Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πειτε με κακο αλλα αν συνεχιζονταν οι πλημμύρες θα έπρεπε (οπως ελεγε και ενα σχολιο) "για να πάρεις μέρισμα πρέπει να σε λένε Αρισταρχο, να είσαι 2,26, κουτσός στο δεξί πόδι, ένα καστανό ένα πράσινο μάτι και να κάνεις τα 100 σε 11 δευτερόλεπτα".Οχι 3.5 εκατομμυρια αλλσ ουτε 300 χιλ δενβλεπω να παιρνουν.

 

Φέρτε μου έναν πλανήτη δεν θελω πια να χω σε συτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα η αιτηση μου εχει εγκριθει αλλα οταν παω να την δω γραφει αυτο,ειναι επειδη υπαρχει καποιο προβλημα η ειναι ενημερωτικο και το βγαζει και σε εσας?

 

JecbDgV.png

Αυτο τι ειναι; και σε εμενα το βγαζει, αφου εγκριθικε η αιτηση ετσι δεν ειναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτο τι ειναι; και σε εμενα το βγαζει, αφου εγκριθικε η αιτηση ετσι δεν ειναι; 

Eγκριθηκε,ενημερωτικο ειναι αυτο πανω δεξια εχει και ενα Χ που μπορεις να το κλεισεις.

 

 

Για το κεα,στο νεο μνημονιο Επιπλέον, ορίζεται πως έως τον Απρίλιο του 2018, οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης που είναι ικανοί, αλλά δεν εργάζονται και δεν είναι ενταγμένοι σε κάποιο πρόγραμμα επιμόρφωσης ή κατάρτισης, θα πρέπει να εγγραφούν στον ΟΑΕΔ ως αναζητούντες εργασία.

 

Πηγη:http://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/epikeropiimeno-mnimonio-me-82-proapetoumena-allages-se-syntaxis-epidomata-forologia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγκριθηκε,ενημερωτικο ειναι αυτο πανω δεξια εχει και ενα Χ που μπορεις να το κλεισεις.

 

 

Για το κεα,στο νεο μνημονιο Επιπλέον, ορίζεται πως έως τον Απρίλιο του 2018, οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης που είναι ικανοί, αλλά δεν εργάζονται και δεν είναι ενταγμένοι σε κάποιο πρόγραμμα επιμόρφωσης ή κατάρτισης, θα πρέπει να εγγραφούν στον ΟΑΕΔ ως αναζητούντες εργασία.

 

Πηγη:http://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/epikeropiimeno-mnimonio-me-82-proapetoumena-allages-se-syntaxis-epidomata-forologia/

 

αυτο ισχυει περιπου και τωρα αν δεν εχεις πχ τελιωσει το λυκειο σε στελνουν υποχρεωτικα σε σχολειο 2ης ευκαιρίας, επισης μπορει να ερθει κοινωνικος λειτουργός να σε τσεκαρει.

 

επισης ανακοινωθηκε οτι λογο γιορτων θα μπει νωριτερα φετος συγκεκριμενα στις 22 δεκεμβριου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγκριθηκε,ενημερωτικο ειναι αυτο πανω δεξια εχει και ενα Χ που μπορεις να το κλεισεις.

 

 

Για το κεα,στο νεο μνημονιο Επιπλέον, ορίζεται πως έως τον Απρίλιο του 2018, οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης που είναι ικανοί, αλλά δεν εργάζονται και δεν είναι ενταγμένοι σε κάποιο πρόγραμμα επιμόρφωσης ή κατάρτισης, θα πρέπει να εγγραφούν στον ΟΑΕΔ ως αναζητούντες εργασία.

 

Πηγη:http://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/epikeropiimeno-mnimonio-me-82-proapetoumena-allages-se-syntaxis-epidomata-forologia/

Αυτό πρέπει να πάει στα ανέκδοτα.

Λες και θα σου βρει ποτέ δουλειά ο ΟΑΕΔ..

Ακόμη και να σου βρει μια στο εκατομμύριο υπάρχουν χίλιοι τρόποι για να μη δουλεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρέπει να πάει στα ανέκδοτα.

Λες και θα σου βρει ποτέ δουλειά ο ΟΑΕΔ..

Ακόμη και να σου βρει μια στο εκατομμύριο υπάρχουν χίλιοι τρόποι για να μη δουλεψεις.

 

εμενα με πηραν σημερα μετα απο 3 χρονια ανεργιας σχεδον καλιο αργα παρα ποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με πηραν σημερα μετα απο 3 χρονια ανεργιας σχεδον καλιο αργα παρα ποτε :P

 

Ένας φίλος μου τεμπέλης που δεν είχε ανάγκη να δουλέψει ήταν 9 χρόνια σερί στον οαεδ και δεν τον ενόχλησε ποτέ κανείς...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να σε ενοχλήσουν από τη στιγμή που δεν ασχολείσαι εσύ και που δεν τους κοστίζεις κάτι ας κάτσεις γραμμένος για πάντα.

 

Τώρα, μόνο με τις δωρεάν μετακινήσεις δε ξέρω αν το αλλάξουν αυτό γιατί εδώ που τα λέμε είναι λίγο αστείο να δικαιούνται όλοι όσοι γράφονται απλά στον οαεδ δωρεάν μετακινήσεις με αποτέλεσμα και άτομα που δεν ψάχνουν επί της ουσίας για δουλειά (νοικοκυρές, εισοδηματίες κλπ) να τις δικαιούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να σε ενοχλήσουν από τη στιγμή που δεν ασχολείσαι εσύ και που δεν τους κοστίζεις κάτι ας κάτσεις γραμμένος για πάντα.

 

Τώρα, μόνο με τις δωρεάν μετακινήσεις δε ξέρω αν το αλλάξουν αυτό γιατί εδώ που τα λέμε είναι λίγο αστείο να δικαιούνται όλοι όσοι γράφονται απλά στον οαεδ δωρεάν μετακινήσεις με αποτέλεσμα και άτομα που δεν ψάχνουν επί της ουσίας για δουλειά (νοικοκυρές, εισοδηματίες κλπ) να τις δικαιούνται.

Εγω ακουσα οτι θελουν να κοψουν τις μειωμενες μεταφορες στα αμεα ,στους στρατιωτες,τους φοιτητες και τους πολυτεκνους.Ελεος δηλαδη,σε οποιαδηποτε κοινωνικη παροχη βαζουν μαχαιρι.Και ποσο μεγαλο να ειναι το κονδυλι.Εδω χαριζουν  1 δις ψηφοθηρικά,η δαπανη των μειωμενων εισιτηρίων τους πειραξε.Θα μου πεις εδω εβαλαν να πληρωσουν ενφια οι σεισμοπαθεις στην λεσβο τι να λεμε τωρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να τις πλήρωνε κιόλας καλά θα ήταν, διότι δεν είναι "ανέξοδες". Πρέπει να πηγαίνουν τα ποσά αυτά από τον κρατικό προϋπολογισμό στις αντίστοιχες επιχειρήσεις.

 

Έλα όμως που τα υπουργεία (πχ άμυνας/εργασίας/παιδείας για φαντάρους/ανέργους/φοιτητές αντίστοιχα) φεσώνουν τους ΟΑΣΑ/ΣΤΑΣΥ κτλπ με αποτέλεσμα να ξεσκίζονται ακόμα περισσότερο τα οικονομικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακουσα οτι θελουν να κοψουν τις μειωμενες μεταφορες στα αμεα ,στους στρατιωτες,τους φοιτητες και τους πολυτεκνους.Ελεος δηλαδη,σε οποιαδηποτε κοινωνικη παροχη βαζουν μαχαιρι.Και ποσο μεγαλο να ειναι το κονδυλι.Εδω χαριζουν 1 δις ψηφοθηρικά,η δαπανη των μειωμενων εισιτηρίων τους πειραξε.Θα μου πεις εδω εβαλαν να πληρωσουν ενφια οι σεισμοπαθεις στην λεσβο τι να λεμε τωρα..

Η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 100 ετών, μπορεί να μην κλέβουν αλλά κάνουν άλλα χοντρά λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 100 ετών, μπορεί να μην κλέβουν αλλά κάνουν άλλα χοντρά λάθη.

 

Δεν νομίζω να φταίει η κυβέρνηση, ή να το θέσω αλλιώς η κυβέρνηση είναι ένας μικρόκοσμος. Τέτοιοι που γίναμε, τέτοια μας αξίζουν. Το να επιρρίπτουμε τις ευθύνες πάντα σε άλλους είναι το εύκολο. Και στο γράφω αυτό, παρακινούμενος από την εικόνα προφίλ που έχεις. Όλοι μας μιλάνε για την οικονομική κρίση, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα για την ηθική κρίση που έχει κατακλύσει τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 100 ετών, μπορεί να μην κλέβουν αλλά κάνουν άλλα χοντρά λάθη.

Ο τσιπρας δεν υπαρχει περιπτωση μια στο εκατομμυριο να ξαναβγει.Δεν υποστηριζω κομματικα καποιον αλλα ο συγκεκριμενος ειναι τελειωμενος.Ερχονται το 18 και το 19 φοβερα μετρα,με τα πιο σημαντικα μεγαλες μειωσεις συνταξεων και μειωση του αφορολογητου(για ονομα του θεου),αυτα επιβεβαιωμενα,και ακουγοταν πριν μηνες κατι για νεο φορο ακινητων που θα ξεκιναει απο 500ρι και πανω,και καταργηση στεγαστικων επιδοματων και  μειωση κοινωνικων παροχων.Το μοναδικο καλο σημειο ειναι το ελαχιστο εγγυημενο εισοδημα,το οποιο το εκανε παρα πολυ προχειρα,και με επιβολη του απο τους ξενους(οπως και ολα τα αλλα βεβαια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να φταίει η κυβέρνηση, ή να το θέσω αλλιώς η κυβέρνηση είναι ένας μικρόκοσμος. Τέτοιοι που γίναμε, τέτοια μας αξίζουν. Το να επιρρίπτουμε τις ευθύνες πάντα σε άλλους είναι το εύκολο. Και στο γράφω αυτό, παρακινούμενος από την εικόνα προφίλ που έχεις. Όλοι μας μιλάνε για την οικονομική κρίση, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα για την ηθική κρίση που έχει κατακλύσει τον κόσμο.

Η εικόνα τι σχέση έχει; απλά με λένε Γιώργο οπότε έβαλα τον Άγιο μου.

 

Ηθική κρίση είναι στο πρόγραμμα να υπάρχει..

Αυτά έχουν γραφτεί, ότι γράφει δεν ξε - γράφει τέλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εικόνα τι σχέση έχει; απλά με λένε Γιώργο οπότε έβαλα τον Άγιο μου.

 

Ηθική κρίση είναι στο πρόγραμμα να υπάρχει..

Αυτά έχουν γραφτεί, ότι γράφει δεν ξε - γράφει τέλος..

 

Αυτό σου λέω, από την στιγμή που ο κόσμος δεν αντιδρά για τα σημεία και τέρατα, λογικό είναι μετά να έρχονται αναποδιές παντός φύσεως. Στο τέλος της ημέρας το φίδι τρώει την ουρά του και πεθαίνει. Συνεπώς εάν δεν αλλάξει ο κόσμος, δεν θα αλλάξει ούτε η κυβέρνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...