Προς το περιεχόμενο

ποια DSLR να αγορασω


GT-MAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν επιλεγεις με το τι ειναι σε προσφορα αλλα με το τι χρειαζεσαι ή σου κανει και μπορεις να πληρωσεις.

 

Οι δυο προσφορες διαφερουν στην πραξη στο οτι η μια περιεχει δωρο τριποδο και τσαντα ενω η αλλη οχι.

 

Κοστος δωρων 20-30€. Δεν ειναι τρομερα αλλα για αρχη θα κανουν την δουλεια τους.

 

55-200mm ---> 185€

18-55mm AF-P VR ---> 90€

18-55mm AF-P ---> 75€

 

Α) 500€ -185-90= 225€

Β) 300€ -75= 225€

Γ) 300€ +185€ +30€ = 415€

ουσιαστικα του πλαισιου εχει τον 18-55 AF-P VRπου ειναι πιο σταθερος και κανει 90 ευρω?? Και εχει και τον 55-200mm που κανει 185 ευρω και 30 ευρω πες τριποδο και τσαντα. Δηλαδη του πλαισιου ειναι θεωρητικα καλυτερη προσφορα. Αφου εχει τον AF-P VR Επεξ/σία από GT-MAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Σαν συνολο ειναι ελαχιστα καλυτερη. Απλα για καποιον που δεν τον ενδιαφερει ο 55-200 και δεν τον πειραζει να μην εχει VR αλλα θελει μια καλή οικονομική λυση, η D3300 στα 300€ ειναι μια καλη επιλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε θα δω τοτε καποια απο αυτές που μου ειχες πει παραπανω... δεν νομιζω να εχει φθηνοτερες με 80mb/s σε εγρραφη.

λεω να παω στα 64 gb αφου ειναι κοντα στην τιμη των 32 gb.

http://www.e-shop.gr/kingston-sda3-64gb-sdxc-64gb-uhs-i-class-3-p-PER.552790

αυτη ειπες την εχεις δουλεψει και ειναι μια χαρα, ετσι?

 

αυτην την εχω εγω

2 φορες κι ολας

ταχυτατη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Την 3300 την πήρε φίλη μου και την έχει βολέψει μέχρι ώρας σαν αρχάρια αλλά ήταν βέβαια και το οικονομικό στη μέση. Ήθελε να δώσει μαξ 350, το έψαξε λίγο και την πήρε (ή αυτή ή την 1200d κοίταζε).

 

 

 

Η D3300 σε τιμή χώμα..ο φακός ο απλός βέβαια χωρις το VR αλλά 299 - 10 αν την πάρεις απο καταστημα = 289 ευρώπουλα!!!Εκεί που θα έπαιρνα mirrorless να σου πάλι μπήκε δυναμικά και η d3300...   http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/dslr/164073-nikon-d3300-afp-18-55-black

 

 

ωχ λες να ακυρωσω την αλλη και να παρω αυτη? Βεβαια η αλλη δινει τσαντα τριποδο και δευτερο φακο...

 

 

Αυτήν από Κώτσο πάλι στα 310 σε προσφορά το καλοκαίρι είχε πάρει η φίλη μου.

 

Eσύ ποιά έκλεισες και πόσο;

-50€ κάτω. Καλή τιμή

 

Βλέπαμε την 3300 στα 349 τις προηγούμενες μέρες με φακό vr; Έτσι νομίζω, αλλά τώρα βλέπω από 399..

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

349€ ειχε (και εχει) η D3300 με τον AF-P χωρις το VR και 399€ με τον AF-P VR.

 

Οποτε η προσφορα του Κωτσόβολου στα 300€ με τον AF-P χωρις VR ειναι -50€

 

Σκέτος ο φακος εχει:

18-55mm AF-P: 75€

17-55mm AF-P VR: 90€

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν από Κώτσο πάλι στα 310 σε προσφορά το καλοκαίρι είχε πάρει η φίλη μου.

 

Eσύ ποιά έκλεισες και πόσο;

Βλέπαμε την 3300 στα 349 τις προηγούμενες μέρες με φακό vr; Έτσι νομίζω, αλλά τώρα βλέπω από 399..

του πλαισιου παρηγγειλα εγω. την θεωρω καλυτερη προσφορα.

 

349€ ειχε (και εχει) η D3300 με τον AF-P χωρις το VR και 399€ με τον AF-P VR.

 

Οποτε η προσφορα του Κωτσόβολου στα 300€ με τον AF-P χωρις VR ειναι -50€

 

Σκέτος ο φακος εχει:

18-55mm AF-P: 75€

17-55mm AF-P VR: 90€

στην προσφορα του πλαισιου που δινει δωρο τον 55-200, ειναι και ο 18-55 που δινει VR. ή ειναι ο απλος και αυτος? γιατι δεν το βλεπω ξεκαθαρα καπου. και οταν πηγα απο κοντα δεν το προσεξα καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα που το λες, δεν το αναφερει αλλα η φωτογραφια δειχνει τον απλο 18-55 χωρις VR. Αρα κατα 99.9% ειναι ετσι.

Οποτε η προσφορα του Πλαισιου ειναι σαν μα παίρνεις του Κωτσόβολου στα 300€ και ξεχωριστα τον 55-200mm και ξεχωριστα μια απλη θηκη και ενα απλο τριποδο.

Με αυτο σαν δεδομενο παρε του Κωτσόβολου και κανε τα υπολοιπα χρηματα οτι θελεις εσυ όποτε θελεις εσυ.

 

 

EDIT σε προηγουμενο post λοιπόν:

 

Η προσφορά του double kit του Πλαισίο κατα 99.9% ειναι με τον απλό 18-55mm AF-P χωρίς VR. Οπότε:

 

Α) 500€ -185-75= 240€
Β) 300€ -75= 225€
Γ) 300€ +185€ +30€ = 515€

 

Μιλάμε για 5-10 ευρώ διαφορά.

 

Θα προτιμήσω το σετ του Κωτσόβολου με τα 300€ ώστε να μπορω να διαθεσω τα υπολοιπα χρήματα όπως εγώ θέλω αφού δεν αποτελούν προσφορα αλλα δινονται σε τυπικές τιμες λιανικης που τα βρισκω οπου και οποτε θελω (αν τα θελω). Θα μπορουσα πχ τα 185€ να τα διαθεσω για την αγορα του Νικον 35mm f/1.8 DX εαν τον χρειαζομουν αντι για τον 55-200mm.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεφωνησα μολις στο πλαισιο, μιας και δεν μπορω να παω απο κει σημερα και μιας και εχουν και αυτοι στα 300 αυτη που εχει ο κωτσοβολος χωρις το VR, ρώτησα αν σε αυτη με τα 500 ευρω ειναι ο VR o 18-55 ή οχι και μου είπε ειναι ο VR. ωστοσο θα ηθελα να το δω και με τα ματια μου και θα παω αυριο απο κει (αφου την εχω παραγγελει κιολας). αυτο θα πρεπει να το λεει πανω στη συσκευασια? ή δεν θα το λεει? ωστε αν ειναι ο VR να παρω αυτη.

εν τελη αν ειναι τελικα ο VR γυρναμε παλι στο οτι ειναι καλυτερη προσφορα αυτη του πλαισιου ουσιαστικα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως τα λες. Οριακα ειναι ελάχιστα καλύτερη προσφορα. Μακαρι να ειναι ετσι αλλα δεν νομιζω οτι ξερουν και πολλα οι πωλητες στα πολυκαταστήματα. Εαν δεν ανεφέρεται πουθενα και δεν μπορουν να σου πουνε ζήτα να ανοιξουν την συσκευασία αυτοι πριν την αγορά.

 

Εαν σωνει και καλά θελεις το σετακι και δεν δεχονται να το ανοίξουν, τοτε πας σπιτι και παραγγελνεις ηλεκτρονικά να ερθει στο σπίτι σου. Στις ηλεκτρονικές αγορές εχεις δικαιωμα πλήρους υπαναχώρησης συμφωνα με τον νομο και με επιστροφή των χρημάτων σου χωρις καποιο λόγο αλλα μετα μπλέκεις για να παρεις τα χρήματα σου πίσω. Θα τα παρεις αλλα εχει καποια φασαρια και καθυστερηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιγκα δεν θα πρεπει να αναγραφεται στη συσκευασια ομως?


edit: ωστοσο η ιδια προσφορα μεσω σκρουτζομαγαζων τον αναφαερει ως VR http://www.skroutz.gr/s/8927233/Nikon-D3300-Kit-AF-P-18-55-VR-55-200-VR-%CE%99%CE%99.html , αρα πιθανον να ειναι οντως VR. (ωστοσο καλυτερα θα ειναι να αναγραφεται στη συσκευασια και να το δω πριν το παρω για 100%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εκεί λίγο πάνω από τα 500 θα σου έβγαινε και η d5300 σώμα και ο d vr του kit μαζί αλλά θα κάνεις λίγο υπομονή για την παραλαβή βέβαια.

https://www.eglobalcentral.eu/nikon-d5300-body-only-digital-slr-camera-black.html

https://www.eglobalcentral.eu/nikon-af-p-dx-nikkor-18-55mm-f-3.5-5.6g-vr-lenses-white-box.html

Το αντίστοιχο πακέτο στο mediamarkt είναι στα 560  http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/dslr/164319-nikon-d5300-afp-18-55vr-black

Τώρα κατά πόσο είναι καλύτερη η νέα πρόταση αυτή της nikon στους κατόχους που γνωρίζουν περισσότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι βγαινει σκετη με τον κιτ 560 αυτη. το ειχα αναφερει και πιο πανω. και θεωρω καλυτερα να εχεις εναν εξτρα φακο παρα ελαχιστα καλυτερο σωμα ειδικα στην αρχαρια χρηση που θα κανω αρχικα εγω.

τωρα αν το εξελιξω μελλοντικα αρκετα μπορει να παω και στη σειρα D7xxx και θα εχω και τους φακους αυτους που θα εχω δουλεψει με την 3300 μιας και οι φακοι μενουν και στα επομενα μοντελα, αν δεν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι από όσο καταλαβαίνω η σειρά 7xxx δεν έχει σχέση με τις υπόλοιπες εισαγωγικές συμφωνώ.

Προσωπικά για το gps και για τη σπαστή οθόνη που βγαίνει δίπλα και βλέπεις και τον εαυτό σου στο βίντεο θα τη προτιμούσα. 

Η d3400 με το P VR kit το έχει στα €416 πάντως https://www.eglobalcentral.eu/cameras/dslrs/nikon-en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγε ενας φιλος μου που ειχε χρονο σημερα απο κει και ειδε τη συσκευασια. και γραφει VR και στον 18-55 και στον 55-200 στο τελος. οποτε μιλαμε για τον VR 18-55 αφου το γραφει η συσκεαυσια.

Επεξ/σία από GT-MAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...