Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ελαφρώς άκυρη ερώτηση αν ξέρει κάποιος! Όσοι είναι να συνεχίσουν να παίρνουν το ΚΕΑ και μετά τον 1 χρόνο πρέπει να κάνουν τροποποιητική από την υπάρχων εγκεκριμένη αίτηση!

Αν λοιπόν κάποιος πολίτης κάνει τροποποιητική αλλά δεν την υποβάλει οριστικά και μετά την ακυρώσει συνεχίζει να ισχύει η εγκεκριμένη αίτηση που είχε γίνει πέρσι? Αφού δεν υποβλήθηκε οριστικά δεν επηρεάζει σε κάτι λογικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος αλλιώς θα παω μέχρι τα ΚΕΠ να ρωτήσω. Παίρνω ΚΕΑ απο τον Αύγουστο του 17 ωστόσο σήμερα βρήκα εργασία υπόγραψα σύμβαση και αναγγελία πρόσληψης όλα κομπλέ. Απο μεριά μου πρέπει να παω στα ΚΕΠ και να τους ενημερώσω τα παραπάνω ή αυτόματα το σύστημα θα δει ότι εργάζομαι και θα το διακόψει ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2018 στις 9:47 ΜΜ, dimips είπε

Ξέρεις αν θα πρέπει να πάω να το κόψω εγώ ή το βλέπουν μόνοι τους ;

εσυ πρεπει να πας, γενικα οτι μεταβολη υπαρχει εσυ τι δηλωνεις.

μπορεις να το αφησεις να το κοψουν αυτοι αλλα υπαρχει ο κινδυνος να σε αποκλησουν για ενα χρονο απο το προγραμμα

Στις 9/3/2018 στις 6:58 ΜΜ, citelis είπε

Μια ελαφρώς άκυρη ερώτηση αν ξέρει κάποιος! Όσοι είναι να συνεχίσουν να παίρνουν το ΚΕΑ και μετά τον 1 χρόνο πρέπει να κάνουν τροποποιητική από την υπάρχων εγκεκριμένη αίτηση!

Αν λοιπόν κάποιος πολίτης κάνει τροποποιητική αλλά δεν την υποβάλει οριστικά και μετά την ακυρώσει συνεχίζει να ισχύει η εγκεκριμένη αίτηση που είχε γίνει πέρσι? Αφού δεν υποβλήθηκε οριστικά δεν επηρεάζει σε κάτι λογικά??

να μην σε παρω στο λαιμο μου αλλα νομιζω οτι 99% ισχυει κανονικα η προηγουμενη εγω ενα μηνα δεν εκανα τροποιητικη αφησα την καινουργια αποθηκευμενη χωρις να προχορησω σε υθποβολη και πηρα κανονικα το κεα

2 ώρες πριν, Live in chaos είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Εχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος αλλιώς θα παω μέχρι τα ΚΕΠ να ρωτήσω. Παίρνω ΚΕΑ απο τον Αύγουστο του 17 ωστόσο σήμερα βρήκα εργασία υπόγραψα σύμβαση και αναγγελία πρόσληψης όλα κομπλέ. Απο μεριά μου πρέπει να παω στα ΚΕΠ και να τους ενημερώσω τα παραπάνω ή αυτόματα το σύστημα θα δει ότι εργάζομαι και θα το διακόψει ; 

μπαινεις ονλαιν στο σαιτ του κεα εως 15 μερες μετα απο την ημερα που πληρωθεις, δηλαδη αν παρεις λεφτα απο μισθο απο αρχες εως τελος μαρτιου τα δηλωνεις εως 15 απριλιου.

εχει στην φορμα μισθο; 1ου μηνα 2ου και 3ου, καθε μηνα τα συμπληρωνεις μετα τον 3ο μηνα που θα πληρωθεις θα κοπει το κεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Anorymous είπε

εσυ πρεπει να πας, γενικα οτι μεταβολη υπαρχει εσυ τι δηλωνεις.

μπορεις να το αφησεις να το κοψουν αυτοι αλλα υπαρχει ο κινδυνος να σε αποκλησουν για ενα χρονο απο το προγραμμα

να μην σε παρω στο λαιμο μου αλλα νομιζω οτι 99% ισχυει κανονικα η προηγουμενη εγω ενα μηνα δεν εκανα τροποιητικη αφησα την καινουργια αποθηκευμενη χωρις να προχορησω σε υθποβολη και πηρα κανονικα το κεα

μπαινεις ονλαιν στο σαιτ του κεα εως 15 μερες μετα απο την ημερα που πληρωθεις, δηλαδη αν παρεις λεφτα απο μισθο απο αρχες εως τελος μαρτιου τα δηλωνεις εως 15 απριλιου.

εχει στην φορμα μισθο; 1ου μηνα 2ου και 3ου, καθε μηνα τα συμπληρωνεις μετα τον 3ο μηνα που θα πληρωθεις θα κοπει το κεα

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που ήμουν να ανανεώσω φεβρουάριο πήγα πριν την ημερομηνία που έλεγε το μήνυμα αλλά το κεα μου είχε ήδη κοπεί, και έχασα ένα μήνα έτσι.

Μου είπε ο άνθρωπος εκει οτι το έκαναν έτσι για να την πατήσει ο κόσμος γιατί τους έλειπαν λεφτά.

Προσοχή μην το πάθετε και σεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες επειδη νομιζα οτι δεν δικαιουμαι το ΚΕΑ δεν ειχα ασχοληθει.
Μπορει να μου υποδειξει καποιος τι να προσεξω στην αιτηση,για να μη διαβαζω 50 σελιδες;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, webparts είπε

Παιδες επειδη νομιζα οτι δεν δικαιουμαι το ΚΕΑ δεν ειχα ασχοληθει.
Μπορει να μου υποδειξει καποιος τι να προσεξω στην αιτηση,για να μη διαβαζω 50 σελιδες;

Ευχαριστω!

Aν θυμάμαι καλά από άλλο θρεντ παίρνεις ταμείο ανεργίας, όποτε λογικά δεν μπορείς να πάρεις και το ΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DZ-Photographer είπε

Aν θυμάμαι καλά από άλλο θρεντ παίρνεις ταμείο ανεργίας, όποτε λογικά δεν μπορείς να πάρεις και το ΚΕΑ.

Καλα θυμασαι.
Μου ειπαν σημερα οτι και με το ταμειο μπορω να παρω ΚΕΑ.
Μαλλον για αυτο δεν ειχα ασχοληθει..

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
46 λεπτά πριν, webparts είπε

Καλα θυμασαι.
Μου ειπαν σημερα οτι και με το ταμειο μπορω να παρω ΚΕΑ.
Μαλλον για αυτο δεν ειχα ασχοληθει..

Ευχαριστω..

Αν το τελευταίο εξάμηνο έχεις μεγαλύτερο εισόδημα από 1200€ (για μονοπρόσωπο νοικοκυριό) δεν παίρνεις ΚΕΑ, αν έχεις λιγότερα κανε την αίτηση δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 
Σύνθεση ωφελούμενης μονάδας Εξαμηνιαίο  Εισόδημα
Ενήλικας (200 €)*6 = 1.200 €
 

 

http://e-learning.keaprogram.gr/el/Lesson/L03/Asset/258079/faq_manual×

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DZ-Photographer είπε

Αν το τελευταίο εξάμηνο έχεις μεγαλύτερο εισόδημα από 1200€ (για μονοπρόσωπο νοικοκυριό) δεν παίρνεις ΚΕΑ, αν έχεις λιγότερα κανε την αίτηση δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 
Σύνθεση ωφελούμενης μονάδας Εξαμηνιαίο  Εισόδημα
Ενήλικας (200 €)*6 = 1.200 €
 

http://e-learning.keaprogram.gr/el/Lesson/L03/Asset/258079/faq_manual×

Επιδοτηθηκα Νοεμβρη εως σημερα,οποτε μαλλον δεν το δικαιουμαι.

Τσαμπα και η φασαρια του να συμπληρωσω την αιτηση μαλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Anorymous

Γνωρίζεται πως μπορώ να κάνω επεξεργασία - καταχώρηση το πεδίο μισθός ;

Πρέπει να πατήσω κάτι από τις ενέργειες; 

https://prnt.sc/iyvbql

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Live in chaos είπε

@Anorymous

Γνωρίζεται πως μπορώ να κάνω επεξεργασία - καταχώρηση το πεδίο μισθός ;

Πρέπει να πατήσω κάτι από τις ενέργειες; 

https://prnt.sc/iyvbql

πατας το νεα τροποποιητικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ερώτηση ... πειρα ενα αυτοκινητο του 2013 με δανειο, το κοστος του ηταν 8.000 , δικαιούμαι κεα η οχι διοτι ειναι με δανειο και πληρωνω δόσεις, δεν το εχω παρει ντουκου. το οριο για ακινητη περιουσια ειναι 6000, πως μπορω να μαθω την αντικειμενική αξια του οχηματος αν δεν παιζει ρολο που το εχω με δοσεις?

 

σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει... ευχαριστώ!

Επεξ/σία από makariotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makariotatos είπε

Παιδιά μια ερώτηση ... πειρα ενα αυτοκινητο του 2013 με δανειο, το κοστος του ηταν 8.000 , δικαιούμαι κεα η οχι διοτι ειναι με δανειο και πληρωνω δόσεις, δεν το εχω παρει ντουκου. το οριο για ακινητη περιουσια ειναι 6000, πως μπορω να μαθω την αντικειμενική αξια του οχηματος αν δεν παιζει ρολο που το εχω με δοσεις?

σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει... ευχαριστώ!

πανε στην προνοια και ρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...