Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ήταν μία γυναίκα που ο άνδρας της ήταν ναυτικός και τον κεράτωνε με όλους. Έλειπε λοιπόν ο άνδρας της σε ταξίδι, χτυπάει η πόρτα, ανοίγει η γυναίκα, ήταν ο γείτονας με κάτι σοκολατάκια.

Πηγαίνουν στο κρεβάτι, αλλά μετά από λίγο ξαναχτυπάει η πόρτα.

- Γρήγορα κρύψου, ο άνδρας μου, λέει η γυναίκα. Στην ντουλάπα, στην ντουλάπα!

Ανοίγει την πόρτα και βλέπει έναν άλλο γείτονα με ένα μπουκέτο λουλούδια. Τον παίρνει στο δωμάτιο και κάνουν σεξ. Χτυπάει ξανά το κουδούνι.

- Γρήγορα κρύψου, ο άνδρας μου! Κάτω από το κρεβάτι!

Ανοίγει την πόρτα, και βλέπει έναν παλιό γκόμενο που δεν της είχε φέρει τίποτε.

Πηγαίνουν στην κρεβατοκάμαρα και αρχίζουν πάλι το σεξ.

Ξαναχτυπάει το κουδούνι:

- Γρήγορα κρύψου, θα είναι ο άνδρας μου, λέει η γυναίκα. Στο μπαλκόνι, στο μπαλκόνι!!

Ανοίγει την πόρτα, και βλέπει τον άνδρα της.

Τον παίρνει και πηγαίνουν στην κρεβατοκάμαρα και αρχίζουν τα... προκαταρκτικά. Μετά από λίγο η γυναίκα σκέφτεται πως να βγάλει έξω τους γκόμενους.

- Αγάπη μου, τόσο καιρό έλειπες, και ούτε ένα κουτί σοκολατάκια δεν μου έφερες...

Σηκώνεται ο άνδρας και λέει:

- Εχεις δίκιο... Αχ... Αγιε Φανούριε, φανέρωσε μου ένα κουτί σοκολατάκια.

Τότε βγαίνει ο γκόμενος από την ντουλάπα:

- Εκ μέρους του Αγίου Φανουρίου, τα σοκολατάκια που ζητήσατε.

Τα δίνει και φεύγει. Κόκκαλο ο σύζυγος!

- Αγάπη μου, λέει πάλι η γυναίκα. Τόσο καιρό έλειπες και ούτε ένα μπουκέτο λουλούδια δεν μου έφερες.

Σηκώνεται ο άνδρας και λέει:

- Αγιε Φανούριε, φανέρωσε μου ένα μπουκέτο λουλούδια!

Βγαίνει ο γκόμενος κάτω από το κρεβάτι και λέει:

- Εκ μέρους του Αγίου Φανουρίου, τα λουλούδια που ζητήσατε...

Τα δίνει και φεύγει. Ξανά μένει άγαλμα ο σύζυγος...

Ο τρίτος δεν αντέχει, έχει παγώσει από το κρύο στο μπαλκόνι και αποφασίσει να μπει στο δωμάτιο:

- Συγνώμη... Εκ μέρους του Αγ. Φανουρίου έρχομαι. Επειδή κλείνουμε στις 19:00, μήπως θέλετε τίποτε άλλο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις φίλοι κουβεντιάζουν και ο ένας απ΄αυτούς αρκετά στενοχωρημένος τους λέει :

-Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα αλλά.... ντρέπομαι να σας το πω.

- Έλα ρε φίλοι είμαστε πέστο να ξελαφρώσεις γι΄αυτό είναι οι φίλοι

- Μμμμ.... ξέρετε η γυναίκα μου με κερατώνει.

- Τι αυτό είναι του λένε οι άλλοι δύο και οι δικές μας το ίδιο μας κάνουν σιγά τα λάχανα.

- Σοβαρά έ τότε να το κουβεντιάσουμε το πράγμα.

- Πότε το κατάλαβες του λένε οι άλλοι.

- Να εχτές που πήγα σπίτι κατάλαβα ότι με κερατώνει με έναν υδραυλικό.

- Καλά πως το κατάλαβες.

- Να βρήκα κάτω από το κρεβάτι έναν κάβουρα και κάνα δυο μούφες .

- Εμένα, λέει ο δεύτερος, με κερατώνει με έναν ηλεκτρολόγο.

- Ηλεκτρολόγο , λένε οι άλλοι, πώς το κατάλαβες;

- Να βρήκα κάτω από το κρεβάτι ένα δοκιμαστικό κατσαβίδι και μια μονωτική ταινία.

- Άστε ρα παιδιά , λέει ο τρίτος, αυτά δεν είναι τίποτα η δικιά μου κερατώνει με ένα άλογο.

- ΑΛΟΓΟ, λένε με μια φωνή , καλά ρε που το κατάλαβες;

- Να εχτές που πήγα σπίτι κάτω από το κρεβάτι βρήκα έναν ιππέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεστ έχει μόνο 1 ερώτηση, αλλά είναι πολύ σημαντική!

Δίνοντας μια ειλικρινή απάντηση θα καθορίσει το φιλότιμο σου!

Το τεστ περιέχει μια τυχαία, εντελώς φανταστική περίσταση όπου ΕΣΥ

καλείσαι να πάρεις μια απόφαση! Θυμήσου ότι η απάντηση σου πρέπει να είναι ειλικρινής.

Διαβάστε τα παρακάτω και δώστε ιδιαίτερη σημασία σε κάθε γραμμή!

 

 

Η ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ

 

Είσαι στη Νέα Ορλεάνη. Γύρω σου κυριεύει το χάος που προκάλεσε ένας τυφώνας και πολλαπλές πλημμύρες

 

Είναι μια πλημμύρα βιβλικών διαστάσεων. Είσαι ένας δημοσιογράφος φωτογράφος που δουλεύει για μία πολύ μεγάλη εφημερίδα, και είσαι παγιδευμένος μέσα στην μέση αυτής της καταστροφής!!

 

Η κατάσταση είναι φοβερή! Προσπαθείς να τραβήξεις φωτογραφίες που θα καθορίσουν την καριέρα σου. Σπίτια καταστρέφονται, άνθρωποι ουρλιάζουν, άλλοι εξαφανίζονται κάτω από τα νερά! Η φύση τα καταστρέφει όλα!

Ξαφνικά βλέπεις έναν άνθρωπο μέσα στο νερό! Παλεύει για τη ζωή του προσπαθώντας να μη τον καταπιούν τα κύματα!

Πλησιάζεις... και σου μοιάζει οικείος! Ξαφνικά καταλαβαίνεις ποιος είναι!

Είναι ο George Bush!!!

Την ίδια στιγμή βλέπεις τεράστια κύματα να κατευθύνονται καταπάνω του έτοιμα να τον πνίξουν!

Έχεις 2 επιλογές:

 

1) Μπορείς να σώσεις την ζωή του George Bush ή

 

2) Να τραβήξεις μια δραματική φωτογραφία που αναπαριστά τον θάνατο ενός από τους πιο δυνατούς και σημαντικούς ανθρώπους στον πλανήτη!

 

 

Η ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

 

Εδώ είναι η ερώτηση και παρακαλώ απάντησε ειλικρινά:

 

 

 

α) Θα επιλέξεις έγχρωμο φιλμ με υψηλή αντίθεση, ή

 

β) θα πας για την κλασική απλότητα του ασπρόμαυρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίμνη με ενοικιαζόμενες βάρκες. Το αφεντικό φωνάζει από το μεγάφωνο:

- Το νούμερο 99 να γυρίσει, τελείωσε ο χρόνος του!

Περνάνε μερικά λεπτά και η βάρκα δεν γυρίζει...

Το αφεντικό πιο δυνατά στο μεγάφωνο:

- Νούμερο 99, γύρνα στο μόλο αμέσως, διαφορετικά θα σου χρεώσω καθυστέρηση!!!

Παρεμβαίνει ο βοηθός:

- Αφεντικό, εμείς έχουμε μόνο 75 βάρκες. Δεν υπάρχει νούμερο 99!!

Το αφεντικό μετά από σκέψη δευτερολέπτων γυρνάει πάλι στο μεγάφωνο:

- Νούμερο 66, είσαι εντάξει;;;

 

 

 

 

πηγη:contra.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο τύπος και ψάχνει να παρκάρει στη Μιχαλακοπούλου εδώ και 3 τέταρτα. Ξενερωμένος εντελώς πια κι αφού έχει ρίξει διάφορα «γαλλικά» από τα νεύρα του, αρχίζει:

 

"Θεέ μου... σε παρακαλώ... βοήθησε με να βρω πάρκινγκ. Δεν αντέχω άλλο. Κι εγώ, παρόλο που ήμουν τόσα χρόνια άπιστος, θα κάνω τα πάντα για σένα. Θα αλλάξω, θα πηγαίνω κάθε Κυριακή στην εκκλησία. Σε παρακαλώ Θεούλη μου κάνε μόλις στρίψω στην γωνία να έχει μια θεσούλα. Σε παρακαλώ..."

 

Μόλις στρίβει λοιπόν στην γωνία, να σου η θεσούλα ελεύθερη. Κοιτάζει ο τύπος τον ουρανό και λέει: "Αστο μεγάλε ...βρήκα" :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δεκαετία του 50, ένας νεαρός, αποφάσισε να κάνει ένα δωράκι στην κοπέλα με την οποία έβγαινε τις τελευταίες μέρες.

Μετά από πολλή σκέψη, αποφάσισε να της δωρίσει ένα ζευγάρι γάντια, κάτι ρομαντικά αλλά παράλληλα όχι πολύ προσωπικό.

Μαζί με την αδελφή της αγαπημένης του (που τους έκανε "πλάτες") πήγαν σε ένα ειδικευμένο μαγαζί και αγόρασαν τα γάντια. Η αδελφούλα αγόρασε και δυο βρακάκια για τον εαυτό της. Ενώ η υπάλληλος πακετάριζε τα πράγματα, τα μπέρδεψε κι έτσι, η αδελφούλα πήρε το πακέτο με τα γάντια ενώ τα βρακάκια στάλθηκαν στην αγαπημένη του νεαρού με το παρακάτω συνοδευτικό σημείωμα:

" Αγαπημένη μου, τα διάλεξα γιατί πρόσεξα πως δεν συνηθίζεις να φοράς όταν βγαίνουμε μαζί. Αν δεν ήταν η αδερφή σου, θα διάλεγα τα μακριά με τα κουμπιά, αλλά εκείνη φοράει κοντά που βγαίνουν και πιο εύκολα.

Το χρώμα τους είναι ανοιχτό αλλά η κυρία που μου τα πούλησε μου έδειξε αυτά που φοράει εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν έδειχναν καν βρώμικα. Την έβαλα να δοκιμάσει το δικό σου ζευγάρι και έδειχναν πολύ όμορφα επάνω της. Θα ήθελα να ήμουν μαζί σου όταν θα τα φοράς για πρώτη φορά, γιατί σίγουρα θα τα πιάσουν και άλλοι πριν σε ξαναδώ.

Όταν τα βγάζεις, θυμήσου πως πρέπει να φυσάς μέσα τους πριν τα βάλεις στο συρτάρι σου γιατί υγραίνονται από τη χρήση. Σκέψου πόσες φορές θα τα φιλήσω στις μέρες που έρχονται. Ελπίζω να τα φοράς την Παρασκευή που θα βρεθούμε. Υ.Γ. Η τελευταία μόδα είναι να τα φοράς διπλωμένα προς τα κάτω, ώστε να φαίνεται και λίγη γούνα από μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τα αγγλικα,ετσι το βρηκα και το μεταφερω..

 

Dear Husband:

 

I'm writing you this letter to tell you that I'm leaving you for good. I've been a good woman to you for seven years and I have nothing to show for it. These last two weeks have been hell. Your boss called to tell me that you had quit your job today and that was the last straw for me. Last week, you came home and didn't notice that I had gotten my hair and nails done, cooked your favorite meal and even wore a brand new negligee. You came home and ate in two minutes, and went straight to sleep after watching the game. You don't tell me you love me anymore, you don't touch me or anything. Either you're cheating or you don't love me anymore, whatever the case is, I'm gone.

 

P.S. If you're trying to find me, don't. Your BROTHER and I are moving away to West Virginia together! Have a great life!

 

Signed,

Your EX-Wife

 

 

 

Dear Ex-Wife:

 

Nothing has made my day more than receiving your letter. It's true that you and I have been married for seven years, although a good woman is a far cry from what you've been. I watch sports so much to try to drown out your constant nagging. Too bad that doesn't work. I did notice when you cut off all of your hair last week, the first thing that came to mind was "You look just like a man!". My mother raised me to not say anything if you can't say anything nice. When you cooked my favorite meal, you must have gotten me confused with MY BROTHER, because I stopped eating pork seven years ago. I went to sleep on you when you had on that new negligee because the price tag was still on it. I prayed that it was a coincidence that my brother had just borrowed fifty dollars from me that morning and your negligee was $49.99. After all of this, I still loved you and felt that we could work it out. So when I discovered that I had hit the lottery for ten million dollars, I quit my job and bought us two tickets to Jamaica. But when I got home you were gone. Everything happens for a reason, I guess. I hope you have the filling life you always wanted. My lawyer said with your letter that you wrote, you won't get a dime from me. So take care.

 

P.S. I don't know if I ever told you this, but my brother Carl was born Carla. I hope that's not a problem.

 

Signed,

Rich As Hell and Free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δεκαετία του 50, ένας νεαρός, αποφάσισε να κάνει ένα δωράκι στην κοπέλα με την οποία έβγαινε τις τελευταίες μέρες.... Υ.Γ. Η τελευταία μόδα είναι να τα φοράς διπλωμένα προς τα κάτω, ώστε να φαίνεται και λίγη γούνα από μέσα

 

:lol: απίθανο rétro ανέκδοτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το πιστευω των νεων

 

Πιστεύω εις έναν φραπέ,

αφρώδη, παγοκράτορα,

ρουφηχτόν εκ καλάμου σπαστής,

εις στομάχους πάντων ερριμένον.

 

Και εις ένα αφρόγαλα, λευκόν, πηχτόν,

του καφέ συνοδό, και λιπογενές

το δια τον καφέ ποιηθέντα προ πάντων καπουτσίνο.

 

 

Milk εκ βοδώς,

αφρόν αληθινόν, εκ μιξερός ηλεκτρικού

χτυπηθέντα, ού γεννηθέντα,

ομοχρήσιμου του φραπέ

δι ου το μάτι ορθάνοιξε.

 

Τον δι' ημάς τους ανθρώπους

και δια την ημετέραν εργασίαν

φυτροθέντα εν καφεοδένδρων

και μαζευθέντα εξ άρρενος εργάτου

και αγοράσθη εξ εταιρείας

και εσυσκευάσθηκε.

 

Αγορασθέντα τε υπό ημών

εντός μικρής σακουλίτσας

ή κουτιού ή βαζακίου

 

Και ετοιμάσθη τας πρώτας ώρας

κατά τας πρωινάς.

 

Και εισέπεσε εντός ποτηριού

και ζαχαρώθηκε εκ κουταλιάς του γλυκού.

 

Και πάλιν άφρισε μετά δόξης

τσίτα κάνων κοιμητούς

ώστε χουζουρίου έλθη το τέλος.

 

Και εις το ρεύμα το πάγιον,

το χρήσιμον, το μιξεροκινόν,

το εκ της δεής επαραγόμενον

το συν ψυγείου και θηκών συνεργαζώμενο,

ωστε παρασκευαζώμενο,

παγακίων και υδάτων ψυχρών.

 

Εις μίαν, καφετερίαν, ομαδικήν και φιλικήν φραπεδοποσίαν.

 

Ομολογώ εν τσίμπημα εις μπισκότου εκ του μπολ.

 

Προσδοκώ τασάκι καθαρόν.

 

Και να είναι η ζάχαρη λιωμένη.

 

Αμήν.

 

 

 

 

 

 

2)

image001ny3.th.jpg

 

 

3) το νεο τραγουδι της eurovision

 

 

Greek Love

 

 

 

One day στην λιακάδα

 

sitting on the πρασινάδα

 

where the flowers ανθούσαν

 

αnd the horses χλιμιντρούσαν

 

say ο Μήτρος to Κρουστάλλω

 

-Do you μ' απατάς με άλλο;

 

κι η Κρουστάλλω σαν το hear

 

τηνε πιάνει μέγας fear

 

because τόπε η Μαγδάλω

 

ότι did it μ' έναν Γάλλο.

 

αnd the girl πονηρεμένη

 

lay down σαν πεθαμένη

 

-Μήτρο μ' if you don't believe me

 

με το καριοφύλι kill me.

 

and the Μήτρος που ήταν θύμα

 

την επίστεψε the βλήμα.

 

 

4) * _ Μεγάλος ΔιαγωνισμόςΠεκίνο 2008 _ *

 

 

Κερδίστε δύο αεροπορικά εισιτήρια με όλα τα έξοδα πληρωμένα (διαμονή, διατροφή, διασκέδαση κλπ) για την ολυμπιάδα του Πεκίνου 2008. Η συμμετοχή είναι πολύ απλή.

 

Ανοίξτε την συνημμένη φωτογραφία και να απαντήσετε σωστά στα παρακάτω ερωτήματα :

 

1. Ποιος μαθητής δείχνει σημάδια κούρασης (ύπνου)?

 

2. Ποιοι μαθητές είναι δίδυμα αδέρφια?

 

3. Ποιοι από τους μαθητές είναι κορίτσια?

 

 

111111111111wo2.th.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...