Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμενα για 80 ευρω αυτο το 300 εβγαλε...κλαιν

Κάνουμε την αίτηση και παίρνουμε λιγότερα η παίρνουμε τα @@ μας ;

Κάτσε να το βάλω και στο σωστό topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουμε την αίτηση και παίρνουμε λιγότερα η παίρνουμε τα @@ μας ;

Κάτσε να το βάλω και στο σωστό topic.

δεν ξερω παντως μου βγαζει αυτο που βγαζει σε εσενα...αυριο θα παρω τον λογιστη τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν παραχώρηση λέγεται όταν σου παραχωρούν έναν χώρο στο σπίτι.

 

 

Oταν σου παραχωρουν ολο το σπιτι πως λεγεται?

Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να γίνει δωρεάν παραχώρηση μερος του σπιτιού, εγω ξερω δωρεαν παραχώρηση γίνεται ολόκληρης της οικίας.

 

Μπορει να γινει, το ακουσα στου Αυτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν σου παραχωρουν ολο το σπιτι πως λεγεται?

 

Μπορει να γινει, το ακουσα στου Αυτια.

 

δωρεαν παραχωρηση λεγετε και μπορει να γινει μονο για ολο το σπιτι απο οτι ξερω εκτος αν υπαρχουν περισοτερη ιδιοκτητες και με ποσοστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωρεαν παραχωρηση λεγετε και μπορει να γινει μονο για ολο το σπιτι απο οτι ξερω εκτος αν υπαρχουν περισοτερη ιδιοκτητες και με ποσοστο

 

Ειπαμε, μπορει να γινει και παραχωρηση μερους του σπιτιου, κανονικα και νομιμα. Το ειπανε φοροτεχνικοι στου Αυτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα να κάνω πρωι-πρωί την αιτηση και καθως παω στα στοιχεια νοικοκυριου μου βγάζει <<Εαν αποκτήσατε τέκνο μετά τις 1/1/2017 η συμπλήρωση του ΑΜΚΑ θα είναι διαθέσιμη τις επόμενες ημέρες>> :shock: :mad:  :eek:  .Ε αφου δεν είστε  πληρως ετοιμοι ρε παιδια τη  τι βγάζετε για συμπλήρωση!Εκανα ακύρωση αίτησης.Λογικά θα μπορώ να την ξαναυποβάλλω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την παραχώρηση, και ουσιαστικά την αλλαγή ενός φιλοξενούμενου σε μη φιλοξενούμενο, μου είπαν ότι έπρεπε να έχει δηλωθεί έως 31/10. Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με την παραχώρηση, και ουσιαστικά την αλλαγή ενός φιλοξενούμενου σε μη φιλοξενούμενο, μου είπαν ότι έπρεπε να έχει δηλωθεί έως 31/10. Ισχύει;

Δεν το γνωρίζω ακόμα να σου πω την αλήθεια, αλλά αν ήταν να μην υπάρχει όριο στο ποτέ να δηλωθεί θα είχαμε κύμα τροποποιητικών δηλώσεων όπου γονείς ξερωγω θα δηλωναν ότι μένουν χωριά και θα παραχωρουσαν το σπίτι τους στο χαμηλόμισθο ή άνεργο παιδί τους και θα το έπαιρναν πολλοί περισσότεροι

 

Θα συνέφερε να φας πρόστιμο 100αρικο προκειμένου να πάρεις κεα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωρίζω ακόμα να σου πω την αλήθεια, αλλά αν ήταν να μην υπάρχει όριο στο ποτέ να δηλωθεί θα είχαμε κύμα τροποποιητικών δηλώσεων όπου γονείς ξερωγω θα δηλωναν ότι μένουν χωριά και θα παραχωρουσαν το σπίτι τους στο χαμηλόμισθο ή άνεργο παιδί τους και θα το έπαιρναν πολλοί περισσότεροι

 

Θα συνέφερε να φας πρόστιμο 100αρικο προκειμένου να πάρεις κεα

Για το άνεργο παιδί, οσοι μπορούσαν να το κάνουν το κάνανε ηδη για ΚΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε, μπορει να γινει και παραχωρηση μερους του σπιτιου, κανονικα και νομιμα. Το ειπανε φοροτεχνικοι στου Αυτια.

 

δηλαδη θα μενω εργω στο μισο σπιτι και στο αλλο θα το κανω δωρεαν παραχωρησει ή το δινω σε δυοι αδερφια 50 και 50 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σου κανει καποιος δωρεαν παραχωρηση αυτος που σου το παραχωρει δεν επιβαρυνεται με φορο?

Ναι, αλλα υπαρχουν εξαιρεσεις, με πιο σχετικη αν η παραχωρηση γινεται μεταξυ γονεα-τεκνου για χρηση ως πρωτη κατοικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ρωτήσω και γω μήπως κανένας παλιός δικαιούχος θυμάται αν η κατάθεση του επιδόματος ΚΕΑ του Δεκέμβρη γίνεται πριν τη μέρα των Χριστουγέννων, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Το κεα μου είχε μειωθεί γιατί είχα πάρει κάποιο επίδομα. Όταν πέρασαν 6 μήνες μπέικα και το άλλαξα και δικαιούμαι τώρα τα χρήματα που έπαιρνα και στην αρχή Η αίτηση λέει εγκεκριμένη και την άλλαξα αρχές Νοέμβριου Στην αυριανή πληρωμή θα πληρωθώ βάσει της καινούργιας αιτήσεις η της παλιάς? Ευχάριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...