Προς το περιεχόμενο

H Huawei ανακοίνωσε ποια από τα κινητά της θα αναβαθμιστούν σε Android 7.0 Nougat


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναυαρχίδα του Απριλη 15 δεν θα πάρει νέα εκδοση τον 2-3 μήνα του 17. Είναι απαράδεκτο έτσι?? επρεπε να ντρέπονται...

 

σοβαρευτείτε η παρτε απλ που σας σέβεται

Ορίστε. Αυτός είναι καταναλωτής!!!

Πλήρως ικανοποιημενος με ούτε 2 χρόνια υποστήριξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει σίγουρα lollipop αναβάθμιση για την συσκευή σου.

Υπάρχει στο νετ αλλα επειδη εχω ακόμη ενα χρόνο εγγύηση δεν θέλω να τη βαλω γω μήπως γίνει καμια στραβή...απο την εταιρεία που περιμένω πάντως τίποτα ακόμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσες εργατοώρες χρειάζονται για να υποστηριχθεί μία συσκευή με νέα rom?

Ειλικρινά το έχω απορία..

 

Βλέπω ότι CyanogenMod υποστηρίζει δεκάδες συσκευές χωρίς (*προφανή) έσοδα και κολλάνε samsung/huawei για 30-40 συσκευές?

 

*Αλήθεια και αυτοί το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους?Δεν παίζει, από κάπου θα βγάζουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άραγε να έβαλε custom SOCs δίκης της κατασκευής από την αρχή;... Σίγουρα αύξησε τα κέρδη της με αυτό τον τρόπο, αφού παίρνει και το κέρδος του soc, αλλά το μεγαλύτερο κέρδος είναι ότι εξασφαλίζει τον "θάνατο" του προϊόντος όποτε το θελήσει. Το ίδιο κάνει και η Samsung. Από ότι φαίνεται οι δυο πιο αγαπημένες εταιρείες του android εφαρμόζουν την πιο κλειστή πολιτική. Το περίεργο είναι ότι οι χρήστες που είναι "υπέρ της ελευθερίας" (και γι αυτό αγοράζουν android κατά τα γραφομενά τους) θα έπρεπε να τις είχαν στον πάτο των προτιμήσεών τους.

Άρα αν τολμήσω να το πάω παρακάτω: όλα είναι θέμα marketing και τα φούμαρα περί "ελευθερίας" είναι άλλο ένα κόλπο του.

Για το θέμα θα σχολιάσω ότι η εταιρεία είναι απλά απαράδεκτη από τη στιγμή που θεωρεί "παλιά" και ανάξια αναβάθμισης κινητά ναυαρχιδες και μάλιστα σε κάποιους έχουν ακόμα υπόλοιπο εγγύησης. Νόμιζα ότι στους όρους της εγγύησης ο κατασκευαστης σου υπόσχεται οτι το προϊόν θα δουλεύει σωστά. Στην περίπτωση της Huawei το "σωστά" δε περιλαμβάνει τα πρόβλημα του λειτουργικού (κενά ασφαλείας κτλ) που διορθώθηκαν με τη καινούργια έκδοσή του... Δηλαδή η εγγύηση καλύπτει 2 χρόνια το hardware των σύσκευων και μόνο... Ωραία λογική... Παρόλα αυτά είναι στις κορυφαίες θέσεις των πωλήσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο ποτέ δε γούσταρα Χαβάη όλοι μαζί λένε καλά κινητά καί τέτοια. ναι ναι μα το βλέπω πως και δε τα αφήνει όλα με την αρχική αναβάθμιση xD

 

Απορώ πως έφτασε τόσο ψηλά στης πωλήσεις δε μπορώ να πω ότι προσφέρει κάτι παραπάνω από άλλες εταιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στο νετ αλλα επειδη εχω ακόμη ενα χρόνο εγγύηση δεν θέλω να τη βαλω γω μήπως γίνει καμια στραβή...απο την εταιρεία που περιμένω πάντως τίποτα ακόμη

Στο 4.4.2 έχεις HiCare σωστά;

Κάνεις έλεγχο και δεν εμφανίζει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσες εργατοώρες χρειάζονται για να υποστηριχθεί μία συσκευή με νέα rom?

Ειλικρινά το έχω απορία..

 

Βλέπω ότι CyanogenMod υποστηρίζει δεκάδες συσκευές χωρίς (*προφανή) έσοδα και κολλάνε samsung/huawei για 30-40 συσκευές?

 

*Αλήθεια και αυτοί το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους?Δεν παίζει, από κάπου θα βγάζουμε..

H CyanogenMod είναι εταιρεία με διοικητικό συμβούλιο κτλ σίγουρα δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το p8 λιγο ασχημα τα νεα αφου ως περσυνη ναυαρχιδα της huawei (Released 2015, April) θα περιμενα να επαιρνε ενα ακομα update.

 

Μιλαμε για huawei παντα που συνηθως ειναι γεναιοδωρη με τα updates. Διαφορετικα τον αγραφο κανονα ων 2 updates που ακολουθουν οι περισσοτερες εταιρειες τον εχει καλυψει (ξεκινησε απο kk και πηγε σε lp και μετα mm το καλυψε).

 

Για Mate S (Released 2015, October) βεβαια ειναι εντελως αδικαιολογητη που πηρε μολις ενα update... (ξεκινησε απο lp)

για το p8 απο οτι κάπου πέτυχα στο xda δεν θα παρει 7 λογο οτι δεν εχει καποιο σετ εντολον που απαιτείται για να δωσει η google πιστοπιιση για το 7 (για λεπτομέρειες όποιος δεν βαριέται ας ψαξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το p8 λιγο ασχημα τα νεα αφου ως περσυνη ναυαρχιδα της huawei (Released 2015, April) θα περιμενα να επαιρνε ενα ακομα update.

 

Μιλαμε για huawei παντα που συνηθως ειναι γεναιοδωρη με τα updates. Διαφορετικα τον αγραφο κανονα ων 2 updates που ακολουθουν οι περισσοτερες εταιρειες τον εχει καλυψει (ξεκινησε απο kk και πηγε σε lp και μετα mm το καλυψε).

 

Για Mate S (Released 2015, October) βεβαια ειναι εντελως αδικαιολογητη που πηρε μολις ενα update... (ξεκινησε απο lp)

Αν δεν κάνω λάθος όταν βγήκε το p8, είχε βγει ήδη ή lollipop. Άρα @@@ δύο αναβαθμίσεις δίνει και αυτή όταν ξεκινά με μία έκδοση πίσω.

 

Πάντως καλό είναι να μένουν αυτά γιατί ορισμένοι είναι τόσο πορωμενοι και τα παρουσιάζουν όπως νάναι.

 

Παίζει τελικά πέραν της google, ή sony να στηρίζει λίγο καλυτερα τις ναυαρχίδες σε νέες εκδόσεις android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναυαρχίδα του Απριλη 15 δεν θα πάρει νέα εκδοση τον 2-3 μήνα του 17. Είναι απαράδεκτο έτσι?? επρεπε να ντρέπονται...

 

σοβαρευτείτε η παρτε απλ που σας σέβεται

Μην τα πετάς έτσι απότομα γιατί θα πνιγούμε απο κανά καφέ. :D

 

Η Apple έχει καλύτερη υποστήριξη αλλά με τα τριπλάσια-τετραπλάσια χρήματα.Επίσης βγάζει έξτρα κέρδος απο τις υπηρεσίες και τα ακριβά περιφερειακά.

 

Δεν σέβεται,απλά βγάζει εκατομμύρια € έχοντας δημιουργήσει το υπερεκτιμημένο ios και brand.

 

ΥΓ1:Εγιναν μάγκες οι Κινέζοι λόγω αύξησης των πωλήσεων και σταματούν νωρίς την υποστήριξη software ανεβάζοντας κιόλας τις τιμές.

 

ΥΓ2:Μην πεταχτεί κάποιος γραφικός να μου πει πως δεν εχω χρήματα να αγοράσω iPhone. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκα για τις αναβαθμίσεις που κάνουν οι εταιρίες,είχα το iPad 3 μόλις πήρε το 9ρι iOS πήγαινε σέρνοντας ενώ πριν πετούσε...είχα το note 3 μόλις πήρε την αναβάθμιση lollipop επίσης σέρνονταν ενώ πριν πετούσε κι αυτό.Εγω νομίζω οτι οι εταιρίες βγάζουν τις αναβαθμίσεις για να βαραίνουν τα προϊόντα τους και να μας οδηγούν στην αντικατάσταση τους και να μας παίρνουν τα λεφτά κάθε λίγο....τέλος πάντων πήρα το iPad Air και το nexus 6p και δε προκειτε να τα κάνω αναβάθμιση ποτέ κι απενεργοποίησα τις αναβαθμίσεις στο play store.αν έχει κάποιος φίλος διαφορετική άποψη ας μου απαντήσει και θα τη σεβαστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...