Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι από αυτά που ανοίγεις το στόμα και κανεις με τον σχετικό μορφασμό hahaha. δεν είναι από αυτά που κανεις :lol::lol::lol:

υποκειμενικό είναι το αστείο. το διάβασα και μου φάνηκε άνοστο τι να κάνουμε τώρα?

υποκειμενικό το ένα-υποκειμενικό το άλλο....καλά.

 

(ο ΤhReSh έχει πάντως δίκιο, πολύ γεροντοκόρη είσαι :P)

 

 

μια τελευταία απόπειρα να δεις το "άνοστο" με άλλο μάτι :

φαντάσου (που πάνω στο οποίο ούτως ή άλλως βασίζεται) τους πρωταγωνιστές στις εξής φάσεις : ο ένας να "καίγεται" να μάθει ως "φυσιολογικός" άνθρωπος τί απόγινε με την γυναίκα, κι ο άλλος από την άλλη ΕΚΕΙ, κολλημένος στην αναισθησία του, να μη καταλαβαίνει Χριστό, και κάθα απάντησή του να αποδεικνύει πως "δεν το παίζει ισοπεδωτικός....αλλά είναι". Φαντάσου δλδ τον ένα με ένταση και αγωνία να ρωτάει/εκπλήσσεται από τις απαντήσεις/ξαναρωτάει, και τον άλλο σε κατάσταση πλήρους σταρχιδισμού να απαντάει με το πιο ψόφιο/καφρίλιον ύφος του κόσμου, δείχνοντας ότι τα μόνα π τον ένοιαζαν ήταν η κληρονομιά π ήταν λιγοστή, τα χαρτιά π ήταν αδήλωτα, και τα μακαρόνια π "αναγκάστηκαν" να φάνε - κι όλ' αυτά μ' ένα ύφος π δεν δηλώνει δούλεμα προς τον άλλον...Black Comedy at its best...

 

...Kαι μάλλον σε πειράζουν όσα πάνε "κόντρα" στην conventional ηθική...

 

 

άχου τοοοο :-) είναι καλούλι μωρέ... B)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

freedubus LOL !

 

 

..ακόμα ένα παράδειγμα του αν ειπωθούν οι σωστές λέξεις, στο σωστό τάιμινγκ, το ανέκδοτο απογειώνεται...;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
τι περιμενει ο παλαιοκωστας στο προαυλιο των φυλακων κορυδαλλου ??

 

 

να κανει check in !!

 

 

Και στην ταρατσα να κανει check out.:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα τύπος στην Αφρική κ βρίσκει κάτω στον δρόμο, ένα πορτοφόλι κ ένα διαβατήριο,τα ανοίγει τ πορτοφόλι γεμάτο χρήματα κ στο διαβατήριο,διαβάζει Λεονάρντο Ντικάπριο.Αναρωτιέται ποίος να είναι κ αφού δν τν ξέρει,λέει δν θα τν ξέρει κανείς κ κρατάει τ πορτοφόλι κ τ διαβατήριο.Και σκέφτεται να πραγματοποιήσει τ όνειρο τ,να γυρίσει τν κόσμο..Έτσι κ έκανε..Φτάνει στην Ελλάδα,κ στον έλεχγο διαβατηρίων είναι ο Γιουρίκας κ ο Κωστήκας,κ τους δίνει τ διαβατήριο.Το πέρνει ο Κωστήκας κ το μελετάει λίγο κοιτάει κ τν τυπάκο κ λέει, ''Εεε Γιουρίκα,να σ πω,ο Τιτανικός κάικε η βυθίστηκε; ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτό είναι ένα γαμάτο παλιούτσικο ανεκδοτάκι, που το έκαψες όπως ο Γιωρίκας τον Τιτανικό... :P

 

(θέλει την κατάλληλη "σάλτσα", το είπες πολύ "στεγνά"...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα τύπος στην Αφρική κ βρίσκει κάτω στον δρόμο, ένα πορτοφόλι κ ένα διαβατήριο,τα ανοίγει τ πορτοφόλι γεμάτο χρήματα κ στο διαβατήριο,διαβάζει Λεονάρντο Ντικάπριο.Αναρωτιέται ποίος να είναι κ αφού δν τν ξέρει,λέει δν θα τν ξέρει κανείς κ κρατάει τ πορτοφόλι κ τ διαβατήριο.Και σκέφτεται να πραγματοποιήσει τ όνειρο τ,να γυρίσει τν κόσμο..Έτσι κ έκανε..Φτάνει στην Ελλάδα,κ στον έλεχγο διαβατηρίων είναι ο Γιουρίκας κ ο Κωστήκας,κ τους δίνει τ διαβατήριο.Το πέρνει ο Κωστήκας κ το μελετάει λίγο κοιτάει κ τν τυπάκο κ λέει, ''Εεε Γιουρίκα,να σ πω,ο Τιτανικός κάικε η βυθίστηκε; ''

 

Όντως το βύθισες στην αφάνεια. Με τα φωνήεντα πάει καιρός που τσακωθήκατε ή τώρα πρόσφατα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κύριος φανερώθηκε στον Νώε και του είπε:

Σε ένα χρόνο θα ρίξω βροχή και θα σκεπάσω ολόκληρη τη Γη με νερό και θα καταστρέψω τα πάντα. Αλλά θέλω εσύ να σώσεις τους δίκαιους και ευσεβείς ανθρώπους και δύο ζώα από κάθε είδος που υπάρχει στη Γη. Σε προστάζω να χτίσεις μία Κιβωτό.

Και ο Θεός παραδίδει στον Νώε τα σχέδια για την Κιβωτό. Με φόβο Κυρίου ο Νώε παίρνει τα σχέδια και συμφωνεί να φτιάξει την Κιβωτό. Θυμήσου, είπε ο Κύριος, Πρέπει να έχεις τελειώσει την Κιβωτό και να έχεις μαζέψει όλα τα ζώα σε ένα χρόνο.

Ένα χρόνο αργότερα, αρχίζει να σχηματίζεται μια καταιγίδα και όλες οι θάλασσες της Γης έχουν φουρτούνα. Ο Θεός κοιτάει τι γίνεται και βλέπει τον Νώε να κάθεται στην αυλή του και να κλαίει.

Νώε! Ανακράζει, Που είναι η Κιβωτός;

Συγχώρεσε με Κύριε, παρακαλά ο Νώε, έκανα ό,τι μπορούσα αλλά αντιμετώπισα μεγάλα προβλήματα. Πρώτα-πρώτα έπρεπε να πάρω άδεια για την κατασκευή και τα σχέδια που μου έδωσες δε συμφωνούσαν με τον ισχύοντα κανονισμό. Χρειάστηκε να προσλάβω ναυπηγό και να ξαναγίνουν τα σχέδια από την αρχή.

Μετά βρέθηκα σε διαμάχη με το Λιμενικό για το αν χρειαζόταν η Κιβωτός σύστημα πυρασφάλειας, βάρκες και σωσίβια.

Μετά μου έκανε καταγγελία ο γείτονας μου, γιατί παραβίαζα λέει τα όρια δόμησης χτίζοντας την Κιβωτό στην αυλή μου, και έτσι χρειάστηκα άδεια και από την Πολεοδομία.

Είχα πρόβλημα και να βρω ξύλα για την Κιβωτό γιατί υπήρχε απαγόρευση υλοτόμησης για την προστασία της Πιτσιλωτής Κουκουβάγιας. Τελικά κατάφερα να πείσω την Υπηρεσία Προστασίας Δασών πως χρειαζόμουν το ξύλο για να σώσω τις κουκουβάγιες.

Αλλά όμως ο Οργανισμός Προστασίας Ζώων δεν με άφηνε να πιάσω κουκουβάγιες. Και έτσι δεν έχουμε κουκουβάγιες.

Μετά οι ξυλουργοί κατέβηκαν σε απεργία, αλλά κατάφερα να έρθω σε συμφωνία με το σύλλογο τους. Τώρα έχω 16 ξυλουργούς να δουλεύουν στην Κιβωτό, αλλά δεν έχω κουκουβάγιες.

Όταν άρχισα να μαζεύω τα υπόλοιπα ζώα, μου έκανε μήνυση μία ομάδα ακτιβιστών, γιατί θα έπαιρνα μόνο δύο από κάθε είδος.

Όταν ξεμπέρδεψα με αυτή τη μήνυση με ενημέρωσαν από το ΥΠΕΧΩΔΕ ότι δεν γινόταν να συνεχιστούν οι εργασίες αν δεν κάνω δήλωση για την επίδραση στο περιβάλλον του σχεδιαζόμενου κατακλυσμού. Δεν τους αρέσει η ιδέα ότι δεν έχουν αρμοδιότητα στις αποφάσεις του Δημιουργού του Σύμπαντος.

Μετά οι τοπογράφοι τους Στρατού απαίτησαν χάρτη της προτεινόμενης ροής των υδάτων του κατακλυσμού. Εγώ τους έστειλα μία υδρόγειο.

Αυτές τις μέρες προσπαθώ να λύσω ένα ζήτημα με την Επιτροπή Ισότητας, που λένε ότι κάνω διακρίσεις επειδή δεν θα πάρω ανθρώπους που δεν πιστεύουν σε Εσένα, Κύριε. Μου έστειλαν και αυτή την ειδοποίηση με δικαστικό επιμελητή ότι οφείλω φόρο και πρόστιμο γιατί δεν δήλωσα την Κιβωτό ως σκάφος αναψυχής.

Τώρα η εφορία έχει παγώσει τις καταθέσεις μου γιατί πιστεύουν ότι φτιάχνω την Κιβωτό για να φύγω από την χώρα για να μην πληρώσω φόρους.

Και ακόμη δεν έχει αποφασίσει το Συμβούλιο της Επικρατείας αν ο Κατακλυσμός είναι αντισυνταγματικός, αφού πρόκειται για θρησκευτική πράξη.

Πραγματικά, δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω για τουλάχιστον 5 - 6 χρόνια.

 

Και τότε άρχισε να καθαρίζει ο ουρανός, να λάμπει ο ήλιος και να ηρεμούν οι θάλασσες. Το ουράνιο τόξο στόλισε τον ορίζοντα.

Ο Νώε κοίταξε τον Θεό με ελπίδα.

Κύριε, αυτό σημαίνει ότι δεν θα τα καταστρέψεις όλα;;;

Και απάντησε ο Θεός,

 

Μπα, δε βαριέσαι. Ας το κάνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα, οικογενειακό δράμα…:lol:

 

Όντως το βύθισες στην αφάνεια. Με τα φωνήεντα πάει καιρός που τσακωθήκατε ή τώρα πρόσφατα?

 

...αυτό είναι ένα γαμάτο παλιούτσικο ανεκδοτάκι, που το έκαψες όπως ο Γιωρίκας τον Τιτανικό... :P

 

(θέλει την κατάλληλη "σάλτσα", το είπες πολύ "στεγνά"...)

 

 

Εεελααατε μωρέ..δν ήξερα πώς να τ γράψω,πάντως πιστεύω ότι τ εκφωνώ καλά :-D.

ΕΕε δν τα βάζω κ τόσο.Συνήθεια είναι,θα τν κόψω αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεελααατε μωρέ..δν ήξερα πώς να τ γράψω,πάντως πιστεύω ότι τ εκφωνώ καλά :-D.

ΕΕε δν τα βάζω κ τόσο.Συνήθεια είναι,θα τν κόψω αν είναι.

 

...ένα λογαριασμούλη κάνεις, πχ εδώ

 

(έχει επιλογές για ηχογράφηση...ΚΑΙ βιντεοσκόπηση για τον όποιον γουστάροντα),

 

και έχεις την ευκαιρία να μας αποδείξεις ότι ΟΝΤΩΣ τα εκφωνείς καλά :D

 

...γλυτώνεις ΚΑΙ απ' τα φωνήεντα :P

 

 

 

...κολλάμε ;

Άντε να δώσω το...καλό ( ; ) παράδειγμα, με το ανεκδοτάκι του SeKos που είπα πως γούσταρα αρκετά πριν...

 

...μπας και το γουστάρει κι ο δύσκολος Far Cry, "τονισμένο"...

 

 

http://www.esnips.com/doc/15e46f2b-3ba2-4ba3-b3ac-5401f5d54580/Makaronia

 

(με Όπερα και ΦουΦου δεν μου παίζει...μόνο με Internet Explorer...)

 

 

...Mια ΝΕΑ εποχή ξημερώνει στο "Ανέκδοτα" του Μπλα Μπλα ; Θα δείξει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτό είναι ένα γαμάτο παλιούτσικο ανεκδοτάκι, που το έκαψες όπως ο Γιωρίκας τον Τιτανικό... :P

 

(θέλει την κατάλληλη "σάλτσα", το είπες πολύ "στεγνά"...)

 

 

θα συμφωνήσω :P

 

 

όχι δε γέλασα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...μπας και το γουστάρει κι ο δύσκολος Far Cry, "τονισμένο"...

 

 

http://www.esnips.com/doc/15e46f2b-3ba2-4ba3-b3ac-5401f5d54580/Makaronia

 

(με Όπερα και ΦουΦου δεν μου παίζει...μόνο με Internet Explorer...)

 

εμενα παίζει με firefox. αφού υπάρχει plugin για wmp :-)

 

 

βεβαια μπορεί να γελάσω μονο και μονο από το άκουσμα τις φωνής σου :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Έλληνας κροίσσος με λίμνη, 6 γράμματα;

- Εφραίμ...

 

 

O Ιησούς, φανερά ανήσυχος, συγκέντρωσε όλους τους Αποστόλους του σε ένα έκτακτο συνέδριο, εξαιτίας του προβλήματος της ταχείας αύξησης κατανάλωσης ναρκωτικών που επικρατεί σε όλη τη γη. Μετά από πολύ σκέψη κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι για να μπορέσουν να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα με τον πλέον αποτελεσματικό τρόπο, θα πρέπει να δοκιμάσουν και οι ίδιοι ναρκωτικά και έπειτα να αποφασίσουν για τον καλύτερο τρόπο που θα προχωρήσουν στην αντιμετώπιση του προβλήματος. Έτσι αποφάσισαν να στείλουν μια επιτροπή από μερικά από τα μέλη του συνεδρίου πίσω στη γη, για να συγκεντρώσουν διαφορετικά είδη ναρκωτικών. Η μυστική αποστολή έχει αποτέλεσμα και έτσι δυο μέρες μετά η επιτροπή επιστρέφει στον Παράδεισο. Ο Ιησούς, που βρισκόταν στην πόρτα, ανοίγει στον πρώτο Απόστολο:

- Ποιος είναι;

- Ο Παύλος.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Παύλο;

- Χασίσι από το Μαρόκο.

- Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα.

- Ποιος είναι;

- Ο Μάρκος.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Mάρκο;

- Μαριχουάνα από την Κολομβία.

- Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα.

- Ποιος είναι;

- Ο Ματθαίος.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Ματθαίε;

- Κοκαΐνη από τη Βολιβία.

- Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα.

- Ποιος είναι;

- Ο Ιωάννης.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Ιωάννη;

- Κρακ από τη Νέα Υόρκη.

- Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα.

- Ποιος είναι;

- Ο Λουκάς.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Λουκά;

- Σπιντάκια από το Aμστερνταμ.

- Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα.

- Ποιος είναι;

- Ο Ιούδας.

Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.

- Τι μας έφερες Ιούδα;

- Το F.B.I. Όλοι στον τοίχο!!!

 

 

 

 

 

 

Λέει η Μαρία στον Τάκη:

- Γιατί η γιαγιά σου διαβάζει την Αγία Γραφή;

- Ετοιμάζεται για τις εισαγωγικές εξετάσεις στον άλλο κόσμο!

 

 

Δύο γυναίκες αποφασίζουν να αφήσουν σπίτι και παιδιά στους άνδρες τους και να βγούν να ξεσκάσουν. Παίρνουν σβάρνα τα μπάρ της περιοχής και λίγο μετά τα μεσάνυχτα επιστρέφουν σπίτι "λιώμα". Κόβουν δρόμο μέσα από το νεκροταφείο της περιοχής και μιάς και είναι ερημιά αποφασίζουν να κάνουν μιά στάση για την... ανάγκη τους.

Η μία από τις δύο αφού τελειώνει σκουπίζεται με το εσώρουχό της και μετά το πετάει. Η άλλη, το λυπήθηκε γιατί ήταν και ακριβό, απλώνει το χέρι και τραβάει μιά κορδέλλα από στεφάνι για να σκουπιστεί.

Την άλλη μέρα συναντιούνται οι άνδρες τους.

- Ρε συ! λέει ο ένας. Τι πάθαμε ρε! Τι κάνανε οι γυναίκες μας χτές; Η δικιά μου γύρισε σπίτι χωρίς βρακί!!

- Αυτό δεν είναι τίποτα! λέει ο άλλος. Η δικιά μου γύρισε σπίτι με μιά ταινία στον κώλο που έλεγε: "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 8ο ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΠΟΤΕ!"

 

Ένας τύπος, τύφλα στο μεθύσι, γυρνάει το βράδυ στο σπίτι του. Λέει σε έναν περαστικό:

- Συγνώμη ρε φίλε. Πόσα καρούμπαλα έχω στο μέτωπο;

Κοιτάει ο άλλος και του λέει:

- 3.

- Ωραία. Άλλες 2 κολώνες και φτάνω σπίτι μου!

 

Ειναι δύο μεθυσμένοι μέσα σε ένα αυτοκίνητο και συναντούν κίνηση. Τότε λέει ο ένας στον άλλο:

- Θες να παραστήσουμε τους αστυνομικούς ούτως ωστε να περάσουμε πιο γρήγορα;

- Ναι, πολύ καλή ιδέα.

Βγάζει ο πρώτος το κεφάλι του από το παράθυρο και φωνάζει:

- Ιιιιιιιιιιιουουουουουουουοιιιιιιιιουουουουου!

Και ο άλλος:

- Μπλε φως, μπλε φως, μπλε φως.

 

 

 

 

Ένας μεθυσμένος προσπαθεί να βάλει το κλειδί στην κλειδαριά για να ανοίξει, αλλά τα χέρια του τρέμουν και δεν τα καταφέρνει.

Τον βλέπει ένας περαστικός και του λέει:

- Να σε βοηθήσω ρε φίλε;

- Ναι, λέει ο μεθυσμένος. Κράτα την πόρτα να μην κουνάει...

 

- Όταν επέστρεψα σπίτι ήμουν τόσο μεθυσμένος που ούτε τα παιδιά μου δεν με γνώρισαν!

- Και όταν ξεμέθυσες;

- Τότε δεν τα γνώριζα εγώ! Είχα μπει σε λάθος σπίτι!

 

 

 

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

Sfachtus : σφάχτους

Biete, richeinere : μπείτε, ρηχά είναι ρε

 

ΑΓΓΛΙΚΑ

Into the spot : είν' του Δεσπότ'

Into you talloom to you : είν' του γιού, τ' άλλου μ' του γιού

To you too funny : του γιού του Φάνη

Sleep for us : σλίπ φοράς

A nice party : ε, να η Σπάρτη

F. you fot's : έφ'γε ου Φώτ'ς

She has money : συ χεσμένη

Kill kiss : Κιλκίς

 

ΙΣΠΑΝΙΚΑ

Tapa bani eras : τάπα μπανιέρας

Patos ala tieras : πάτος αλατιέρας

A cumba jero : ακούμπα γέρο

C' ela ves pas : σέλα βέσπας

Los tro mos se sela vespas : λοστρόμος σε σέλα βέσπας

Sanides en garcies : σανιδες εγκάρσιες

Himenes javathes : χυμένες γαβάθες

 

ΓΑΛΛΙΚΑ

L' emi boucallion : λαιμοί μπουκαλιών

Cra ci varellon : κρασί βαρελιών

Qu' est qui l' ya : και σκυλιά

C' est la pas piou : σέλα παπιού

G'elle c'est que c'est que c'est baul : ζελέ σε κεσέ και σε μπολ

 

ΙΤΑΛΙΚΑ

La mia volo ela me caro : Λαμία-Βόλο έλα με κάρο

Canto me lato : κάν'το μελάτο

Adiamo cimento : αντί άμμο, τσιμέντο

 

ΚΙΝΕΖΙΚΑ

Sin gai ka : συγκάηκα

Κai kaki iu hiu : καϊκάκι Ίου-Χίου

 

ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ

Ekatsi kutsika tsika : έκατσ' η κουτσή κατσίκα

Yayaka deka matsakya tsay : γιαγιάκα δέκα ματσάκια τσάι

 

ΑΡΑΒΙΚΑ

Koul akoub atab aoul alou : Κούλα ακούμπα τα μπαούλα αλλού

Akouba tabaoula koubaroula koulalu : Ακούμπα τα μπαούλα κουμπαρούλα

Κούλα αλλού

Mih alim tohal imuhal ase : Μιχάλη μ'το χαλί μου χάλασε

Tahala tahalasa : Τα'χα αλλά τα χάλασα

 

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ

Travato kazanaki : τράβα το καζανάκι

Metrameto Harakaki : μέτρα με το χαρακάκι

Solinaki yaura : σωληνάκι για ούρα

Kafasaki yamura : καφασάκι για μούρα

Takata kasoni e nakasaki : τάκα-τάκα σώνει ένα κασάκι

Nashushiro tokasoni : να σου σύρω το κασόνι

Yatohoma : για το χώμα

Ostayasupa : οστά για σούπα

Kitamtaura : κοίτα μ' τα ούρα

Yakitamutaura : για κοίτα μου τα ούρα

Yakaura : για καούρα

Yahamoura : για χαμούρα

Suyamoto mayazaki : σου γαμώ το μαγαζάκι

 

ΡΩΣΙΚΑ

Voskaya : βόσκαγα

 

Μια φορά ένα ποντικάκι έπεσε μέσα σε ένα βαρέλι με κρασί.

Περνούσε μια γάτα από εκεί, και άκουσε τις φωνές του.

- Θα σε σώσω, του είπε, αλλά θα κάτσεις να σε φάω...

- Καλύτερα να φαγωθώ, παρά να πνιγώ, λέει το ποντικάκι.

Απλώνει η γάτα το πόδι της και τράβηξε το ποντίκι από το βαρέλι.

Αμέσως το ποντίκι το βάζει στα πόδια.

- Μα που πας; λέει η γάτα. Μου υποσχέθηκες ότι θα κάτσεις να σε φάω! φώναξε η γάτα.

- Θα πρέπει να με συγχωρήσεις, απαντά το ποντικάκι. Όταν σου το είπα, ήμουν μεθυσμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...