Προς το περιεχόμενο

Avatar 2 (2022)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2023 στις 2:00 ΜΜ, KilliK είπε

προσωπικα θεωρω το The Abyss (Εxtended Cut), που ειναι η λιγοτερη γνωστη ταινια του, ως την καλυτερη της φιλμογραφιας του. Εντονες οι επιρροες της στο WOTW. Και επιτελους, θα βγει το 4Κ Βluray της μεσα στην χρονια, μαζι με το 4Κ του Τιτανικου. Μονο το True Lies μενει, αλλα δυστυχως δεν θα συμβει ποτε για ευνοητους λογους.. 

επισης το τρειλερ της, ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου:

 

Πάντα μου έκανε εντύπωση το γιατί το Abyss δεν έλαβε Blu-Ray release τόσα χρόνια. Τα νέα είναι εξαιρετικά προφανώς, η ταινία ήταν ένα test-run για τα CGI του Τ-1000 στο 1991, ήθελε να κάνει περισσότερα ο Κάμερον με τα  αλλά δεν υπήρχε ακόμη η τεχνολογία. Ειδικά στο extended version οι σκηνές όπου λαμπυρίζουν τα πλασματάκια θα είναι visuable spectacle σε 4Κ. 

@KilliK Εδώ πάντως αναφέρει και το True Lies μέσα στα 4Κ releases φέτος, αν και δεν ξέρω το πόσο αξιόπιστη πηγή είναι:

James Cameron reveals The Abyss and True Lies getting 4K disc releases this year – Film Stories

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, ελπιζω να ειναι αληθινη ειδηση. συμπτωματικα, και καποιος αλλος προχτες μου ειπε οτι υπαρχει το TL σε HD στο επισημο streaming. οποτε ισως οντως το ετοιμαζουν. μακαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω. Το ειχα ψαξει πριν λιγο καιρο και δεν υπηρχε κατι. Μονο απο θειο σε εκδοση που ειχε παιχτει σε τηλεοραση αν θυμαμαι καλα και ηταν upscale αρα δεν αξιζει. 

Δεν ειναι περιεργο που δεν εχει βγει; Θελω να εχω ελπιδες αλλα δεν θα ειχε βγει τοσο καιρο αν ηταν; Ισως με την τρελα (ξανα) του the way of water να γινει κανα release.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Thresh είπε

To 1o Avatar υπάρχει σε BR 4K?

oχι, ειναι να βγει μαζι με το 4K ΒR του Tιτανικου και της Aβυσσου, μεσα στην χρονια. Ελπιζoυμε να βγει και το 4Κ του True Lies.

Το 4Κ θαναι το remaster του Avatar που βγηκε τον Σεπτεμβρη που περασε στα σινεμα. το οποιο ομως εχει μια αλλαγμενη σκηνη:

o Παρκερ θα επιστρεψει στις επομενες ταινιες, και μαλλο θαναι συμμαχος των Ναβι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

oχι, ειναι να βγει μαζι με το 4K ΒR του Tιτανικου και της Aβυσσου, μεσα στην χρονια. Ελπιζoυμε να βγει και το 4Κ του True Lies.

Το 4Κ θαναι το remaster του Avatar που βγηκε τον Σεπτεμβρη που περασε στα σινεμα. το οποιο ομως εχει μια αλλαγμενη σκηνη:

o Παρκερ θα επιστρεψει στις επομενες ταινιες, και μαλλο θαναι συμμαχος των Ναβι.

Ενα 4k παντως που ειδα AI Upscaled στα 100+gb, η ποιοτητα ηταν ισως ο,τι καλυτερο εχω δει σε ταινια στην OLED τηλεοραση μου, μεχρι στιγμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τόσο καιρό οι κλασικές ταινίες της σειράς και Netflix/Amazon είχαν κάψει τα μάτια μου. Ο Κάμερον έδωσε ρέστα, τα εφέ στην ταινία ηταν μοναδικά. Προσωπικά με ταξίδεψε, θα έλεγα ίσως και καλύτερη από την 1η ταινία. 
 

Όσοι μπορείτε σίγουρα να πάτε 3D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τι σου ειναι τα γουστα. Η πρωτη ταινια την βρηκα οκ αλλα μεχρι εκει, αλλα οταν ακουσα οτι ειναι 3 ωρες η συγκεκριμενη απλα οχι. Οταν βγει στα γνωστα μερη.

Και δεν εχω προβλημα με τον σκηνοθετη, εχω δει aliens και t2 πανω απο 100 φορες.

Παρολο που για μενα προσωπικα ουτε κρυο ουτε ζεστη χαρηκα που τα πηγε καλα, μπας και ξεκολλησουν τα στουντιο απο τις 10 blockbuster super hero movies που συνοδευονται απο 20 σειρες καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/1/2023 στις 7:41 ΜΜ, KilliK είπε

27f.jpg.90b1d2450372ef86f276b48f81a30464.jpg

Επεξ/σία από achileesxi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...