Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο πατερας μου οπως ειχα πει το επαιρνε 1 χρονο τωρα αλλα επειδη δουλεψε 8 μηνες στον δημο και εχει μαζευτει το εισοδημα δεν θα το παρει, απλα μου ειπε οτι θα ξανα κανει αιτηση του χρονου παλι, και ευτηχως οπως τον ειπαν παλι καλα που πηγε και το εκοψε αλλιως θα πληρωνε απο πανω και προστιμο στην εφορια 

Αν σου κανει δωρεαν παραχωρηση ο πατερας σου θα το δικαιουσαι νομιζω,απλα επειδη δνε ειναι περιοδος δηλωσεων θα πρεπει να γινει τροποιητικη για να βγεις απο φιλοξενουμενος και εχει προστιμο.Ρωτα τον λογιστη αν συμφερει να το κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου κανει δωρεαν παραχωρηση ο πατερας σου θα το δικαιουσαι νομιζω,απλα επειδη δνε ειναι περιοδος δηλωσεων θα πρεπει να γινει τροποιητικη για να βγεις απο φιλοξενουμενος και εχει προστιμο.Ρωτα τον λογιστη αν συμφερει να το κανεις..

 

Και ο πατερας του που θα δηλωσει οτι μενει; αν δηλωσει φιλοξενουμενος του γιου τοτε ο γιος δεν μπορει να παρει το ΚΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντε το ΚΕΑ ας το αφησουμε το μερισμα μπωρο να το παρω; που ανοιγουν οι αιτησεις; γιατι ακουω οτι επειδη ειμαι φιλοξενουμενος δεν το παιρνω ξερει κανεις; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντε το ΚΕΑ ας το αφησουμε το μερισμα μπωρο να το παρω; που ανοιγουν οι αιτησεις; γιατι ακουω οτι επειδη ειμαι φιλοξενουμενος δεν το παιρνω ξερει κανεις; ευχαριστω

Και για το κεα μπορεις να κανεις αιτηση και βλεπεις..

Για το μερισμα

 

https://www.koinonikomerisma.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντε το ΚΕΑ ας το αφησουμε το μερισμα μπωρο να το παρω; που ανοιγουν οι αιτησεις; γιατι ακουω οτι επειδη ειμαι φιλοξενουμενος δεν το παιρνω ξερει κανεις; ευχαριστω

Εφόσον στην φορολογική δηλωση του 2016 ησουν φιλοξενούμενος του πατερα σου τοτε την αιτηση για το κοινωνικό μέρισμα πρεπει να την κανει ο πατέρας σου, και εσύ και ολοι οι αλλοι φιλοξενούμενοι να κανουν αποδοχή (μέσω του συστήματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο πατερας του που θα δηλωσει οτι μενει; αν δηλωσει φιλοξενουμενος του γιου τοτε ο γιος δεν μπορει να παρει το ΚΕΑ

Δωρεάν παραχώρηση λέγεται όταν σου παραχωρούν έναν χώρο στο σπίτι.

Δεν αλλάζει κάτι στον πατέρα, αλλάζει στον ενδιαφερόμενο. Με αυτόν τον τρόπο δεν φαίνεται φιλοξενούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν παραχώρηση λέγεται όταν σου παραχωρούν έναν χώρο στο σπίτι.

Δεν αλλάζει κάτι στον πατέρα, αλλάζει στον ενδιαφερόμενο. Με αυτόν τον τρόπο δεν φαίνεται φιλοξενούμενος.

Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να γίνει δωρεάν παραχώρηση μερος του σπιτιού, εγω ξερω δωρεαν παραχώρηση γίνεται ολόκληρης της οικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν παραχώρηση λέγεται όταν σου παραχωρούν έναν χώρο στο σπίτι.

Δεν αλλάζει κάτι στον πατέρα, αλλάζει στον ενδιαφερόμενο. Με αυτόν τον τρόπο δεν φαίνεται φιλοξενούμενος.

Συνηθως δωρεαν παραχωρηση γινεται σε αλλο σπιτι. Αν παιζει κατι τετοιο ειναι μεγαλο loophole για χιλιαδες φιλοξενουμενους.

 

Τυπικα η προκηρυξη θεωρει οτι νοικοκυριο ειναι οσοι ζουν υπο την ιδια στεγη, οποτε δεν το δικαιουνται, αλλα αν περναει στο συστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να γίνει δωρεάν παραχώρηση μερος του σπιτιού, εγω ξερω δωρεαν παραχώρηση γίνεται ολόκληρης της οικίας.

Οι μισοι που παιρνουν το κεα εχουν παρει δωρεαν παραχωρηση μια αποθηκη στο σπιτι.

 

Αν παιζει κατι τετοιο ειναι μεγαλο loophole για χιλιαδες φιλοξενουμενους.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισοι που παιρνουν το κεα εχουν παρει δωρεαν παραχωρηση μια αποθηκη στο σπιτι.

 

Ναι, αλλα αυτο προϋποθέτει οτι η αποθήκη ειναι δηλωμένη και πανω απο καποια τετραγωνικά (απο οσο ξερω), δεν ξερω αν μπορεί να γίνει κατι τετοιο με δωμάτια σπιτιού. Υποθέτω οτι αν υπάρχει νομοθεσία για ενοικίαση δωματίου θα μπορεί να γίνει και δωρεάν παραχώρηση αλλα υπάρχει στην ελληνική νομοθεσία πρόβλεψη για ενοικίαση δωματίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση κοινωνικού μερίσματος Xxx: Η συνολική αξία της ακίνητης περιουσίας του νοικοκυριού ξεπερνάει το προβλεπόμενο όριο. Δεν πληροίτε το κριτήριο της ακίνητης περιουσίας

Βαρύτητα 300.

 

Τον ήπιαμε ;

 

Η περιουσία είναι 1446 ευρώ παραπάνω από αυτά που λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση κοινωνικού μερίσματος Xxx: Η συνολική αξία της ακίνητης περιουσίας του νοικοκυριού ξεπερνάει το προβλεπόμενο όριο. Δεν πληροίτε το κριτήριο της ακίνητης περιουσίας

Βαρύτητα 300.

 

Τον ήπιαμε ;

 

Η περιουσία είναι 1446 ευρώ παραπάνω από αυτά που λέει.

και εμενα για 80 ευρω αυτο το 300 εβγαλε...κλαιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα αυτο προϋποθέτει οτι η αποθήκη ειναι δηλωμένη και πανω απο καποια τετραγωνικά (απο οσο ξερω), δεν ξερω αν μπορεί να γίνει κατι τετοιο με δωμάτια σπιτιού. Υποθέτω οτι αν υπάρχει νομοθεσία για ενοικίαση δωματίου θα μπορεί να γίνει και δωρεάν παραχώρηση αλλα υπάρχει στην ελληνική νομοθεσία πρόβλεψη για ενοικίαση δωματίου;

Ναι δεν γνωριζω για δωματιο,αυτος που ρωτησε ειπε οτι ο πατερας του εχει μια αποθηκη νομιζω,για αυτο το προτεινα.Παντως η δωρεαν παραχωρηση εχει δουλεψει σε αρκετους χωρις να ξερω λεπτομερειες,για αυτο ειπα ας ρωτησει σε εναν (σωστο) λογιστη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...