Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ο Θεός γέμισε τη γη με μπρόκολο,

κουνουπίδι και σπανάκι, πράσινα, κίτρινα και

κόκκινα λαχανικά όλων των ειδών, ώστε ο

άνδρας και η γυναίκα να ζήσουν υγιεινά

και παντοτινά.

Ο σατανάς όμως δημιούργησε τα Haagen Dazs

και τα διάφορα cookies. Και ρώτησε:

«Λίγη ακόμη σάλτσα βύσσινου;» και ο

άνδρας απήντησε: «Ευχαρίστως!» και η

γυναίκα πρόσθεσε: «Παρακαλώ για μένα

άλλη μια ζεστή βάφλα με σαντιγί!». Και

έτσι πήραν και οι δύο από 5 κιλά.

 

Και ο Θεός δημιούργησε το γιαούρτι

ώστε να διατηρήσει η γυναίκα το σώμα της

όπως άρεσε στον άνδρα.

Και ο σατανάς δημιούργησε από το σιτάρι

το άσπρο αλεύρι και

από το ζαχαροκάλαμο τη ζάχαρη και τα

συνδύασε. Και η γυναίκα άλλαξε νούμερο

στην ένδυσή της και πήγε από το 38 στο 46.

 

Και έτσι είπε ο Κύριος: «Δοκίμασε το

φρέσκο μαρούλι μου!» Και ο σατανάς εφηύρε

το ντρέσσιγκ και το σκορδόψωμο ως

συνοδευτικά. Και οι άνδρες και οι γυναίκες

μετά από αυτή την απόλαυση άνοιξαν τις

ζώνες τους κατά τουλάχιστον μία τρύπα.

 

Ο Κύριος όμως είπε: «Σας έδωσα φρέσκα

λαχανικά και ελαιόλαδο, στο οποίο να

μαγειρεύετε υγιεινά!» Και ο σατανάς

συνόδεψε τα φαγητά αυτά με δεύτερο πιάτο

από νόστιμες μπουκίτσες από ψωμάκια,

τυράκια Camembert, αστακό σε βούτυρο

μυρωδάτο και φιλετάκια κοτόπουλου. Και

οι τιμές χοληστερίνης του ανθρώπου

ανέβηκαν στα ουράνια.

 

Έτσι ο Θεός έδωσε στον άνθρωπο

αθλητικά παπούτσια, ώστε να χάσει μερικά κιλά

με την άθληση. Και ο σατανάς δημιούργησε

την δορυφορική τηλεόραση και τα DVD μαζί

με τα τηλεχειριστήρια, για να μην

κουράζεται ο άνθρωπος με το ζάπινγκ. Και οι

άνδρες και οι γυναίκες γελούσαν και

έκλαιγαν μπροστά την οθόνη και άρχισαν να

φοράνε ελαστικές φόρμες

αδυνατίσματος.

 

Έτσι ο Θεός δημιούργησε την πατάτα,

φτωχή σε λίπος και κάλιο και γεμάτη

θρεπτικές ουσίες. Και ο σατανάς

αφαίρεσε την φλούδα και έκοψε το εσωτερικό

της σε πατατάκια τα οποία τηγάνισε και τα

κάλυψε με πολύ αλάτι. Και ο άνθρωπος

πήρε μερικά κιλά ακόμη.

 

Ο Θεός όμως έφερε το άπαχο κρέας, ώστε

τα τέκνα του να χορταίνουν

λαμβάνοντας λιγότερες θερμίδες.

Και ο σατανάς έφερε τα Goodys και το

τσίζμπουργκερ των 99 λεπτών.

Και ρώτησε ο σατανάς: «Θέλεις

και τηγανητές πατάτες;» Και είπε ο

άνθρωπος: «Βεβαίως, μια μεγάλη μερίδα

με μαγιονέζα!» και είπε ο σατανάς: «Έτσι

μπράβο!» Και ο άνθρωπος έπαθε έμφραγμα.

 

Και ο Θεός αναστέναξε και δημιούργησε

το τετραπλό μπαϊπάς της καρδιάς.

 

 

 

 

 

 

Και ο σατανάς δημιούργησε το ΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορές....

Φιλίες γυναικών

 

Μια γυναίκα γυρίζει στο σπίτι της το πρωί και όταν ο άντρας της την ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνη του απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι της καλύτερής της φίλης.

Ο άντρας τηλεφωνάει σε 10 από τις καλές φίλες της γυναίκας του και καμία δεν του επιβεβαιώνει οτι την προηγούμενη η γυναίκα του κοιμήθηκε εκεί.

 

Φιλίες αντρών

 

Ένας άντρας γυρίζει στο σπίτι του το πρωί και όταν η γυναίκα του τον ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνος της απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι του καλύτερού του φίλου.

Η γυναίκα τηλεφωνάει σε 10 από τους καλούς φίλους του άντρα της και οι 8 της επιβεβαιώνουν οτι κοιμήθηκε σπίτι τους. Οι 2 επιμένουν οτι ο άντρας της είναι ακόμα εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το γάμο...

 

Αυτός: Ναι. Επιτέλους. Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.

Αυτή: Θέλεις να φύγω;

Αυτός: Όχι. Ούτε καν να το σκέφτεσαι!

Αυτή : Με αγαπάς;

Αυτός : Φυσικά! Όσο πάει και πιο πολύ!

Αυτή: Με έχεις απατήσει ποτέ;

Αυτός: Όχι βέβαια!

Αυτή: Θα με φιλήσεις;

Αυτός: Οπωσδήποτε!

Αυτή : Θα με χτυπήσεις;

Αυτός: Είσαι τρελή; Δεν είμαι τέτοιος τύπος!

Αυτή: Μπορώ να σε εμπιστευτώ;

Αυτός: Ναι.

Αυτή: Αγάπη μου!

 

 

 

 

 

Μετά το γάμο...

Απλά ξαναδιάβασε από το τέλος προς την αρχή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο καινούργιος χρόνος (2008) δίνει την πρώτη του συνέντευξη :

 

-Δημοσιογράφος : Συγχαρητήρια για την εκλογή σας, καλώς σας δεχτήκαμε πείτε μου τα πρώτα σας συναισθήματα.

 

- 2008 : Τεράστια ευτυχία σας ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείξατε με όλη μου την καρδιά.

 

-Δημοσιογράφος : Πείτε μου τα σχέδια σας, τί να ελπίζουμε απο σάς?

 

- 2008 : Το καλύτερο δυνατό, δυστυχώς παραλάβαμε καμένη γή οι τελευταίοι 10 χρόνοι που προηγήθηκαν διαλύσανε τα πάντα κάνοντας την θέση μου απελπιστικά δύσκολη.

 

-Δημοσιογράφος : Δηλαδή τί θέλετε να μας πείτε δέν έχουμε ελπίδες?

 

- 2008 : Σας το ξαναείπα παρέλαβα καμένη σε αυτό δέν είμαι υπεύθυνος εγώ αλλά οι προηγούμενοι μου.

 

-Δημοσιογράφος : Προς θεού δέν σας κατηγόρησε κανένας ακόμα για το χάλι σήμερα κιόλας εκλεγήκατε, τί να πρωλάβετε να κάνετε σε λίγες ώρες.

 

- 2008 : Επιτέλους κατάλαβα οτι μπορούμε να συνεννοηθούμε εγώ απο την πλευρά μου θα κάνω το καλύτερο δυνατό, θα δώσω τα πάντα χρειάζεται όμως κόπος, χρόνος, θυσίες και προπαντώς ομαδική προσπάθεια απ'όλους. Στο τέλος ίσως μπορέσουμε να δούμε κάποια θετικά αποτελέσματα, σας το ξαναλέω πάλι η κληρονομιά είναι δύσκολη κάτι που δέν είμαι υπεύθυνος εγώ.

 

-Δημοσιογράφος : Ακούγετε οτι στο περιβάλλον σας υπάρχουν μεγάλα κρούσματα διαφθοράς που έχουν σκοπό να βάλουν τρικλοποδιές στο έργο σας, τί θα κάνετε να τους αντιμετωπίσετε?

 

- 2008 : Οι διεφθαρμένοι θα τιμωρηθούν σκληρά, θα τους στείλω να γίνουν συνεργάτες στα προηγούμενα χρόνια, στην ανάγκη θα μείνω και μόνος μου.

 

-Δημοσιογράφος : Τί έχετε να απαντήσετε σε όσους σας κατηγορούν για δίσεκτο?

 

- 2008 : Εμείς οι δίσεκτοι είμαστε καλύτεροι απο τους άλλους, έχουμε μιά μέρα παραπάνω πάθος και ψυχή.

 

-Δημοσιογράφος : Σας ευχαριστώ για τον χρόνο που μας διαθέσατε

 

- 2008 : Και εγώ, ναστε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Διαφορές....

Φιλίες γυναικών

 

Μια γυναίκα γυρίζει στο σπίτι της το πρωί και όταν ο άντρας της την ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνη του απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι της καλύτερής της φίλης.

Ο άντρας τηλεφωνάει σε 10 από τις καλές φίλες της γυναίκας του και καμία δεν του επιβεβαιώνει οτι την προηγούμενη η γυναίκα του κοιμήθηκε εκεί.

 

Φιλίες αντρών

 

Ένας άντρας γυρίζει στο σπίτι του το πρωί και όταν η γυναίκα του τον ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνος της απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι του καλύτερού του φίλου.

Η γυναίκα τηλεφωνάει σε 10 από τους καλούς φίλους του άντρα της και οι 8 της επιβεβαιώνουν οτι κοιμήθηκε σπίτι τους. Οι 2 επιμένουν οτι ο άντρας της είναι ακόμα εκεί!

 

 

Πολύ ωραίο...

 

... και πολύ αληθινό (thank god!) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Γεια. Με λένε Σωκράτη και πάσχω από ενοχές επειδή δεν έχω στείλει 50 δισεκατομμύρια e-mail/αλυσίδα τα οποία έλαβα από ανθρώπους που πραγματικά πιστεύουν ότι, αν συνεχίσεις την αλυσίδα, ένα κακόμοιρο 6χρονο στην Καστανομαγούλα, που έχει ένα βυζί στο κούτελό του και ένα αυτί στον κώλο του, θα μαζέψει λεφτά για να μπορέσει να χέσει! Ειλικρινά πιστεύετε ότι ο Bill Gates θα δώσει σ'εσάς, και σε όποιον στείλετε το e-mail του, $1000; Πόσο βλάκες είστε; "Αααααααααα, κοιτάξτε! Αν κάνω scroll down σε αυτή τη σελίδα και κάνω μια ευχή, θα πάω στο κρεβάτι με όλα τα τεκνά του περιοδικού!" Τι μαλακίες! Ή ακόμα, μπορεί τα διαβολικά ξωτικά των e-mail/αλυσίδων να έρθουν στο σπίτι μου και να με πηδή@#$% στον ύπνο μου επειδή δεν συνέχισα μία αλυσίδα που ξεκίνησε ο Απόστολος Πέτρος το 5 μ.Χ. και την έφεραν στην Ελλάδα νάνοι προσκυνητές με το Έλλη! Χέσ'τους! Δείξε λίγη ευφυία και σκέψου σε τι συνεισφέρεις με το να στέλνεις τέτοια e-mail. Το πιο πιθανό να γίνεις αντιπαθής. Αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: Αν λάβεις ένα e-mail/αλυσίδα, το οποίο απειλεί ότι δεν θα κάνεις σεξ ή δεν θα έχεις τύχη για την υπόλοιπη ζωή σου, χέσ'το και σβήσε το. Αν έχει πλάκα, στείλε το. Μη τη σπας στον κόσμο με το να τους κάνεις να νιώθουν ένοχοι επειδή ένας λεπρός στη Μποτσουάνα, που δεν έχει δόντια και είναι δεμένος σε έναν πεθαμένο ελέφαντα εδώ και 27 χρόνια, έχει σαν μόνη του λύτρωση τα 5 σεντς που θα λάβει αν εσύ στείλεις αυτό το e-mail! Α, παρεμπιπτόντως, προς όλους εσάς τους χαζούς εκεί έξω: ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΑ E-MAIL ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΤΗΣ. ΟΧΙ, ΟΥΤΕ Η MICROSOFT!! Τώρα, στείλε αυτό το e-mail σε όλους τους γνωστούς σου. Διαφορετικά, αύριο το πρωί το βρακί σου θα έχει γίνει σαρκοφάγο και θα φαει τα γεννητικά σου όργανα!!''

 

απιστευτο γελιο!! στειλτε το σε ολους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν εν Γαλλία, και είχα μεταβεί εις ένα δάσος πλησίον του Μονπελιέ απολαμβάνων την εαρινήν δρόσον.

 

Αίφνης είδον να εμφανίζεται εκ της οπισθίας πλευράς θάμνου τινος, μίαν εύμορφον νεάνιδα.

 

Η αρμονία του σώματός της ήτο τελεία, οι οφθαλμοί της έλαμπαν εκ του κάλλους, τα μαλλιά της ήσαν υπέροχα κι εκυμάτιζαν εις τους πέντε ανέμους.

 

Τέτοιο κάλλος δεν είχα ιδεί έως τότε.

 

Πάραυτα κατελήφθην εκ ποιητικής εμπνεύσεως ην ηθέλησα να αποτυπώσω επί του χάρτου.

 

Προσέγγισα την νεάνιδα και είπον:

 

- Ω, ωραιοτάτη δεσποινίς, μήπως έχετε ένα κομμάτι χαρτί;

 

- Όχι κύριε, λυπάμαι, κι εγώ με φύλλα σκουπίστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...