Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ο ΠΟΝΤΙΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ - Σήμερα, 22:04

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ο καλύτερος πόντιος πιλότος αναλαμβάνει να πάει το καλύτερο και πιό σύγχρονο αεροπλάνο της Ρωσίας στην Αμερική για να τους δίξει την τεχνολογία τους.

φτάνοντας μιλάει στον ασύρματο και ζητάει άδεια για να προσγειωθεί.

βεβέως του απαντάνε απο τον πύργο έλέγχου, μπορείτε να προσγειωθείται στον διάδρομο 46.

κατεβένει ο πόντιος και 5 μέτρα πριν ακουμπισει στο έδαφος ξαναπετάει.

λεει στον ασύρματο. εισαστε τρελοί; τι διάδρομος ειναι αυτος; είναι πολύ μικρός.

ο πύργος ελέγχου του λέει να προσγειωθεί στον διάδρομο 71.

ξανά ο πόντιος κατεβένει και 5 μέτρα πριν φτάσει στο έδαφος ξαναπετάει.

εισαστε τρελοί; θέλετε να με σκοτώσετε; κανένα πιο μεγάλο διάδρομο δεν έχετε;

αυτός είναι ο μεγαλύτερος διάδρομος που υπάρχει στον κόσμο κάντε οτι μπορείται.

ο πόντιος που είναι και ο καλύτερος πιλότος πισμώνει και λέει απο μέσα του.

είμαι ο καλύτερος και θα το κατεβάσω.

κατεβαίνει, ακουμπάει στο έδαφος, πλακώνεται στα φρένα ότι έχει και δέν έχει.

σταματάει μισό μέτρο πρίν τελειώσει ο διάδρομος.

ειναι εκτός εαυτού.

κατεβένει και φωνάζει.

ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ. ΤΙ ΔΙΑΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΜΕ 50 ΜΕΤΡΑ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΟΣ............

 

ΠΩ ΠΩ ΠΛΑΤΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!

 

:rolleyes::rolleyes: δεν καταλαβα ρε παιδια:fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο, απλά κάποιος διαβάζει μονοκοπανια 50 μέτρα μήκος και πλάτος (τετράγωνο)

 

αν ήταν: 50 μέτρα μήκος και... πλάτος... ΠΩΠΩ ΠΛΑΤΟΣ νομίζω πιο σαφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:rolleyes::rolleyes: δεν καταλαβα ρε παιδια:fear::fear:

Ο αεροδιάδρομος ήταν όντως "ο μεγαλύτερος του κόσμου".

Ο πιλότος επίσης ήταν ικανότατος ναι μεν, Πόντιος όμως δε.

Και προσπαθούσε (κι εν τέλει τα κατάφερε) να προσγειωθεί στο ΠΛΑΤΟΣ του αεροδιαδρόμου, που σαφώς κανονικά δεν αρκεί- όσο μεγάλος κι αν είναι ο διάδρομος...

 

Όλοι μένουν αρχικά με την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά, κι όταν ο πόντιος "αποκαλύπτει" με τον χαρακτηριστικό τρόπο τί παιζότανε (τη γκάφα του δηλαδή, που ΑΚΟΜΑ δεν την κατάλαβε), λέγοντας "είστε τρελλοί ; 50 μέτρα μήκος και πλάτος,,," (το "πλάτος" που δεν είχε μέχρι στιγμής προσέξει) "....πω ΠΩ ΠΛΑΤΟΣ...!!!!" (μένει εμβρόντητος τώρα που το...προσέχει) (..και που φυσικά είναι το ΜΗΚΟΣ, μεγάααααλης απόστασης, αφού ΟΝΤΩΣ είναι όπως του τα λέγανε από τον πύργο ελέγχου, και ΕΙΝΑΙ ο μεγαλύτερος αεροδιάδρομος που υπάρχει, αυτός όμως ΑΚΟΜΑ να καταλάβει ότι κοιτάει το ΜΗΚΟΣ κι ΟΧΙ το πλάτος), σκάμε όλοι στα γέλια με τον "ανεκδιήγητο, ικανότατο πόντιο,,,αλλά ΠΑΝΤΑ Πόντιο!"

 

Θυμίζει λίγο μια γελοιογραφία που είχα δει παλιά :

Ένας μισθφόρος της Λεγεώνας Των Ξένων με πλήρη εξάρτυση και την πιο "ντόιιινγκ!Τί έγινε ρε παιδιά;! :fear: " φάτσα του κόσμου, να κοιτάει έναν τύπο εμπρός του, ο οποίος φοράει μαγιό, σαγιονάρες, γυαλιά ηλίου, κρατάει ένα χωνάκι παγωτό, κι έχει ένα σωσίβιο με κεφάλι-παπάκι περασμένο στη μέση του, και που ρωτάει τον λεγεωνάριο ψιλοσπασμένος, "...αμμουδιά μπόλικη... Η ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΟΥ είναι ;!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικά χρόνια είχα δει -σε κανάλι της γερμανικής τηλεόρασης αν έχει κάποια σημασία- ένα αγγλικό σκετσάκι στο πνεύμα των ημερών, διάρκειας γύρω στο ένα τέταρτο, ασπρόμαυρο με βρετανικό (προφανώς) χιούμορ. Εν ολίγοις το στόρυ είχε να κάνει με μία ηλικιωμένη αγγλίδα, που είχαν πεθάνει όλοι οι φίλοι της και έκανε χριστούγεννα με τον μπάτλερ της ο οποίος αποδείχτηκε μεγάλη αλκοόλα κλπ κλπ. Εν πάσι περιπτώσει, λόγω ψυχαναγκασμού περισσότερο θέλω να μάθω τον τίτλο αυτού.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...

 

εντιτ

Βασικά μαλακία νόμιζα ότι το πόσταρα στα βίντεοζ. Κάποιος μοντ ας κάνει το καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μ' έσκισε λίγο, αλλά νομίζω εδώ είσαι...

http://video.google.com/videoplay?docid=9105942950207814319

 

( http://www.slate.com/id/2133551/?nav=ais )

 

 

χρόνια πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..να 'σαι καλά - χάρηκα που χάρηκες...

 

Τώρα που έμαθες τον τίτλο, και μιας και ΙΣΩΣ "κάτι δεν σου θυμίζει καλά" αυτό που είδες, όρεξη να έχεις να ψάξεις, μιας και εγώ τουλάχιστον πρόσεξα...ΤΡΕΙΣ διαφορετικές version online.

H μία που μάλλον είναι αυτή που αναφέρεται στο άρθρο που παρέθεσα πριν, από ένα live γερμανικό broadcast (εξ' ου και ο αφηγητής που τα λέει στα..."γερμάνικος" που λέει κι ο Βέγγος), σε black&white, η δεύτερη αυτή με ΧΡΩΜΑ http://video.google.com/videoplay?docid=-6878590039896240148&hl=el

και η τρίτη που παίζει να είναι και το original κλιπάκι...http://video.google.com/videoplay?docid=8908622153579785434

enjoy !

 

 

* βασικά, ΤΩΡΑ ξαναπήρε το μάτι μου αυτό

Πριν μερικά χρόνια είχα δει -σε κανάλι της γερμανικής τηλεόρασης αν έχει κάποια σημασία-

και αφού διάβασα και εγώ περί τίνος επρόκειτο,,,λέω "χεχ..." :-D

 

όλα τα λεφτά btw είναι το τελικό punchline του μπάτλερ...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic...αλλα ειχα μια απορια..washcloud πως ακριβως εκανες αναζητηση και το βρηκες?Δηλαδη με τα δεδομενα που ειχες απο το προηγουμενο μηνυμα...διακρινω μεγαλη ιντερνετικη ικανοτητα και εμπειρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

christmas with butler old lady = τομπούλο (τζάμπα άνοιγμα σελίδων)

christmas with butler old lady video = πάλι πούλος

christmas with butler old lady friends video και στην 4η σελίδα κάτι πήρε το μάτι μου στα highlighted terms, το άνοιξα, βουαλά

 

Το "καζίκι" ήταν που έλεγε η garnele για Χριστούγεννα, ενώ για new years eve πρόκειται... :-)

Kατά τ' άλλα καμμιά φορά λίγη φαντασία θέλει ένα google search, πολύ προσοχή, και ακόμη περισσότερη υπομονή.

Δεν ξέρω αν κατάφερα να το βρω μέσω Λαμίας τελικά, και σίγουρα κάποιος "Γερμανός" στο φόρουμ θα της το έρρχνε αργά η γρήγορα το τιπ... Απλά να, καλό που έκατσε και της έκατσε χριστουγεννιάτικο "δώρο".... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...