Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αψΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑ ΚΡΙΣ ΧΡΩΣΤΑΩ ΜΠΥΡΕΣ

 

Μπαίνουν ο Σούπερμαν, ο Σπάιντερμαν και ο Μπάτμαν σε ένα μπαράκι να πιούνε ποτά. Κάθονται στη μπάρα, παραγγέλνουν μία μπουκάλα και στο τέταρτο επάνω την έχουν, κιόλας, κατεβάσει. Το πρόβλημα είναι ότι οι τρεις ήρωες άρχισαν να μεθάνε άσχημα, να πειράζουν τις κοπέλες, να ερίζουν τους άντρες και να ενοχλούν με κάθε τρόπο τους πελάτες του μαγαζιού. Ο ιδιοκτήτης, ένας τεράστιος μαύρος τύπος, τους κάνει παρατήρηση:

- "Παιδιά σας παρακαλώ μην ενοχλείτε τους πελάτες μου..."

Ο Μπάτμαν, ο Σπάιντερμαν και ο Σούπερμαν τον γράφουν και παραγγέλνουν άλλο ένα μπουκάλι .Το κατεβάζουν και αυτό πάραυτα. Η συμπεριφορά τους άρχισε να ξεφεύγει πολύ. Οι πελάτες του μαγαζιού άρχισαν να δυσανασχετούν και να φεύγουν. Ο ιδιοκτήτης τους ξανακάνει παρατήρηση:

- "Παιδιά, σας παρακαλώ. Δημιουργείτε πρόβλημα"

Ο Μπάτμαν, ο Σούπερμαν και ο Σπάιντερμαν γελάνε και άρχισαν να τον μουτζώνουν και να τον ερίζουν και αυτόν. Αυτό ήτανε... Ο μαύρος κατεβάζει το παντελόνι του, τους αρπάζει και τους τρεις και τους παίρνει μέσα στο δωματιάκι του μαγαζιού. Από μέσα ακούγονται φωνές και αγκομαχητά ώσπου ανοίγει η πόρτα, βγαίνει πρώτα ο ιδιοκτήτης και από πίσω ακολουθούν οι άλλοι τρεις αγνώριστοι. Ο ένας έβγαλε αυτιά και έμοιαζε με λύκο, ο άλλος φορούσε μία άσπρη κάπα και τραβούσε τα σίδερα σαν μαγνήτης και ο άλλος είχε βγάλει κάτι φτερά, σαν αγγέλου και πετούσε μέσα στο μπαράκι...

- "Καλά, ποιοι είναι αυτοί?", αναρωτήθηκε μία κοπέλα που ήταν στο μπαρ

- "Οι Χ-ΜΕΝ" απαντά ο μαύρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθονται τρεις ξαδέλφες στο σαλόνι του σπιτιού τους και συζητάνε ενώ μπροστά είναι και η θεόκουφή γιαγιά τους.

 

Λεει η πρώτη:

 

-''Κορίτσια διάβασα στο Elle ότι φέτος τα γάντια θα φορεθούν μέχρι εδώ'', και δείχνει τον καρπό της.

 

Λέει η δεύτερη

 

-''Εγώ πάλι διάβασα στο Vogue ότι θα φορεθούν μέχρι εδώ'', λεει η δεύτερη και δείχνει μέχρι και τον αγκώνα.

 

-''Εγώ κορίτσια'', λεει η τρίτη, ''μίλησα εχτές με την Λιτσα που δουλεύει για τον Ασλάνη και μου είπε ότι τα γάντια φέτος θα φορεθούν μέχρι εδώ'', και δείχνει ως τον ώμο της.

 

Και η γιαγιά που παρακολουθούσε τόση ώρα:

- '' Ελάτε βρε κορίτσια, καλό παιδί να είναι και τα υπόλοιπα βρίσκονται...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία παρέα νοσοκόμων μιλάνε για τις μεταθέσεις τους:

- "Α! Εγώ πήρα μετάθεση στο Πανανικολάου", λέει η πρώτη

- "Καλά πως?"

- "Να 'ναι καλά ο υπουργός..."

 

- "Εγώ, πάλι κορίτσια, πήρα μετάθεση στο Γεννηματάς", λέει η δεύτερη

- "Καλά αυτό πάλι πως????"

- "Με βόλεψε ο Νομάρχης"

 

- "Εγώ πάλι εκεί που δουλεύω μπήκα μόνο με τα μόρια που είχα.", λέει η τελευταία

- "Έλα τώρα! Χωρίς να βάλεις βύσμα? Δεν μπορεί"

- "Κορίτσια, σας το ορκίζομαι! Μόνο με μόρια! Και όχι μόνο εγώ!!!! Και οι γιατροί και οι νοσοκόμες και οι διευθυντές και όλοι οι εργαζόμενοι εκεί έτσι μπήκαν!"

- "Χωρίς βύσμα!?"

- "Χωρίς βύσμα! Εκεί σε παίρνουν μόνο με μόρια!"

- "Ε εσύ δεν πρέπει να δουλεύεις στην Ελλάδα. Εσύ δουλεύεις στο Μεμόριαλ!"

Ενταξει, αυτο οντως...ενταχξει...χαχα...χμφχμφ..χιιι..εχμ..ΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιχιχ, αχοιυμφ,χιχιχιχαχαχ

 

|

|

|

|

|.../

|../

|./

/

"Ό,τι ταινία κατεβάζω από το Internet δείχνει ντοκιμαντέρ με λαγούς και κουνέλια..."

- "Μήπως θα τα κατεβάζεις από το rabitshare?"

ένα παιδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crhisxxx βάλε και ποιος το πε

το ανέκδοτο με τη γιαγια μου θύμισε φάση όπου μιλούσαν οι γιαγιάδες μου στο μπαλκόνι, η μία δεν ακούει καλά, η άλλη είχε αλτσχάιμερ και μπέρδευε τι έλεγε, συνενόηση μπουζούκι και οι γονείς μου μέσα να χουν πέσει κάτω από τα γέλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Ο σύζυγος είναι πολύ θεούσος και έχει προστάτη του τον άγιο Νικόλαο.

Μιά μέρα ξεκινά για επαγγελματικό ταξίδι στην Κρήτη και η γυναικούλα του, καλεί τρεις μαντράχαλους για παρτουζίτσα.

Ο πρώτος έρχεται με μία σαμπάνια, ο δεύτερος με ένα κουτί γλυκά και ο τρίτος ο καρμίρης με τίποτα.

Αρχίζουν τα προκαταρκτικά και ξαφνικά επιστρέφει ο σύζυγος. Μέχρι να φτάσει στην κρεβατοκάμαρα η κυρία χώνει τους εραστές, μαζί με τη σαμπάνια και τα γλυκά, στην ντουλάπα.

Ο σύζυγος την βλέπει ημίγυμνη, απορεί αλλά της εξηγεί ότι ο άγιος Νικόλας δεν τον άφησε να κάνει το ταξίδι και έξέδωσε απαγορευτικό λόγω κακοκαιρίας.

Η κυρία εκμεταλλεύεται την κατάσταση και του λέει ότι ο άγιος της έστειλε κι εκείνης μήνυμα,της είπε μάλιστα να τον περιμένει για να κάνουν έρωτα. Ο σύζυγος τσιμπάει, αρχίζει να χαμουρεύεται με την καλή του και μετά από λίγο η κυρία λέει 'αχ άγιε μου Νικόλα, να έιχα μία σαμπάνια να την πιω μετον αντρούλη μου'

Αμέσως ανοίγει η ντουλάπα, βγαίνει ένας μαντράχαλος με μία σαμπάνια στο χέρι και λεέι: 'εκ του αγίου Νικολάου,η σαμπάνια σας¨', και φεύγει άνετος.

Ο σύζυγος σταυροκοπιέται,ευχαριστεί τον άγιο και συνεχίζει να χαμουρεύεται με την καλή του.

Μετά από λίγο η κυρία ζητάει και γλυκά από τον άγιο, οπότε ανοίγει η πόρτα της ντουλάπας, εμφανίζεται δεύτερος μαντράχαλος με γλυκά και λέει 'εκ του αγίου Νικολάου, τα γλυκάκια σας!'

Ο σύζυγος ο μ@λ@κ@ς ξανασταυροκοπιέται, ευχαριστεί τον προστάτη άγιό του και συνεχίζει το χαμούρεμα.

Περνά λίγη ώρα το έχουν κάνει, η κυρία έχει ανάψει τσιγάρο, ο σύζυγος κοντεύει να αποκοιμηθεί, τον τρίτο στην ντουλάπα τον έχουν ξεχάσει, οπότε ....

ανοίγει η ντουλάπα, βγαίνει ένας μαντράχαλος και λέει:

'Εκ του αγίου Νικολάου.

Επειδή σε πέντε λεπτά κλείνουμε,θέλετε τίποτε άλλο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το εχω σε 2 παραλλαγες.

Απο την πλευρα των Αρειανων:

Δυό Αρειανοι συναντούν στον δρόμο ένα φίλο τους.

Ρε συ Γιώργο, του λένε, πού χάθηκες τόσο καιρό;

Ε να, είχα δουλειές...

Δουλειές είχες και πρίν, αλλά τώρα ούτε από τον Σύνδεσμο περνάς. Τί συμβαίνει;

Ξέρετε ρε παιδιά....να....είμαι ερωτευμένος

Ερωτευμένος;;;; Καλά, και οι εκδρομές που κάναμε στα εκτός έδρας, το Χαριλαού, τα συνθήματα, η Αρειανάρα μας, πάνε όλα αυτά;;

Άστα ρε παιδιά, είμαι πολύ ερωτευμένος, έχω γίνει άλλος άνθρωπος, βλέπω ηλιοβασίλευμα και ριγώ, μυρίζω λουλούδι και κλαίω....

Σώπα ρε μεγάλε, τόσο;;;

Σας λέω άλλος άνθρωπος, να φανταστείτε, γράφω και ποιήματα

Ποιήματα!!!!

Ναι ποιήματα, ακούστε το τελευταίο.

Άστο ρε Γιώργο μια άλλη φορά.

Όχι ρε ακούστε είναι καλό.

 

"Στα χέρια σου η αγάπη μου μοιάζει σαν κρίνο

μέσα απ' τα μάτια σου δάκρυα χύνω

μαργαρίτες μαδάω μία μία

Γαμιέται ο παοκ και η Τουρκια!!!"

 

Απο την πλευρα του ΠΑΟΚ:

Δυό Παοκτσήδες συναντούν στον δρόμο ένα φίλο τους.

Ρε συ Γιώργο, του λένε, πού χάθηκες τόσο καιρό;

Ε να, είχα δουλειές...

Δουλειές είχες και πρίν, αλλά τώρα ούτε από τον Σύνδεσμο περνάς. Τί συμβαίνει;

Ξέρετε ρε παιδιά....να....είμαι ερωτευμένος

Ερωτευμένος;;;; Καλά, και οι εκδρομές που κάναμε στα εκτός έδρας, η Τούμπα, τα συνθήματα, τα ντου, η Παοκάρα μας, πάνε όλα αυτά;;

Άστα ρε παιδιά, είμαι πολύ ερωτευμένος, έχω γίνει άλλος άνθρωπος, βλέπω ηλιοβασίλευμα και ριγώ, μυρίζω λουλούδι και κλαίω....

Σώπα ρε μεγάλε, τόσο;;;

Σας λέω άλλος άνθρωπος, να φανταστείτε, γράφω και ποιήματα

Ποιήματα;;;;

Ναι ποιήματα, ακούστε το τελευταίο

 

"Το πρόσωπό σου είναι σαν κρίνο

από τα μάτια σου το δάκρυ πίνω

όλη η φύση ανθίζει για μας

γαμιέται ο θρύλος κι ο Πειραιάς!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάται κανεις το ανεκδοτο που έλεγε 'είδα ένα μεγάλο πλι!' και του λέει ο άλλος πουλι θες να πεις , και κατι λέει μετα και δεν το θυμαμαι, είναι παλιο ανεκδοτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα ένα ηλίθιο ανέκδοτο το οποίο μου είχε πει ένα εξίσου ηλίθιο άτομο.

 

Πάει το λαγουδάκι στον μπακάλη...

-Γεια σας,έχετε καροτόζουμο ?

-Όχι δεν έχουμε καροτόζουμο.

Την άλλη μέρα ξαναπάει...

-Γεια σας,έχετε καροτόζουμο ?

-Όχι σου είπα,δεν έχουμε καροτόζουμο.

Την επόμενη μέρα τα ίδια...

-Γεια σας,έχετε καροτόζουμο ?

-Αααααα σου είπα,ΟΧΙ δεν έχουμε και αν ξανάρθεις θα σε κρεμάσω στον τοίχο.

Πάει το λαγουδάκι κανονικά την άλλη μέρα...

-Γεια σας,έχετε καροτόζουμο ?

-Τώρα θα δεις τι θα πάθεις !

Πέρνει 2 καρφιά και κρεμάει το λαγουδάκι στον τοίχο,απ' τα αυτιά.Δίπλα του,υπάρχει μια εικόνα του χριστού.Το λαγουδάκι γυρίζει και λέει...

 

 

Κι εσύ από καροτόζουμο πήγες ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανέκδοτο, αλλά δεν ήξερα σε ποιο thread να το βάλω :P

 

«Τα παιδικά χρόνια του Μπάτμαν»

 

 

 

 

 

batmanbegins641.jpg

 

καταπληκτικό....ελληνικές αξέχαστες μεταφράσεις!!

υπάρχει thread με αστείες εικόνες...αν κάνεις μια αναζήτηση θα το βρεις (περιέργως δεν είναι sticky)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...