Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχή θα κάνω μια ερώτηση και ας απαντήσει όποιος ξέρει...

 

Αν έχεις 18 χιλιάδες δηλαδή στο οριο, τα ενοίκια που πληρώνεις αφαιρούνται από τις 18 χιλιάδες η κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ενοίκια που πληρώνεις είναι έξοδο. Δεν έχει κάποια σχέση με το εισόδημά σου. Αν εννοείς τα ενοίκια που λαμβάνεις εσύ τότε ναι μετράνε στο χτίσιμο του ετήσιου εισοδήματός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ενοίκια που πληρώνεις είναι έξοδο. Δεν έχει κάποια σχέση με το εισόδημά σου. Αν εννοείς τα ενοίκια που λαμβάνεις εσύ τότε ναι μετράνε στο χτίσιμο του ετήσιου εισοδήματός σου.

Ο λογιστής μου είπε ότι αφαιρείται το ποσό του ενοικίου που πληρώνω σε κάθε επίδομα.

Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή θα κάνω μια ερώτηση και ας απαντήσει όποιος ξέρει...

 

Αν έχεις 18 χιλιάδες δηλαδή στο οριο, τα ενοίκια που πληρώνεις αφαιρούνται από τις 18 χιλιάδες η κάνω λάθος;

Οχι φυσικά (τι νομίζεις οτι είσαι, εταιρία για να αφαιρείς τα έξοδα). Και τα 18000 είναι τα μικτά (ή το τεκμαρτό σε περίπτωση που ειναι μεγαλύτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φυσικά (τι νομίζεις οτι είσαι, εταιρία για να αφαιρείς τα έξοδα). Και τα 18000 είναι τα μικτά (ή το τεκμαρτό σε περίπτωση που ειναι μεγαλύτερο).

Μικτά βγάζω 17500, οπότε;

 

2 άτομα εννοείται.. Εγώ μόνος μικτά γύρω στα 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ούτε καν. Το μέρισμα αυτό καθεαυτό δεν θα μετράει στο εισόδημα για το χρόνου πχ. Τα ενοίκια που πληρώνει κάποιος είναι άσχετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικτά βγάζω 17500, οπότε;

 

2 άτομα εννοείται.. Εγώ μόνος μικτά γύρω στα 11.

 

Και ποσα παιδια φιλοξενουμενα στην φορολογικη δηλωση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ενοίκια που πληρώνεις είναι έξοδο. Δεν έχει κάποια σχέση με το εισόδημά σου.

 

Kαι οι δοσεις που πληρωνεις για στεγαστικο δανειο εξοδο ειναι, αλλα θεωρουνται τεκμηριο.

Σπίτι 82 τμ. ξέρετε πόσο τεκμηριο έχει;

Αν είσαι συνδικαιουχος σε λογαριασμό του πατέρα σου μετράει στην αίτηση για κοινωνικό μέρισμα;

 

Πανω από 3,000€.

Σαφως και μετραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι οι δοσεις που πληρωνεις για στεγαστικο δανειο εξοδο ειναι, αλλα θεωρουνται τεκμηριο.

 

Πανω από 3,000€.

Σαφως και μετραει.

Μπορεί ν αφαιρεθείς σαν συνδικαιούχος αν ελέγχουν τις καταθέσεις τη στιγμή που κάνεις την αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ν αφαιρεθείς σαν συνδικαιούχος αν ελέγχουν τις καταθέσεις τη στιγμή που κάνεις την αίτηση;

δε μετραει αν εισαι συνδικαιουχος αλλα ποιος δηλωνει τους τοκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μετραει αν εισαι συνδικαιουχος αλλα ποιος δηλωνει τους τοκους

Δηλώνει ο πατέρας μου τις καταθέσεις αλλά φοβάμαι μη με πετάξει το σύστημα επειδή είμαι συνδικαιουχος στον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώνει ο πατέρας μου τις καταθέσεις αλλά φοβάμαι μη με πετάξει το σύστημα επειδή είμαι συνδικαιουχος στον λογαριασμό.

δε θα σε πεταξει απο την στιγμη που δεν δηλωνεις εσυ τους τοκους,αυτοι συμφωνα με τους τοκους που εχεις δηλωσει στην φορολογικη σου δηλωση θα δουν τις καταθεσεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...