Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δωθηκαν παραπανω λεπτομερειες σημερα,http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/vhma-vhma-h-aithsh-gia-to-koinwniko-merisma.4950006.html μειλ τηλεφωνο αμκα και iban θα χρειαζονται,προσυμπληρωμενα τα εισοδηματα οι φιλοξενουμενοι και τα περιουσιακα.Οι φιλοξενουμενοι επισης θα πρεπει να μπαινουν να αποδεχονται και αυτοι τα στοιχεια για να παρει ο αιτων το μερισμα.Προβλεπω σκοτωμους :P Στο προτελευταιο βημα σε ενημερωνει κιολας αν εισαι δικαιουχος η οχι,οποτε δεν χανει τιποτα να κανει ο καθενας αιτηση.Αν διαβαζει καποιος admin ας μεταφερει τα μυνηματα για το μερισμα στο αντιστοιχο thread μιας και ειναι κλειδωμενο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο... 2+2 δηλαδή σύνολο είμαστε 4

Απο οσο εχω καταλάβει το παίρνεις εκτος και αν σε βγάλουν εκτός η περιουσία ή οι καταθέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο εχω καταλάβει το παίρνεις εκτος και αν σε βγάλουν εκτός η περιουσία ή οι καταθέσεις.

Περιουσία μηδέν... Καταθέσεις μηδέν..

Μέχρι 18.000 θέλει; λογικά κάτι θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιουσία μηδέν... Καταθέσεις μηδέν..

Μέχρι 18.000 θέλει; λογικά κάτι θα πάρω.

 

Ναι, και θα ειναι κανα 500αρι (περιπου) με τα μεχρις τωρα γνωρισματα.

 

Τελικά σε συνδικαιουχος λογαριασμού καταθέσεων γνωρίζουμε τί ισχύει;

Το ποιος ειναι συνδικαιουχος δεν εχει σημασια, το ποιος εχει δηλωσει τους τοκους θα εχει σημασια (και ποσο ηταν οι τοκοι αυτοι φυσικα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσους τόκους μπορεί να εχει κάνεις σε ευρω στα 9000 ευρώ?

Το μεσο ετησιο επιτοκιο το 15 ήταν γυρω στο 1%.Υπολογιζε γυρω στο 90ευρω..Τωρα αυτο βεβαια ειναι προθεσμιακο επιτόκιο,αν λαβουν υποψιν του ταμιευτηρίου που ηταν γυρω στο 0.1 υπολογιζε 9 ευρω.Βεβαια δεν ξερω αν οντως ισχυει οτι ολα εξαρτώνται απο τους τοκους γιατι το νομοσχέδιο λεει θσ γινει και διασταυρωση(με τράπεζες???).

Αν μπω στο ταξις θα μου γράφει αν δικαιούμαι; ξέρει κάποιος;

Οχι.Κανοντας την αιτηση θα σου εμφανίζει τα στοιχεία σου και ενα βημα πριν την ολοκλήρωση θα σου λεει αν δικαιουσαι(που δικαιουσαι με 2 παιδια).

 

 

Γενικά παλι υπαρχουν αποριες αν καποιος εχει 10000 καταθεσεις και μισο ευρω τόκους τι γινεται?Η αν έχει 100 ευρω τοκους και πραγματικες καταθεσεις 1000 ευρω και μεσολαβησε μια αγορα ας πουμε ενος σπιτιου τι γινεται?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ενας ειχε 10000 ευρω τον γεναρη του και καποιον απο τους επομενους μηνες εγιναν 2000 ευρω τι γινεται εκει? η και το αντιστροφο,μηπως μετραει τι ειχες 31/12/16?

 

ολα φλου ειναι 

 

μηπως μετραει τι καταθεσεις διατηρει κανεις σημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοικοκυριό άνεργων (μάνα κ πατέρας) με έναν φιλοξενούμενο ενήλικο άνεργο κ αυτός μέσα στα κριτήρια για εισόδημα,κινητά και ακίνητα τι ποσο παίρνουν? Θα πάρει ν φανταστώ μόνο η μάνα κ ο πατέρας ε;

 

Με ρωτάει πελάτης εδω στην δουλεια.

 

Οποιος ξέρει ας μου πει να πω στους ανθρώπους γιατί έχουν μπερδευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να δω πως ειμαι δηλωμενος στο συστημα?

Σε ποια επιλογη του ταξις?

Μενω μονος χρονια αλλα δεν ειχα συμβολαιο ενοικιου στο ονομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα ότι αυτοί που κόπηκαν από το μηνιαίο κοινωνικό εισόδημα λόγω του ότι πήραν το Α21  με μία δήλωση στην

πρόνοια θα μπορέσουν να ξαναμπούν.

 

Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο;;; Για μία γνωστή ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσο καταθετικό επιτόκιο το 2015 ηταν 1,11%, τωρα ποσο ειναι το 2016 δεν ξέρω.

Αν θα γίνουν διασταυρώσεις με τράπεζες δεν ξερω, τι θα ελέγξουν; Αφου (απο οσο μπόρεσα να καταλάβω) δεν υπάρχει όριο ποσού σε λογαριασμός αλλα μόνο όριο τόκων.

 

Επίσης, απο οσο ξέρω, η εφαρμογή για αίτηση δεν εχει ανοίξει ακόμα, για την ακρίβεια δεν έχει βγει ακομα η κοινη υπουργική απόφαση που θα διευκρινίζει πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...