Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το Cosmopolitan το έγραφαν άντρες:

 

E: Ο άντρας μου επιθυμεί ερωτικό τρίγωνο με εμένα και την καλύτερη μου φίλη.

 

Α: Προφανώς ο άντρας σας δεν μπορεί να σας χορτάσει. Ξέροντας πως σαν και

σας είναι μόνο μια στον κόσμο, αρκείται στην ερωτική συντροφιά της

καλύτερης σας φίλης. Ένα υπέροχο πράγμα που θα σας φέρει ακόμη πιο κοντά.

Γιατί λοιπόν να μην φέρετε στο κρεβάτι σας και όλες τις παλιότερες

καλύτερες σας φίλες? Εάν είστε αναποφάσιστες, αφήστε τον στο κρεβάτι με τις

φίλες σας, χωρίς να συμμετέχετε. Αν μετά από αυτό έχετε ακόμη αμφιβολίες,

τότε κάντε του στοματικό έρωτα και μαγειρέψτε του ένα καλό γεύμα, όσο το

σκέφτεστε.

--------------------------------------------------------------------------

 

Ε: Ο άντρας μου, μου ζητάει συνεχώς να του κάνω στοματικό έρωτα.

 

Α: Κάντε το! Το σπερματικό υγρό θα σας βοηθήσει να χάσετε βάρος και θα

δώσει μια απίστευτη λάμψη στο πρόσωπο σας. Αναμφίβολα οι άντρες το

γνωρίζουν αυτό. Η προσφορά του να σας επιτρέψει να του κάνετε στοματικό

έρωτα είναι εντελώς ανιδιοτελής. Αυτό δείχνει ότι σας αγαπάει. Το καλύτερο

πράγμα που μπορείτε να κάνετε είναι να τον ευχαριστήσετε κάνοντας του

στοματικό έρωτα ΔΥΟ φορές τη μέρα. Μετά μαγειρέψτε του ένα καλό γεύμα.

--------------------------------------------------------------------------

 

Ε: Ο άντρας μου βγαίνει πολύ συχνά έξω με τους φίλους του.

 

Α: Αυτή είναι μια απόλυτα φυσιολογική συμπεριφορά και θα πρέπει να

ενθαρρύνεται. Ο άντρας είναι κυνηγός και χρειάζεται να αποδείξει την

γενναιότητα του στους άλλους άντρες. Μια βραδιά έξω, κυνηγώντας Ελεύθερες

νεαρές κοπέλες, είναι το καλύτερο γιατρικό για το καθημερινό στρες και τον

βοηθά να επιστρέφει στο ζεστό οικογενειακό περιβάλλον, ήρεμος, ξέγνοιαστος

και ήπιος. Να θυμάστε πως τίποτα δεν είναι πιο ευεργετικό για τη σχέση σας

από ένα διήμερο του άντρα σας μακριά από το σπίτι (Είναι υπέροχη ευκαιρία

να καθαρίσετε και το σπίτι!). Απλά κοιτάξτε πόσο συναισθηματικός και

ευτυχισμένος είναι όταν επιστρέφει στη θαλπωρή της αγκαλιάς σας. Το

καλύτερο που μπορείτε να πράξετε, μόλις γυρίσει, είναι εσείς και η καλύτερη

σας φίλη να του κάνετε στοματικό έρωτα. Μετά μαγειρέψτε του ένα καλό γεύμα.

--------------------------------------------------------------------------

 

Ε: Ο άντρας μου δεν γνωρίζει που βρίσκεται η κλειτορίς μου.

 

Α: Η κλειτορις σας είναι αδιάφορη στον άντρα σας. Αν ασχολείστε μαζί της,

κάντε το στον ελεύθερο σας χρόνο και επίσης ζητήστε από την καλύτερη σας

φίλη να σας βοηθήσει. Κατόπιν, βιντεοσκοπήστε το γεγονός και κάντε μια

ευχάριστη έκπληξη στον άντρα σας χαρίζοντας του την κασέτα ως δώρο

γενεθλίων. Για να απαλλαχτείτε από τις τύψεις που σας κυριεύουν, κάντε του

στοματικό έρωτα και μαγειρέψτε του ένα ωραίο γεύμα.

--------------------------------------------------------------------------

 

Ε: Ο άντρας μου δεν ενδιαφέρεται για προκαταρκτικά παιχνίδια στο ΣΕΞ.

 

Α: Είστε απαράδεκτη και μόνο που φέρνετε ένα τέτοιο θέμα στην επιφάνεια και

θα πρέπει να αναζητήσετε μαθήματα καλής συμπεριφοράς και ευαισθησίας. Τα

προκαταρκτικά παιχνίδια είναι υπερβολικά αγχωτικά και χρονοβόρα για τον

άντρα σας. Το ΣΕΞ θα πρέπει να διατίθεται στον άντρα σας όποτε το

επιθυμήσει, ΧΩΡΙΣ ενοχλητικές και παράλογες απαιτήσεις για προκαταρκτικά

παιχνίδια.. Η συμπεριφορά σας δείχνει πως δεν αγαπάτε αρκετά τον άντρα σας.

Σταματήστε να είστε μια προκλητική εγωίστρια!! Ίσως να μπορέσετε να λάβετε

συγχώρεση αν του κάνετε στοματικό έρωτα και του μαγειρέψετε ένα ωραίο

γεύμα.

--------------------------------------------------------------------------

 

Ε: Ο άντρας μου φτάνει πάντα σε οργασμό, μετά τον παίρνει ο ύπνος και

δεν μου προσφέρει εμένα έναν..

 

Α: Δεν είμαι σίγουρος πως καταλαβαίνω το πρόβλημα.. Ίσως ξεχάσατε να του

μαγειρέψετε ένα καλό γεύμα.....

 

Ο Χασαν..

 

Ελληνάρας οδηγεί στην ΣαουδικήΑραβία και περνάει με κόκκινο.Ένας μπάτσος τον σταματά.

-Κύριε, περάσατε με κόκκινο.

-Ε και;;; Λέγε πόσο είναι το πρόστιμο να τελειώνουμε.

-Δεν υπάρχει πρόστιμο, κύριε. Θα πρέπει να σάς συλλάβω και να σας πάω στο αυτόφωρο.

 

-Τι αυτόφωρο ρε φίλε! Κόψε την κλήση να τελειώνουμε!

Τελικά ο μπάτσος τον μπαγλαρώνει και τον πηγαίνει στο δικαστήριο, που στεγάζεται στο κτίριο των φυλακών, είναι άθλιο και τρομακτικό. Μπόλικος κόσμος περιμένει να δικαστεί, στη σειρά και ο

Ελληναράς φίλος μας. Ο Σαουδάραβας πρόεδρος του δικαστηρίου αρχίζει:

-Τι έκανες, ρωτά τον Έλληνα.

-Πέρασα με κόκκινο, κύριε δικαστά. Κόψτε μου ένα πρόστιμο, να πληρώσω.

-Δεν έχει πρόστιμα εδώ. Χασάν, πάρε τον και πήδα τον.

-Μα τι λέτε κύριε πρόεδρε, λέει ο Έλληνας κατατρομαγμένος. Πείτε μου πόσο κάνει, να πληρώσω!

-Χασάν, πάρε τον και πήδα τον είπα. Ο επόμενος, εσύ τι έκανες ;

-Έκλεψα, κύριε δικαστά.

-Χασάν, πάρε τον και κόψε του τα χέρια. Ο επόμενος, εσύ τι έκανες ;

-Σκότωσα, κύριε δικαστά.

-Χασάν, πάρε τον και κόψε του το κεφάλι.

Ο Χασάν, 180 κιλά , δίφυλλη ντουλάπα, καραφλός, με γυαλισμένο κεφάλι και ο ιδρώτας κάνουλα. Βουτά και τους 3 μαζί από τον λαιμό και τους σέρνει έξω από το δικαστήριο,προς τις φυλακές.

Οπότε ο Ελληναράς γυρίζει και του λέει:

-Πού σαι, Χασάν- κοίτα, μην μπερδευτούμε, ε; Εγώ είμαι για πήδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ε ρε κέφια ο dimpa16...

 

 

rofl.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

αν και μάλλον θα έπρεπε να τον "βάλεις" τον Έλληνα να "χτυπιέται" ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, όταν ανακοίνωσε την ποινή του ο πρόεδρος - πριν αρχίσει να ρίχνει τις...άλλες ποινές...

 

Για να βγει το "κοντραστ" της "συμμόρφωσης" του....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Σταδίου ένας τύπος σταματάει ένα Ταξί, μπαίνει βιαστικά μέσα και λέει

στο ταξιτζή:

- Μεγάλε γρήγορα στη οδό ... νούμερο ... Μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου

είπαν ότι η γυναίκα μου με απατάει με κάποιον άλλο.

Πράγματι ο ταξιτζής πατάει γκάζι και σε λίγο φθάνουν στο σπίτι του.

Οπότε ο τύπος λέει στον ταξιτζή:

- Ρε μεγάλε δεν ανεβαίνεις και εσύ μαζί μου να σ' έχω για μάρτυρα;

Και ανεβαίνουν και οι δυο στο διαμέρισμα του τύπου. Ο τύπος ανοίγει την πόρτα, πηγαίνει στο υπνοδωμάτιο και πραγματικά κάτω από τα κλινοσκεπάσματα είναι η γυναίκα του με κάποιον άντρα.

και λέει:

- Εσύ ποιος είσαι;

Και ο εραστής:

- Εγώ ποιος είμαι; Εγώ είμαι αυτός που πριν από λίγες μέρες έδωσα στη γυναίκα σου 100000 για να εξοφλήσεις το δάνειο του αυτοκινήτου σου. Εγώ είμαι αυτός που κάθε μήνα δίνει στην γυναίκα σου 2000 για το νοίκι. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για το Super market και για την λαϊκή. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για τα φροντιστήρια των παιδιών σου...

Οπότε ο ταξιτζής πλησιάζει τον απατημένο σύζυγο και του λέει ψιθυριστά:

- Ρε αφεντικό, δεν τον σκεπάζουμε τον άνθρωπο μη μας κρυώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ένα ζάπλουτο ζευγάρι με πολύ προχωρημένες αντιλήψεις, τόσο πλουσιοι ήταν που είχαν και ένα μαυρο να τους κάνει αέρα όταν επιαναν οι ζέστες το καλοκαίρι...

 

Σε κάποια φάση ξεκιναν να χαμουρευονται, θέλοντας να κάνουν σεξ,, είχαν και το μαυρο μάλιστα να τους κάνει αέρα απο πάνω για να μην ιδρώσουν μια και ήταν καλοκαιράκι και η θερμοκρασία έβραζε...

 

παρολαυτα ο άντρας για τον χ, ψ λόγο δεν μπορούσε, προσπαθούσε απο δώ, προσπαθούσε απο κει.. τίποτα.. ξαναπροσπαθούσε απο δώ το φερνε απο κει, πάλι τίποτα

 

του λέει οπότε η γυναικα του " ρε μωρό, μήπως να το κάνω με το μαυρο να τελειώνουμε;"

"και δεν το κάνεις!" της λέει αυτός

 

Οπότε παίρνει τη θέση του ο μαυρος και ξεκινάει να κάνει έρωτα στη μαντάμ, ο σύζυγός της πιάνει αυτός τη βεντάλια και συνεχίζει τη δουλειά του μαυρου και λέει

"Να ρε μαλάκα μαύρε, έτσι κάνουνε αέρα!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Σταδίου ένας τύπος σταματάει ένα Ταξί [...]

 

...κι αυτό καλή βάση έχει, αλλά κρυώνει (σαν τον ερααστή) λίγο στο τέλος, μ' αυτή τη διατύπωση.

 

Να πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει με κάτι μικροαλλαγές :

 

 

Ένας τύπος σταματάει ένα ταξί σχεδόν πέφτοντας πάνω του, μπαίνει αλαφιασμένος μέσα, και λέει στον σαστισμένο ταξιτζή να τον πάει στην διπλανή πόλη όσο πιο σφαίρα γίνεται, γιατί <<... μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου

είπαν ότι η γυναίκα μου με απατάει με κάποιον άλλο μέσα στο ίδιο μου το σπίτι!>>

 

Στη διαδρομή έβριζε και μονολογούσε ο τύπος <<...εγώ να τραβιέμαι σ' άλλη πόλη χειμωνιάτικα για να βρω δουλειά, κι αυτή να τραβιέται με τον κάθε τυχόντα στο σπίτι μου!>>

 

Κάποια στιγμή φτάνουνε, και βγαίνοντας ο τύπος, αλαφιασμένος ακόμα, λέει του ταξιτζή :

<<Ρε αδερφέ έλα και συ μαζί μου να σ' έχω για μάρτυρα... Άσε που στην κατάσταση που είμαι μπορεί να χάσω τον έλεγχο... Θα πληρωθείς για όλη την καθυστέρηση!>>.

 

Πείθεται ο ταξιτζής, κι ανεβαίνουν στο διαμέρισμα.

Ο τύπος ανοίγει την πόρτα, πάει καρφί στο υπνοδωμάτιο, και βρίσκει τη γυναίκα του στο κρεββάτι σκεπασμένη να τον κοιτάει σαστισμένη και να τον ρωτάει "τί τρέχει Νίκο;!"

<<ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ;!>> λέει ο τύπος, και με μια κίνηση τραβάει τα σκεπάσματα και αποκαλύπτεται γυμνή η γυναίκα του, καθώς κι ένας άντρας επίσης γυμνός.

<<ΑΤΙΜΗ! ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ Ε! ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ;!>>

...Τότε ατάραχος ο γυμνός άντρας γυρνάει και του λέει :

<<...Να σου πω εγώ ο ίδιος ποιός είμαι... Είμαι αυτός που έδωσε στη γυναίκα σου περασμένη βδομάδα να πληρώσετε τα 4 νοίκια που χρωστούσατε και θα σας πετάγανε έξω... Έίμαι αυτός που πλήρωσε ρεύμα νερό και τηλέφωνο, γιατί θα ερχόντουσαν να σας τα κόψουν. Αυτός που κάθε βδομάδα εδώ και ένα μήνα δίνει λεφτά στην γυναίκα σου για τα ψώνια του σπιτιού...>>

Και τότε, ο ταξιτζής που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν προς τα πίσω και απλά παρακολουθούσε τη σκηνή, πλησιάζει στο κρεββάτι, και σκεπάζει τον γυμνό άντρα.

<<Τί κάνεις εκεί!>>, φωνάζει ο απατημένος σύζυγος.

<<Κοίτα Νίκο>>, του λέι ο ταξιτζής, <<όπως καταλαβαίνω, σε κανέναν μας δε συμφέρει να μας πάθει τίποτε απ' το κρύο...>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κι αυτό καλή βάση έχει, αλλά κρυώνει (σαν τον ερααστή) λίγο στο τέλος, μ' αυτή τη διατύπωση.

 

Να πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει με κάτι μικροαλλαγές :

 

 

Ένας τύπος σταματάει ένα ταξί σχεδόν πέφτοντας πάνω του, μπαίνει αλαφιασμένος μέσα, και λέει στον σαστισμένο ταξιτζή να τον πάει στην διπλανή πόλη όσο πιο σφαίρα γίνεται, γιατί <<... μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου

είπαν ότι η γυναίκα μου με απατάει με κάποιον άλλο μέσα στο ίδιο μου το σπίτι!>>

 

Στη διαδρομή έβριζε και μονολογούσε ο τύπος <<...εγώ να τραβιέμαι σ' άλλη πόλη χειμωνιάτικα για να βρω δουλειά, κι αυτή να τραβιέται με τον κάθε τυχόντα στο σπίτι μου!>>

 

Κάποια στιγμή φτάνουνε, και βγαίνοντας ο τύπος, αλαφιασμένος ακόμα, λέει του ταξιτζή :

<<Ρε αδερφέ έλα και συ μαζί μου να σ' έχω για μάρτυρα... Άσε που στην κατάσταση που είμαι μπορεί να χάσω τον έλεγχο... Θα πληρωθείς για όλη την καθυστέρηση!>>.

 

Πείθεται ο ταξιτζής, κι ανεβαίνουν στο διαμέρισμα.

Ο τύπος ανοίγει την πόρτα, πάει καρφί στο υπνοδωμάτιο, και βρίσκει τη γυναίκα του στο κρεββάτι σκεπασμένη να τον κοιτάει σαστισμένη και να τον ρωτάει "τί τρέχει Νίκο;!"

<<ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ;!>> λέει ο τύπος, και με μια κίνηση τραβάει τα σκεπάσματα και αποκαλύπτεται γυμνή η γυναίκα του, καθώς κι ένας άντρας επίσης γυμνός.

<<ΑΤΙΜΗ! ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ Ε! ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ;!>>

...Τότε ατάραχος ο γυμνός άντρας γυρνάει και του λέει :

<<...Να σου πω εγώ ο ίδιος ποιός είμαι... Είμαι αυτός που έδωσε στη γυναίκα σου περασμένη βδομάδα να πληρώσετε τα 4 νοίκια που χρωστούσατε και θα σας πετάγανε έξω... Έίμαι αυτός που πλήρωσε ρεύμα νερό και τηλέφωνο, γιατί θα ερχόντουσαν να σας τα κόψουν. Αυτός που κάθε βδομάδα εδώ και ένα μήνα δίνει λεφτά στην γυναίκα σου για τα ψώνια του σπιτιού...>>

Και τότε, ο ταξιτζής που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν προς τα πίσω και απλά παρακολουθούσε τη σκηνή, πλησιάζει στο κρεββάτι, και σκεπάζει τον γυμνό άντρα.

<<Τί κάνεις εκεί!>>, φωνάζει ο απατημένος σύζυγος.

<<Κοίτα Νίκο>>, του λέι ο ταξιτζής, <<όπως καταλαβαίνω, σε κανέναν μας δε συμφέρει να μας πάθει τίποτε απ' το κρύο...>>

 

 

Ο.κ

Ας το ριξουμε ετσι στην πιατσα:lol::lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίσατε ένα άλλο:

 

Ένας τύπος σταματάει έναν ταξιτζή, του λέει οδό και νούμερο και ξεκινάνε. Σε κάποια φάση γυρνάει ο ταξιτζής στον πελάτη και του λέει ''Αδερφέ, ε το ξέρεις ότι εκεί που πάμε είναι μπουρδέλο ε?'' Ο τύπος με φωνή μέσα στα νεύρα απαντάει ''Το ξέρω. Και μόλις πριν λίγο έμαθα ότι η γυναίκα μου πηγαίνει κρυφά απο μένα και δουλεύει εκεί. Οδήγα...'' Ο ταξιτζής χωρίς να ξαναμιλήσει τον πηγαίνει εκει που θέλει καταλαβαίνοντας τον πόνο του ανθρώπου. Φτάνοντας εκεί γυρίζει ο πελάτης στο ταξιτζή και του λέει: ''Πάρε αυτά τα 200 ευρώ και πήγαινε μέσα και φέρε εδώ απο το μαλλί αυτήν την καργιόλα'' και του δείνχει μια φωτογραφία τους απο τον γάμο. ''Αμέσως'' λέει ο ταξιτζής και χωρίς δεύτερη σκέψη μπάινει μέσα στο μπουρδέλο. Δύο λετπά αργότερα βγαίνει έξω και σέρνει απο το μαλλί μία μέχρι το ταξί. Ο σύζυγος την πλησιάζει και έτοιμος να την σπάσει στο ξύλο γυρίζει στον ταξιτζή και του λέει: ''Ρε μαλάκα, τι έκανες? Αυτή δεν είναι η γυναίκα μου.'' Και ο ταξίτζης. ''Το ξέρω. Αυτή είναι η δικιά μου. Κράτα την μην φύγει και πάω να φέρω και την άλλη...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χαχα! Ωραία και καλά ανέκδοτα είχε σήμερα ο μπαχτσές!

 

washcloud, μ' αρέσει πολύ η ανάλυση που κάνεις (είναι κάτι που κάνω κι εγώ συνέχεια ως γνήσιος ανεκδοτολόγος).

 

αν και μάλλον θα έπρεπε να τον "βάλεις" τον Έλληνα να "χτυπιέται" ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, όταν ανακοίνωσε την ποινή του ο πρόεδρος - πριν αρχίσει να ρίχνει τις...άλλες ποινές...

 

Για να βγει το "κοντραστ" της "συμμόρφωσης" του....

 

Πολύ καλή αυτή η παρατήρηση! Φτιάχνει όλο το ανέκδοτο. :-)

 

<<Κοίτα Νίκο>>, του λέι ο ταξιτζής, <<όπως καταλαβαίνω, σε κανέναν μας δε συμφέρει να μας πάθει τίποτε απ' το κρύο...>>

 

Κι εδώ καλό ήταν το setup σου, αλλά προτιμώ το αυθεντικό τέλος για δύο λόγους: πρώτον, έρχεται τελείως απροειδοποίητα, πράγμα που συμφέρει ΠΑΡΑ πολύ και δεύτερον αν το πεις με αρκετά ηλίθιο ύφος του ταξιτζή (η χαμηλή νοημοσύνη του οποίου μπορεί να υπονοηθεί σε όλο το ανέκδοτο) και σε στυλ "yeeees master" (βλέπε "Δράκουλας, νεκρός και μ' αρέσει"), συμπεριλαμβάνεις στο αστείο και τη φάση "εγώ τα έχω πάρει που η γυναίκα μου με κερατώνει κι έχω και τον ηλίθιο τον ταξιτζή μαζί μου να λέει αρλούμπες". Κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μπα για 'μενα δεν στέκει καν έτσι...

Γι' αυτό μάλλον χαλάει και το ανέκδοτο :

Σε όσο πιο "νορμάλ" περιβάλλον είναι ένα gag, τόσο νομίζω πιο πολύ γέλιο βγάζει. Και στην προκειμένη, τί έχουμε ; Έναν ταξιτζή που όταν συνειδητοποιεί το συμφέρον του, ότι δηλαδή την κούρσα αν είναι να την πληρωθεί, μάλλον από τον εραστή (αυτός τα έχει) θα ην πληρωθεί, "μπαίνει" στη σκηνή και κάνει την ματ κίνηση (και πετάει και την...σπόντα διασποράς) - ενώ όλη την ώρα ήταν απλός κομπάρσος...

Από μηχανής ΘΕΟΣ,,,,,,,κανονικότατα.

Κι αυτό νομίζω θέλει και το "αρχικό" ανέκδοτο (στη μορφή φυσικά που έφτασε ως εδώ), να μας μεταφέρει...

 

Στην πιο "αθώα" του μορφή, ο ταρίφας "αιφνιδιάζει" με την οπτική της "πρακτικότητάς" του (και το γεγονός ότι "γοητεύτηκε" από το αφοπλιστικό λογύδριο του εραστή), παρ' όλο το διαμετρικά αντίθετο περιβάλλον της δύσκολης οικογενειακής στιγμής - ακόμα κι αν δεν υπάρχει έκδηλο υποννοούμενο για το δικό του προσωπικό συμφέρον....

 

 

*...Επίσης, διαφωνώ περί της "ηλιθιότητας" του...( ; )

Και στην "αρχική" του μορφή, δεν υπήρχε κάποια σπόντα καν, περί αυτού...

Άσε που, αν υπάρχει κάποιος "ηλίθιος" στην ιστοριά, είναι (και με...αποδείξεις) ο κερατάς.

Κι ο ταξιτζής επιβεβαιώνει αυτή την ηλιθιότητα, και με την ξαφνική του "ενεργοποίηση", όχι μόνο δεν γίνεται αυτός ο ηλίθιος - αλλά βάζει και τον κερατά-σύζυγο σε δεύτερο πλάνο, στο στυλ "...εδώ ο κόσμος καίγεται, και 'σενα το κέρατο σε μάρανε;!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μπα για 'μενα δεν στέκει καν έτσι...

Γι' αυτό μάλλον χαλάει και το ανέκδοτο :

Σε όσο πιο "νορμάλ" περιβάλλον είναι ένα gag, τόσο νομίζω πιο πολύ γέλιο βγάζει. Και στην προκειμένη, τί έχουμε ; Έναν ταξιτζή που όταν συνειδητοποιεί το συμφέρον του, ότι δηλαδή την κούρσα αν είναι να την πληρωθεί, μάλλον από τον εραστή (αυτός τα έχει) θα ην πληρωθεί, "μπαίνει" στη σκηνή και κάνει την ματ κίνηση (και πετάει και την...σπόντα διασποράς) - ενώ όλη την ώρα ήταν απλός κομπάρσος...

Από μηχανής ΘΕΟΣ,,,,,,,κανονικότατα.

Κι αυτό νομίζω θέλει και το "αρχικό" ανέκδοτο (στη μορφή φυσικά που έφτασε ως εδώ), να μας μεταφέρει...

 

Στην πιο "αθώα" του μορφή, ο ταρίφας "αιφνιδιάζει" με την οπτική της "πρακτικότητάς" του (και το γεγονός ότι "γοητεύτηκε" από το αφοπλιστικό λογύδριο του εραστή), παρ' όλο το διαμετρικά αντίθετο περιβάλλον της δύσκολης οικογενειακής στιγμής - ακόμα κι αν δεν υπάρχει έκδηλο υποννοούμενο για το δικό του προσωπικό συμφέρον....

 

wash δεν ξερω τι παιρνεις αλλα οτι κι αν ειναι κοφ' το σου κανει κακο:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...