόνια και για να τα πουν. Πάει ο πρώτος στο σπίτι του δεύτερου. Μόλις έφτασε εκεί ο Κωστίκας, ο Γιωρίκας του ζητά να καθίσουν στο τραπέζι και ζητάει από τη γυναίκα του να σερβίρει.

- Να σερβίρεις εσύ, του απαντάει εκείνη. Ντροπιασμένος αυτός σέρβιρε εκείνος το τραπέζι. Μετά ζητάει από τα παιδιά του να προσφέρουν έναν καφέ στον καλεσμένο τους

- Να τον προσφέρεις εσύ, απαντούν εκείνα. Φεύγοντας κανονίζουν να βρεθούν την άλλη μέρα στο σπίτι του Κωστίκα. Μόλις φτάνει εκεί, η γυναίκα και τα παιδιά του Κωστίκα μόνο τεμενάδες που δεν έκαναν στον Γιωρίκα. Του πρόσφεραν γλυκά καφέδες γέμισαν το τραπέζι με τα καλύτερα φαγητά και γενικώς τον περιποιήθηκαν πολύ. Στο τέλος ο Γιωρίκας λέει στον Κωστίκα.

- Νιώθω πολύ άσχημα γιατί χθες η γυναίκα μου και τα παιδιά μου μόνο που δεν σε έφαγαν και εσείς με περιποιηθήκατε τόσο πολύ που δεν ξέρω τι να πω από την ντροπή μου. Πώς τα καταφέρνεις;

- Δεν είναι τίποτα, απαντάει ο Κωστίκας. Απλά έρχομαι μια μέρα στο σπίτι και είχε ανέβει ο σκύλος πάνω στον καναπέ και του λέω να κατέβει. Δεν κατέβηκε και του βγάζω μια κίτρινη κάρτα. Την άλλη μέρα ήταν πάλι πάνω στον καναπέ και του είπα να κατέβει. Δεν κατέβηκε και του βγάζω δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την 3η μέρα που τον είδα πάνω στον καναπέ πήρα την καραμπίνα και τον σκότωσα.

- Και μετά; ρωτάει ο Κωστίκας. - Τους βλέπεις όλους αυτούς; Λέει ο Κωστίκας δείχνοντας την οικογένειά του. Εχουν όλοι από 2 κίτρινες κάρτες.

 

 

Το αεροπλάνο πέφτει και, ως συνήθως, γλιτώνουν ένας Γάλλος, ένας Γερμανός κι ένας Έλληνας. Τους πιάνει μια φυλή μαύρων και ο αρχηγός τους υποβάλλει στην εξής δοκιμασία:

- Μέσα σ' αυτό το κλουβί που βλέπετε έχω χίλιους παπαγάλους και μόνο ο ένας είναι αρσενικός. Αν μπορείτε να βρείτε ποιος είναι ο αρσενικός μέσα σε πέντε λεπτά τη γλιτώσατε, αλλιώς θα σας φάμε. Μπαίνει ο Γάλλος, κοιτάει από 'δω, κοιτάει από 'κει, τίποτα. Περνάν τα πέντε λεπτά, τον βγάζουν έξω και τον τρώνε. Μπαίνει ο Γερμανός, τα ίδια. Μπαίνει κι ο Έλληνας και σε είκοσι δευτερόλεπτα βγαίνει κρατώντας τον αρσενικό παπαγάλο. Έκπληκτος ο αρχηγό της φυλής τον ρωτάει:

- Πώς τα κατάφερες τόσο γρήγορα; - Α, ήταν πολύ εύκολο. Μπήκα μέσα και φώναξα: Πουτάνες, θα σας γαμήσω όλες. Κι ο αρσενικός μου είπε: Θα μας κλάσεις τ' αρχ*δια. Κι έτσι τον βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...