Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριακή πρωί σε ένα κοζανίτικο σπίτι η μάνα ετοιμαζόταν να πάει στην εκκλησία και πρόβαρε τη γούνα στον καθρέφτη ..οι 2 γιοι την κοιτούσαν και λέει ο μεγάλος : «άρε μάνα είδες ..ο μπαμπάς μέχρι και γούνα σου αγόρασε !!»

 

Κατεβαίνοντας τις σκάλες η μάνα λέει σιγά στον εαυτό της : «αν περίμενα απ΄τον πατέρα σας ..ούτε εσάς θά χα !!!! » :lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κυριακή πρωί σε ένα κοζανίτικο σπίτι η μάνα ετοιμαζόταν να πάει στην εκκλησία και πρόβαρε τη γούνα στον καθρέφτη ..οι 2 γιοι την κοιτούσαν και λέει ο μεγάλος : «άρε μάνα είδες ..ο μπαμπάς μέχρι και γούνα σου αγόρασε !!»

 

Κατεβαίνοντας τις σκάλες η μάνα λέει σιγά στον εαυτό της : «αν περίμενα απ΄τον πατέρα σας ..ούτε εσάς θά χα !!!! » :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Γιατι υποχρεωτικά Κοζανίτες?

Είπες Κοζανίτες και νόμιζα ότι θα κάνεις λογοπαίγνιο με την προφορά αλλά μπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι υποχρεωτικά Κοζανίτες?

Είπες Κοζανίτες και νόμιζα ότι θα κάνεις λογοπαίγνιο με την προφορά αλλά μπα.

 

το ανεκδοτο ειναι κοζανιτικο, σατυριζει την τσιγκουνια των κοζανιτων. σχετικα με το ανεκδοτο: θελει να πει πως ο αντρας της μητερας ειναι τοσο σφιχτος που οχι μονο λεφτα για γουνα δε θα εδινε, αλλα ουτε παιδια θα της εκανε για να μην ξοδευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος λεει στον φιλο του:

-Η μητερα μου ειναι τοσο τσιγκουνα που αν καιγοταν το σπιτι της θα εκανε αναπαντητη στην πυροσβεστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια μικρη πολικη αρκουδα και ρωταει τον πατερα της:

- Μπαμπα, εσυ εισαι αρκουδα;

- Αρκουδα ειμαι αγορι μου.

- Πολικη αρκουδα;

- Ναι, πολικη αρκουδα.

- Α, καλα.

Την αλλη μερα παει ξανα στον πατερα του και ρωταει:

- Μπαμπα και η μαμα ειναι αρκουδα;

- Αρκουδα ειναι αγορι μου.

- Πολικη αρκουδα;

- Ναι, πολικη αρκουδα.

- Α, καλα λεει και φευγει...

Την επομενη ξανα:

- Μπαμπα και εγω αρκουδα ειμαι;

- Αρκουδα εισαι αγορι μου. Μα τι συμβαινει;

- Ειμαι ομως Πολικη αρκουδα;

- Ναι, πολικη αρκουδα εισαι (λεει νευριασμενος).

- Ε, τοτε γιατι κρυωνω ρε πουστη μου. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέκει τρελά αυτό που λέει η ταμπέλα..

Γιατί αν μη τι άλλο οι κρητικοί φημίζονται για τα καταπληκτικά τους χοτ ντογκς...και σάντουιτς...και τοστς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία..

Το θέμα είναι ότι αν ας πούμε έχει άλλη μια καντίνα στην παραλία που λέγεται "θάλασσα"

ή "εδώ το γαμώ φαΐ", πιστεύω ο κρητικός θα κονομάει τα περισσότερα =P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On their way to get married, a young couple are involved in a fatal car accident. The couple find themselves sitting outside the Pearly Gates waiting for St. Peter to process them into Heaven. While waiting, they begin to wonder:

 

Could they possibly get married in Heaven? When Saint Peter shows up, they asked him.

 

Saint Peter says, "I don't know. This is the first time anyone has asked. Let me go find out," and he leaves.

 

The couple sat and waited for an answer for a couple of months.

 

While they waited, they discussed that IF they were allowed to get married in Heaven, SHOULD they get married, what with the eternal aspect of it all.

 

What if it doesn't work?" they wondered, "Are we stuck together FOREVER?"

 

After yet another month, St. Peter finally returns looking some what bedraggled. "Yes," he informs the couple, "You CAN get married in Heaven."

 

"Great!" said the couple, "But we were just wondering, what if things don't work out? Could we also get a divorce in Heaven?"

 

St. Peter, red-faced with anger, slams his clipboard onto the ground.

 

"What's wrong?" asked the frightened couple.

 

"OH, COME ON!!" Saint Peter shouts, "It took me three months to find a priest up here! Do you have ANY idea how long it'll take me to find a lawyer?

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...