Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ηταν ενας ελληνας , ενας ιταλος και ενας γερμανος!

Καναν αγωνα τοξοβολιας και παει πρωτος ο ιταλος και βαζει ενα παιδι με ενα μηλο στο κεφαλι , πετυχαινει το μηλο και παει σε να βουναλακι και φωναζει : I am Robert των δασων . Παει ο γερμανος , ριχνει και πετυχαινει και αυτος το μηλο , παει σενα λοφακι και φωναζει : i am ....(ενας ). Παει και ο σλληνας και πιχνει αλλα πετυχενει το παιδι . Παει και αυτος στο λοφακι και λεει....: I am sory !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ηταν ενας ελληνας , ενας ιταλος και ενας γερμανος!

Καναν αγωνα τοξοβολιας και παει πρωτος ο ιταλος και βαζει ενα παιδι με ενα μηλο στο κεφαλι , πετυχαινει το μηλο και παει σε να βουναλακι και φωναζει : I am Robert των δασων . Παει ο γερμανος , ριχνει και πετυχαινει και αυτος το μηλο , παει σενα λοφακι και φωναζει : i am ....(ενας ). Παει και ο σλληνας και πιχνει αλλα πετυχενει το παιδι . Παει και αυτος στο λοφακι και λεει....: I am sory !!!!!!!!

 

 

:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

 

ξενέρωσα. μου θυμίζει αγγλικό humor η αμερικανικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

 

ξενέρωσα. μου θυμίζει αγγλικό humor η αμερικανικο....

 

για να το σουλουπώσουμε λίγο, μπας και γίνει λίιιιγο καλύτερο, το ανέκδοτο πάει κάπως έτσι:

 

Σε ένα πανηγύρι, κάπου στην Αγγλία, κάπου στον μεσαίωνα, ένας τοξοβόλος βάζει ένα μήλο στο κεφάλι ενός εθελοντή, απομακρύνεται 50 μέτρα, σημαδεύει με το τόξο του και κόβει το μήλο στην μέση. Ο κόσμος χειροκροτεί ενθουσιασμένος, εκτός από έναν τυπάκο, που παίρνει άλλο ένα μήλο, το βάζει στο κεφάλι του εθελοντή, απομακρύνεται 500 μέτρα, σημαδεύει με το τόξο του και φυσικά... κόβει το μήλο στην μέση! "I am... Robin Hood", λέει ο τυπάκος, και ο κόσμος παραληρεί, εκτός από έναν άλλον τυπάκο, ο οποίος παίρνει ένα τρίτο μήλο, το βάζει στο κεφάλι του εθελοντή, απομακρύνεται 2000 μέτρα, σημαδεύει και σκίζει κι αυτός το μήλο στην μέση. "Ι am... William Tell", λέει αυτός, και το πλήθος ζητοκραυγάζει. Ο αρχικός τοξοβόλος, που του κλέψαν την δόξα, τα παίρνει στο κρανίο, βάζει άλλο ένα μήλο στο κεφάλι του εθελοντή, απομακρύνεται 10000 μέτρα, σημαδεύει και χώνει το βέλος του στο δόξα πατρί του εθελοντή. O τοξοβόλος πλησιάζει και λέει "I am... sorry"...

 

Όχι ότι τώρα έγινε και σοβαρό ανέκδοτο, ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνδρες & Γυναίκες: Στο super market

Μία συγκριτική μελέτη της συμπεριφοράς ανδρών-γυναικών στο σούπερ-μάρκετ

Γυναίκες:

1.Προσπαθούν να παρκάρουν

2.Παίρνουν ένα καροτσάκι.

3.Το γεμίζουν με χρήσιμα πράγματα σε χρόνο ρεκόρ.

4.Βάζουν τα ψώνια στις σακούλες με απόλυτα λογικό τρόπο (ό,τι είναι για το ψυγείο σε μία σακούλα, τα λαχανικά σε άλλη κλπ)

5.Πληρώνουν.

6.Γυρίζουν στο σπίτι

7.Αδειάζουν τις σακούλες και τακτοποιούν τα ψώνια.

Άνδρες:

1.Παρκάρουν.

2.Μπαίνουν στο σούπερ-μάρκετ...

3.Ξαναβγαίνουν για να πάρουν καροτσάκι

4.Αντιλαμβάνονται ότι δεν έχουν κέρμα.

5.Πηγαίνουν στο περίπτερο να κάνουν ψιλά

6.Βρίσκουν ευκαιρία και διαβάζουν το Φίλαθλο (σε σπάνιες κλινικές περιπτώσεις την ημερησία και τον επενδυτή)

7.Παίρνουν το καροτσάκι.

8.Κάνουν όλες τις πιθανές διαδρομές στο σούπερ-μάρκετ (κατά μήκος, κατά πλάτος και διαγώνια)

9.Τελικά αγοράζουν ένα ζευγάρι κάλτσες, 2 κατεψυγμένες πίτσες, φιστίκια, λουκάνικα, μπύρες και ένα κόμικς.

10.Δεν ασχολούνται με άχρηστα πράγματα όπως βούτυρο, γάλα, γιαούρτι, απορρυπαντικό και λοιπές αηδίες

11.Πηγαίνουν στο ταμείο με την πιο ξανθιά και... εννοείται πιο αργή ταμία

12.Βάζουν στη σακούλα τις πίτσες μαζί με τις κάλτσες και το κόμικς.

13.Γυρίζουν σπίτι

14.Βάζουν τις σακούλες σ' ένα τραπέζι (ίσως πάλι νομίζουν ότι τα ψώνια θα βαρεθούν και θα βγουν μόνα τους).

15.Βάζουν όμως τις μπύρες στο ψυγείο (μα για τι τους περάσατε... για άσχετους;)

16.Την πέφτουν στον καναπέ με το κόμικς και τα φιστίκια και περιμένουν να κρυώσουν οι μπύρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τύπος είχε πρόβλημα με τα αέρια του και όταν του ερχόταν του φέρναν τόσο πόνο που δεν μπορούσε να τα κρατήσει με τίποτα. Αφού λοιπόν έγινε ρεζίλι πολλές φορές αποφάσισε να πάει σε ένα γιατρό να λύσει το πρόβλημα του. Πάει λοιπόν στον γιατρό και περιμένει στον θάλαμο αναμονής μέχρι να έρθει η σειρά του. Μαζί του περιμένει και μια κυρία με το σκυλάκι της που κάθονται ακριβώς δίπλα του...

Αργεί λιγάκι ο γιατρός με τον ασθενή αρχίζουν και μαζεύονται τα αέρια και αυτός δεν ξέρει τι να κάνει. Αρχίζει κοκκινίζει, κρατιέται όσο μπορεί, τίποτα. ''Ε τι να κάνω,'' σκέφτεται, ''θα την αφήσω και ας γίνω ρεζίλι. Πρώτη φορά είναι???'' και αφήνει μια κομψή να του φύγει. Η κυρία αμέσως σουφρώνει τα μάτια της κοιτάει το σκυλί της θυμωμένα και φωνάζει ''Αζόοοορ'' και συνεχίζει να διαβάζει το περιοδικό της. ''Ωπ,'' σκέφτεται αυτός ''ωραία. Αυτή νομίζει ότι το έκανε ο σκύλος. Για κάτσε να αφήσω άλλη μια''. Αφήνει λοιπόν άλλη μία, η κυρία ξαναγυρνάει θυμωμένη στο σκυλί: ''Αζόοοορ'''. ''Μια χαρά'', σκέφτεται ο τύπος... Μετά απο λίγο του έρχεται ξανά άλλη μία την αφήνει γεμάτος χαρά και η κυρία ξανα κοιτάζοντας θυμωμένη το σκυλί:

 

 

''Αζόοοορ. Τι περιμένεις? Να σε χέσει ο κύριος για να φύγεις??''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ο Τοτός στο δωμάτιο του και μπαίνει μέσα η μάνα του και βλέπει τους τοίχους γεμάτους ...<<<σπέρμα>>>... και λέει: τι είναι αυτά ρε Τοτέ;;;

Τοτός: Σόρρυ μαμά, μαλακία μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το κορυφαίο είναι ότι υπήρξαν 500+ άτομα που επέλεξαν "δεν ξέρω/δεν απαντώ" σε ιντερνετική δημοσκόπιση.

 

Αν δεν ξέρεις ή δε θες να απαντήσεις, γιατί απαντάς ρε τρόμπα; Ποιος σε αναγκάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το κορυφαίο είναι ότι υπήρξαν 500+ άτομα που επέλεξαν "δεν ξέρω/δεν απαντώ" σε ιντερνετική δημοσκόπιση.

 

Αν δεν ξέρεις ή δε θες να απαντήσεις, γιατί απαντάς ρε τρόμπα; Ποιος σε αναγκάζει;

 

Αν και τελευταίως φαίνεται σαν να σου πηγαίνω συνέχεια κόντρα, δεν το κάνω επίτηδες :-), όμως το "δεν ξέρω" μου φαίνεται ότι πρέπει να δίνεται σαν απάντηση. Δεν είναι τεστ για να πεις "αφού δεν ξέρω, δεν απαντώ". Είναι άποψη. Πχ στο συγκεκριμένο και εγώ "Δεν ξέρω" θα απαντούσα, με τη λογική ότι αφού δε μένω στις ΗΠΑ δεν ξέρω τις συνθήκες, άρα δεν ξέρω τι θα ψήφιζα -> το γκάλοπ σας είναι γελοίο. :P

 

Το "Δεν απαντώ", ναι, βεβαίως, είναι σούπερ γελοία απάντηση.

 

Μου θυμίζει ένα αστείο στο ελληνικό MAD όπου είχε το εξής γκάλοπ:

 

Απαντάτε σε γκάλοπ;

ΝΑΙ - 3646

ΟΧΙ - 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...