Προς το περιεχόμενο

Η Ιαπωνία σχεδιάζει να κατασκευάσει τον ταχύτερο υπερυπολογιστή στον κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέτοιο επεξεργαστή θα έχει το tablet που θα πάρω δώρο για το μελλοντικό εγγόνι μου!

Με τίποτα από silicon :) Εκτός και αν έχουμε πάει σε άλλου είδους τεχνολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια και μονο, ποια ειναι η διαδικασια κατασκευης ενος τετοιου project?

Τι job requirements πρεπει να εχει μια εταιρια απο τους υπαλληλους της για να δουλεψουν σε ενα τετοιο project? εννοω, για κατι τετοιο ενα μονο πτυχιο λογικα δεν θα ιεναι αρκετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουνε δει τα ματια μας χαχαχα. Τα ειχα με γιαπωνεζα πριν χρονια και μου ελεγε το ποσο φυσιολογικα τους φαινονται ολα αυτα. Εκατσα συνολο 9 μηνες και μπορω να πω οτι περασα καλα.

 

Στο θεμα μας : Δυστυχως για μενα η Ιαπωνια κρατιεται με το ζορι οσον αφορα τις ερευνες τεχνολογιας και λοιπα και εχουν μεινει καπως πισω. Δυστυχως οι διπλανες χωρες τους εχουνε βαλει πολυ δαχτυλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια αυτους τους υπερυπολογιστες τους χρησιμοποιουν καπου η απλα τους φτιαχνουν για την "κοντρα" ?

 

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές όπως προαναφέρθηκε, για παράδειγμα στην μετεωρολογία επειδή το φαινόμενο είναι ιδιαίτερα περίπλοκο υπάρχουν εξίσου περίπλοκα μαθηματικά μοντέλα, επίσης για ευνόητους λόγους αυτοί οι υπολογισμοί πρέπει να γίνουν γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εμένα συγγενείς της γυναίκας μου είναι Ιάπωνες σας πληροφορώ ότι θέλουν να επανέλθουν ως κυριαρχική στρατιωτική δύναμη στην Ασία και μετέπειτα στην υπόλοιπη υφήλιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εμένα συγγενείς της γυναίκας μου είναι Ιάπωνες σας πληροφορώ ότι θέλουν να επανέλθουν ως κυριαρχική στρατιωτική δύναμη στην Ασία και μετέπειτα στην υπόλοιπη υφήλιο. 

 

Τεχνολογικά, θεωρώ τους Ιάπωνες και Ρώσσους, μακράν τους κορυφαίους στην υφήλιο.

Το να "κυριαρχήσουν" οι Ιάπωνες στην υφήλιο είναι λίγο "χλωμό" πες του Ιάπωνα συγγενή της γυναίκας σου, αφού έγιναν "ΤΣΙΡΑΚΙΑ" και ΔΟΥΛΟΙ των Γιάνκηδων απ' το '45 και μετά. Και αν κάποιος λαός έχει ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ στον πλανήτη, δεν είναι άλλος απ' τους Ιάπωνες - αν ταξιδέψεις στην Ιαπωνία (περίπου πρόσφατα πήγα, γιατί ήμουν λάτρης της κουλτούρας τους), σχεδόν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ πλήρως, καθώς ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΥΠΑΙΘΡΟ/ΕΠΑΡΧΙΑ υπάρχει ακόμα το ιαπωνικό "feeling" του λαού, στις πόλεις και μητροπόλεις μοιάζει σαν να πήγες σε μια... φουτουριστική/υπερβολική/"Final Fantasy"... Νέα Υόρκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...