Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά εννοείται ότι θα την κάνω απλά να ξέρω τι με περιμένει χαχα

 

Πάντως το 0.1% είναι καθαρά η μικτά πχ?

 

Εγώ έχω καθαρά από τόκους 0.96 λεπτά,μάλλον δεν έπρεπε να τους δηλώσω καθόλου μου φαίνεται

 

Θα το δουν από την φορολογική δήλωση του καθενός ανάλογα με τα ποσά που έχουν συμπληρωθεί στο ε1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαι να σκεφτεις ότι περυσι στους συνταξιουχους δεν υπήρχε κανενα περιουσιακο κριτηριο, ουτε φιλοξενούμενοι ουτε τιποτα, τα πηραν ολοι οι συνταξιουχοι. Μονο στους ανεργους που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα ξερουν να βαζουν τα εμποδια τους...

 



 "για να πάρεις μέρισμα πρέπει να σε λένε Αρισταρχο, να είσαι 2,26, κουτσός στο δεξί πόδι, ένα καστανό ένα πράσινο μάτι

 

Βρεθηκε ο πρωτος δικαιούχος, και μη σε ξεγελα η εμφανιση, Αρίσταρχος λέγεται, είναι διεμφυλικο ατομο και δηλωνει αντρας συμφωνα με το προσφατο νομο.

 

m75e0j.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περσυ ηταν πολυ πιο φλου αλλα πρεπει να εισαι απιστευτα ατυχος να μην υπάρχει ενας παππούς μια γιαγια σε ενα σπιτι..Χαρτζιλικι πηραν πολλοι περσυ παιδια σκυλια εγγόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλημμυρες παιδια, οι πλημμυρες. Σας ειπα το βραδυ των πλημμυρων οτι χερι στον προυπολογισμο δε βαζει ουτε ο θεος. Θα επαιρναν απο τα ετοιμα. Να πανε τουλαχιστον για καλο σκοπο στον κοσμο που δεν εχει ουτε παντελονι να βαλει γιατι σαπισαν απο τα νερα και οχι σε κατοικους 3ου οροφου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι απλα δεν είχε λογική να δώσεις σε συνταξιούχους και όχι σε ανέργους αλλά και φέτος πάλι το ίδιο θα γίνει με αυτά που λένε

 

Εδώ πρότειναν να το πάρουν μέχρι και οι στρατιωτικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλημμυρες παιδια, οι πλημμυρες. Σας ειπα το βραδυ των πλημμυρων οτι χερι στον προυπολογισμο δε βαζει ουτε ο θεος. Θα επαιρναν απο τα ετοιμα. Να πανε τουλαχιστον για καλο σκοπο στον κοσμο που δεν εχει ουτε παντελονι να βαλει γιατι σαπισαν απο τα νερα και οχι σε κατοικους 3ου οροφου...

Καλα το τελευταίο που λες.Ποσοι δηλωναν το 2009 πυροπαθεις και τσεπωναν το 3χιλιαρο.Βλεπω κατοίκους σε ρετιρε να παιρνουν αποζημιωσεις πληρους ανοικοδόμησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε πέρσυ και καλύτερα μου φαίνεται εμένα πάντως

 

Απορώ που θα βρεθούν τα 3.5εκ κόσμος με αυτά τα κριτήρια που έχουν βάλει

 

Τον αριθμό αυτό τον έχουν υπολογίσει συμπεριλαμβάνοντας στους δικαιούχους όλα τα μέλη του νοικοκυριού που επωφελείται ένα μέλος του. Δηλαδή το παίρνει ο παντρεμένος πατέρας τριών παιδιών και άρα τσουπ 5 άτομα μόλις μπήκαν στους δικαιούχους. Λογικά γύρω στο 1 εκ θα είναι οι ατομικοί δικαιούχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αριθμό αυτό τον έχουν υπολογίσει συμπεριλαμβάνοντας στους δικαιούχους όλα τα μέλη του νοικοκυριού που επωφελείται ένα μέλος του. Δηλαδή το παίρνει ο παντρεμένος πατέρας τριών παιδιών και άρα τσουπ 5 άτομα μόλις μπήκαν στους δικαιούχους. Λογικά γύρω στο 1 εκ θα είναι οι ατομικοί δικαιούχοι.

Με 2 παιδια τι ποσόν παίρνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειναι δυνατον?Ειδα πχ οτι ενα ζευγαρι με ενα ανηλικο παιδι αν δν ξεπερναει τα 17.500 ευρω εισοδημα το παιρνει..

Ισχυει?

Δν το λες κ εισοδημα πεινας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειναι δυνατον?Ειδα πχ οτι ενα ζευγαρι με ενα ανηλικο παιδι αν δν ξεπερναει τα 17.500 ευρω εισοδημα το παιρνει..

Ισχυει?

Δν το λες κ εισοδημα πεινας..

Με 2 παιδια τότε πιο είναι το όριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-268249-0-36280200-1511277126_thumb.jpg

 

15750 είναι το όριο για ζευγάρι με ένα παιδί. 

 

Με δύο παιδιά στη χειρότερη παίρνεις 500 βλέπω αν έχεις εισόδημα πάνω από 12 χιλ.

 

 

Πάντως έχουν μπει πάρα μα πάρα πολλά κριτήρια.

 

Να μην έχεις αμάξι πάνω από 1900 κυβικά/ Να μην πληρώνεις δίδακτρα σε ιδιωτικό σχολείο, Να μην σε λένε Κυριάκο κλπ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...